2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

P Pasagirl müş kuzum valla doğru hatrlamışsın varmış ☺️ Ses yok ama doğurdu mu acaba naptı inşallah görür yazar bize🥰
🥰🥰pazartesi geliyorlar ben çok geride kaldım forumda kimler neler yaptı takip edemedim insaallah herkes iyidir sağlıklı sıhhatli evlatlarına kavuşan annelerin gözü aydın diyeyim. Darısı bizim başımıza insaallah 😍🥰😘

Bebeğin kafası aşağı inmiş, pozisyonu güzel dedi 😇 çok şükür ne kordon, ne de su miktarı ile ilgili bi sorun belirtmedi.
Sadece biraz zor elde ettik, bi de senin de biraz yaşın var, riske girmeyelim dedi 😔
Ama ben de hiç sancım falan yokken gidip bıçak altına yatmak istemiyorum. Hele ki bebek de buna hazır değilse 😢 ben yurtdışında okudum, o zaman hamile olan arkadaşlarım hep normal doğum yaptılar. Bebek ve anne için böyle sağlıklı olduğunu düşünüyorum ben. Tabi ki doğum sırasında beklenmedik, riskli durumlar ortaya çıkabilir, o zaman doktor tecrübesiyle karar değiştirip sezaryene dönebilir, bunu anlayabilirim. Ama diğer türlü hiç hazır hissetmiyorum 😓

Ne güzel pozisyonu uygun , kordon engel değil,
Yani güzel olan tabiki normal doğum, Ben de istiyorum bakalım nasip olacak mi.
Inş kolaylıkla doğuralım yavrularımızı kucağımiza alalım.
Doktorlarda risk almak istemiyorlar.
Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim 🤲

Canım öyle haklısın gerçekten karaciğer değerlerim yükselmese hala aynı şekilde idim belki daha kötü olacaktı her şeyde var hayır Rabbim yardımcımız olsun🤲🏻
Aynen öyle canım benim. 👌
Hayır bildiklerimizde şer, şer bildiklerimizde hayır vardır.
Bunca zorlukla dünyaya gelen yavruları Rabbim aç bırakmaz, sen rahat ol. 😊

Canım güzel dileklerin için çok teşekkür ederim 🥰 iki hafta önce kontrole eşimle gitmiştik, o gün nst çekilmemişti, sadece ultrasondan bakmıştık, çok şükür güzel gidiyor dedi ama muayenenin sonunda 38. haftada alırız dedi, ben biraz duymamazlıktan geldim ve çıktık. En son kontrole de annemle gitmiştim. Annem doğumun nasıl, ne zaman olacağını sordu. Ona da 38. haftada alacağını söyledi, hatta 18 Aralık Cumartesi gününe de tarih verdi. O günden beri geceleri hiç uyuyamıyorum, sürekli kabus görüyorum 😥 Ne zihnen, ne de bedenen hazır diilim. Doktorumu çok seviyorum, çok güveniyorum ama bu kez beni çok strese soktu 😓 Benim tüp bebek doktorum kendisi, süreci en başından beri biliyor, ama dediğim dedik birisi, fikrini değiştirmiyor. Doktor değiştirmeyi bile düşünüyorum zaman zaman ama bi taraftan da bi bildiği vardır diyorum. O yüzden kafam karışık 😵‍💫
Lütfen birbirimizi dua edelim 🤲🏻 Hakkımızda hayırlısı

Ufffff böle doktorlara da ne denir bilemiyorum 😬
Tamam kolay elde etmedik bu bebekleri ama yani, sezeryan deyipte anneye stres yaşatmakta ayrı birşey, annenin her anlamda hazır olması lazım doğum sürecine , buda onun isteğini gözardı etmemesiyle mümkün.
36 +2 de hemen beni sezeryana almaya çalıştığı için doktorumu değiştirdim canım.
Umarım yeni doktorumdan memnun kalırım, senin de içine sinmiyorsa başkasına da bi görün derim.

