2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Günayddnn kızlarr bugün size bir soru ile geldim ben gecen detaylıda rahim uzunlugunu sordm kapalı 30 mm dedi 1 ay ömceki kontrolde 43 mm di sizce cihazdan cihaza mı fark eder size uzunluklar söylendi mi internette bakıyorun aslinda 20.haftada 40 mm felan olması gerekiyor dr rahattı kapalı dedi ama aklıma takıldı bosuna mi evham yapıyorm sizce 25 mm altı sıkıntı oluyormus 30 mm dusmek icin erken degil mi
Günaydın kuzum benim ölçmedi bile raporumda şöyle yazıyor anormal bir durum görülmemekle birlikte net ölçüm için transvajinal ultrason gerekir diye. Yani göbekten ölçümlerde hata oluyor. En net alttan muayenede belli oluyormuş. Onu da sen de sancı şikayet ya da göbekten baktıklarında bir şüphe görmüyorlarsa yapmıyorlar genelde. 30mm ise yine de yatış pozisyonu ile geçirmeni tavsiye ederim. Belki benim de öyledir bilmiyorum. Çünkü yatmaktan başka bir şey önermiyorlar bazılarının yatarak uzuyormuş bile.

İsim konuşmadık hiç biz ya ben hiçbir ismi yakıştıramıyorum 🥲 listeniz varsa paylaşın kızlarım belki bi ampul yanar bi etkileşim olur ☀️🤦‍♀️
Günaydın işimize yıllar yıllar önce karar vermiştik eşimle tatile gittiğimiz bir senede minik bir kız geldi yanımıza daha iki yaşında eşime sarıldı eşimde onunla oynadı eşime sarıldı uyudu adını sorduk ELİF dediler o günden sonra kızımız olursa adı Elif olacak dedik
Rabbim çok şükür nasip etti bize yıllarca bekledikten sonra 🤲🧿🤲🧿🤲🧿🧿
Yani ismi Elif iki isim yoruyor beni o yüzden tek isim tercih ettim

Günayddnn kızlarr bugün size bir soru ile geldim ben gecen detaylıda rahim uzunlugunu sordm kapalı 30 mm dedi 1 ay ömceki kontrolde 43 mm di sizce cihazdan cihaza mı fark eder size uzunluklar söylendi mi internette bakıyorun aslinda 20.haftada 40 mm felan olması gerekiyor dr rahattı kapalı dedi ama aklıma takıldı bosuna mi evham yapıyorm sizce 25 mm altı sıkıntı oluyormus 30 mm dusmek icin erken degil mi
Benim dr.um hiç bunu söylemedi bana 🤔🤔🤔yarın ayrıntılı ultrason var sorayım bende .

İsim konuşmadık hiç biz ya ben hiçbir ismi yakıştıramıyorum 🥲 listeniz varsa paylaşın kızlarım belki bi ampul yanar bi etkileşim olur ☀️🤦‍♀️
Bizim rahmetli kayınpederimin ismi olacağı için karışıklık yaşamadık erkek konusunda. Daha bebişler yokken eşim istediğini söylemişti tamam demiştim. Diğerinin adını ise ben belirleyeceğim sevdiğim bir iki isim var. Ama kız olsa idi Sare, Zeynep, Elif, Ayla isimlerini seviyordum ben ama karar vermemiştik hiç😬

Bizim rahmetli kayınpederimin ismi olacağı için karışıklık yaşamadık erkek konusunda. Daha bebişler yokken eşim istediğini söylemişti tamam demiştim. Diğerinin adını ise ben belirleyeceğim sevdiğim bir iki isim var. Ama kız olsa idi Sare, Zeynep, Elif, Ayla isimlerini seviyordum ben ama karar vermemiştik hiç😬
Bende erkek olsaydı kayinbabamin adını verecektim eşim söylemişti bende kabul etmiştim ..sectigin isimler güzeller adlarıyla yaşasın evlatlarimiz..🤲

Akrabalarımız o kadar kalabalıkki bize isim kalmamış resmen ben de aynı isimleri koyma taraftarı değilim bu yüzden çok zorlanacagım gibi

Günaydın kuzum benim ölçmedi bile raporumda şöyle yazıyor anormal bir durum görülmemekle birlikte net ölçüm için transvajinal ultrason gerekir diye. Yani göbekten ölçümlerde hata oluyor. En net alttan muayenede belli oluyormuş. Onu da sen de sancı şikayet ya da göbekten baktıklarında bir şüphe görmüyorlarsa yapmıyorlar genelde. 30mm ise yine de yatış pozisyonu ile geçirmeni tavsiye ederim. Belki benim de öyledir bilmiyorum. Çünkü yatmaktan başka bir şey önermiyorlar bazılarının yatarak uzuyormuş bile.
Simdi rapora baktm bende sey yazmıs 30 mm üzeri kapalı yazmış hic istirahat felan demedi zaten cok hareketli bir hayatım yok ufak tefek yemek toz alma felan yapıyorm

Simdi rapora baktm bende sey yazmıs 30 mm üzeri kapalı yazmış hic istirahat felan demedi zaten cok hareketli bir hayatım yok ufak tefek yemek toz alma felan yapıyorm
Kapalı demesi rahim açıklamasını ifade ediyor rahim uzunluğundan bağımsız biraz. Uzun olup açılma olan olduğu gibi kısa olup açılma olmayanda oluyor. Bilmiyorum canım benim takip ettiğim diğer gruplarda rahim kısaltmasına yatış veriyorlar ama standart nedir bizim için erken midir belki son aylarda olanlar içindir. Yani bir şey olsaydı söylerdi doktor bence. Kendi doktoruna gittiğinde sorarsın olmadı. Benim hiç ölçülmedi bile.

Günaydın kızlarrr doktora geldimm annem kayınvalidemle 😂 heyecanla bekliyorumm ne olcak diye 🥰
Hayırlı güzel haberlerle gel buraya 👏👏👏
Amiin kuzum 🤲🏻🤲🏻🤲🏻 erkekte Kerem, Giray, Asaf, Mirza, Ali gibi isimleri seviyorum ben son moda isimleri çok sevemiyorum nedense 🙄
Evet bende sevemedim yeni moda isimleri kerem ve Asaf ismini severim bende ..👍

X