2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bence iyi gayet dogum kilosunu bilmiyorum ama ben oglan bence 6. Ayda 400 aldi artik ben de şaşmış durumdayim alerji deri testi yaptırdım çıkmadı ama ara ara hep meme reddi yaşıyorum bol bol emse daha fazla alacak.Ek gıda zaten sevmedi pek,600 gr alsa her ay bana yeter valla . 7. Ay kontrolü de iyi olmazsa mamaya baslicam tabi onu da kabul etmiyor, 3600 doğan çocuk hala 8 kiloyu geçmedi hala
Canim gayet iyi kilosu masallah cocuk ne kadar alsin daha 🙂 baktim simdi erkek bebekte ortalama kilo 7800 diyi gayet normal 🙃 benimki ortalamanin altinda ama dert yok yeterki saglikli olsun.

Olabilir canım, isterlerse veririz ama sunnet doneminde elli kere aldilar habire olcum yapilamadi diye yine aldilar ayyy
Sünnet zamanı kan mi aldılar...bizden hiç almadılar...uzayan sarılık icin iki ay aldılar .daha sonra almasınlar diye goturmedim🙈🤣 zaten tedavisi sadece zamandı anne sütü sarılığınin boşuna canını acitmadim her gittiğimde canım sıkılıyordu elinden iğne batirdirildikca....dra devam etmeyisimin sebebi oldu

Ay valla ya, 3 kere goturmek zorunda kaldik çocuğu 😬
Sünnet zamanı kan mi aldılar...bizden hiç almadılar...uzayan sarılık icin iki ay aldılar .daha sonra almasınlar diye goturmedim🙈🤣 zaten tedavisi sadece zamandı anne sütü sarılığınin boşuna canını acitmadim
Evet sunnet öncesi bazi kan ölçümü önemliymiş o sebeple aldilar, ama bebeklerde ve yaslilarda ölçüm esnasında tüpte kan bsy bsy oluyormuş, bizde de o şey kac kere oldu, bir turlu bakmadılar 😬

Sutyensiz dolaş üstüne tişört tamam nolcak en azından iyilesesiye kadar

Bence bu aylar için gayet iyi

Anladım cnm teşekkürler

Nezle olcaktir eğer dişleri şiş değilse daha zamanı vardır cnm ..sen bugün duş aldır burnunu sık sık aç en önemlisi o
Şimdi ek gıda verirken fark ettim kızarıklık artmış alt damakta demekki dişten dolayı çünkü evdeyiz bi yere gitmedik hasta olması çok düşük ihtimal zaten epeydir bi belirginlik var alttaki iki dişte ama öyle patlayacak gibi de değil o yüzden merak ettim ne zaman çıkar bi an önce çıksa da rahat etse

Bende isirmasindan çok korkuyorum altlar çıktı üst uç vermiş gbi .senin her ikiside ciktimi
Doktorda baktı bugün az kalmış dedi görünüyor ama daha çıkamadı alttan ısırdı valla çok fena uyurken emzirebildim oradan ama iki türlü de kötü olacak emzirmediğimde süt doluyor emzirsem acı çekiyorum ne yapacam anlamadım

Şimdi ek gıda verirken fark ettim kızarıklık artmış alt damakta demekki dişten dolayı çünkü evdeyiz bi yere gitmedik hasta olması çok düşük ihtimal zaten epeydir bi belirginlik var alttaki iki dişte ama öyle patlayacak gibi de değil o yüzden merak ettim ne zaman çıkar bi an önce çıksa da rahat etse
Bizimkinin şişlik olduktan bir ay sonra çıktı cnm
Doktorda baktı bugün az kalmış dedi görünüyor ama daha çıkamadı alttan ısırdı valla çok fena uyurken emzirebildim oradan ama iki türlü de kötü olacak emzirmediğimde süt doluyor emzirsem acı çekiyorum ne yapacam anlamadım
Çok zor annem hep anlatır bı sefer öyle isirmisimki burnumu sıkmış gene birakmamisim🙈 o kadar canını yakmisim kadinin

Kızlar sizin uykular ne alemde bizim kızda bi tuhaflık var yine hiç uyumuyor😏😐 diretiyor bi süredir böyle baktım atak haftası da gösteriyor ama bilemiyorum tâbi bi yeri mi ağrıyor bi sıkıntısı mı var yoksa sizlerde de durum benzer mi?😅 6 aylık bu arada.

