2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Valla şekere abandm biraz bu aralar insallah gebelık şekeri çıkmaz 🥴
Bu arada oğluşların geliyormuşş hayırlı olsunn canımmm sağlıkla gelsinler 🧿🧿🧿
Şeker sadece tatlı yiyince değil karbonhidrat nedeniyle de oluyor bende karbonhidrat seviyorum 😬 tatlı da seviyorum geçti 😅 inşallah çıkmaz kuzum 🤲🏻 Sağ olasın en son öyle dedi doktor bir daha değişmezse 😅 en azından birinin erkek olduğu noktasında hem fikir doktorlar 😬

Kol göğüs filan pek almadım canım bacaklarım biraz kalınlaştı en fazla göbüş çıktı. Ben 60 ile başladım şimdi 66 çıktım sabah 😬 boyum kısa da değil uzun da 1.67 filan. En sevdiğim kilo 57 ler. Daha fazla zayıflığı da daha fazla kiloyu da sevmiyorum ama son yıllarım hep 60-63 arasında gitti geldi. 60 adeta baraj gibi durdu önümde evlendikten sonra 😅 Doğumdan sonra da en azından 60 a geri dönsem yeter ya. Doğuma gideceğim kilo da 75 i geçmezse sevinirim. Almam gereken maksimum kilo o çünkü uygulamalara göre 😅 yarısını doğumda versem yarısını da bebelere koşturma ve biraz hareketle gider inşallah diye kuruyorum kafamda. Hayırlısı olsun inşallah şu an bebeklerin bana maksimum ağırlığı 1.5 kilodur hadi bir iki de öyle aldık desek kan hacmi arttı vücut bir miktar bebekleri korumak için yağlandı filan 4-5 kilo idealdi benim bir iki kilo kendime yağ diye gelen vardır işte 🥴 hayırlısı kuzular sağlıklı olsun inşallah da çok hızlı almayalım 😅🙂
Oyhhyyyyy o nasıl matematik hesabı 😂😂😂
Ama hızlı almamak önemli tabi. Millet meyveyi yoğurtla yiyo ki meyve şekerini direk ve çok miktarda almayayım diye içine tarçın atıyo ki bişelrrin emilimini artırmak için. Ben hooop löp ye gitsin 😂😂😂 ay hayırlısı yaa 🤭

Bu arada benim de geçen gün detaylı vardı güzel geçti çok şükür. Sıra beklerken bayılcak gibi oldum tansiyonm düştü beni odaya aldılar orda yatarak bekledim 😅 kalp incelemesi uzun sürdü cnku istediği gibi dönmedi git gez ye gel vs baya zaman geçti. Onun haricinde kaburga kramplarım aldı başını gidiyor en sonnda dayanamadm hastaneye gittik dahiliye doktoru baktı tahliller vs kansızlıktan olabilir dedi kan ilacına başladım. Bi Dr mideden vurabilir dedi. Kadın doğumcum bebek yer açıyor desem daha cok erken dedi. Perinatolog sinirsel olabilir dedi. Kafam allak bullak. Yakın bi arkadasım kesnlkle hamilelikten benm de öyle çok şiddetliydi dedi ilerleyen aylarda daha şiddetleniyor dedi. Çok zorlandıgım bir wc den sonra bir de hemoroid oldum 😩 Allah yardımcmız olsun insallah 3.5 ay daha ya sabır ya selamet. Sonu güzel olsun inşallah dayanıcam 💫💪🏼
Insallahh canımm herkes cok kolay gecırmıyor bazen bende yürümek ıstıyorum ama ızın vermıyor evın ıcınde 2 saat dolansam sonra kuyruk sokumum ve bebegın asagıya dogru buyumesı canımı yakıyor direk uzanıyorum saglık olsun 🤲 rabbım hayırla dogurmamızı nasıp etsın

