2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Annem eşime şikayet etmiş kolestrolle ilgili bi ton laf söyledi yok hareket etmiyosun abuk subuk yiyosun yok bilmem ne gittim yürüyüş yaptım geldim yarım saat canım çıktı ama sinir oldum eziyet gibi geldi iki adım atmak şimdi daha çok acıktım daha çok yicem 😂
Yavrum onun seninle alakası yok sevgili annene iletiver lütfen bünye yapıyor ben en zayıf ve spor yapar halimde kolestrolüm yüksekti bazen onlarda işe yaramıyor yani abuk subuk yemekten yükselmiyor :)

Az kaldı kuzum hamilelikten sonra istediğini dilediğince yerdin tabi bu seferde aman bulmak lazım yemek yemek için 😂
Öyle valla o zaman da ağzımla mı burnumla mı yerim kısmet 😬😂 büyük nimetmiş istediğini istediğin zaman yemek. Bu rahatsızlıkların bu kadar hayatı etkileyeceğini düşünemiyor insan başına gelince daha iyi anlıyor. Umarım tıp dünyası bir an önce çözüm bulur 🙂

Öyle valla o zaman da ağzımla mı burnumla mı yerim kısmet 😬😂 büyük nimetmiş istediğini istediğin zaman yemek. Bu rahatsızlıkların bu kadar hayatı etkileyeceğini düşünemiyor insan başına gelince daha iyi anlıyor. Umarım tıp dünyası bir an önce çözüm bulur 🙂
Umarım kuzum ve Allah alanında iyi doktorlarla karşılaştırsın ☺️ Zaten birçok şeyi hamilelikle beraber öğrendik Rabbim yinede dermansız dert vermesin 🤲🏻

Sağ ol kuzum bende sevindim ama diğer testlerim maalesef kötü çıktı. Dün ile bugün arasında bile fark var ☹️ Yükselmeye devam ediyor. Sonuçları doktoruma götüreceğim bakalım ne diyecek. Kadın doğumcu da yarın çağırdı. Nst ye gir dedi. Öyle böyle hayırlısı ile birkaç hafta daha dayansak inşallah sağlıkla bebişlerde sorun olmadan 🤲🏻
En dogrh nihai kararı kadın dogumcu verecek dur bakalım yarın hersey yolunda gider insallah yol haritanı cizecektir sende önünü daha net görürsün en azından

Geçende de konuştuk ya genel hiç istemiyorum 😔
Hem ayık olmak istediğimden hem de entübasyon olasılığı yüksek olur bende. Ankilozan akciğer kapasitemi düşürdü benim, üstüne covit geçirmişliğim falan da ver ciğer lekeli yani iki ucu derler ya işte
Ayy dogru dogru anesteziye yönlendiriyorlar ya o ne diyecek bakalım onlar daha dogru karar verir epidural ya da spinal hangisi senin icin iyi karartma enseyi hic güzel olacak insallah hersey az kaldı

Her genel anestezide entübe ediyorlar mı? Ben ikisindede korkuyorum ya gün yaklaştıkça dahada tedirginleşiyorum spinal olsa benim normaldede kalp atış hızım yüksek heyecandan dahada yükselir büyük ihtimal yien genele dönebilir ama uyanık kalıp bebeklerimide görmek istiyorum eşime geçen dedim sen benimle doğuma girer misin diye sen o haldeyken ben giremem dedi yine belki yanımda olsa daha cesaretli olabilirdim
Yok canım herkese değil elbette de herhangi bir risk durumunda, özellikle oksijen saturasyonunu düşmesini tetikleyen sistemik bir hastalığın varsa yaşam bulguların sıkıntıya düşerse uyanık da olmadığından entübe edebiliyorlar.
Bende bebeklerimi görmek istiyorum Rabbim hayırlısını versin herşeyin en başta tabi de.
Eşin de girse iyi okur ya ben istiyorum eşimi Allah nasip ederse o da istiyor yanımda olmayı zaten

