2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Cnm yaa geçmiş olsun..biran önce düzelir inşallah herşey🙏🏼Sütün olsa dert olmasa ayrı dert.
Yaparsın cnm bir şekilde halledeceksin Allah verecek o gücü 🥰🥰
Valla oyleymis dert bitmiyormus ama buna sukur bari yavrunun karni doyuyorda cektigim bi ise yariyor ne deym Allahtan hayirlisi artk🤷‍♀️

Ay deme dün gece de 3.30'a kadar gözünü kırpmamıştı gaz sancısından. Çıldırmak üzereydim. En son aldım kucağıma, gece vakti evin içinde hoplata hoplata gezdiriyordum anca öyle susuyor diye. Bu da çok sık oluyor yani 😬
Bizmki de zorluyor bu aralar hiç uyumuyor geceleri valla derman bırakmıyor 😅 aşı zamanı gelince nolcak bilmem. Annem gitmişti işe başladı. Geri çağırdım cnku mumkun değil bu kdr uykusuz bi insanın hayata tutunması 😳

Heyecan dorukta kuzum valla istiyorum ki kendime şöyle güzel bir bakım günü planlıyım saç el ayak bi kirpik taktırıyım bi bişey moral olsun 😂
Ooo çok güzel olur yapabilirsen tabi🥰🥰😀
Aminn canımm yaa
Esımın kuzenıde calısıyrodu
Annesı bakıyordu bebege babası annaesı covıd olunca aldı bebegını evıne gectı 2 gundur benek ateslı bogazları enfeksıyon dıl kendısode covıd olmus oda test yaptursa bebege sanırım oda pozıtıf cıkar oda aynı 5. Ayına gırıdi
Buneeyaaa üst katımdakı ablam ı aradım sımdı dıo üşüyorum ısınamıyorum felan Allah korusun dun bebekle oraya cıkmıstım
Esım evı ıyıce havalandırsın bı temızlesın dıe
Düşünmek bıle ıstemıyorum 😢😢😢
Kucuck bedenleri neler çekiyorlar covidden kaçtı covide yakalandı nasıl bir şey bu sen ginlunu ferah tut komşun umarım usutmustur covid değildir 😔
Biizmde yarın kirkimiz çıkıyor ins bende komşuya gitmek istiyordum ama gitmicem kızımı alıp yanımda pastane var oraya gidip birşey alıp dönüncem eve herşeyden herkesten korkar olduk.😔😔😐

Ooo çok güzel olur yapabilirsen tabi🥰🥰😀

Kucuck bedenleri neler çekiyorlar covidden kaçtı covide yakalandı nasıl bir şey bu sen ginlunu ferah tut komşun umarım usutmustur covid değildir 😔
Biizmde yarın kirkimiz çıkıyor ins bende komşuya gitmek istiyordum ama gitmicem kızımı alıp yanımda pastane var oraya gidip birşey alıp dönüncem eve herşeyden herkesten korkar olduk.😔😔😐
Sagoll canımm ust kattakı ablam
Komsu kımse ıle gorüsmuyroum zaten
Bu sıralar bende kemık haslıyroum ılikli
Dünde hatta dana paça aldım hasladım bunlardan corba yapıyorum baklagıl yasak tarhama yasak dıe ınsallah şiifa olur

Sagoll canımm ust kattakı ablam
Komsu kımse ıle gorüsmuyroum zaten
Bu sıralar bende kemık haslıyroum ılikli
Dünde hatta dana paça aldım hasladım bunlardan corba yapıyorum baklagıl yasak tarhama yasak dıe ınsallah şiifa olur
Cnm ya komşu diye kendim için yazarken sana da komşu yazmışım bir yandan yazıp bir yandan kızı uyutma cabasi pis piss diyerek yazdım neyseki pissss kızıma yazmadım😀😀
İyi yapmışsın bende hafta sonu çıkıp alacağım eşime diyorum ama illa ki eksik birşey alıyor..ins şifa olsun. İnsss

