2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla hepsi kulaktan dolma fikirler baska sayfalardan okudugum ama bence mantiklida yani🤭 kendimde olsa dus almayi denerdm sonrada sagardm geliyorsa demekki süttendir galiba normalde kapak almamistm ben valla herkes yaziyor sirf korkudan dün gittim kalkan aldm🤣
Gümüş kapak gerçekten çok işe yarıyor. Benim eşim normalde öyle kulaktan dolma bilgilerle yapılan sağlık uygulamalarından nefret eder (bilenler bilir, kendisi de doktordur). Mesela şu göğüs ucu kremi lansinohu alırken bile bir sürü laf etti de kız kardeşim eczacı diye ona güvendi, sorun etmedi. Ben de gümüş kapağı eve gelene kadar söylemeye korkmuştum 😃
Neyse eve gelince anlattım, bak bu memedeki yaraları iyileştiriyormuş. En baştan takarsan daha iyiymiş, yara olmadan düzeltiyormuş falan. Verdiği cevaba inanamadım: "Benim yazdığım bazı ilaçların içinde gümüş de oluyor, iyileştirici etkisi tıpta kanıtlanmış, bu ürün de mantıklı."
Öyle şaşırdım kii. E sonrasında faydasını yaşayarak görünce ekstra mutlu oldum. 😂

Gümüş kapak gerçekten çok işe yarıyor. Benim eşim normalde öyle kulaktan dolma bilgilerle yapılan sağlık uygulamalarından nefret eder (bilenler bilir, kendisi de doktordur). Mesela şu göğüs ucu kremi lansinohu alırken bile bir sürü laf etti de kız kardeşim eczacı diye ona güvendi, sorun etmedi. Ben de gümüş kapağı eve gelene kadar söylemeye korkmuştum 😃
Neyse eve gelince anlattım, bak bu memedeki yaraları iyileştiriyormuş. En baştan takarsan daha iyiymiş, yara olmadan düzeltiyormuş falan. Verdiği cevaba inanamadım: "Benim yazdığım bazı ilaçların içinde gümüş de oluyor, iyileştirici etkisi tıpta kanıtlanmış, bu ürün de mantıklı."
Öyle şaşırdım kii. E sonrasında faydasını yaşayarak görünce ekstra mutlu oldum. 😂
Ya evet herkes cok memnun insallah bizlerde en saglikli sekilde atlatiriz bu süreci😊

Valla beden yorgunlugum zerre umrumda degil biraz stres oldum galiba hastane bulundugum sehirde degil dr sancin olirsa yola cikma diyor burda duzenli gittigim.bir dr daha var ama sadece dr iyi ekip kötü yenidogan yb yok benim kendi calistigim hastane acikcasi normal dogum diye canimi cıkarır her kafadan bi ses geliyor oraya gitme sunu yapma iyice.bunaldm bide bebegim insallah ne bileyim gelisimini tamamlamistirda solunum skntisi felan cekmez gercekten stres oldm artk
Iste zaten ınsanı yoran surec psıkoljık haklıısn ınsan herseyden endıse edıyor
Rabbım kolaylıklar versın canım 🤲

Cnm RAAT RAAT ta sanki böyle birşey yaşamıştı.buz uygulaması yapmıştı.Onun sütü gelmişti o zaman ama dene istersen belki sana da iyi gelebilir..
Ay benden önce yazan olmuş, çok sevindim. Buz uyguladım evet. Peşine de sağım yaptım ve rahatladım. Sıcak uygulama çok yanlış bu durumda. Sıcağı sütün daha gelmeden yaparsan faydası var.

Soguk diildi kuzu ya banyoda masaj yaptim dedi soguk yapani hic duymadim 🙄 mastit icinde olursa Allah korusun sicak oneriyorlar zaten
Hayırrr mastit için soğuk uygulanır. Ben sütüm daha tam gelmemişti, artsın diye hastaneden eve geldiğim gibi sıcak duşa girmiştim. Peşine sütüm geldi, göğüslerim taş gibi oldu, yanma başladı. O zaman da buz uygulaması ile soğutup sağım yaptım. İkisi farklı şeyler.

