2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Belden kuzum. Gelip bastırıyor karnıma ara ara. Sen de yap diyor ama çığlık çığlığa nasıl yapayım. Bir toparlanayım tek tek yazacağım. Sonda vardı birazdan onu çıkaracaklarmış
İşte sezeryandan korkmamın sebebi o bastırmaları🥴
Çok şükür cnm atlattın doğumu.bebişlerin yanında olması çok güzel ☺️ biran önce çıkıp evinize gidersiniz inşallah 🙏🏼🙏🏼

Başıma neler geldi, bir bilseniz doktora kalsaydı şuan kızçemle 3 gündür evimdeydim😬
Cuma günü 1 gece hastanede kal enfeksiyonunu takip edelim, nst de de sancin var durdurulalim ,bu sırada ciğer geliştirici inge yapalım, olaki erken doğum olursa diye demişti bize de mantıklı geldi tamam dedik , anlatmıştım sizede zaten. Yatis yapildi , serum ustune serum , nst surekli , 1 doz ciger gelistirici oldum ,Hatta nurselek nurselek ZEYNEPP5555 ZEYNEPP5555
demişti 36 .haftadan gerek var mi .
Igneden sonra sabah nst de bebeğin kalp atış hızı azaldı, doktor ultrasona da bakalım dedi.
Indik odasına ultrasonda bu bebeğin suyu bitmiş 😮 kan akışı düzenli değil, hemen almamız lazım 😮 bu bebek bişey yaşamış, stres altında hemen alalım, zaten ciğer geliştirici iğneyi de yaptık. Biz şok olduk , yani dün suyu iyiydi ,herşey normaldi nasıl olur bi anda suyu biter . Doktora söylediğiniz e inanamıyoruz nasıl böle olur diyince , tamam bikac nst daha çekelim dedi , odama çıktım su içtim kahvaltımı yaptim nst ve ultrason çekildi bu defa herşey normal😁

Doktora iğneden dolayı mi bebek hareketleri azaldı diye sorduk ,hayır dedi .internetten arastırdık iğne bebek hareketlerini bir süre azaltiyormuş, iğneyi yaptırdığımız a pişman olduk. 2. Doz igneyi yaptırmadım. Doktor da benim için bitti artık 😡
Ne yapmaya çalıştığına hâlâ anlam veremedim .
Amacı neydi bilmiyorum, bi an once beni sezeryana almak mi ?boşluğunu doldurmak mi ?bilmiyorum.

Bi kaç nst daha çekildim, nstler güzel çıktı ama
Icimeze bi kere kurt düşürdü, hastaneden ayrıldım. Hemen devlet hastanesine gidip , bebegimin suyunu ,kan akışının normal olduğunu tekrar kontrol ettirdim, şükür herşey yolundaydı.
Öyle üzüldük kü yeni kendimize gelebildik.
Dün yeni doktora gittim o da muayene etti ,hersey normal cok şükür,
3 23 aralık arasında bekliyoruz minnoşumuzu ins👶
Yani gerçkten anlayamıyorum..
Bir anne babaya böyle bir stres verilir mi ilk baktığında hemen nasıl söylebiliyorsun,bir iki daha takip et ondan sonra söyle di mi..
Neyse cnm bir korkutmuş sizi ama allahtan bilinçli olduğunuz ve çok panik yapmadığınız için kurtarmışsınız🙏🏼

Kızlarr herksın surecı farklı işliyor
Ameliyatı vs neye gore degısıyor bılmıyorum
Ama bana kum torbası konulmadı varıs corabı gıydırılmedı benı yogun bakıma da almadılar
Sadece bacaklarım ılk cıktıgıında uyusukken hemsıre rahım muanesı yaptı onu hıssetmedıım uyusuk oldugumdan
Sonrası normal hayat
Bır tek uyusukluk gııdnce sancım oldu ona da sonradan kuvvetlı ıgne yaptılar 🤲
Korkmayın. 🥰 Bı sekılde olup bitiyor

Emziren Annelere ;
Ekran görüntüsü 2021-12-01 123016.png

Ayceeeee Ayceeeee canım yazdıklarını hayretler içinde okudum. 😳
Bi doktor nasıl böyle bir şey yapar yaa, aklım almıyo.
Üstelik hamile bi kadını korkutmuş boş yere.
Çok geçmiş olsun.

Bizde öle hala, yasadiklarimiza inanamıyoruz,
Yıllarca bu bebeği bekledik,
Tedaviyle çok şükür kavuştuk
Bu nasıl insanlık anlamış değiliz.
Çok sağol kuzum

Yani gerçkten anlayamıyorum..
Bir anne babaya böyle bir stres verilir mi ilk baktığında hemen nasıl söylebiliyorsun,bir iki daha takip et ondan sonra söyle di mi..
Neyse cnm bir korkutmuş sizi ama allahtan bilinçli olduğunuz ve çok panik yapmadığınız için kurtarmışsınız🙏🏼
Çok şükür öyle oldu🤲

Doğal olanı böyle dile getiren Dr ları da boğmak istiyorum 🤔 yaradılışımız bu Bi kere neden korkutma yolunu seçiyorlar ki. Önemli olan bebeğe sağlıkla kavuşmak, sezeryan olası bir aksilikte anne veya bebeğin sağlığını riske atmamak için zaten elimizin altında, herkesin fikrine saygı duyuyorum ama benim için bi seçenek değil mecburiyet olursa amenna🙏🏻
Ben de melikeyoga diye bir sayfa var instagramda onun nefes egzersizleri, top egzersizleri ve 36/40 hafta yogasını yapıyorum. Her şey yolunda gider umarım 🙏🏻

Ben de aynen öle düşünüyorum tatlım.
Yani şartlar müsaitse neden normal doğum olmasin. Bakayım melikeyoga sayfasina👍
Seninde az kalmış , sağlıkla kavuşalım ins 🤲

H Hazel9 eve gelip 3 saat uyumuşum beybi 🤣
Doğum tarihimi kaptım geldimmm !
Öncelikle istediğim tarihi biliyosunuz 12.12.21
Ama pazara geliyor kabul eder mi diye düşünüyordum ve söyledim tamam uygundur dedi. Hastane acil olmayınca pazarı kabul etmeyebilir dedi ama olsun suyu geldi deriz dedi 😬😍
Bebiş iyi 3.300 dedi ama doğumdan sonra 3 te olabilir 3.600 de olabilir bunlar tahmini rakamlar dedi. Suyu iyi eşi hala yukarda vs dedi. Nst baktı güzel sancı flan yok. Son muayenemiz bu 10 gün sonra doğumda görüşürüz dedi hüüüüüğğğğ 😭😭😭

Ama pazara geliyor kabul eder mi diye düşünüyordum ve söyledim tamam uygundur dedi. Hastane acil olmayınca pazarı kabul etmeyebilir dedi ama olsun suyu geldi deriz dedi 😬😍
Bebiş iyi 3.300 dedi ama doğumdan sonra 3 te olabilir 3.600 de olabilir bunlar tahmini rakamlar dedi. Suyu iyi eşi hala yukarda vs dedi. Nst baktı güzel sancı flan yok. Son muayenemiz bu 10 gün sonra doğumda görüşürüz dedi hüüüüüğğğğ 😭😭😭

Yaaa 10 gün sonra😍
Hadi hayırlı olsun .
Maaşallah minnoşuna 😘

Yaa masallah ne güzel tarihi kapmışsn valla hadi hayiisi insallah🥰

X