2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canım bende bu konu için doktorumu degiştirdim. Ilk 3 ay 0.4 kullanıyordum ki hala aynısına devam edıyorum 1 hafta daha ıcerım sanırım. Sonra dokrorum bana ferrum verdi içeriginde yanılmıyorsam 0.4 folık var. Devit 3 verdi ee birde üstüne bemiks c verdi içinde 1.5 folık var içime asla sinmedi aynı hastanede calısan eski bir doktora sordum oda önermedi bemiks yerine regenesis max önerdi.
Cumartesi yıne aynı hastanede ilk hamılrlıgımde gittigim farklı bir doktora gittim oda neden bemiks c verdıgıne anlam veremedi folık asit 5 mg üzerinde evet riskli bu o kadar fazla degil ama yinede bende regenesis öneririm dedi.
Sonuc onu kullanıcam ama bu doktorları anlamıyorum ben ya

Sağol canim hepiniz erkek dediniz oğluma arkadas gelecek galiba
Sağlıklı hayırlı bir evlat olsun inşallah bilmem öyle göründü ama değişir mi orasını bilemem bana doktor kesin kız dedi ben de baktım ultrason resmine kız görünüyo ama burda çok okudum değişen cinsiyet o yüzden kendim tam inanamıyorum 1 hafta kaldı kontrol e o zaman 16.haftada olucam galiba ancak inanırım bu sefer

Amin insAllah hepimizinkiaynen canim değişebiliyor bazen bende haftaya peritenologa gidecem o bi yorum yapar galiba ama bakalim

Ben gece su içmeye kalkmıyorum ama tuvalete ve yön değiştirmeye çok uyanıyorum..

Aaay ne denir ki valla Allah kolaylık versin canım.

yarı yarıya mı? ilk kez duydum bu teoriyi
Japon takviminde var öyle değerler, bak sana da atayım

Kızlar merhabalaaar, umarım hepiniz iyisinizdir. İkili test sonucum çok şükür normal çıktı. Darısı diğer sonuç bekleyen ailelerin başına. Son muayene (12+5 iken) ultrason görüntülerinden iki tanesini bırakıyorum sizlere cinsiyet tahminleriniz için. . Ben o nub teorisi filan hiç anlamadım çok baktım da, anlayanlarınız yorum yapabilir mi?

Cevabin icin tesekkur ederim canim.
Bana henuz kan ilaci vermedi.
Suan multivitamin olarak vinalac kullaniyorum. Onda zaten 0.4 mg folik asit varmis. Bir de folavit 4mg. Kullaniyorum.
Gunluk neredeyse 5 mg yakin, cok fazla.
1 kutu 40li bitirdim, yine devam etmemi soyledi. Icim pek rahat degil. 4 mg olani almayacagim sanirim.

Bundan sonra sadece bu vinalac ile devam ederim.. Zaten gunluk onerilen doz 0.4 mg.
Fazla dozda ve uzun sureli kullanimin otizm riskini yuksettigini okudum. Insan ister istemez tedirgin oluyor.

Bazi doktorlar ilac firmalariyla anlasiyor onlarin ilaclarini yaziyorlar hastalarina. Belki o tarz bi durum olabilir bemiks c yi yazmasinin sebebi.
Hamilelik icin ozel vitaminler varken neden gidipte onu yazsin yoksa..

Bana bir kac tane vitamin içinden istediğini al dedi eczanede o vitaminlerden prenatal life i verdi onu kullanıyorum folik asit bitince prenatal life a geçtim 12. Hafta civari.4 damlada d vitamini damlatıyorum sabah suya.

Gozunaydin canim, nedense icimden kiz gecti ama tahmin sadece. Sonuclarin iyi çıkmasına cooook sevindim

Mrb kizlar benmde bgn beyaz akintim ve agrim var adet gbi hafif hafif geliyo 11 haftaligim neden acaba of rahim genisliyo diye mi

Kızlar bugünki yaşadıklarımı anlatamam. Folik asiti bırak bu ilacı kullan demişti doktor. 8.haftadan sonra çook rahat geçiyordu günlerim taa ki bugüne kadar aşağıdaki ilacı sabah aç karnına iç dedi içtim kahvaltı sofrasına oturur oturmaz istifar etmeye başladım haala midem kendine gelemedi sizce ne yapmayalım yarın tekrar ilacı içmekten korkuyorum ilacı veren doktora da ulaşmam devlette sanırım bu hafta yok

Sabah ac karnina asla icmeyin bende iciyodum biraktim. Gece yatarken ac karna icip yatarsaniz hic birsey olmuyo oyle deneyin mideyi mahveder sabah

Sabah ac karnina asla icmeyin bende iciyodum biraktim. Gece yatarken ac karna icip yatarsaniz hic birsey olmuyo oyle deneyin mideyi mahveder sabah
Ya hiç sormayın mahfoldum aç karnına istifra çook kötü sıkmaktan karnım ağrıyo artık bu ilacı kullanan pek görmedim de. Gece acaba böyle etki edermi ki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…