Cnm ya komşu diye kendim için yazarken sana da komşu yazmışım bir yandan yazıp bir yandan kızı uyutma cabasi pis piss diyerek yazdım neyseki pissss kızıma yazmadım😀😀
İyi yapmışsın bende hafta sonu çıkıp alacağım eşime diyorum ama illa ki eksik birşey alıyor..ins şifa olsun. İnsss
Ahh yerim senıı yaa benıımde basıma bı kac kere konustugumla yazdıklarım aynı cıktı ama farkedıp sildim
Al kuzuu bem getır den sıparıs verıdm
Getır carsıda et balık kurımundan aldım cok ıyıydı

Ayy gercekmıııı canımmm yaa kıyamam
Sevmıyor mu? Acaba soyunmayın
Yoksa onun için kötu bır anı mı oldu ona bıseyı mı hatırlatıyor kuzum acı veren vs
Mesela bızım bı arkadas ta senın gıbı dıyordu
Sonra anlasıldı ki aynı yerde burun aspiratör temızlıgi de yapıyormus
Bu çoccukta kötü bır ızlenım olmus
Oyerde sureklı aglıyormus
Degısık yerler de yapın diyorlar aynınuerde iz kalmasın dıe
Sorma canım ya hiç sevmiyoruz valla içim parçalanıyor ağlamasına acele acele Alt değiştiriyoruz ıslak mendil bile kullanmıyorum ılık suyla Temizleme Pamuğu ile siliyorum. İnşallah alışır. Alt değiştirme Harici birşey yapmıyorum.

Ayy kızlarrr yorgunluktan ölüyorum yaa
Resmen unutmuşum yolda yürümeyi hıc cıkmaya cıkmaya belım kalcam tutuluyor resmen
Sizee haberlerle geldım
Ben benım mınnak mınnak kızımı dr kontrolune goturdum
Kılo olarak 28 gunde 1.055 gr almıs ılk defa agzından gayet ıyı almıs dedı
Boyu da 4 cm uzamıs
Boyu ııcnde ıyı gelısım dedı
Gaz ııcn 3 saaate bır emzır dedı
Mıdesını bosaltmadan tekrsr verırsen hep gergın kalır dedı o sekılde duzene sok yoksa rahatsız eder dedı
Sındırımı zaten gelısmedıgı ıcın dedı
Gaz damlalarını soyledım MAFLOR aldım
BIOAGİA ya es deger farklı marka oda bıde onu denıyrouz suan
Gaz damalsı 3 sıse sapsıpleks bıtırdıık ama sımdı METSIL e dönduk dedım
Gazı olsun olmasın duzenlı kullan dedı
Gobek fıtıgı İcin tekrar 5. Aya kadar geceer dedı 🤲
Asılrdan konustuk ROTA VE MENENJİT
orda ıken hepsını yaptırmaya karar verdik
ROTA damla şeklin de zaten MENENJİT 2 tane yapıldı 2 çeşıt menenjıt içinmiş
O aşılarda ates yapıyormus
Dr umuz öncesınde. Calpol verdi ateş e tedbır amaclı
Sonra rotavırus verdı şükür akıtmadan içtik
Sonra aşılar oldu 2 bacaktan ama.....
Katıldııııııı aglamaktan 2.ay asısı olurken bu kadar uzun sure katılmamıstı
1 asıyı yaptı hemen aldım kucagıma azıcık sakınlesssın dıe
Sonra dıgerı vuruldu ama bem cocuk felan gıydırmeden rahat 15 dk kucagımda kaldı ve artık dr un karısısnda emzırme onlugınü taktım aldım emzırmeye dr sonra kendı odaısna gıttı bne orda kaldım bayagı sakınlesmesını bekledım emzırdım ama 2.3 cektı bıraktı sonra uyudu yoruldu kaldı
Ates takıbı yapıcaz
Ayy o kadar kötü oldum ki elim ayagım sastı bıde bu asılar
5. Ay ve 15. Ay tekrarları olucakmıs😓
Yanıı sakın tek gıtmeyın tek bebeklerı olanlar ıcın dıyroum ıkız bebek annelerı zaten tek gıtmezde
Illa bırısı olsun yanınızda ınsan bırazcık panık yapıyor 🙄
Bırde benım kabızlık problemı ıcın gecen aksam acıl e geldık buraya hocam baska dr baktı dedım cok mınık mınık fitil verdım dedım benek rahatladı dedım
Ama bana o dr 10 gune kadar yapmazsa kabız olur verme fıtıl vs dedı dedım
Bana kendı dr umuz da dedı kı
3 gun yarım yarım fitil ver şu bagırsaklar bı rahatlasın
Bakalım sonrakı gaz gidişatı nasıl olucak dedı
Ayy geldım bı corba bı salata yedım hıc salata yemıyordum full gaz için dıyet yapıyordum dedım artık yeter vallaa cocukta her turlu sıkıntı oluyor gecen hafta da tam gazı ıcın duzene girdi demıstım cunku o dönem mınık kınık 2 gunde 1 fıtıl vermıstım sanırım o rahatlatmıstı
Kızlarr pılav makarna tavuk kofte yedıgım bunlardı gaz yuzundden ama gazın sonu yok
Bugun corba da ıctım salata da yedım valla nolcak böyle yaa....
Rotavırus asısı da gaz sancısı yapabilir dedı
Dedık zaten vardı hehh sımdı tam oldu sımdı cocuk bayılmış gıbı uyudu kalkımca dr un dedıgı gıbı fıtıl de verıcem gaz felan da sıkıstırmaısn napımm yaa yazık cocuga da
Onceden sabun parcası koyarlaırdı
Ablamın gorumcesı felan dıyı bız bebekknn kulak cubugj ıle popoya uyarı veırıdık ıyı gelırdı onalr onu nasıl yapmıslar bız herseyden korkuyoruz
Rabbım esırgesın tum evlatlarımızı
Maşallah güzel kilo almış cnm🥰
O aşıları kız kardeşim de yaptırdı oğluna ve ağlarken devam ettiler aşçıya.bir anda özellikle kafa bölgesi benek benek oldu alerji zannedildi hemen ambulans çağırıldı hastaneye götürdüler biz duyunca bütün aile hastaneye kadar koştuk peşlerinden.bir sürü test yapıldı şükür alerji değildi o an nasıl bir travma yaşamışsa kılcal damat patlaması olmuş dedi doktor.hemşire 30 yıllık hemşireyim hayatımda böyle birşey yaşamadım dedi.o yüzden bende bu aşı işlerinden çok korkuyorum ve bebeklerde travma olabiliyor.iyi yapmışsın kucağına alıp sakinleştirmekle cnm..

