2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Ah canım kısacık vakitte neler yaşamışsın, ailenin iyi olmasına sevindim 🙏🏻🌸 başın sağ olsun, Allah rahmet eylesin 🙏🏻
Çok teşekkür ederim canım, Allah razı olsun. 🙏
İnşallah geçici bir alerjidir bebişininki.
Bazen bazı besinleri çok abartınca olurmuş böyle.
Yavaş yavaş kesip, yavaş yavaş yemeye başlayın diyorlar.

Merhaba kızlar.
Şükürler olsun ben de bebeğim de iyiyiz.
Önceki hafta kontrolüm vardı, her şey yolunda.
Ancak çoooooooooook kötü günler geçirdim. 😔
Bütün ailem koronavirüse yakalandı.
Çok şükür annem, babam, kardeşlerim iyiler, atlattılar.
Sonrasında birbiri ardına cenazelerimiz oldu. 😔
Tam kendimi toparladım derken bir yenisi, bir yenisi daha... 😔😔😔
En sonuncusu bu kandilde 5 yakınımızı defnettik. 😢
Gerçekten dünyanın çok boş olduğunu anlıyor insan.
Elimizde olan hiçbir şey yok.
Hiç giremedim buralara.
Neler oldu neler bitti bilmiyorum.
Fırsat bulursam okumadığım tüm mesajları okuyacağım.
Merak eden, soran herkese çok teşekkür ederim.
Sizleri merakta bıraktığım için de çok üzgünüm.
Cnm basinsagolsun Allah sabrımızı artırsın yasadiklarins eni epey sarsmistir ins bundan sonra hep güzel şeyler olsun evet bebise çiftli rakamlara az kalmış sağlıkla kucağına al ins 🥰🤲
Günaydın 🌸

Bebeğimin 2. Ay kontrolünde reflü içi şurup, kolik için prebiyotik damla aldık. Kakada mukus olduğu, emerken karnı guruldadığı ve yine çok fazla kustuğu için de süt ürünlerini tedbiren kestik. Kaka düzelmişti ki ben dana eti yediğimde tekrar mukuslanınca dana etini de kestim. Ama bu çocuk sürekli inliyor karnı sürekli gurul gurul ve Kakada mukus devam ediyor. Sürekli acaba ne dokundu diye düşünmekten çıldırcam. Dr Kakada kan vs olmadığı için teste gerek görmedi. Çoklu gıda alerjisi ise de deneyerek bulamam sanırım 😭

2. Problemim de uykuları. Yüz üstü yatırıyorum başını çevirmeye başladığından beri, sırt üstü ya da yan yatarken kollarıyla kendini sürekli uuyandırıyordu. Ve uyanınca emiyor, uykuya emzikle geçiyor çoğu zaman yatağında kendi uyuyor. Veee gündüz uykuları 45 dk 😳 2. Uyku döngüsünde geçemiyor. Yatma pozisyonunu, uyutma pozisyonunu değiştire değiştire denedim, kundak denedim vs vs yok olmuyor.

Bendeki durumlar da böyle...
Cnm ya evet deneye deneye alerjiyi anlamak zordur 😔uyku düzeni bozukluğu hepimizin bebesine var Allah kolaylik versin 🤲😔

Kızlar söyle bir uyku tulumu buldumhttps://ty.gl/f2ow33ocf4 kullanan var mı memnun musunuz 2.5 tog diyor ama baska renklerin yorumuna baktm öyle cokta kalim degilmis hatta 1 tog olana incecik demisler ne dersiniz kullanisli olur mu bide beden ne olmali sizcd 3 6 alsam hemen kücük mü gelir

Günaydın 🌸

Bebeğimin 2. Ay kontrolünde reflü içi şurup, kolik için prebiyotik damla aldık. Kakada mukus olduğu, emerken karnı guruldadığı ve yine çok fazla kustuğu için de süt ürünlerini tedbiren kestik. Kaka düzelmişti ki ben dana eti yediğimde tekrar mukuslanınca dana etini de kestim. Ama bu çocuk sürekli inliyor karnı sürekli gurul gurul ve Kakada mukus devam ediyor. Sürekli acaba ne dokundu diye düşünmekten çıldırcam. Dr Kakada kan vs olmadığı için teste gerek görmedi. Çoklu gıda alerjisi ise de deneyerek bulamam sanırım 😭

2. Problemim de uykuları. Yüz üstü yatırıyorum başını çevirmeye başladığından beri, sırt üstü ya da yan yatarken kollarıyla kendini sürekli uuyandırıyordu. Ve uyanınca emiyor, uykuya emzikle geçiyor çoğu zaman yatağında kendi uyuyor. Veee gündüz uykuları 45 dk 😳 2. Uyku döngüsünde geçemiyor. Yatma pozisyonunu, uyutma pozisyonunu değiştire değiştire denedim, kundak denedim vs vs yok olmuyor.

