2021 Nisan ayı tüp bebek yaptıracaklar :)

Kim canım küçük çocuğu olan?
Dök nolcak canım ya olabiliyo her ailede böyle şeyler içten içe. Kimi ayan beyan kimi alttan alttan yapıyo yapacağını.ayrıca ben yeri gelir evime temizlik de yapmam yeri gelir yemek de yapamam. Değil eşimin ailesi eşimin bile bu konudaki hoşgörüsüzlüğüne tahammül edemem. Hamilelik hastalık değil elbet ama biz hassas ve zor yollardan geçtik ve geçiyoruz. Bana destek olmak isteyen beni düşünecek benim kız kardeşim geliyo bana geldimi de 2 gün en fazla 3 gün daha fazla kaldıramazsın. Kırk dönğyo yapılacak şeyleri yapim gelmişken faydam olsun diye. İncelik budur. Eşimin de 2 kız yeğeni ankaradan samsuna gezmeye geliyorlar. Yani ben burda kızlara da bişe demem onları gönderen zihniyete şaşarım. İnceliktir bu. Bak ben insanlar incelik göstermeyince kendi tarafımdan da olsa çok dolarım. Çünkü ben bişeyi kırk kez düşünürüm öncesinde.
Velhasıl kelam hassas düşünülmeli çok zor değil
Kayınvalidemin cocuk 8 yasinda Allahtan kız ama ben kapalıyım onlar gelse evde serbestçe dolasamıyorm dedigin gibi karsı tarafın ince düsünmesi gerek ama nerdee insanlar hep kendini düsünüyor malesef hamilelik dedigin gibi hastalık degil ama bizde ne sartlarla kaldık hala hemen korkuyoruz bisey olsa iste çeken biliyor sadece ne deyim yeri geliyor esim bile unutuyor

Valla
Kayınvalidemin cocuk 8 yasinda Allahtan kız ama ben kapalıyım onlar gelse evde serbestçe dolasamıyorm dedigin gibi karsı tarafın ince düsünmesi gerek ama nerdee insanlar hep kendini düsünüyor malesef hamilelik dedigin gibi hastalık degil ama bizde ne sartlarla kaldık hala hemen korkuyoruz bisey olsa iste çeken biliyor sadece ne deyim yeri geliyor esim bile unutuyor
Allah sabır versin bize 🤲🏻

Kuzular herkes içini dökmüş, ben de benzer şeyler yaşıyorum. Kimseye anlatamadım, buraya yazıyım bari. Eşimin iki erkek kardeşi var, ikisi de evli. Birinin Cuma günü bebeği oldu. Eşim de haberi benle paylaştı, ben de hayırlı olsun, tebrik ederim, çok sevindim dedim. Sonra akşam telefonu eline almış, hadi eltini ara da tebrik et falan dedi. Bu arada ben hamile kaldığımda hiç biri aramadı, mesaj atmadı, kutlamadı. Bu benim içimde duruyordu zaten. Ben de ara, tebrik ettiğimi söyle, ama ben konuşmak istemiyorum dedim. Eşim de benimle konuştular, o zaman tebrik etmişlerdi dedi. Ben de bu sadece senin çocuğun değil, benim de çocuğum, beni de arayıp hayırlı olsun demelerini beklerdim dedim. işte onlar çok utangaçlarmış da o yüzden konuşamıyorlarmış 😡 ben de ağızları var, dilleri var, akılları var, düşünceleri var, nasıl kutlamazlar diye söylendim. Şimdi benle konuşmayan, odadan çıkmayan bi eşim oldu 😠 zaten hamile kaldığımdan beri hep böyle bi ergen tripleri, kendini geri plana atılmış hissetmeler, bebeği kıskanmalar falan🤦🏻‍♀️