Kizlar merhaba saat 3 de sezeryana alindim sadece alt tarafim uyuşturuldu doğum guzel geçti ama bebegimle henüz kavusamadim hafif solunum sıkıntısı varmış sevincim kursagimda kaldi eşim çok ağlamış su an kuvozde durumu daha iyi olursa saat 22.30 da emzirme imkanım olacak lutfen dua edin
Ohh çok şükür cnm..
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah ☺️☺️
Kısa sürede çıkacaktır,üzme kendini🙏🏼🙏🏼

Kızlar benım kızı kontrole goturdum
1 haftada 325 gr almıs
Ama dr umuz eh iste fena degıl dedı
Bende anne sutune proteın destek verelım ozaman dedım
Yok cok alt sınırda degıl eger ılerleyen zaman da gerekırse ozanan destek verırız dedı
Cok memnunmus gıbj konusmadı cok içim rahat etmedı anlayamadım 😕
Bırde nurtopu gıbı bır gobek fıtıgımız varmıs 😐
4.5 aya kadar gecer
Gecmezse tekrar gosterırsın dedı 😔
Bırde bebeklı anneler
Gozunden ben akıntı geldıgını soyleıdm
Kaynatılmıs ılık su ile tek seferlık silim yapıyorum
Dr umuz göz kanalın en basına hafıf masaj yapmamı onerdı
Sızınde aklınızda olsun
Boyu da 4 cm uzamıs 1 ayda
Bızde gelısım eler bu sekılde
Herkese Rabbım kolaylık versin 🤲
Maşallah bebişine. Bence de kilo artışı ve boyu iyi gibi. Gerçi standartları hiç bilemiyorum. Ama kötü olmadığı kesin. Doktorun belki artışa değil de bebişin kilosuna hâlâ az demiştir. O da düzelir ya, senşn kızçe ne badireler atlattı. Kilo neymiş 😃 maşallah tüm bebişlerimize. Doğan ve doğmayı bekleyen hepsine 😻

Kizlar merhaba saat 3 de sezeryana alindim sadece alt tarafim uyuşturuldu doğum guzel geçti ama bebegimle henüz kavusamadim hafif solunum sıkıntısı varmış sevincim kursagimda kaldi eşim çok ağlamış su an kuvozde durumu daha iyi olursa saat 22.30 da emzirme imkanım olacak lutfen dua edin
Maşallah analı babalı büyüsün gozunaydin olsun cnm üzülme ins emzireceksin koklayacaksin cnm Allah sağlıkla buyutmeni nasip etsin ,🥰🥰🥰
Yanlış hesaplandıysam bugün 15. Bebişimiz doğdu 😍😍
Kız helal olsun sana grubun şeceresi senden sorulur👏👏👏🥰🥰🥰

😬
Gece mi özellikle yatmıyorlar, benim kız gece nöbette 😬
Allahım sen bebelerimize bol uyku , sakınlık, gazsızlik ver 🤲😁
Benim oğlan ilk iki hafta gece gündüz uyuyordu, görenler uslu bebek dedi. Sonrasında karın ağrıları başladı (çocuk doktorumuz bağırsak gelişimi başladı dedi), gündüz yeterince uyuduysa gece uyumaz oldu. Ben de gündüzleri birkaç saat uyanık tutmaya başladım. O zaman gece uyuyor. En çok da banyodan sonra huzurla uyuyor. O yüzden banyoyu akşam ya da gece yatmadan yaptırıyoruz, rahat bir uyku çekiyoruz hepimiz. Tavsiye ederim dostlar.

Ay benden önce yazan olmuş, çok sevindim. Buz uyguladım evet. Peşine de sağım yaptım ve rahatladım. Sıcak uygulama çok yanlış bu durumda. Sıcağı sütün daha gelmeden yaparsan faydası var.
Hiç duymamıştım cnm sen yazınca çok dikkatimi çekmişti aklımda kalmış ileride çok işe yarayacak bilgiler ediniyorum sizden 😍😍

Yaa ewet şükürler olsunnn 🤲🥰 Aminnnn
Maşallah bebişine. Bence de kilo artışı ve boyu iyi gibi. Gerçi standartları hiç bilemiyorum. Ama kötü olmadığı kesin. Doktorun belki artışa değil de bebişin kilosuna hâlâ az demiştir. O da düzelir ya, senşn kızçe ne badireler atlattı. Kilo neymiş 😃 maşallah tüm bebişlerimize. Doğan ve doğmayı bekleyen hepsine 😻

Gözünüz aydın canım, Allah analı babalı büyütsün. 🥰
Çok şükür, olsun, sağlıklı olsun da,
emzirince rahatlamışsındır. 😊

X