2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Dur bakalim insallah yemek sonrasi nst güzel cıkar canım kontrol altındasn tamamen hersey elinin altında suan stres yapmamaya çalış bakalm
Ay bu kez nstde bebek iyi çıktı bende sancı 80 leri buluyor Öksür bakalım beş dakika daha dursun beş dakika daha derken mahvoldum öksürmekten altıma yapacağım. Ben sancı hissetmiyordum. Neyse yalancı kasılmadır dediler gittiler bol su içeyim bari akşama yine çekerler. Öksürmekten karnım ağrıyor

Çok şükür belki de minik uykuludur cnm olamaz mı kötü birşey dememişler Allah'a şükür ki yemekten sonra bak annesi sen ona kıpır kıpır olucak ..
Ay kuzum yemekten sonra iyi idi yine hareketli değil ama nst iyiydi. Bu kez de bende sancı çıktı o yüzden uzadı da uzadı. Bakalım akşam nasıl çıkacak. Ben sancı hissetmiyorum ama anlamadım yavrum hareket ettikçe kasılma oldu. Kıyamam belki o da ondan dolayı hareketsizdi henüz gitmek istemiyorum en iyisi kımıldamayayım diyordu demek ki

Kilya noldu gelişme ne
Kuzum normalde benim bebekler dokunmaya hassastır baya. Neyse tık yok ultrasonda da doktor öksür diyor pıt pıt vuruyor zorla bir iki hareket etti. Solunum görmem lazım bir de dedi neyse gördü sorun yok in yemek ye tekrar nst bağlansın dedi bu kez onun iyi çıktı ben de sancı O hareket ettikçe 60-80 lerde. Normalde 40 geçmemesi gerekiyor neyse sancın var mı dediler yoktu yani. Yalancı kasılma olabilir dediler. Akşam işte yine bağlarlar. Bol su filan içeyim bakalım şimdilik durumlar durgun.

Ayy kac cıktı kuuzuu
60 lafı buldu canım şimdi diğer bebeğe baktılar bu kez şükür onun değerleri iyi ben de 60-80 kere çıktı sancı dediler yalancı kasılma olabilir senin sancın var mı yok dedim. Bakalım akşam ne çıkacak. Sende nst ye gittin sanırım. Nedir ya bir yakamızı kurtaramadık iki dakika nefes alamıyoruz bir şeyler çıkıp duruyor. Hayırlısı olsun

Geçmiş olsun Kilya cım, bi kaç gündür takip ediyorum ama yetişemiyordum yazmaya. Biraz hazırlıksız oldu bu hastane sürecin ama evde olsan daha çok kendini dinlerdin, daha çok kurardın kafanda. Şimdi etrafında seni dinleyen, ona göre çözümler üreten doktorlar var.
Benim de eşimin yurtdışına çıkması lazımmış biraz ertele, en azından Ocak ayında git dedim. Bi sürü sebep saydı, vizesiydi şuydu buydu daha önce de gitmişti ve hiç söylediği tarihte geri dönemedi, hep bi şeyler çıktı, dönüş tarihi uzamıştı. Neyse ben de annemle kalırım diye avutuyorum kendimi , hem bana daha iyi annem bakıyo, premsesler gibiyiz

Allah allaahh. Yaa hareketler eskisi gibi değil bu Bi gerçek benimkiler de çok çok azaldı eskiye göre ama ne biliyim. Sancı da tam yalancı sancı zamanların ve onları sen hissetmiyorsun. Dur bakalım akşam da bir bakılsın da ay öyle okuyorki dopumhane yazdığını gördüm bian dedim kız doğuma gidiyor kilyacım
Ama öylr olsa da korkma eşinle hep irtibat halinde ol. Allahım herşeyin hayırlısını versin

Sağ olasın yavrum aynen baya baya hazırlıksız oldu. Hayırlısı ile sorunsuz çıksaydık bir Yaaa eşinden yana kötü olmuş İnşallah söylediği tarihte döner Ama annen yanında ise yine bir nebze daha rahat edersin. Dediğin gibi prensesler gibi bakar.

Bebeğin nst kötü çıkınca başta ondan onlar da panik oldular uyuyor filan dediler ama doğumhanedeki doktoru aradılar ne yapalım gibisinden neyse usg ye çağırdı beni. Orda da hareket etmiyor yani. Vurdu karnıma öksür dedi filan bir iki kımıldandı şimdi de bir solunum hareketi almam gerek dedi bekledi baya neyse onu da yaptı. Yemek ye bir daha nst dedi gönderdi. Bu kez binlerce şükür nst iyi çıktı. İşte bende sancı görünüyor ay yıprandım bir saat içinde. Bakalım akşam inşallah sıkıntısız çıkar

Aslında Aralık ayında gidip gelicem dedi ama Aralık ayı da riskli şimdi git gel o zaman dedim. Bilet baktı, bi kaç yerden haber bekliyor, ona göre gidecekmiş. Düşüncesiz de demek istemiyorum ama insanın eşi karnı burnunda doğum yapmayı beklerken neden ertelenmiyor ki neyse dediğim gibi annemle daha rahat ederim.
Hem bu arada hastane çantamı hazırlarız. Kendi eşyalarımı hazırlayıp kabin tipi bi valize koydum, bebeğin eşyaları için de annemi bekliyordum. Onun için de ayrı bi kabin boy valize yerleştirmeyi düşünüyorum. Arabaya koyarız iki valiz ve henüz almadığımız puseti Arada onu hallederiz. Dün gece rüyama bile girdi, 33. haftadayız ve hala çantamız hazır diil

Bu arada beybiler çanta, puset diyorum ama biz daha isim de bulamadık Kızımız olacak ama hala karar verebilmiş diiliz. Kapı süsü, çikolata, hediyelik, isimli hastane çıkışı seti yaptırmak istiyoruz ama henüz ismi yok yavrucağın Bazı isimler söylemesi güzel ama anlamını beğenmiyorum, bazı isimler de çok uydurma. Geçen gün böyle bi liste çıktı karşıma, siz de bakın, benim gibi olanlar varsa fikir verir

Eklentiler

• C5C7C3F1-7487-4EA6-96EC-5A22CF63731C.png
    518,6 KB · Görüntüleme: 34
Yaa gezmeye mi gidiyor yoksa iş için filan zannettim bende. Ahh bu erkekler 33 hafta seninde baya varmış yani hiç belli olmuyor 30 lardan sonra. Hazırla yavrum her şeyini.

Mirel ve Sare bu tabloda hoşuma gidenler

Yaa norma agrı esigin nasıldır iyiyse belki o yüzden hissetmiyorsundur yavrucaklar sonlara dogru iyi korkutuyor seni insallah aksama da iyi cıkarda rahatlarsn

Hamdolsun
Çok yazamıyorum. Son zamanlar biri yazmayınca acaba doğurdumu okuyoruz dimi
Valla aklina bir suru sey geliyor insanin 30 dan sonra kendim dahil herkesten beklerim bu is nolur nolmazhareket konusunda ya benimkiler de azaldi yeriyle mi alakali anlamadm sali hepsini sorucsm insallah bide ayakts 10 dk dursam.belim kopuyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…