2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yüzük te çok yüksek ihtimal tutuyo makas bıçak testi de aynı şekilde ben de 3 kez yaptım 3 ünde de makas a oturdum yüzük te de hep kız çıktı 😁

Değişik teoriler denemekte gayet keyifli 🤭 hayırlısı diyip cinsiyeti öğrenmek için acele etmiyorum fakat böyle şeyleri denemeyi seviyorum🥰

burada söylenen, kendi bildiğim tüm teorileri yaptım baktım.. hepsiiiiiiii kıza işaretti ama doktorum 12.haftamda “erkek gibi” dedi ben sormadan 😀 bir sonraki kontrolüm teeeee haziran sonu, 18.haftamda o zaman tutup tutmayacağı netleşecek bakalım 😀

Hepsi kız çıkıp doktor erkek demesi olmamış🤭 sağlıkla gelsinler cinsiyetin önemi yokta insan merak ediyor hazırlıklara başlamak istiyor🥰

Günaydın çoook teşekkür ederim 🥰 maşallah 🧿 ne güzel erkenden öğrenmişsiniz darısı bize haftaya öğrenicem artık yazarım kafam çok karıştı 🙈☺️ Ama benziyormuş gerçekten 😶

ben de kendiminkimi öyle hissetmiştim rüyada gördüğüm için mi bilmem eşimde öyle hissetmişti ama görünmediği için kız diye düşünüyoruz artık 🙈🥰 çarşamba yazalım inşallah belli eder artık bebelerimiz 🥰 çok nazlı çıktılar 😄

süper haber bu sağlıkla gelsin inşallah fıstık😍😍😍 bende hala eksikliğini yaşarım keşke bir bacım olsaydı der dururum.ne güzel evlatlarınız tadacak 🧿🥰 ben de o minnak şeylerden almak istiyorum bir 6.ay gelse de alışverişe çıksak 🙃
Aynen inşallah 🥰

Kızlar 😍 cinsiyetimiz kesinleşti saglıkla gelsin inşallah bir kızımız daha olacakmıs 💕😍 hala eksikligini yasadıgım kız kardeş duygusunu yavrularım tadacak inşallah 👩‍👧‍👧
Kac gundur bekledigim minnak esyaları cıkardım ama gozume hepsı kucuk gelıyor 😂 güya ayıracaktım ama hepsı minnacık geldi gözüme oyy nasıl minnakmıs yavrum 😇
Hayırlı olsun bir tane daha arttı kız sayımız sağlıkla gelsinler inşallah 😍

Kızlar bu arada ben de daha hissedemiyorum hareketleri ama sabırsızlıkla bekliyorum 20.haftada hissedilir genelde diyolar benim de ilk olduğu için geç hissedeceğimi biliyorum o yüzden stres yapmayın sonuçta ultrasonda kıpır kıpırlar 🤗

Kızlar merhaba bir sey soracağım, hamileliklerinde vajinal mantar sorunu yasayan var mı? Belirtilerde kaşıntı, yanma, değişik renkli ve kokulu akinti diyor. Bende bunların hiç biri yok ama sadece akıntımın rengi biraz değişti sarıdan yeşile doğru koku vs yok kasinti ve yanma da. Acaba diger belirtiler olmadan da mantar olmus olabilir miyim? Eger yasadiysaniz da doktorunuz ne onerdi. Ben kendi doktoruma sormadan kullanmam tabi ama fikir edinmek istedim.

Kızlar bende geçmeyen idrar yolu enfeksiyonu var. kutu kutu ilaç aldım yok mu şunu yaptım işe yaradı dediğiniz bişi 🙄16. Haftamizdayiz
İdrar yolu enfeksiyonu nasıl bişey benim şuan sarı akıntım var süt kesiği gibi iç çamaşırımda ilk defa böyle bişey görüyorum

Günaydın çoook teşekkür ederim 🥰 maşallah 🧿 ne güzel erkenden öğrenmişsiniz darısı bize haftaya öğrenicem artık yazarım kafam çok karıştı 🙈☺️ Ama benziyormuş gerçekten 😶

ben de kendiminkimi öyle hissetmiştim rüyada gördüğüm için mi bilmem eşimde öyle hissetmişti ama görünmediği için kız diye düşünüyoruz artık 🙈🥰 çarşamba yazalım inşallah belli eder artık bebelerimiz 🥰 çok nazlı çıktılar 😄

süper haber bu sağlıkla gelsin inşallah fıstık😍😍😍 bende hala eksikliğini yaşarım keşke bir bacım olsaydı der dururum.ne güzel evlatlarınız tadacak 🧿🥰 ben de o minnak şeylerden almak istiyorum bir 6.ay gelse de alışverişe çıksak 🙃

İnşallah canın 😇 insan heo cevreye ozenıyor dımı bakıyorum herkes kız kardesıyle.. Benim erkek kardesım var ama cinsiyetten mi yoksa bizden mi bilmem cok baglı degiliz 🤷‍♀️ evet ya inşallah
Bende nedense 2 kız isterdim hep 1kız 1 erkek farklı olsun istemedim 🤣 kız kardeş gibisi yok ben ablamla hergün konuşur görüşürüz evimiz aynı sitede erkek olursada erkek kardeşte iyi arkasından
Bakalım senınki ne olacak belki ıkı erkek gelir 😍