Rabbim senin de yardımcın olsun 🤲
Buradaki bütün arkadaşlarımın doğumlarını kolaylaştırsın, Yeni doğmuş minnaklari Sagliklla evlerine döndürsun🤲

İyi dedin canım, en çok merak edilenlerden tecrübelerimi paylaşayım.

Bebeğim doğar doğmaz iki mememe de yapıştı, güzelce emdi ve tam 4 saat uyudu. Sütüm geldi sanıyorum ama az gelmiş olmalı çünkü uyandıktan sonra 2 saatte bir emzirmeme rağmen, gece 11'den sonra 3 saat yavrum bir türlü uyumadı. Hep de mızmızlandı. Mememe koyunca susuyordu bir tek ama bırakınca yine ağlıyordu. Uzun uzun emdiği için doyuyor sanıyordum, meğer yetmiyormuş ki hemşireler mama takviyesi yapalım dedi, mamayı kaşıkla yedirdim, bebiş saatlerce mışıl mışıl uyudu. İkinci gün de aynısı oldu, 3 kez mama verdim. Ama sık sık da emzirdim. Sütüm gelse de gelmese de. Bebişim Allah'tan emmeyi seviyor da boşsa bile emmeye devam etti.

3. gün taburcu olup eve geldim, memelerimi ova ova duşumu aldım, annemin yaptığı leziz yemeklerden yedim ve akşamına memem sütle doldu. Taktığım gümüş kapağı çıkartırken oğluşumun yanağına süt damladı. Nasıl mutlu oldum, tahmin edersiniz.

Ama o memeler gecenin ilerleyen saatlerinde taş gibi kesildi, epeyce büyüdü ve yanmaya başladı. Emzirsem de geçmedi. Hemen buz kalıbı değdirerek soğuttum, sonra da makine ile sağıp sağdığımı bebişe içirdim ve memelerim mastit olmaktan kurtuldu.

Sonra da sütüm gelmeye devam etti. Şimdi de sık sık emziriyorum. Arada hursuzlanırsa (kakasını hemen yapamadığında oluyor), tek seferlik azıcık mama veriyorum ama sürekli emziriyorum.

Başka türlü sağmamı gerektirecek bir durum olmadı olursa hemen sağarım.

Maaşallah canım 😍

Ne güzel pozisyonu uygun , kordon engel değil,
Yani güzel olan tabiki normal doğum, Ben de istiyorum bakalım nasip olacak mi.
Inş kolaylıkla doğuralım yavrularımızı kucağımiza alalım.
Doktorlarda risk almak istemiyorlar.
Hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim 🤲
Normal doğum biraz daha meşakkatli, bazen saatlerce sürüyor açılma var mı diye kontrol etmek. Belki de bunu beklemek istemiyorlar. Sezaryen kolay geliyo onlara 😒 doktorum bana bi sabah gelirsin 🤰🏻, alırız, ertesi sabah da çıkarsınız 🤱🏻 demişti.

Normal doğum biraz daha meşakkatli, bazen saatlerce sürüyor açılma var mı diye kontrol etmek. Belki de bunu beklemek istemiyorlar. Sezaryen kolay geliyo onlara 😒 doktorum bana bi sabah gelirsin 🤰🏻, alırız, ertesi sabah da çıkarsınız 🤱🏻 demişti.
Bence kolaydan ziyade daha az riskli geliyo canım.
Çünkü saatlerce açılmayı kontrol eden doktor değil, ebeler.
Doktor tam doğum anında gelip bebeği ve eşini çıkarıyo, o kadar.
Toplasan 10-15 dk anca yani.