Kuzular herkes içini dökmüş, ben de benzer şeyler yaşıyorum. Kimseye anlatamadım, buraya yazıyım bari. Eşimin iki erkek kardeşi var, ikisi de evli. Birinin Cuma günü bebeği oldu. Eşim de haberi benle paylaştı, ben de hayırlı olsun, tebrik ederim, çok sevindim dedim. Sonra akşam telefonu eline almış, hadi eltini ara da tebrik et falan dedi. Bu arada ben hamile kaldığımda hiç biri aramadı, mesaj atmadı, kutlamadı. Bu benim içimde duruyordu zaten. Ben de ara, tebrik ettiğimi söyle, ama ben konuşmak istemiyorum dedim. Eşim de benimle konuştular, o zaman tebrik etmişlerdi dedi. Ben de bu sadece senin çocuğun değil, benim de çocuğum, beni de arayıp hayırlı olsun demelerini beklerdim dedim. işte onlar çok utangaçlarmış da o yüzden konuşamıyorlarmış 😡 ben de ağızları var, dilleri var, akılları var, düşünceleri var, nasıl kutlamazlar diye söylendim. Şimdi benle konuşmayan, odadan çıkmayan bi eşim oldu 😠 zaten hamile kaldığımdan beri hep böyle bi ergen tripleri, kendini geri plana atılmış hissetmeler, bebeği kıskanmalar falan🤦🏻‍♀️
Anlamadm ki eslerde de mi bizim gibi hormonlar alt üst oluyor onlarda hep ayrı bir tavra bürünüyorlar

Anlamadm ki eslerde de mi bizim gibi hormonlar alt üst oluyor onlarda hep ayrı bir tavra bürünüyorlar
Ben de anlamadım neyin tribi bu 🤷🏻‍♀️ Senin karın hamile, sen karınla aynı evde yaşıyorsun, biraz benim tarafımda ol di mi. Sesi soluğu çıkmıyor ama Evin içinde öyle bi negatif elektrik var ki, nefret ediyorum bundan 😡 Alıp başımı gidesim var

Ben patlıyorum valla umurumda değil ne olursa olsun. Normalde de lafımı esirgemem nezaket çerçevesinde kimseden. Bu dönemde de hiç. İnceldiği yerden kopsun modundayım herkese. Kimse benim içimdeki fırtınaları bilemez bilemiyor da zaten. O yüzden bari rahat bıraksınlar az düzgün olsunlar ince olsunlar az ruha dokunsunlar çok zor sanki
en iyisini yapıyorsun canım zaten ne süreçlerden streslerden geçtik hala da geçiyoruz o yüzden biraz da karşı taraf oturup düşünmeli

ay canım benzer şeyler şeyler yaşıyoruz resmen bende eltimin her hamileliğinde tebrik ettim karı koca ikisini de.şimdi bana ne telefon açan var ne tebrik msgı atan sonra çocuğunun doğumgününü kutlamadım diye eşim trip attı walla gerçekten karşı taraf haddini bilecek artık. trip atan da sonuna kadar atabilir hiç alttan falan da almadım

ay canım benzer şeyler şeyler yaşıyoruz resmen bende eltimin her hamileliğinde tebrik ettim karı koca ikisini de.şimdi bana ne telefon açan var ne tebrik msgı atan sonra çocuğunun doğumgününü kutlamadım diye eşim trip attı walla gerçekten karşı taraf haddini bilecek artık. trip atan da sonuna kadar atabilir hiç alttan falan da almadım
Anlatsam bdv‘lik hikaye çıkar 😠 Nasreddin hoca gibi, beni damdan düşer anlar sadece 😔 annem memlekette, kendimi çok yalnız hissettim 🥺 tek istediğim biraz empati. Doğru düzgün hamileliğimi bile yaşayamıyorum 😥

Anlatsam bdv‘lik hikaye çıkar 😠 Nasreddin hoca gibi, beni damdan düşer anlar sadece 😔 annem memlekette, kendimi çok yalnız hissettim 🥺 tek istediğim biraz empati. Doğru düzgün hamileliğimi bile yaşayamıyorum 😥
hiç üzme kendini hamileliğinin tadını çıkar bugünleri görmek için neler geçirdik ben artık takmıyorum eşime de bir daha kardeşin ve eşiyle görüşmem olur biter çok da kayıp değil benim için dedim