Hayırlı olsun bir tane daha arttı kız sayımız sağlıkla gelsinler inşallah 😍
Amin canım inşallah 💕😍

İdrar yolu enfeksiyonu nasıl bişey benim şuan sarı akıntım var süt kesiği gibi iç çamaşırımda ilk defa böyle bişey görüyorum
Benim de önce sarı yeşil akıntı ile başladı koku kaşıntı vs hicbisi yoktu ilerledikçe sık idrara çıkma gibi şikayetler artıyor kan ve idrar testinde enfeksiyon çıktı

İnşallah canın 😇 insan heo cevreye ozenıyor dımı bakıyorum herkes kız kardesıyle.. Benim erkek kardesım var ama cinsiyetten mi yoksa bizden mi bilmem cok baglı degiliz 🤷‍♀️ evet ya inşallah

Bakalım senınki ne olacak belki ıkı erkek gelir 😍

Amin canım inşallah 💕😍
Evet çevrede görüyorum arkadaş gibi oluyorlar kız kardeşler insan ister istemez özeniyor.benim de erkekler kardeşlerim var ama kız kardeş kadar yakın olunmuyor daha çok oyun ve gezme peşinde olduklarından bir de kuşak farklılığı var olmuyor ☺️ Neyseki kızlarınız şanslı 🧿☺️

Evet çevrede görüyorum arkadaş gibi oluyorlar kız kardeşler insan ister istemez özeniyor.benim de erkekler kardeşlerim var ama kız kardeş kadar yakın olunmuyor daha çok oyun ve gezme peşinde olduklarından bir de kuşak farklılığı var olmuyor ☺️ Neyseki kızlarınız şanslı 🧿☺️
İnşallah canım saglıkla dünyaya gelirde izlerim bende onları 🙂 belki sende coxuklarında tadarsın 😍 senin carsamba ne diyecek bakalım

Cesaret ister bir de sabır hazırlıkları hem kız hem erkek gibi yapacaksın o zaman ben kendi adıma söyliyim yapamazdım 😀
minel06 minel06 evet ya bebek kıyafetleri kpnusunda sıkıntı :) ilk hamılelıgımde cınsiyet belli olmadan birşey alalım demişti annem ve magazda ıkı cınsıyetede uyacak guzel seyler sayısı azdı 🤷‍♀️

Ben tam kapanmada gitmedim işe ama hamile olduğumdan değil 10yaş altı çocuğum olduğundan açıldıktan sonrada esnek olduğu için haftada 1 gidiyorum.Yani hamilelik bi etki etmedi.1hazirandan sonra ne olacak bakalım beklemedeyiz canım.Bide hamilelere 24.haftadan sonra izin var diye biliyorum
Çok teşekkürler cevabınız için :KK54: Tam kapanmada ben de gitmedim ama açıldıktan sonra aynen devam. Çalıştığım üniversite yüz yüze, yarı yüz yüze yarı online şeklinde ders ve sınav yapan üniversitelerden. Daha ilk öğrendiğim zamanlarda ara sınav haftasında başka derslerin gözetmenliklere de verdiler. Ben de henüz paylaşmamıştım, bir şey diyemedim saf gibi neden diyemediysem. Fakat bu sınavlarda söyledim, hamile olduğum için gözetmen olmak istemiyorum başka arkadaşlar yardımcı olsun diye. Kendi bölüm sınavlarımız için de söylemeyi düşünüyorum. Kapanmadan önceki hafta itibariyle de derslere online olarak katılmak için müsade istedim ders hocasından sorun etmedi sağolsun. Odamızda 3 kişiydik cam pencere hiçbir şey yok daracık yer. Boş bir sınıfı açtırıp orada oturuyorum kendi bilgisayarımı götürüp.
Yani biraz göçebe gibi oluyor ama buna şükür diyeyim napayım... Biz kamu çalışanı sayılmadığımızdan ben en erken 32. haftada ayrılabiliyorum izne.

Walla ben sağlık çalışanıyım. Hiçbiir kolaylık yok. Hatta covidli hastada çalıştım geçen ay. İtiraz ettim ama başhekim öyle bir yönetmelik yok dedi. Covidin gebeleri daha fazla etkilediğine dair bir makale falan bile yok dedi. Normal nöbet ve çalışma rutinimiz devam anlayacağın.
Çok üzüldüm size yaşatılanlara, haksızlık bu gerçekten... Yani hamileler için bir uygulama varsa bu kamuda da özelde de her kurumda aynı olmalı, idareci insiyatifine bırakılmamalı ama işte...İnşallah sağlıkla geçirmenizi diliyorum bu süreci, Allah güç kuvvet versin.

