2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

2 tane ödüyoruz evet 😣
Ama ben buraya da yazacaktım yazamadım Bi. Sigorta düşünüyorum poliçe. İnan çok daha uyguna geliyor bence. Tam fiyat alıcam da. Tahmini şöyle yaklaşık 2 bebek için 3bin ödüycem mesela 10ar muayene hakkı sadece 15 lira katkı payı ödeniyor, tahlili ultrasonu herşeyi dahil, ameliyat da dahil 3 ay sonra aktif oluyo ama ameliyat işi, sünneti sordum o da giriyo cerrahi işlem olduğu için o da ücretsiz olmuş oluyo yani bana daha makul geldi her ay 550 tl tahlil siz bişey siz sırf muayeneye ödüyoruz 10 muayene 5500 oluyo ama dediğim gibi içinde hiçbir ekstra işlem yokken. Bir de sünnet de ücretsiz olursa bize iyi olur bu sanki.
Mamanın bizim de 350 grı 110larda.900 grı 200lerde. Biz ucuz bulduk 🤭
Kız bize hiç gitmiyo su samurları sömürüyolar 😂
Sizin muayene de çokmul ve yavrum yaa 😣
😂 Eşin de doğru diyo şimarık bunlar kaliteli tohumlar 😂
Kız ben mecburum benim bakacak kimsem yok😣
Ama kara kara düşünüyorum işin içinden çıkamıyoruz. Kredi olmasa dert etmycem de işte. Benim Bi ek gelir sağlamam lazım bana akıl verin 😂😂😂
Ayy valla uzuldm buna ozellerde hic vicdan yok devlet icler acisi ne deyim Allah hepimizin yardimcisi olsun bizimkinin de 800 gr var sadece o cok pahaliya geliyor 280 lira felan aman tek icsin yarasin da napym artk diyorum valla bakici meselesine gelince benimde kimse yok ust komsuma teklif edicem 1 e kadar babasinin nobetci oldugu gunler sadece ayda max 10 kez ev kredimiz var tup bebek icin kredi var imkani yok ayrilmamin ama cok uzuluyorm bu duruma valla😒ek ise gelince valla sen becerikli hatunsun ben sana cok guveniyorum o konuda 🤭

Kız sus hepimiz aynıyız da😂
şoka öyle sallandırcak şeyler gelmişti ben hep söyledim size alırken, hışırtılı kitwp da bimden dinlemiyonuz ki aktüel ablanızı 😝🤭😂😂
Ay ne biliyim o zaman diyodum ki o neymis bu neymis hele dogsun bide o zaman daha sıkışıktık sanki dogum parasi bilmem ne simdide yana yana oyuncak ariyoz megerse ilgilerini cekiyormus🤣🤣

Bi de öneri olsun tamamlayıcı sigorta yaptırın bence bebelere. Benim muayene ücreti 490, kim bilir testler vs kaçtır. 10 muayene zaten 5000 tutuyor ekstra tahlil test olacak diye ben yaptırdım.

2 tane ödüyoruz evet 😣
Ama ben buraya da yazacaktım yazamadım Bi. Sigorta düşünüyorum poliçe. İnan çok daha uyguna geliyor bence. Tam fiyat alıcam da. Tahmini şöyle yaklaşık 2 bebek için 3bin ödüycem mesela 10ar muayene hakkı sadece 15 lira katkı payı ödeniyor, tahlili ultrasonu herşeyi dahil, ameliyat da dahil 3 ay sonra aktif oluyo ama ameliyat işi, sünneti sordum o da giriyo cerrahi işlem olduğu için o da ücretsiz olmuş oluyo yani bana daha makul geldi her ay 550 tl tahlil siz bişey siz sırf muayeneye ödüyoruz 10 muayene 5500 oluyo ama dediğim gibi içinde hiçbir ekstra işlem yokken. Bir de sünnet de ücretsiz olursa bize iyi olur bu sanki.
Mamanın bizim de 350 grı 110larda.900 grı 200lerde. Biz ucuz bulduk 🤭
Kız bize hiç gitmiyo su samurları sömürüyolar 😂
Sizin muayene de çokmul ve yavrum yaa 😣
😂 Eşin de doğru diyo şimarık bunlar kaliteli tohumlar 😂
Kız ben mecburum benim bakacak kimsem yok😣
Ama kara kara düşünüyorum işin içinden çıkamıyoruz. Kredi olmasa dert etmycem de işte. Benim Bi ek gelir sağlamam lazım bana akıl verin 😂😂😂
Ahanda bu bunu okumadan yazmıştım en mantıklısı sigorta bence de. Her türlü kardasın çünkü

Bugün dra gittik, reflü ve kolik ve süt alerjisi ile geri döndük, 😅 tövbe yarabbim 🤦🏻‍♀️ süt için önlem amaçlı katı diyet istedi, kakada kan yok çünkü emin değilim ama Bi keselim dedi. Kolik teşhisine ben çok güldüm resmen çocuğuma konduramamışım 🤣 hergün 11 3 arası kıyamet kopuyor nasıl aklıma gelmedi anlamadım 😂 Bi de diyorumki ben çocuğun uyku sinyallerini kaçırıyorum ondan böyle oluyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ neyse 1 damla 1 şurup 1 diyetle döndük evimize 🙏🏻 Allah dermansız dert vermesin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 onca kusmaya rağmen kilosu boyu falan kötü değil çok şükür inşallah ilaçları da fayda ed