Herkes ne alyorsa yazsın atsın lütfen saçma sapan bir sürü şey alıcam diye korkuyorum 😅😅
Yavrum işte hastane çıkışları hep aynı benim gördüğüm onda yapacak ekstra bir şey yok belki polar tulum filan bakılır en üstten giydirmeye o bile ev içinde soğuk değilse gereksiz kalabilir ama kış olduğu için her ihtimale karşı bulunmalı bence. Onlar da sezonu gelince çıkar heralde ekim gibi filan şimdi pek yok görmedim ben şundan almayı düşünüyorum. Hastane çıkışında filan sarmak için. Zaten minik kuzular çok çıkmaz dışarı sanırım. Birkaç parça yeter…
48C89E05-4309-45C9-89DD-60611DD34987.jpeg

Ama hızlı almamak önemli tabi. Millet meyveyi yoğurtla yiyo ki meyve şekerini direk ve çok miktarda almayayım diye içine tarçın atıyo ki bişelrrin emilimini artırmak için. Ben hooop löp ye gitsin 😂😂😂 ay hayırlısı yaa 🤭
Bendee meyve cok tüketıyroum sabahh aksamm halen sıcak yemekelrden mıdem bulanıyor gelmesın bana buharı ben yemeye calsıırken felan 🙈

Yani bi an geçiyor gibi oluyor oh diyorum geçti hooop bi geliyor Allahhımm diyorum ölüyorum galiba
İşte rahim genişleyip akciğeri bakılıyor. Bi de üstüne akciğer kapasitemiz azalıyor. Bunların hepsi birbiriyle alakalı Allah yardımcımız olsun bugünümüzü aratmasın yine de

Ne yapalım evde yatınca bunları düşünüyoruz. Ama hepsinin başı sağlık kuzum. Söylüyorum ama hasta olup zayıf olsam neye yarar ya da kilo aldıkça hastalık çıksa ne kötü. Yeter ki sağlıklı olsun bebeklerde biz de 🤲🏻 Tarçın tansiyon yükseltiyor gebelikte öyle şeylere karşıyım 🤪😅 aslında hiiç uğraşamam. Meyveyi dolaptan çıkarıp yıkamışım daha ne 😂😂😂😂😂

Bizim altı ay ne zaman doluyor kuzum sen bir ara paylaşmıştın sanki 🙄😬
22 haftada 6 aylık oluyorsun işte gerısnı sen hesap et 🤣 ben şahsen 40 hafta 10 gun dolduracagımı hıc sanmıyorum 38.haftayı doldurursam cok sevınıcem sankı zaten bebek altta hareket etmekten korkuyorum heran cıkacakmıs gıbı allah korusun 3 ay daha tasıyabılırsem insallah 🥰 e sizde ikiz sizinde erken dogum yuksek yanı ortalama 3 ay sonra dogum lar baslar bızımle bırlıkte hamılelık gecırenler benım dıger dogumlarda da doldurmamıstım ben haftalar bıle cok cabuk gecıyor gelıyor bana
Yaa bırrde şöyle bırsey yaşıyorum sabah uyanırken bakıyorum zaten cogunluk solda yatıyorum ama bebek normalde sagda benım
Soluma dönuk yatarken uyanmaya calısırken solda oluyor kımıl kımıl hareket halinde içimden hep sıkıstırıyorum mu acaba dıyorum karnımın sol tarafına yatınca sankı cocuk enkazda kalmıs zor kımıldıyır gıbı psıkolojı gelıyor bılıyorum o yerınde ıyı ama bana hep oyle gelıyor 😂

