2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Günaydınlar hanımlar artık havalar ısındı burda fazla takip edemiyorum ama 🙄 6 ay 5 günlük olduk artık bende yumurta sarısı bir yemek kaşığı ev yoğurdu 2 adet bebe bisküvisi ile kahvaltı hazırlıyorum bunun meyveli olanı da var ama daha onu denemedim şükür bayıla bayıla yiyoruz arada labne de koyuyorum herhangi alerjik bi durum yok bol bol emiyoruz bir dahaki öğün ya meyve püresi yada meyveli yoğurtla devam ediyoruz sebzeyi bir sonraki haftalarda denemeyi düşünüyorum 🤨 arada burnumuz kapansads şükür iyiz ☺️ Akşamları yürüyüşe çıkıyorum bu kızıma iyi geliyor sabaha kadar mışıl mışıl uyuyor 🥰

Ben salonda suyun içinde oturtarak yıkıyorum şimdilik iyi gidiyor ördek aldım oynasın diye bakalım.küvetinde kaymasından korkuyorsun filesinin bir tarafını çıkar sırtını fileye yaslasın.ilk başta arkaya doğru düşmesin diye öyle yapıyordum oturak almak da iyi fikir en son banyodan çıkmadan yıkarsın poposunu.
Bakalım bu deneyeceğim olmazsa oturak alacağım cnm sagol
Kuzum ben sade pirinç unu aldırdım eşime biraz suyla pişirip cam rendeden elmayı geçirip pişince içerisine kattım birazda pekmez ilave ettim.Yada muzla birleştirebilirsin.Bizim kız çok mızmızlanıyor canım öğün olarak geçmedim hâlâ.Öğlen muz yada elma veriyorum.Sofrada yanımıza oturtuyoruz teyzesi eline ekmek verdi bi hoşuna o gidiyordu eline ekmek veriyorum ben de.Tabi ağzına alıyo ıslatıyo falan şimdilik bu kadar😂 Havalar değişken bu yüzden sanırım boğazı ağrıyordu ben diş sandım belki iştahsızlığı da bu yüzden di.Meme reddi de vardı şuan da biraz nezle gibi.
DusunceBulutu DusunceBulutu ama dün itibariyle bi karar aldım yediklerimize acı baharat katmayıp ona ayırtacağım biz ne yiyorsak ondan vereceğim süt ürünleri hariç.
Bahçeden eşim dut getirdi kırmızı beyaz onlardan tadtırdım 2 tane yedi.Bizim ki çok tuhaf kaşık sevmiyor elden yemeyi seviyo😂😂 Taze fasulye yapmıştım patates in den yedirdim fasulyeyi ağzına verdim ezerek herşeyin tadını ayrı alsın istiyorum.
Bu arada sana yazarım yaptığım tarifleri.😊
Benimki çorba istemiyor bugünlerde...kendimize yaptigimiz sehriyeden bayıla bayıla içti ama yağsız tuzsuz çorbaları almıyor itiyor ne yapacağımı şaşırdım...ekmek vermeye korkuyorum dişler büyüdü ya isirarsa

Bakalım bu deneyeceğim olmazsa oturak alacağım cnm sagol

Benimki çorba istemiyor bugünlerde...kendimize yaptigimiz sehriyeden bayıla bayıla içti ama yağsız tuzsuz çorbaları almıyor itiyor ne yapacağımı şaşırdım...ekmek vermeye korkuyorum dişler büyüdü ya isirarsa
Isırırsa ağzından alabilirsiniz canım benim ki de çekerek koparmaya çalışıyor ağzından alıyorum tekrar.😅
Bencede bu bebişler lezzet arıyor.Tuzun erkenden verilmesinin zararlı olduğunu biliyorum ama 1 çay kaşığı salça ekliyorum çorbasına biz kendimiz yapıyoruz tuzlu zaten.
Benim kızda istemiyor çorbayı bende arada ara verip tekrar denemeye çalışıyorum.