Benim doktorum 34.haftada hem ecopirini hem oksaparı kesecekmiş canım ama gidince yine hatırlatacam kanımda pıhtılaşmaya yatkınlık var diye bir sıkıntı yaşar mıyım acaba
Ben pıhtılaşmaya yönelik Bi test yaptırmadım sonuna kadar kullanır ozman muhtemelen riske atmamak adına. Sen sor bakalım ecopirini keser de oksapara belki devam eder

Ayy dogru dogru anesteziye yönlendiriyorlar ya o ne diyecek bakalım onlar daha dogru karar verir epidural ya da spinal hangisi senin icin iyi karartma enseyi hic güzel olacak insallah hersey az kaldı
Çıktım şükür. Epidural için hiçbir sorun olmaz dedi. Ateli kullanma dedi bu trmbelleştirir bileğini ağrın daha çok artar sırf uyuşukluk geçsin diye beklerken dedi. Parol iç ağrılarında dedi

Çıktım şükür. Epidural için hiçbir sorun olmaz dedi. Ateli kullanma dedi bu trmbelleştirir bileğini ağrın daha çok artar sırf uyuşukluk geçsin diye beklerken dedi. Parol iç ağrılarında dedi
Ya iyi anestezi icin sevindim atelde takma bari rahatlatmıs miydı seni napıcan az parolla felan idare edicen kuzu az kaldı Allah ın izniyle insallah dogum sonrasi bunların hic birisi kalmayacak

Geçende de konuştuk ya genel hiç istemiyorum 😔
Hem ayık olmak istediğimden hem de entübasyon olasılığı yüksek olur bende. Ankilozan akciğer kapasitemi düşürdü benim, üstüne covit geçirmişliğim falan da ver ciğer lekeli yani iki ucu derler ya işte
Allah korusun kuzum. İnşallah en ufak nezle de bile genele almıyorlar senin durumunu değerlendirip en sıkıntısız yolu seçeceklerdir. Ya benim bildiğim fıtık düzleşme gibi şeyler engel değil epidurale iyi bir anestezi uzmanı şart tabii. Bir de anestezistler çok titiz oluyor ve korkuyorlar canım. Ben kürtaj olacağım günün bir önceki akşamı aspirin içmiştim ahh bir umut belki bebeklerim benimledir diye ilaçları bırakamadım ☹️ Neyse kadın doğum doktorum anestezi de sorarlarsa içmediğini söyle dedi 🤭 bir sorun oluşturmuyor ama anestezi biraz bu konularda kuralcı demişti üniversite hastanesinde olmuştu işlem.

Her genel anestezide entübe ediyorlar mı? Ben ikisindede korkuyorum ya gün yaklaştıkça dahada tedirginleşiyorum spinal olsa benim normaldede kalp atış hızım yüksek heyecandan dahada yükselir büyük ihtimal yien genele dönebilir ama uyanık kalıp bebeklerimide görmek istiyorum eşime geçen dedim sen benimle doğuma girer misin diye sen o haldeyken ben giremem dedi yine belki yanımda olsa daha cesaretli olabilirdim
Ben de korkuyorum kuzum hepsinden geneli de artık son çare olarak yapıyorlar hatta annede başka işlemler olacaksa bebeği epiduralle alıp sonra anneyi komple uyutuyorlar filan. Benim eşimde ben asla giremem dedi. Bayılırım filan daha kötü olur diyor 😬

Ben de korkuyorum kuzum hepsinden geneli de artık son çare olarak yapıyorlar hatta annede başka işlemler olacaksa bebeği epiduralle alıp sonra anneyi komple uyutuyorlar filan. Benim eşimde ben asla giremem dedi. Bayılırım filan daha kötü olur diyor 😬
Benim esimde girmek istemiyor ya oysa cok isterdim o anı görmesini🤷‍♀️

Eklentiler

• Screenshot_20211105-161030_Chrome.jpg
    Screenshot_20211105-161030_Chrome.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 24
X