22 haftada 6 aylık oluyorsun işte gerısnı sen hesap et 🤣 ben şahsen 40 hafta 10 gun dolduracagımı hıc sanmıyorum 38.haftayı doldurursam cok sevınıcem sankı zaten bebek altta hareket etmekten korkuyorum heran cıkacakmıs gıbı allah korusun 3 ay daha tasıyabılırsem insallah 🥰 e sizde ikiz sizinde erken dogum yuksek yanı ortalama 3 ay sonra dogum lar baslar bızımle bırlıkte hamılelık gecırenler benım dıger dogumlarda da doldurmamıstım ben haftalar bıle cok cabuk gecıyor gelıyor bana
Yaa bırrde şöyle bırsey yaşıyorum sabah uyanırken bakıyorum zaten cogunluk solda yatıyorum ama bebek normalde sagda benım
Soluma dönuk yatarken uyanmaya calısırken solda oluyor kımıl kımıl hareket halinde içimden hep sıkıstırıyorum mu acaba dıyorum karnımın sol tarafına yatınca sankı cocuk enkazda kalmıs zor kımıldıyır gıbı psıkolojı gelıyor bılıyorum o yerınde ıyı ama bana hep oyle gelıyor 😂
22 de altı aya giriyoruz ne zaman çıkarız 26 dolunca mı 😬😅 yavrum bizde normal doğum haftası 32 de başlıyor 37 den sonra bebekler dursa doktorlar durmuyor sebebi yer kalmıyormuş bebekler stres oluyormuş. Bana haftalar hiç geçmiyor gibi geliyor. Bir an önce sağlıkla dünyaya gelsinler istiyorum öyle olunca zaman geçmiyor. Çünkü kafam rahat değil hastalık vs. Korkuyorum Allah ım korusun 🤲🏻🌸 Başta ben de elimi koyarken bile stres oluyordum doktor öyle bir yoğurdu ki karnımı hamur gibi 😅 inan canım yandı sinirde oldum ama bebekler pek ciddi darbe olmadığı sürece hissetmiyormuş kuzum. O amniyon sıvısı Rabbim in onlara verdiği airbag. Kız bebekler genelde aşağıda dururmuş ve aşağı gelişim açısından daha iyiymişler yukarıya nazaran. Sen ayakta çok kalma tabii de korkma inşallah bir şey olmaz kuzum 🤗

Kızlarrrr ben geldimm bugüb doktor kontrolüm vardıı çok şükür ense kalınlığı heerşey yolundaaa veee galiba KIZ geliyorrr 2 hafta sonra teyit edicez amaa çoook sevindim nasıl güzel bir duyguymuş buu Allahım bize de nasip etti, sağlıkla kucağımıza alalım inşallah paylaşmak istedim sizinle de çoook 🥰❤️

Bide kızlar bana biontech ol dedi 13 haftalığım şu an kararsızdım ben de ama baya net şekilde ol dedi acıbadem doktorları çoğu öneriyormuş biraz araştırdığım kadarıyla 🤷🏻‍♀️

Ben de yoğurtla yiyorm veya sütle ama tarçın bazı yerlerde yemeyin yazıyor ya emin olamadım 🥴

Kızlarrrr ben geldimm bugüb doktor kontrolüm vardıı çok şükür ense kalınlığı heerşey yolundaaa veee galiba KIZ geliyorrr 2 hafta sonra teyit edicez amaa çoook sevindim nasıl güzel bir duyguymuş buu Allahım bize de nasip etti, sağlıkla kucağımıza alalım inşallah paylaşmak istedim sizinle de çoook 🥰❤️
Yaa bak dedim sana bir tahmini olur doktorun diye gözünüz Aydın Allah bağışlasın sağlıkla tamamına erdirsin canım ❤️😘👸

Insallahh canımm herkes cok kolay gecırmıyor bazen bende yürümek ıstıyorum ama ızın vermıyor evın ıcınde 2 saat dolansam sonra kuyruk sokumum ve bebegın asagıya dogru buyumesı canımı yakıyor direk uzanıyorum saglık olsun 🤲 rabbım hayırla dogurmamızı nasıp etsın
Evet sonucta yatarak geçmesi gereken onca zaman yaşadık bulantısıydı kanamasıydı transferiydi adımlarımı bile korka korka atarken şimdi yine de bu halimize şükür 🧿🤲 çoğu gitti azı kaldı artık inşallah sağlıkla

X