Kızlar bebeğimde ciddi kabızlık var annem muz vermiş 5 hündür yapmadı sonra fitille yaptı, bu arada zeytinyağı falan herşeyi veriyorum en gıdayı bile kestim ya da kabak verdim bol zeytinyağlı. Ama mahvolduk ya hala yapamıyor fitilden beri. Bugün de ateşi çıktı. Bir de delicesine damak kaşıyor. Hafif kusma da var sindiremeyip. Diş belirtileri olabilir mi? Ben ağzına bakınca anlamadım zaten bağırmaktan açmıyor ağzını göstermiyor

Arkadaşlar bebeklerinizi nasıl nerde yikiyorsunuz. Ben hala küvet filesinde yıkıyorum... oturtmuyorum düşer dye..artik desteksiz oturuyor ama kayar dye korkuyorum.şu banyo oturaklarindan alsam ise yarar mı ..sanki o aparata oturunca özel bolgesini poposunu rahat yikayamam gbi geliyor
Ben oturakla yıkıyorum artık fileyi bıraktım çünkü çok yorucuydu o kovayı doldur sonra leğeni boşalt falan. Oturakla aşırı kolaylaştı ama dediğiniz gibi özel bölgeleri yıkamak pek kolay olmuyor. Benimki destekli bile zor oturduğundan da olabilir zorlanmam. Desteksiz oturan bebek daha kolay olur gibi. Tabana yapışıyor benimki hepsiburada sürekli tıkl kazan kuponlar oluyor 50 tlye geldi baby plus marka olan. İyiki almışım yürüyene kadar onda yıkarım gibi

Arkadaşlar bebeklerinizi nasıl nerde yikiyorsunuz. Ben hala küvet filesinde yıkıyorum... oturtmuyorum düşer dye..artik desteksiz oturuyor ama kayar dye korkuyorum.şu banyo oturaklarindan alsam ise yarar mı ..sanki o aparata oturunca özel bolgesini poposunu rahat yikayamam gbi geliyor
Benimki filede asla rahat durmuyo hele sırtını yıkarken kaçmaya calisiyo artık banyo oturağın da yıkıyorum yere yapisiyo zaten babasıyla birlikte yıkıyoruz ben hafif kaldırıyorum poposunu yıkıyoruz gayet rahat

Benimki filede asla rahat durmuyo hele sırtını yıkarken kaçmaya calisiyo artık banyo oturağın da yıkıyorum yere yapisiyo zaten babasıyla birlikte yıkıyoruz ben hafif kaldırıyorum poposunu yıkıyoruz gayet rahat
Biz de fileyi kaldırdık oturuyor desteksiz babasiyla yıkayınca gayet kolay oluyor hic tek yikamam zaten😄

Arkadaslar merhaba , kızımın yanaklarindaki alerji egzama geçmiyor bi türlü cok kaşınıyor kuzucuk elleri yanaklarda devamli, doktor alerji deyip kortizonlu krem yazmıştı kullanmadim onu mustelanin atopik kremini aldim kullaniyoruz sürünce rahatlatiyor ama kesin sonuc geçirmiyor gece sürsem sabaha yine kurumus kizarmis kabarcik kabarcik oluyor diyete gerek yok dedi doktor baska doktoramı gitsem alerji bölümüne mi gitsem
Canım merhaba şuanda nasıl durumu bebeğinin.aynı durum benim kızımdada var ve bacak ve kollara atladı egzaması.para para temre gibi aynı.alerji bölümüne gittinmi birde mana içiyormu bebeğin

Benim bebekte aynısı senin Dr kim bende ona götüreyim biraz önce araştırmadan geldim 3 hafta sut ürünü tüketme dedi bende senin gibi bir hafta mi kessem şiddetli kan yok gözle görünür kan oluyordu dün sadece 1 nokta kadar vardı normal yememe rağmen diyet hiç yapmasam mi acaba deri testinde hafif çıktı sut alerjisi kanda da negatif çıktı
Canım benim kızımdada var şuanda durum nasıl.bu arada mama kullanıyormusunuz.

