2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kızlar bebiş uyurken yazayım 😊
Şimdi doğuma girdim sabah 9 buçukta spinal istedim iğne hiç acımadı yani bi elektrk çarpması oluyo ama hiç bişi değil. Kesim anını flan hiç hissetmedim anestezi uzmanı sağolsun elimi tuttu sürekli bana bilgilendirme yaptı çok iyi hissettirdi bana kendmi. Benim bebek aşırı tersti çok zor oldu çıkış kısım burayı es geçeyim anlatmıyım 🥰 ama tekrar doğum yapsam yine spinal tercih ederim harika bir duygu bebişi görmek gelip yanağıma koydular nasıl sıcak nasıl yumuşak çok ağladım o an inanamıyorum dedim bu bebek benim mi gerçektenn çook tuhaf bi duygu 🥰 bebek cıktı bebekten 10 dk sonra benim dikişim bitti ve hiç hissetmedim. Ama orda beklettiler odaya çıkmam bi yarım saati buldu. Toplam 1 saat içerde kalmışım yani. Sonra odaya geldim ve olaylar başladı 🥺
Hemşireler kontrol ederken kanama oldugunu farkettiler ve asla durmuyordu. O sırada bana titreme geldi yoğun bir şekilde titrmeye başladım hemen dr u aradılar. Dr gitmiştir geri geldi sonra bir telaş bir kıyamet herkes koşuşturuyor beni doğumhaneye aldılar rahim toparlanmıyor dediler ekstra 2 doktoru arayıp evlerinden getirttiler bir yandan da ameliyathaneyi tekrar arayın ve acil 4 ünite kan isteyin dediler. Bu arada benm uyusukluk geçti bile çoktan her acıyı hissederken dikiş yerlerime tam 2.5 saat boyunca baskı uygulayıp bir yandan da rahme giriş yaptılar alttan orayı temizlemeye başladılar kan pıhtılaşıyor dediler o sırada taşikardi geçiriyosun dediler 4 tane daha ekstra damar yolu açtılar ve her birinden farklı ilaç ve kan verdiler. O 2.5 saatte çektiğil acıyı anlatamam kızlar çook zordu çok normal doğum daha güzeldir eminim o dikişlerme durmadan baskı yapmaları beni öldürüp diriltti 🥺 çookk nadir görülen bir durum dediler ben zaten sürekli ıkınma titreme moduyum acıdan anestezi uzmanı geldi beni bayıltın dayanamıyorum bu acıya dedim öbür dr biliyorum çok canın acıyor ama dayanmak zorundasn dediler bu sırada ailem kapıda herkes telaşta panik herkes ağlıyor ben bağırıyorum vs tekrar ameliyata alıcaklardı beni o rahme masaj yapılmasından sonra düzelmeye basladı yavas yavas şuanda da kanama durdu cok şükür. Bu sırada bebişime mama vermişler tabi ama onu geldm gördm sonra herseyi unuttmm nasıl emmeye başladı beni yavrum allahıma bin şükür ki iyiyiz çok riskli bir durumu atlatmışım dr öyle dedi
Kuzum atoni dedikleri bir şey var rahim aşırı gerildiğinde eski haline dönmüyor bu durumda kanama durmuyor. İkiz gebelik şeker hastalığı aşırı kilolu bebeklerde yaşanıyor bildiğim. Büyük bir şey atlatmışsın çok geçmiş olsun ☹️ Doktorun tahmin edememiştir muhtemelen kapamadan rahme masaj yapıyorlar ve iğne saydığım riskler varsa. Kan kaybından şoka girmişsin tansiyonun çok düşmüştür muhtemelen. Kendine dikkat et bol bol kan yapıcı şeyler ye. Doktorun da çok korkmuştur neyse ki iyi müdahale etmişler. Rabbim bebişinle uzun ömürler versin. Allah analı babalı büyütmek nasip etsin❤️

Kuzum gaz dan kusma yapar
Bende artık BİOGAİA aldım gunde 5 damla kullanılıyor yanıı arada 1 er damla versen yeter
Dogal bagırsak fılorasını koruyor
Kabızlık ishal gaz karın agrısı ne varsa kesıyormus
Bugun nobetcı eczaneden aldırdım artık cok sancılanıp aglayınca dayanamadım
Dıkkat et kusmaktan kılo kaybı oluyor besledıkten sonra muhakkak kuyruk sokumu uzerıne 4 parmagınla taktaktak vur sonra alttan yukarı sırtını sıvazla oyle mınıcık vurma bıldıgın taktaktak
Gaz bırıkırse sancıya dönusur
Enjektör ıle olcersen 1 ml kadar hakiki zeytınyagı verebilirsin rezene cayı ıcıyorsan 2 3 cay kasıgı kadar ılık ılk verebılrısn
Bizde zinco damlaya başladık ama umudum yok doktor biraz bunu kullanın kar etmezse kimyasal içerikli damlaya geçelim dedi. Açıkçası gaz almayı maalesef pek beceremiyorum ☹️ Hep anneme veriyorum. Korkuyorum ya öyle tutmaya 🙄

Bizde zinco damlaya başladık ama umudum yok doktor biraz bunu kullanın kar etmezse kimyasal içerikli damlaya geçelim dedi. Açıkçası gaz almayı maalesef pek beceremiyorum ☹️ Hep anneme veriyorum. Korkuyorum ya öyle tutmaya 🙄
İki ellerını cene altına koy yuz ustu gövdeni ze yatırın bısey olmaz kafa cevırınce dıkkat edın burun kapanmasın yeter 😊

51 cm 3570 gr doğdu kuzum sarı saç sarı kaş sarı kirpik pembe yüz mavi göz şuan 😊😊😊 babayla ben karısık 🙈🙈🙈

Hiç korkma yavrum o his çok kısa sürdü inan o histen sonra bebek çıkmış oluyor direk sonra zaten ağlamaya başlıyosun mutluluktan 🥰🥰🥰
Subhanallah verene 😍😍😍😍

Kızlar cumartesi günü saat 19 15 te suyum geldi ,
Ben şok inanamadım,😂😄 sabah ta kontrole gitmiştim oysaki 🤗
Saat 8 30 gibi düştük hastane yoluna 1 2 açılma olmuş sancılar başladı 😬 derken saat 3 e kadar sanci, sanci kontroller , ama öle böle bi acı değil ne yalan söyleyeyim 3 15 te doğum çatalında 3 45 te doktor geldi saat 4 te yavrum doğdu 🤲😭
12 /12/2021
Gözünüz aydın canım Allah analı babalı büyütsün 🥰

Çok seviyorum ama ikiz oldukları için almak istemedim kuzum. Doğru düzgün ten tene temasta yapamadık☹️ Çünkü aynı anda kalkıyorlar genelde 😑 doyurmak altını temizlemek derken acele acele vakit bulamıyor insan
Eşim bugün diyo ki artık su içmiyorsun zamanım mı oluyo sanki dedim ilaçlarımı içmeye bile fırsat bulamıyorum 😔

Aynen ondan diyordum ya ne su içebildim ne kendime bakabildim diye. İnsanın nevri dönüyor 🙄 birde bizde ki gibi ağlama nöbetleri varsa hele.
Bizdede öyle kuzum özellikle bir tanesi sürekli ağlıyor bu akşam kardeşide kendisine katıldı oturup ağlayacaktım neredeyse uyku adına birşey yok dinlenebilme yok Allah yardımcımız olsun 🥰

X