🥰🥰pazartesi geliyorlar ben çok geride kaldım forumda kimler neler yaptı takip edemedim insaallah herkes iyidir sağlıklı sıhhatli evlatlarına kavuşan annelerin gözü aydın diyeyim. Darısı bizim başımıza insaallah 😍🥰😘
Ah canimmm cok sevindim yazmanaa 🥰 hadii bakalimm saglikla gelsinler insallah kuzular Cok ama coook heyecanliii hemen yazamazsan bile yaz bize iyi haberlerini alalim insallah kuzum 🤲🧿🥰

Kilya Kilya napıyo senin bebeler? 😉
Uyumadılar mı gece?
Biri uyanınca diğeri de uyanıyor mu çok merak ediyorum. 🙈
Kuzum erken doğdukları için daha doğduklarının farkında değiller zorla ağlıyorlar. Gerçek doğum tarihi gelene kadar öyle oluyormuş ama çok sık beslenmeleri gerekiyor biz uyandırıyoruz çabayla 🙂 yeni yeni gazları olmaya başladılar o zaman ağlıyorlar bir tek acıkma başka sese duyarlı olma altı kirlendiği için kalkma pek yok şu an. Hatta mama vermek için uyansınlar diye ayaklarını filan uyarıyoruz sürekli çenelerine vuruyoruz pıt pıt. Gerçek günleri gelirse belli olur. Ama biri karnımda iken ağlıyordu biliyor musunuz 🙂 doktor dur daha doğmadın sen doğda öyle ağla dedi güldü. Diğerini çıkarırlarken o da ağlıyormuş.

Canım güzel dileklerin için çok teşekkür ederim 🥰 iki hafta önce kontrole eşimle gitmiştik, o gün nst çekilmemişti, sadece ultrasondan bakmıştık, çok şükür güzel gidiyor dedi ama muayenenin sonunda 38. haftada alırız dedi, ben biraz duymamazlıktan geldim ve çıktık. En son kontrole de annemle gitmiştim. Annem doğumun nasıl, ne zaman olacağını sordu. Ona da 38. haftada alacağını söyledi, hatta 18 Aralık Cumartesi gününe de tarih verdi. O günden beri geceleri hiç uyuyamıyorum, sürekli kabus görüyorum 😥 Ne zihnen, ne de bedenen hazır diilim. Doktorumu çok seviyorum, çok güveniyorum ama bu kez beni çok strese soktu 😓 Benim tüp bebek doktorum kendisi, süreci en başından beri biliyor, ama dediğim dedik birisi, fikrini değiştirmiyor. Doktor değiştirmeyi bile düşünüyorum zaman zaman ama bi taraftan da bi bildiği vardır diyorum. O yüzden kafam karışık 😵‍💫
Lütfen birbirimizi dua edelim 🤲🏻 Hakkımızda hayırlısı
Kuzum yaa cok zor bir karar doktor oyle demisken insan ister istemez bir tedirgin oluyo tabi ama kendi isteginden de vazgecme doktoruna akisina birakmak istedigini soyleyebilirsin son gun belli olsun agriyla gidersin belki acilma olmaz direk sez. Alir belki cok rahat normal dogurursun yanii kimse bilemez ki bunu denemeden 🤷🏻‍♀️ Hep duadayiz kuzum insallah Allahim en saglikli sekilde kucagimiza almayi nasip etsin fistigim yaz bize burda birbirimizi hep rahatlatmaya calisioryz elimizden geldigince 🥰🤲🌸

Kuzum erken doğdukları için daha doğduklarının farkında değiller zorla ağlıyorlar. Gerçek doğum tarihi gelene kadar öyle oluyormuş ama çok sık beslenmeleri gerekiyor biz uyandırıyoruz çabayla 🙂 yeni yeni gazları olmaya başladılar o zaman ağlıyorlar bir tek acıkma başka sese duyarlı olma altı kirlendiği için kalkma pek yok şu an. Hatta mama vermek için uyansınlar diye ayaklarını filan uyarıyoruz sürekli çenelerine vuruyoruz pıt pıt. Gerçek günleri gelirse belli olur. Ama biri karnımda iken ağlıyordu biliyor musunuz 🙂 doktor dur daha doğmadın sen doğda öyle ağla dedi güldü. Diğerini çıkarırlarken o da ağlıyormuş.
Kilyossss kuzummm yerim siziii yaaa ayy mis kokuyodur onlarrrr op kokla doya doyaaa 😍 kiz kaynanan soka girmedi mi ikiz oldugunu duyuncaaaa 😂 bebeler de cok daha iyi olcak sende en kisa zamanda insallah dualarimiz sizinle 🤲

X