Ben de anlamadım neyin tribi bu 🤷🏻‍♀️ Senin karın hamile, sen karınla aynı evde yaşıyorsun, biraz benim tarafımda ol di mi. Sesi soluğu çıkmıyor ama Evin içinde öyle bi negatif elektrik var ki, nefret ediyorum bundan 😡 Alıp başımı gidesim var
Hic sıkma canını keyfine bak bebegini düsün bende utanıyorum de madem onlar utanıyorsa konusmakttan aman bugünler geciyorda iste insan unutmuyor yasadıklarinı

Sanırım gerçekten erkekler bebek doğduktan sonra anlıyor durumu ve gerçek sevgileri o zaman başlıyor. Boşuna öyle demiyorlarmış 🙂

O yalnızlık duygusu işte bende de var. Ben çok sıcaklıyorum eşimde ikide bir kapatırdı klimayı üşüdüm filan diye. Ya diyordum elimde değil nefes alamıyorum. Didişirdik. Neyse annesi geldi abartısız 24 saat çalışıyor kendide yanında 🤦🏻‍♀️ Büyüğü elbet misafir bir şey diyemez ama işte olabiliyormuş değil mi diyorum bana gelince tripler of pof lar hasta olacağımlar 😂 insan bari bebeğini düşünsün diye üzülüyorsun ama onlarda o idrak yok 🙄

Benim de öyle hatta bazen gençliğini düşünüyorum diyorum genç olsa biz kesin boşanırdık o kadar otoriter baskın bir karakter. Neyseki aranızda mesafe varmış. Azıcık sabret kuzum ne yapcan.
Valla mecbur sabredicem gercekten iyi ki uzağız yoksa asla yapamazdm

hiç üzme kendini hamileliğinin tadını çıkar bugünleri görmek için neler geçirdik ben artık takmıyorum eşime de bir daha kardeşin ve eşiyle görüşmem olur biter çok da kayıp değil benim için dedim
Ayy canım yanlış anlama sen yürek yemişsin 😱. Öyle bi şey desem burnumdan getirir 😰 dünyayı başıma yıkar. bizimki psikolojik savaş. Hani bi insan aynı zamanda nasıl bu kadar ince düşünceli, nazik, sevgi dolu olabiliyorken bi anda dünyanın en kırıcı insanına dönüşür anlamıyorum 😓 dahası çok üzüldüğüm zaman ağlama krizine giriyorum 😥 o yüzden bu kez biraz akışına bıraktım, bebeğimin de olumsuz etkilenmesini istemiyorum. sonuçta bu konuda içim rahat. Rahatsız olduğum bi durumu dile getirdim sadece. Annem burda olsa yanına giderdim, o yüzden biraz yalnız hissediyorum. Allah’a havale ediyorum hepsini 🤲🏻

Hic sıkma canını keyfine bak bebegini düsün bende utanıyorum de madem onlar utanıyorsa konusmakttan aman bugünler geciyorda iste insan unutmuyor yasadıklarinı
Utangaçlık bahane, yok öyle bi şey. Görümce ve eltilerin olduğu bi whatsapp grubu var, isteseler ordan yazabilirler. Saçma sapan emojiler paylaşıyolar sadece 😠 hediyeler gönderdim, lafı bile edilmez ama bi defasında bile teşekkür ederiz demediler. Artık bu utangaçlık değil, görgüsüzlük🤐

