2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

60 mama mı veriyosun süt mü

Aynen öyle kuzum bir şekilde büyüyecekler ne yapalım bizde böyle büyüyeceğiz birlikte tecrübesizliklerimizi öğrenerek. Sağlıkları yerinde olsun yeter başka bir şey istemem.

Kuzularim ciktim ben kizim 2.550 olmus hersey yolunda simdi nst ye baglandim sanci falan yok 17 ya da 19 subat dedi biz 17yi sectik simdilik bakalim hayirlisi ile nst den sonra goruscez tekrar durumlar boylee hepinize tesekkur ederim
Oyyy oyy maşallah hayırlı zamanda gelsin bakalım tanemimimiz

Canım ilk bi hafta, 10 gün sarılık açısından çok önemli, biz 3 günlükken çocuk doktoruna gitmiştik, doktor tenini biraz solgun bulmuştu, sarılık kanı verdik, 10,5 çıktı. 15’in üstü olursa ışın tedavisi uyguluyorlarmış. Sarılık olmasın diye sürekli mama verdik, elimden geldiğince emzirdim. Çok şükür sarılık olmadan atlattık o günleri. O yüzden lütfen sürekli besle, yani ne zaman açlıktan aransa mamayı ver, emzir, sağdığın sütü ver. Çiş ve kaka ile atıyorlar sarılığı. Sonra bu risk geçinceye kadar sütün de artar zaten.

Uyandirma isini ne zaman biraktin bana artik cocugu zorlama acikinca uyanir o zaten diyorlar cocugunda uyku duzeni hic yok bazen 4 saat uyuyor genelde banyodan sonra bazen saatlerce uyanik

Kuzu bebekelr o kadsr farklı ki
Ona bakarsan Labellaaa benden cokcok fazla verıyor ama hepsi krndıne özel bebekler bıgun takıp ettıgınde sıkıntı
yasamıyrosan ertesı gun 5 ml arttır uykuusnu 4 saat geçırırse bence uyku arasında veırrsen kendı gogsunu belkı bı ara cakmadan yutar

Benimde tek isteğim o onun için korkuyorum 2 saatte bir yapıyorum mamayı sağmaya yeni başladım az olduğu için bir de yaralar yüzünden sürekli yüzüne tenine bakıyorum inşallah sıkıntısız atlatırız bizde

Bugun bide gece deneyim ama bizim kız uykuluysa biberonu bile almiyor uyandirana kadar bi hal oluyorm bide bisey farkettim bizim kizin dili yukarda duruyor kendi oyle tutuyor yani biberonu baktm ememiyor aglayinca agzins bi baktm ki dilinin altinda kaliyor biberon aman Allah im yavrum daha agzini kullanmayi bilmiyorcok dikkarli veriyorum ki dili zorlanmasn die

Kuzum bı kere de sen uyandırmadan kendı acıkıp uyansın dene ozaman ne derece aç olup aglayıp agzını acıp gömuleceek

Uyandirma isini ne zaman biraktin bana artik cocugu zorlama acikinca uyanir o zaten diyorlar cocugunda uyku duzeni hic yok bazen 4 saat uyuyor genelde banyodan sonra bazen saatlerce uyanik
İlk 10 gün gece çok uzun uyuyordu, 4-5 saat kesintisiz, çocuk doktorumuz en fazla üç saatte bir besleyin deyince uyandırmaya başladık, aslında uyanınca da huzursuz oluyo, yemek istemiyordu ama alıştı ona da, şimdi benim uyandırmama gerek kalmadan kendisi uyanıyor. Bebek uyanmadan önce ben suyu ısıtıyorum mama için, hemen bi ölçek mama veriyoruz, sonra alt değiştirme, ve üzerine emzirme Memedeyken de uyuyor, yatağına yatırmak istediğimde hemen uyanıyo, o yüzden bi kaç saat kucakta tutuyorum. Gece rutinimiz böyle

Sen sağdıkça daha fazla gelecektir, benim de ilk üç gün yoktu sütüm, bebeği enjektöre çektiğimiz mama ile besliyorduk, tabi mamanın ağzına akmasına alışınca bu kez emmek zor geldi. Ben de sürekli sağıp, enjektörle veriyordum. Kontrole gittiğimizde emzirme için danışmanlık verdiler, bi iki deneyince bebek yeniden emmeye başladı. Zaten çok küçükler, biraz ısrar edince alışıyorlar. Senin kuzu da alışır

Sen sağdıkça daha fazla gelecektir, benim de ilk üç gün yoktu sütüm, bebeği enjektöre çektiğimiz mama ile besliyorduk, tabi mamanın ağzına akmasına alışınca bu kez emmek zor geldi. Ben de sürekli sağıp, enjektörle veriyordum. Kontrole gittiğimizde emzirme için danışmanlık verdiler, bi iki deneyince bebek yeniden emmeye başladı. Zaten çok küçükler, biraz ısrar edince alışıyorlar. Senin kuzu da alışır

Kızzlarr sizeeee nee dıceemmm
Bızım kızz bugunde uyku araası aglaa aglaa
Ikınıyor sancılanıyor gaz cıkıyor ama yıne aynı dunde bugun de kaka da yapmamıstı
Gelınımız ecz. Ona bebeklere uygun kabızlık için fitil sordum soyledı
Eşime de soyledım gelırken yol uzerınde al dıe
Almıs yarısını uzunlamasına kestım aldım
Bebegın popodan verırken bı aglamaya zorlanmaya basladı verdım
Ama verıdgıım gıbı gerı förtlettı
Hıc gıdecek yer kalmamış yani
Sonra ıkınmayya basladı anlatamammm
Dırekk şelale gibi uzunncaa kakalar yapmaya basladı
O yaptıkca esımın elınde ıslak havlu paketı cıkarıp o bana verdı bem bebek kaka yaptıkca altından aldım
Sonra yıne sonra yıne dıedıe tam 3 bez bu sekılde doldu
Agladım ben yaaa şaka gibi
Dedım bu cocuk nasıl durmus bu halde cektıgı sancılar neymıs boyle
Ablamla konustum ıyıkı yapmıssın dıo
Hatta sonrasında bıle emmek ıstedı emerken yıne cıglıkcıglıga halen sancısı devam edıyordu
Onuda sordum kabızlık problemı ıcın kakasını atmıstır ama gazo duruyordur o sancı yapıyordur dedıelr
Yaniii dıyecegımm hergun kaka yapan nır bebek 1. Gun yapmayıp 2. Gune atlayınca sancılanıp aglayinca dıkkate alın
Ben aklıma gelenlerı denedım şükür yoksa geceyı acil de alırdık

Kızlar boyle durumda olabılıyormus
Köpksü sümüksü yapıdaki kakalara dıkkat edelım alerjık olabılıyormus bebekler ondan bagırsak agrısı cekebılıyormuş boyle olursa yarıın da
Ben dr una pazartesi randevu alırım 3 subatta randevumuz ama beklemem
İnsallah geceer bu sekılde olmaz da

Senın hassasıyetını anlamaz iiine gelmıyor duymuyor oyuzden bosuna ona haykırma sankı iş inada binmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…