2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Vay arkadaş her şey niye pahalı ne uçmuş o altın dolar filan iki haber izleyeyim dedim şansıma ekonomi haberi kızlar stok yapın stok
Aynen oyle.Daha da kötüye gidecek deniyor

Migrosta 75 tl alisveris yapana 2 lt sivi yag 15 tl kizlar kacirmayin

Vay arkadaş her şey niye pahalı ne uçmuş o altın dolar filan iki haber izleyeyim dedim şansıma ekonomi haberi kızlar stok yapın stok
Offf cok canim sıkkın benimde daha çöp almadık her hafta artış var kendime bişey bakmaya utanıyorum artık kız altın biriktiyodum bir yıl olcak işte inan sevinemiyorum bozdursam bir daha nasıl biriktircem diye

Özellikle bezler bizi mahvedecek Primayı severse totosu yandık
valla prima hiç denemeyeceğim varlığını bilmezse diğerlerine alışır kız mama bez onu geçtim normal yani kendi ihtiyaçlarımız için filan her şey fena şeker yağ un filan mı stoklasak ne yapsak arkadaş. Şansımıza ya tedavi idi hamilelikti tükettik her şeyi cidden nasıl yapacağız düşünüyorum artık ki evine sadece asgari ücret girenleri düşünüyorum üzülüyorum. Allah yardımcımız olsun indirim takip sayfası yapalım kızlaaar ucuzluk gördünüz mü yapıştırın

Biz tükettik hepsini yaa çok fena valla. Sadece bebek alışverişi için demiyorum bizimde hayatımızı idame ettirmemiz zorlaştı iyice. Diyetten dolayı sürekli pazar market yapıyor eşimde şok oluyorum. Diyor zaten senin diyet pahalıya mal oluyor bize diye

Kesinlikle ülke durumu vahim normal maaşa hayatta kalmak bile zor resmen şuan bu süreçlerle de iyice yıprandık. bir de şimdi doğum paramız var benmki ultra pahalıya geliyor diye canım sıkkın eğer erken doğm olursa acıbademe gel dedi dr o ultra ultra pahalı. Artık bebişe giden paraları gözden çıkardık mecburen sağlıklı olsun da sonra yaşam mücadelesi artık ekonomi yapmak lazm kendmize ekstra bişi de alamıcaz artık Allah ülkece yardımcımız olsun. Bak masrafları konusnca pusetim yok benim yaa

Daha 2 hafta önce 5 lt siviyag en ucuzu ha 68 tl idi...74.tl olmus

Migrostakinin 5 lt yi hesaplarsan 37.5 tl ye geliyor valla kacmaz
Zaten sürekli alıyoruz markete girip hiiiç bir şey almayacağım desen 100 lira gidiyor. Diyim de alsın valla. Dün dedim hatta bir de doğum sonrası gelen giden kalan olacak sen ufak ufak bir şeyler al depolayalım. Bir de öyle masrafımız çok olacak dedim.

Benimde pahalıya geliyor doğum işi ama ne yapcan mecburuz artık son aşamalara geldik hayırlısı ile alalım kucağımıza da Ne pahalı her şey ya. Alıp alıp kenara koymak lazım. Geçen sene ayakkabı almadığıma pişmanım mesela şu an aldığın kar resmen

Ay sorma moralim cok bozuk uykularm kacti resmen bizim euro borcumuz vardı aldigımız da 8 tlydi ve suan 11.3 şoktaym resmen günden güne katlanıyor bu ne arkadas kimsenin de gundeminde deil hersey cok normalmis gibi bir teneke yag 85 lira bi ev yag da almazsa ne yapsn

Aynen valla her ay yag pirinc seker alasm var bir sonraki aydna pahalı oluyor dogum sonrasi anneler gelecek hersey masraf nasıl bunları düsünür hale geldik gercekten icler acısı

Aynen valla her ay yag pirinc seker alasm var bir sonraki aydna pahalı oluyor dogum sonrasi anneler gelecek hersey masraf nasıl bunları düsünür hale geldik gercekten icler acısı
Öyle dün daha dedim eşime ara ara atıyorum bir kilo kıyma al atalım buzluğa tuvalet kağıdı peçete deterjan filan annem babam kardeşlerim eşi kayınvalidem bunlar fix gelecek ve annem uzun süre kalacak yani ne olursa olsun ona göre yemek pişecek sen bir makarna da yesen oluyor ama başkası olunca mecburen düzgün her öğün yemek olacak büyük oranda. Maaalaef hiç düşünmeyeceğimiz şeyler şimdi mecburen göz önüne alıyorsun. Bebeler var zaten bezi maması doktoru olacak o ilk zamanlar hele sıklıkla geçen grupta yazmış biri her aşıyı devlet karşılamıyormuş ama bazı hastalıklar yeniden hortlamış korkumuza yaptıracağız diyor. Bir de cidden değişik hastalıklar hortladı. Nereden geldi anlamıyorum. İki bebek için aşı fiyatı 6500 TL tutmuş. Bunlar olacak yani. Allah herkesin yardımcısı olsun. Öyle indirimde deterjan bez filan görürseniz yazın kızlar

Valla öyle hic iyi zamanlarda degiliz ilerde bazen bu cocuklar nenyapacak diye düsunmüyor degilim valla cok sükür isimiz gücümüz var ama resmen yetmiyor ki lüks bir hayatımız bile yok
Malesef ben de bu duyguya kapılıyorum sürekli yaşam mücadelesi çok zor özellikle bu ülkede.. umarım onların zamanında herşey düzelmiş olur da zorluk çekmezler yavrucaklar tek umudum bu

Yaa biz kucuk bir sehirde yasıyoruz olanak yok ama abimler ankarada yasıyor getirden siparis veriyor hep acaip uyguna alıyor herseyi oralari takip edinsenize kızlar..Ya menenjit ve rota asısı diyosun demis evet bnde yaptirmak istiyorum bakalm hayirlisi..Valla ev kalabalik olacak dedigin gjbi sen bi makarnada yiyosun ama 1 kisi bile kalsa evde olmuyor öyle zor bunları düsünmek zorunda kalmak bile zor gercekten ne deyim insallah daha da kötüye gitmez valla

Market deme zaten et yok tavuk yok sebze meyve bakliyat 150 liradan çıkamıosun Allah yardım etsin hepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…