2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

P Pasagirl canım, pazartesi Allah yardımcın olsun.
Yine de giderken vaktin olursa bi haber ver de hatırlat olur mu? 😉
Dua edelim sen doğumdayken. 😊
Tabiki haber ederim. Cumartesi gel pcr testi yapalım dediler pazartesi sabahtan alırlar muhtemelen hayırlısıyla kizlarin biri doğum pozisyonu almış diğeri inatçı almıyor 😂hafta olarak o daha çok küçük 32. haftada

Kuzum erken doğdukları için daha doğduklarının farkında değiller zorla ağlıyorlar. Gerçek doğum tarihi gelene kadar öyle oluyormuş ama çok sık beslenmeleri gerekiyor biz uyandırıyoruz çabayla 🙂 yeni yeni gazları olmaya başladılar o zaman ağlıyorlar bir tek acıkma başka sese duyarlı olma altı kirlendiği için kalkma pek yok şu an. Hatta mama vermek için uyansınlar diye ayaklarını filan uyarıyoruz sürekli çenelerine vuruyoruz pıt pıt. Gerçek günleri gelirse belli olur. Ama biri karnımda iken ağlıyordu biliyor musunuz 🙂 doktor dur daha doğmadın sen doğda öyle ağla dedi güldü. Diğerini çıkarırlarken o da ağlıyormuş.
Ayy kıyamam yaa ağlıyormuş dedin içim cız etti biranda . çok mu erken geldiler canım zamani değil miydi kusura bakma pek takip edemedim 🥰

nurselek nurselek ’ciğim, ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555 ’in de dediği gibi yat dinlen.
Merak etme, doğum olsa bacak ağrımaz heralde.
Doğum sancısı hiç çekmedim ama adet sancısı ve kabızlık gibi bir şey olduğunu duydum.
Tuvalete çıkacak gibi baskı oluyormuş alt tarafa.
Hafi hayırlısı kuzum bakalım. Annem gelcek bugün de. Halıları halıcı ya verecekler perdeleri yıkıycklar falan el birliğiyle yapmaya çalışacaklar bişeyler. Temizlikçi işini boşver dik biz de. Bakalım göster eğimi gösterir gene yatabilirsem. Hiç de yapabileceğim bişey değil ama

Teşekkür ederim canım. İnşallah hasta olmaz yavrum. Çocuk doktoru arkadaşa sordu da eşim, nefesinde daralma veya ateşi yoksa bulaşsa da sorun olmaz, yenidoğan soğuk algınlığından kolay kurtulur, onlara genelde bir şey olmaz demiş. İnşallah öyle olur.

Annemler gidiyor evet ama ben de 49ı çıksın onların yanına gitmeyi düşünüyorum. 😊
İnşallah cnm🙏🏼🙏🏼

nurselek nurselek aman canim yat dinlen is felan yapma yürüme öyle cok cogu gitti azı kaldi insallah dikkat et kendine
Yok kuzum evden çıkmam daha zaten. Olmuyo artık. Evde de iş zaten yapmıyorum valla sadece işte kendi valizimi tamamlamıştım duvar süs müs işleri yatak masa topla bunlar ufak şeylerdi

Kuzum bende crp değerim yüksekti diye antibiyotik kullandım bir sıkıntı olmadı çok şükür sıkıntı yaratacak birşey olsa kullanmamızı istemezler zaten verirlerse sen kullanmayı ihmal etme
Saol cnm enfeksiyondan korkuyorum kullanmak lazım tabi ,sürekli ilaç kullanmakta vicdanen rahat ettirmiyor😔

tupaaaaa tupaaaaa canım, çok geçmiş olsun.
Yine bir korku yaşatmış senin ufaklık.
Çok şükür, azalmamış ama artmamış da.
Bu iyi bir şey.
Yarınki doktor güzel şeyler söyleyecektir inşallah.
Gittim cnm.kan,idrar kültürü ve covid testi istedi(bel ağrısı olduğu için belki covid de olabilİr ona da bakalım dedi.)
Üni. Has. Gittim bugün çıkmaz,haftaya gel sonuçlara göre gerekirse ilaç başlarız dedi.
Bu akşam bir tane daha Monurol kullan dedi.

tupaaaaa tupaaaaa cım idrar yolu enfeksiyonundan çok çekmiş biri olarak çok iyi anlıyorum seni. Çok geçmiş olsun canım. Manurol hamilelik döneminde reçete edilen güvenli antibiyotiklerden. Eğer etkili olmadıysa diğer grup güvenli antibiyotiklere başvurulabilir. Sana naçizane tavsiyem bi antibiyogram testi yaptırıp enfeksiyonun hangi tür antibiyotiklere dirençli olup olmadığına baktırman. Böylece deneme-yanılma ilaç kullanmak yerine, en etkili antibiyotiği kullanır ve bir kerede üstesinden gelirsin. Diğer bi tavsiyem de (zaten içiyomuşsun) bol su tüketmen ve pamuklu çamaşır giymen. O bölgenin asla nemli kalmaması gerekiyor.
Çok geçmiş olsun 💐
Saol cnm aklımda olsun antibiyogram,doktora söylerim gittiğimde..
Evet suyu tüketiyorum bol bol çamaşırı da pamuklu ve hergün değişiyorum..
bugün enfeksiyon dok. Monurol kullan dedi salı günü gel tahlillere Bakalım duruma göre başlarız ilaç dedi.
Bugün sonuçlar çıkınca kendi doktoruma atsam o acaba ilaç önerisi yapar mi,acilde gidip yazdırırım başlardım hemen ilaca.salı gününe kadar beklemek risk değil mi ben enfeksiyondan biraz korkuyorum 🥴

Geçmiş olsun canım korkma ya olur öyle şeyler. Monorol tek seferde etki etmeyebilir, anında da etmeyebilir. Bana da son haftalarda olmuştu, ilkini kullandım geçer gibi oldu, 2. gün yine başladı. Vajinal fitil kullandım, daha beter etti. En son bir daha monorol kullandım, ertesi gün geÇokçmedi ama birkaç gün sonra bütün şikayetlerim bitmişti. Sen de hemen enseyi karartma, düzelir inşallah.
Saol cnm yaa..
Enfeksiyon bebek için önemli bir durum ya o yüzden tırsıyorum biraz..birde sürekli olmasa da kasık ve bel ağrım rahatsız ediyor😩

X