2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Merhaba kızlar ben de doktordan çıktım bebeğim 2.800 olmuş sancı falan çıkmadı, Allah izin verirse son iki kontrolüm kaldı herşey yolunda çok şükür
Maşallah son kontroller sonra bir bakmışsın kucağında ins
Her hastane prosedürü farklı demekki cnm emzik bugünde denedim uykuda aldı sekeli suya batırdım ama sonra attı dlsenin dediğin gibi deneyeceğim

Bizimde atak zamanımız galiba dün akşamdan beri toplasan ik üç saati geçmesi uykusu gece sabaha kadar uyumadı eşimde vardiyadaydi sabaha kadar beni mum etti kendide yoruldu eşim geldi verdim anca daldı şimdi hala uyusun diye direniyorumne ataklarmis arkadaş

Yavrum bir süre sonra memeler terbiye oluyormuş. Düzelir kırkı çıkınca inşallah. Dikkat etmeye çalış ben beceremedim ama evim sıcaktı ona rağmen üşüyordum. Hırkan başında olsun. Hep çorapla yattım o süreçte Yok kuzum mama alan bebek daha çok kaka yapıyormuş öyle okumuştum.

Geçmiş gitmiş olsun. Bundan sonra için çok daha rahat olur artık

Biz eve geldik ama ben manyak oldum. Sakinleşemiyorum. Her şeyi kafaya takıyorum. Hastanedeyken daha rahattım

Hmm bilmiyorm valla ay terbiye mi oluyor ne oluyorsa olsun bütün umutlarimi 40 a bagladm

Hayırlı akşamlar
Bugün transferden sonraki 5.günüm.2 adet 5.gün embriyosu transfer edildi. Ama leke gördüm bugün aynı durumu sizlerde yaşamış mıydınız? Bugün biraz yürüdüm ondan olabilir mi diye de düşünüyorum ama çok korkuyorum Sizleri tanımadan bir aile olduk hemen buraya yazmak geliyor aklıma iyi ki varsınız..

Lekelenme bircok kiside oldu aslinda doktorlar kirmizi görmeden pek müdahale etmiyorlar ama sen yine de bi iletisime gec istersen belki ek bi progestan felan yaptirir yurumeyle de alakask olabilir cok yorulduysan eger insallah güzel sonuclar alırsinız

İnşallah. Diğer 2 transferde de olmuştu sma biri 12. Biri de 9.gün de olmuştu negatifti zaten sonuç. Bu 5.gün olunca bi Umut dedim işte. Garp yollardan geçtik, geçiyoruz hepimiz. Allah yardımcımız olsun..

@melo2039 minnie kızlar siz nasılsınız bebişler çıktı kuvözden

Benim bebe de her emzirme den sonra kusuyor nerdeyse. Bazen kesimli bazen direkt süt. Reflü kaynaklı olabiliyormuş o yüzden besledikten sonra 15 dk kadar sarsmadan dik tutuyorum. Ona rağmen de kusuyor bazen

Yavrum kusma normal bizde hep var doktorum normal dedi. Eğer kilo almıyorsa araştırıyorlarmış yoksa sorun yok fizyolojik dedi
Dünden beri artti sanki huzursuzda üşüttü mü diye endişeleniyorum

Ne kadar süre ile veriyorsun mamayı bunun yanında emziriyormusun? Son soru biberonla mı veriyorsun ?
Eğer emdiği halde huzursuzsa ve açlık belirtileri varsa veriyorum. Genelde gece sütüm azalıyor veriyorum.kasikli biberon kullanıyorum bi kaç kez annes göğsüne benzer biberon var onunla da verdim.emzirmeye devam ediyorum

Dünden beri artti sanki huzursuzda üşüttü mü diye endişeleniyorum
Gecenlerde bizim kızda kustu doktoru aradik dedi ki idrara cıkıyorsa atesi yoksa halsiz bitkin degilse getirmenize gerek yok fazlasini atiyodur dedi ben o ara cc olayini cok ayarlayamamistm hala da oyle 30 dk ye yakin dik tutuyoruz sonra altini degistirip yatiriyorum yoksa yine kusuyor

Bakın şimdi size kilit bişe sorcam
Bebem 1. 5 aylık biliyorsunuz. Şimdi ben 3 saatte bir rutin döndürmeye çalışıyordum ya, kâh uyuyo kâh uyamıyoduk tabi. Neyse şimdi bu ara uyku düzeni müzeni yokk tırt yani tırt berbat toparlanmıyo da. Neyse zar zor uyutuyoz bebeyi. 1 saat falan ya uyuyo ya uyumuyor yine saati gelmiş oluyo. Tabi ben esneklik sağlıyorum yani mesela 3 değil de 4 saat sonra kaldırayım besleyeyim diyorum ama dediğim gibi çocuk 1 saat falan anca dalmış oluyo. Benimkine hadi mama yap besleme saati geliyo diyorum. Ya yeni uyudu çocuk bırak uyusun uykusunu alınca uyanınca verirsin diyo. Şimdi ben bu durumda ne yapmam lazım. Hangisi doğru arkadaş. Uyku da önemli beslenme de.

Bem hıc saat tutmıyorum kuzu uyumadan önce bıraz emzırme yaparım uyuyacaksa tabi
Sonra uyanır felan belkı bıraz bakınır
Belkı bıraz zaman gecer bıraz daha emer sonra yınr uyursa uyur gibi giibi
Ama dun gece bıberonla süt verıp uyuttum piss karalahana dan gazdan ememıyordu bebek dolaptakki sutten verıp uyutunca mesela 3 saat uyudu aksam yatma saatinde tabı
Ben cok mutlu oldum bu gece sımdı yıne gazdan kıvrnaıyordu emerken sanırım yıne sütümde bol mıktarda gaz var
Bıberonla eskınsütten verdım uyuttum bakalım ne kadar uyuyacak

Kuzu bebek her beslendıgınde kafaası hafıf yuksek yatırılır
Belkı sende reflu yatagı vardır gercıde
Ben oyle yapıyorum
Gaz da cok sıkıstırmaya basladıysa ondan da kusar belkı 1 kere cıkarınca sen cıakrttı dersın ama devamında gaz varsa yıne kusar
Fazla beslenınce yıne kusar
Dıkkat et sen rahataızsan sütten bebegee hersey gecıyor dıyorlar anne ayaklarından üşütünce felan ona da dıkakt et

Canım ya yerim onu maşallah kuzuya. Kime benziyor İyi geçmesine çok sevindim ayrıntılının. İnsanın üzerinden yük kalkıyor resmen @hayrunnisa85 kuzum sen ne yaptın ?
Alnını burnunu bana benzetenler oldu çok.direk eşim diyenler oldu bende eşime benzettim daha çok,göz çevresi bana benziyor biraz
Kalkmaz mı inan o kadar rahatladım ki rabbim korusun evlatlarımızı

Anladım. Ben şunu demek istiyorum. Max Uykun 3 saat mi yani daha fazla uykuda tutmuyomusun. Yani diyelim ki uyanmıyor 5 6 saat. Ellemiyomusun ozamn mesela. Bebeğe göre mi hareket edersin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…