Bendeki durumlar da böyle...
Ahh kuzum yaa ne yapcaz bunları 🤣🤣

Screenshot_20220303_132846.jpg
Kızlar dr un hıze yazdıgı mama bu Kilya Kilya

Kizlar ya hakikaten surekli duzenli beslenen duzenli uyku uyuyan bebesi olan yok mu hadi masallah cekicez valla hic mi yok bütün bebeler mi huysuz ilerde düzelir diye umut etmek istiyorum🤣
Arkadaş bizim bebeler fena😆😆düzenli uyku nedir ki ben bilmiyorum 🤣🤣🤣çok şükür uyuyor ama düzen yok parça parça uyuyor umut hepp var 😃

Cnm basinsagolsun Allah sabrımızı artırsın yasadiklarins eni epey sarsmistir ins bundan sonra hep güzel şeyler olsun evet bebise çiftli rakamlara az kalmış sağlıkla kucağına al ins 🥰🤲

Cnm ya evet deneye deneye alerjiyi anlamak zordur 😔uyku düzeni bozukluğu hepimizin bebesine var Allah kolaylik versin 🤲😔
Çok teşekkür ederim canım, amin inşallah. 🙏
Çok şükür, iki basamaklılara geçiyoruz inşallah. ❤️
Sizlere de kolaylıklar diliyorum. 🥰

Kizlar ya hakikaten surekli duzenli beslenen duzenli uyku uyuyan bebesi olan yok mu hadi masallah cekicez valla hic mi yok bütün bebeler mi huysuz ilerde düzelir diye umut etmek istiyorum🤣
Benim beslenmem saat olarak düzenli kuzum fakat mesela 3 te beslenmeleri var 2.30da kıvranmaya başlıyorlar midelerinde alarm var gibi. Ama beslemeye başlıyorum bazen tam alıyor bazen yetmiyo peşine ağlıyo bazen baya baya bırakıyo. Bıraktığı zaman zorlanıyorum ama almadığı zaman biraz oyalayıp memeyle desteklemeye çalışıyorum tekrardan çünkü mama soğuyor o ara. Ama uyku düzenleri yok. Mesela uyuttum 1 beslenmesinden sonra saat 2 buçuk gibi uyumuştu her ikisi o ara mutfağa geçtim yemek yapmaya yarım saat olmamıştı kız uyandı arabasına koyup yanıma aldım onu ve daha uyumadı bak bşrdahaki saatleri geldi tekrardan. Yani kız uyumamış gibi bişe oldu. Bu bazen de erkek için oluyo çoğu zaman da ikisi birden için 😂

Kuzum eller dışarda ya hiç üstüne gelmiyor örtüler. Ben de örtü üstüne gelir diye elleri çıkarıyorum. Aslında ben daha içeri sokmadan o çıkarıyo 😅 kafasına kadar örtmuyorum yani karnının biraz üstüne. Elleri sıcak oluyo soğuk olunca çorapları giydiriyorum. Bu arada dün bunları yazdım sabaha gastabuyandım ıslak saçla uyuyakalmısm donmsum saaha kadr ateşim flan çıktı titrmee. Ayy hasta olunca cocuga bakamıyo insan hç gücüm yok birini çağırdm
Ben de çok kırgınım epeydir. Resmen vücudum mücadele ediyor onun farkındayım direniyorum Bi olcam tam olcam Allah korusun. Benim de kv gittikten sonra 1 gün tektim eşim de onu bırakmaya gitmişti sonra annem geldi. O da daha dün gitti. Dün akşam ve bugün yalnızım. Dün oturma odamızda takıldık çay filan içtik güzel şeylermiş 😂bugün de yemeğe yeltendim Bi çeşit çıkarırsam iyi 😂

X