Çok şaşırdım yazdıklarına .Benim doktorumun muayene odasında lavabo var hemşire beni hazırlarken önce tuvalete girmemi istiyor sıkışıklığım varsa diye.Önceden gittiğim doktorunda kapısında kağıt asılıydı tuvaletinizi yapmış şekilde muayeneye girin diye😆
Doğrudur, benim deneyimlerim tam tersi şekilde oldu. Sürecin başından beri göründüğüm 3 doktor da sıkışık gelirsen daha net görürüz dedi ki 52 kiloyum kilom da yok. Hatta geçen gün acile gittiğimde sıkışık değildim doktor sıkışık değil misiniz keşke sıkışık gelseydiniz dedi.

Hamileleri için idari izin 24. Haftada başlıyor
Malesef yalnıca kamu çalışanları için, biz özel sektörde işçi sayılıyoruz, en erken 32. haftada izne ayrılabiliyorum :KK43: Ücretsiz iznim de sadece 6 ay.

Ben kamuda çalışıyorum bize idari izin dönüşümlü çalışma kullandirmadi amir hatta 10 yaş altı çocuğum da var ama gerek duymamış sevgili il mudurumuz bende her kontrolde heyet raporu alıyorum sağolsun doktorum veriyor zaten bulantilarim halsizligim geçmedi hiç, müdür o kadar vicdansız ki artık yuzsuzluge verip ölmesin herhalde arada ise gel bile diyor raporluyken 😤
Ne kadar vicdansız kötü insanlar var ya...
Peki bir şey sormak istiyorum bu raporu nasıl talep ettiniz doktorunuzdan? Yani heyet raporu verilecek derecede medikal bir durumunuz mu oldu yoksa siz işe gitmemek için mi istediniz doktorunuzdan?

Hepsi kız çıkıp doktor erkek demesi olmamış🤭 sağlıkla gelsinler cinsiyetin önemi yokta insan merak ediyor hazırlıklara başlamak istiyor🥰

Eveet evet tabiki. Sırf meraktan. Sağlıklı olması en büyük dileğimiz isteğimiz 🤲🏻

Beni bu aralar şeytan dürtüyor cinsiyeti hiç mi öğrenmesem doğum da öğrensem diye 🤭

Aaaaay ne diyosuuuun? Ciddi misin? 🤭

Çok teşekkürler cevabınız için :KK54: Tam kapanmada ben de gitmedim ama açıldıktan sonra aynen devam. Çalıştığım üniversite yüz yüze, yarı yüz yüze yarı online şeklinde ders ve sınav yapan üniversitelerden. Daha ilk öğrendiğim zamanlarda ara sınav haftasında başka derslerin gözetmenliklere de verdiler. Ben de henüz paylaşmamıştım, bir şey diyemedim saf gibi neden diyemediysem. Fakat bu sınavlarda söyledim, hamile olduğum için gözetmen olmak istemiyorum başka arkadaşlar yardımcı olsun diye. Kendi bölüm sınavlarımız için de söylemeyi düşünüyorum. Kapanmadan önceki hafta itibariyle de derslere online olarak katılmak için müsade istedim ders hocasından sorun etmedi sağolsun. Odamızda 3 kişiydik cam pencere hiçbir şey yok daracık yer. Boş bir sınıfı açtırıp orada oturuyorum kendi bilgisayarımı götürüp.
Yani biraz göçebe gibi oluyor ama buna şükür diyeyim napayım... Biz kamu çalışanı sayılmadığımızdan ben en erken 32. haftada ayrılabiliyorum izne.

Çok üzüldüm size yaşatılanlara, haksızlık bu gerçekten... Yani hamileler için bir uygulama varsa bu kamuda da özelde de her kurumda aynı olmalı, idareci insiyatifine bırakılmamalı ama işte...İnşallah sağlıkla geçirmenizi diliyorum bu süreci, Allah güç kuvvet versin.

Doğrudur, benim deneyimlerim tam tersi şekilde oldu. Sürecin başından beri göründüğüm 3 doktor da sıkışık gelirsen daha net görürüz dedi ki 52 kiloyum kilom da yok. Hatta geçen gün acile gittiğimde sıkışık değildim doktor sıkışık değil misiniz keşke sıkışık gelseydiniz dedi.

Malesef yalnıca kamu çalışanları için, biz özel sektörde işçi sayılıyoruz, en erken 32. haftada izne ayrılabiliyorum :KK43: Ücretsiz iznim de sadece 6 ay.

Ne kadar vicdansız kötü insanlar var ya...
Peki bir şey sormak istiyorum bu raporu nasıl talep ettiniz doktorunuzdan? Yani heyet raporu verilecek derecede medikal bir durumunuz mu oldu yoksa siz işe gitmemek için mi istediniz doktorunuzdan?
Özelde değilim ben canım kamudayım. 10 yaş altı çocuğumdavar. Annem bakıyor kronik hasta benle hep yemas halinde mecburen. Ben de gebe olsugumu belirtmeme rağmen covidli hastada çalıştırıldım. Ama insanlar piknik yapıyor gezip tozuyor. Söyleyeceklerim bu kadar.

X