Ne kadar çok var bu egzema ya benim oğlumda müzdarip bi ara geçer gibi oldu fazlasıyla arttı bize mustela pek işe yaramadı bepanthol kullanıyoruz oda aynı doktorun verdiği kortizonlu kremi mi kullansak diyorum eşime şaşırdım kaldım vallahi

Başka doktora gitmenizi öneririm tabi ama bi süre sonra her doktor kendi kremini damlasını veriyo işler karışıyor elimde tonla krem oldu Bi tedaviyle devam etmek de önemli galiba bu senenin trend hastalığı oldu Egzemayla alerji
Şuanda durumu nasıl.benim bebeğimdede var.birde mama kullanıyormusunuz.çevremde mama yapıyor diyen çok

Kızlar bebeğimde ciddi kabızlık var annem muz vermiş 5 hündür yapmadı sonra fitille yaptı, bu arada zeytinyağı falan herşeyi veriyorum en gıdayı bile kestim ya da kabak verdim bol zeytinyağlı. Ama mahvolduk ya hala yapamıyor fitilden beri. Bugün de ateşi çıktı. Bir de delicesine damak kaşıyor. Hafif kusma da var sindiremeyip. Diş belirtileri olabilir mi? Ben ağzına bakınca anlamadım zaten bağırmaktan açmıyor ağzını göstermiyor
Bol bol armut ver cnm çok iyi geliyor kabızlığa
..bizde diş ateş ve kusma yapmadı...ateş ve kusma enfeksiyon belirtisidir genelde ..devam ediyorsa mutlaka druna götur derim

alerjimiz ek gıdayla geçmedi ne yazık ki..eser miktarda süt yazan ürün bile yine kanlı kakaya sebep oldu.kızım yoğurt peynir uzun süre yiyemeyecek galiba.sağlık olsun da..
diş belirtisine benziyor rahatlatıcı bir şeyler sürün isterseniz.sağlıcakla çıksın da rahatlasın minnak 🤲🏻 Ek gıdaya zeytinyağ katarak devam edin kabızlığı böyle böyle geçer belki.zeytinyağını pişme aşasında değil yemeği ocaktan aldıktan sonra katıp karıştırın

Kusma kabızlıktandır bizim hep öyle oluyo tuvaletini yapamayınca kusuyo ve emmeyi de istemiyo kalkıp duruyo memeden ama ateş dişten olabilir bizim de 1 gece ateş oldu 8 10 saat falan sürünce artık ateş düşürücü verdim öyle düştü dişleri baya bi şişti patlamak üzere

alerjimiz ek gıdayla geçmedi ne yazık ki..eser miktarda süt yazan ürün bile yine kanlı kakaya sebep oldu.kızım yoğurt peynir uzun süre yiyemeyecek galiba.sağlık olsun da..

diş belirtisine benziyor rahatlatıcı bir şeyler sürün isterseniz.sağlıcakla çıksın da rahatlasın minnak 🤲🏻 Ek gıdaya zeytinyağ katarak devam edin kabızlığı böyle böyle geçer belki.zeytinyağını pişme aşasında değil yemeği ocaktan aldıktan sonra katıp karıştırın
Olsun geç olsun güç olmasın inşallah. İlla ki geçecektir

Resmen 2 saattir savaş veriyorum uyusun diye. 7 de kalkar 9 a doğru uyur gözlerini kirpmaya başlar...bugünde 7 de kalktı ama bu saate kadar uyutamadim..hayır uykusu olmasa amenna...gözlerini kirpiyo agliyo sallatmiyo yikiyo ortalığı en son salıncakta uyudu şükür🙄

Resmen 2 saattir savaş veriyorum uyusun diye. 7 de kalkar 9 a doğru uyur gözlerini kirpmaya başlar...bugünde 7 de kalktı ama bu saate kadar uyutamadim..hayır uykusu olmasa amenna...gözlerini kirpiyo agliyo sallatmiyo yikiyo ortalığı en son salıncakta uyudu şükür🙄
Büyüdükçe uyanıklık süresi artıyor ona dikkat ettin mi

Benimki de arada yapıyor deli gibi uykusu varken uyumuyor.1 saat uğraşınca sinir oluyorum yere salıp gözleri kapanana kadar oyun oynatıyorum 🤦🏻‍♀️

X