Sorma canım ya hiç sevmiyoruz valla içim parçalanıyor ağlamasına acele acele Alt değiştiriyoruz ıslak mendil bile kullanmıyorum ılık suyla Temizleme Pamuğu ile siliyorum. İnşallah alışır. Alt değiştirme Harici birşey yapmıyorum.
Ayy canımm yaa benımkıde o kadar bayılıyor ki aglasa altını acarken dırek susuyor o anı degısıyor tamamen her bebek farklı

Maşallah güzel kilo almış cnm🥰
O aşıları kız kardeşim de yaptırdı oğluna ve ağlarken devam ettiler aşçıya.bir anda özellikle kafa bölgesi benek benek oldu alerji zannedildi hemen ambulans çağırıldı hastaneye götürdüler biz duyunca bütün aile hastaneye kadar koştuk peşlerinden.bir sürü test yapıldı şükür alerji değildi o an nasıl bir travma yaşamışsa kılcal damat patlaması olmuş dedi doktor.hemşire 30 yıllık hemşireyim hayatımda böyle birşey yaşamadım dedi.o yüzden bende bu aşı işlerinden çok korkuyorum ve bebeklerde travma olabiliyor.iyi yapmışsın kucağına alıp sakinleştirmekle cnm..
Aaayyy demee oofff Allah korusun yaa 😢

Günaydın kuzularım bizden haberler daha iyi çok şükür ayaklandı anneciğim babam da ağrıları var sadece ☺️ Şubat ayına girdikkk Allah mani vermezse son 16 günüm 🙊😍
Oyy kuzum az kalmış baya sağlıkla gelsin inşallah taze bebek kokuları saracak burayı desene 🥰

X