Gecmis olsun hepsi şifa olsun kuzuya diyetle sen halledersin Allah kolaylık versin aman kolik molik biz bebelerimize konduramiyoruz nedense😀
Bi de öneri olsun tamamlayıcı sigorta yaptırın bence bebelere. Benim muayene ücreti 490, kim bilir testler vs kaçtır. 10 muayene zaten 5000 tutuyor ekstra tahlil test olacak diye ben yaptırdım.
Evet tammalayici sigorta iyi oluyir eşim yaptırdı kızımız doğunca hemen tabi banada yaptırdı 16 senedir yaparım deyip beni bekletti kız olunca yaptırdı bana da neyse kızımdan bende faydalandım🤣🤣🤣

Bugün dra gittik, reflü ve kolik ve süt alerjisi ile geri döndük, 😅 tövbe yarabbim 🤦🏻‍♀️ süt için önlem amaçlı katı diyet istedi, kakada kan yok çünkü emin değilim ama Bi keselim dedi. Kolik teşhisine ben çok güldüm resmen çocuğuma konduramamışım 🤣 hergün 11 3 arası kıyamet kopuyor nasıl aklıma gelmedi anlamadım 😂 Bi de diyorumki ben çocuğun uyku sinyallerini kaçırıyorum ondan böyle oluyor 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ neyse 1 damla 1 şurup 1 diyetle döndük evimize 🙏🏻 Allah dermansız dert vermesin 🙏🏻🙏🏻🙏🏻 onca kusmaya rağmen kilosu boyu falan kötü değil çok şükür inşallah ilaçları da fayda eder 🙏🏻
Damla ve şuruba ne yazdı canım belirtileri sen söleyince bir şey olduğu belli oluyordu ama çok şükür her bebişte neredeyse artık bu çıkıyor alerji🙏🏻Şifa versin bebeğine Allahım 🧿❤️

Damla ve şuruba ne yazdı canım belirtileri sen söleyince bir şey olduğu belli oluyordu ama çok şükür her bebişte neredeyse artık bu çıkıyor alerji🙏🏻Şifa versin bebeğine Allahım 🧿❤️
Damla Enterogis probiyotikmiş bu kolik için yazdığı çok Bi işe yaramaz ama 3. Ayı geçince bitecek dedi dürüst Dr 😂

Kusma için de Gastrotuss baby yazdı fakat çocuğum hiç sevmedi diliyle itip duruyor 😂

İnşallah etki eder kuzum bakalım deneyip görcez
Aman neyse halledersinz yine ya Bi şekilde dert değil 🤗🤗
Bi sonraki indirim haberini beklemekteyim 💃💃💃😂

Evet tammalayici sigorta iyi oluyir eşim yaptırdı kızımız doğunca hemen tabi banada yaptırdı 16 senedir yaparım deyip beni bekletti kız olunca yaptırdı bana da neyse kızımdan bende faydalandım🤣🤣🤣
Ohh sana yaramış mis 😂 benim vardı hamilelikten önce gebelik teminatlı yaptırmıştım, zaten tedavi ile olduğu için süreyi de almadık doğum muayeneler hep oradan oldu. Doğar doğmaz bebeğe de yaptırdık ilk sene indirim varmış ona diye 😂😂😂 ben geçen sene doğum teminatı yüzünden 3 kişilik ödemiştim zaten  indirim deyince böyle de kolay kandırılırım

Damla Enterogis probiyotikmiş bu kolik için yazdığı çok Bi işe yaramaz ama 3. Ayı geçince bitecek dedi dürüst Dr 😂

Kusma için de Gastrotuss baby yazdı fakat çocuğum hiç sevmedi diliyle itip duruyor 😂

İnşallah etki eder kuzum bakalım deneyip görcez

Bi sonraki indirim haberini beklemekteyim 💃💃💃😂
Eveet bizimki de ne yazarsam yazim gaz için fayda etmez kesin olarak demişti kendiliğinden 3 aydan sonra geçer🤗 kimyonlu suyu ben de içiremezdim öğkk yapardı😆başka bir sorun olmasın da zamanla geçeceğini biliyoruz en azından🙏🏻

Neyi farkettim biliyo musun her ikisindende olmasi ayri bir guzellikmis kızz herseyi yasıyosun🤭🤭
🤗 Ya evet şükür Allah'a elbette önce sağlık 🤲🏻
Ama Bi yandan da zor. Şöyle ki erkek ile kız her evrede gelişimsel farklılıklar gösteriyorlar. Bu bunu yaptı kız daha yapmadı veya kız başka bişeyi yaptı oğlan yapmadı diye Bi kaç kez sorgularken buldum kendimi ama sonra hemen farkettim hatayı. Gerçekten çok farklılar. Ve ben not alıyorum kenara ilkelerinin tarihlerini. Yani şimdilik belki sonra hiç vaktim olmaz da 🤭😂😂😂

X