Sanırım gerçekten erkekler bebek doğduktan sonra anlıyor durumu ve gerçek sevgileri o zaman başlıyor. Boşuna öyle demiyorlarmış 🙂
Umarım öyle olur 🙏🏻 Her defasında yersiz bi sebep bulup küsmek nedir ya 🤬 rahatsız olduğun bi durum varsa alır karşına konuşursun.
O yalnızlık duygusu işte bende de var. Ben çok sıcaklıyorum eşimde ikide bir kapatırdı klimayı üşüdüm filan diye. Ya diyordum elimde değil nefes alamıyorum. Didişirdik. Neyse annesi geldi abartısız 24 saat çalışıyor kendide yanında 🤦🏻‍♀️ Büyüğü elbet misafir bir şey diyemez ama işte olabiliyormuş değil mi diyorum bana gelince tripler of pof lar hasta olacağımlar 😂 insan bari bebeğini düşünsün diye üzülüyorsun ama onlarda o idrak yok 🙄
Sıfır empati. Bizi şu an pamuklara sarmaları lazım, ben bi de ergen tribi çekiyorum. gerçekten alıp başımı gidesim var ama işte doktor kontrolü, tahliller falan çok uzaklaşamıyorum 🥺

Son düzenleme:
Utangaçlık bahane, yok öyle bi şey. Görümce ve eltilerin olduğu bi whatsapp grubu var, isteseler ordan yazabilirler. Saçma sapan emojiler paylaşıyolar sadece 😠 hediyeler gönderdim, lafı bile edilmez ama bi defasında bile teşekkür ederiz demediler. Artık bu utangaçlık değil, görgüsüzlük🤐
Hepsi bahane iste islerine geldigi gibi davranıyor herkes Allah yardımcımız olsn valla ne deyim

Kızlar geçen gün ağladığım ve sinirlendiğim olayı anlatayım. Evde zaten iki hafta olacak aşırı bunaldım. Havalar aşırı sıcak. Gece eşime dedim bak hızla şişiyorum yürüyüş yapalım. Neyse çıktık Bahçeli bir ev var sokakta teyzeler oturuyor teyze bir anda el kol yaptı durun dedi anlamadık masadan üzüm getirdi. Hamilesin ye dedi 😬 Covid korkusuna elimde tuttum eve geçip yıkayıp yiyeyim dedim. Eşimde gece karanlığında bile göbeğin fark ediliyor bak tam hamilesin artık filan dedi 😬 Ama aşırı duygulandım teyzenin hareketine çünkü son dönemde kendi halimeydim hamileliğim de kimsenin umurunda değildi. Dedim Allah razı olsun düşünen biri çıktı 😬🙄 kendimi çok yalnız ve çaresiz hissediyordum Allah ın bir işareti olarak gördüm yani çok anlam yükledim 🙂üzümde normalde sevmem ama hemen yiyesim geldi 🤭🙂 eşim aldı elimden neyse eve doğru yürüyoruz konuşurken elinden düşürdü. Ben nasıl sinir oldum. Hayır sinir oldum ağzını tut bir şey deme. Ne kadar abarttın da filan konuşuyor. İyice sinirimi zıplattı. O kadarcık ilgiye şefkate muhtacım demek ki dedim bir üzüme bile sahip çıkamadın dedim. Geçtim odaya ağla ağla 😂 ay böyle yazınca cidden bak yine kendime çok hak verdim yine sinir oldum. Normalde o kadar mesafeden gece göbeğim nasıl göründü teyze fark etti öyle diye kurardım 😂
Ben geçen gün eşime klima taktıralım dedim cnku 5 senedir klima taktırmak istyoruz ve taşıncaz taşıncaz diye erteliyoruz en sonunda dedim taşınma flan olmuyor işte takalım eridim sıcaktan. Velhasıll ben bu eve klima takarsam bi 5 yıl daha satmam dedi ben tabi nasıl ağlıyorum neden satmıcaksın klimalı satarız vs. Ya şaka yapıyorum flan dedi ama cook sinirlendm 2 saat ağladm. Düşünnce hala sinrleniyorm hamilelikten sonra da sinir olcakmyım bakalm. Ertesi gün klimacılar geldi tabi takıldı ama ağladıgımla kaldım 😡😡😡

X