Çok zor annem hep anlatır bı sefer öyle isirmisimki burnumu sıkmış gene birakmamisim🙈 o kadar canını yakmisim kadinin
Valla öyle ha bide sırıtıyor çok canım yanıyo bu kadr hiç olmamıştı ilk emzirdiğim zaman bile

Kızlar sizin uykular ne alemde bizim kızda bi tuhaflık var yine hiç uyumuyor😏😐 diretiyor bi süredir böyle baktım atak haftası da gösteriyor ama bilemiyorum tâbi bi yeri mi ağrıyor bi sıkıntısı mı var yoksa sizlerde de durum benzer mi?😅 6 aylık bu arada.
Gündüzleri garip bir şekilde uykuya direniyor ama sadece benleyken..misal dün uykusu var gözünü ovusturup duruyor sallıyorum uyumuyor salıncağa alıyorum uyumuyor sadece zirliyo. Dedesi geldi ayağına aldı beş dakikada uyudu ben şok 🙄 inadına yapıyor sanki bana ...ama geceleri biraz daha iyi sanki. İyi dediğim üç sefer uyanıyor mesela ..Genede maşallah bunada

Benim duzelme umudum yok ya.. benim kizlarin karakteri bu 🥺 simdi buyuk kiz hasta 😣 o oksurdukce kucuk uyaniyor cunku biz ayni odada uyuyoruz 😕 umudum yok ama insallah bir gun benimde yuzum guler

Gündüzleri garip bir şekilde uykuya direniyor ama sadece benleyken..misal dün uykusu var gözünü ovusturup duruyor sallıyorum uyumuyor salıncağa alıyorum uyumuyor sadece zirliyo. Dedesi geldi ayağına aldı beş dakikada uyudu ben şok 🙄 inadına yapıyor sanki bana ...ama geceleri biraz daha iyi sanki. İyi dediğim üç sefer uyanıyor mesela ..Genede maşallah bunada
Maşallah aman diyelim.😅 Seninki de uyumuyor benim kızda.Bende gündüz sallıyorum beşiğine alıyorum uzanarak emziriyorum yok diretiyor.Ve de aynen zırlıyor sürekli🙄 Bizim de 3 defa kesin uyanıyordur ben sayamadım ama dün gece çok kötüydü uyuduğumu hatırlamıyorum.Biraz hasta gibiydi belki ondan.

Benim duzelme umudum yok ya.. benim kizlarin karakteri bu 🥺 simdi buyuk kiz hasta 😣 o oksurdukce kucuk uyaniyor cunku biz ayni odada uyuyoruz 😕 umudum yok ama insallah bir gun benimde yuzum guler
inş.canım geçmiş olsun🙏dikkat et küçüğe geçmesin odayı havalandır büyüğü uzak tutmaya çalış falan.Bizim de doğduğundan beri uyku düzeni bayağ kötü.Umarım düzelirler ama benimde umudum yok artık.

Topuga viks sür çorap giydir ben geçen hafta kıza öyle yaptım çok öksürüyordu öyle uyudu
Evet bu yöntem iyi. MutluBulut_ MutluBulut_ bi yemek kaşığı pekmez ve bi tatlı kaşığı zeytinyağını tavada ılıtıp içir çok iyi geliyor tavsiye ederim.Göğsünede zeytinyağı azıcıkta karabiber karıştırıp sürebilirsin.

Şişlik epeydir var da kızarıklığı bugün farkettim ateş dün gece başladı internette ateşlenmek 8 gün falan sürebiliyo yazıyo sizde ateş oldu mu
Uykular berbat gece bir tık iyi uyurdu o da yok artık kan ilacına başlayalı 10 gündür canım çıkıyo bugün vermedim pekmez vermeyi düşünüyorum mahvediyo çocuğu ya gaz bitmiyo

Şişlik epeydir var da kızarıklığı bugün farkettim ateş dün gece başladı internette ateşlenmek 8 gün falan sürebiliyo yazıyo sizde ateş oldu mu

Uykular berbat gece bir tık iyi uyurdu o da yok artık kan ilacına başlayalı 10 gündür canım çıkıyo bugün vermedim pekmez vermeyi düşünüyorum mahvediyo çocuğu ya gaz bitmiyo
Ay bu kadar rahatsız ediyorsa verme bencede canım.😐Kendimi düşünüyorum benide öyle mahvederdi kan ilacı değiştirirdi dr.um iyi gelen flakon şeklinde olanlardı.Sen de bi süre ara ver dr.a danışarak.Bu kasım bebeleri pek uyumuyo anlaşılan.

Topuga viks sür çorap giydir ben geçen hafta kıza öyle yaptım çok öksürüyordu öyle uyudu
Evde yok ama bakayim canim sagol
inş.canım geçmiş olsun🙏dikkat et küçüğe geçmesin odayı havalandır büyüğü uzak tutmaya çalış falan.Bizim de doğduğundan beri uyku düzeni bayağ kötü.Umarım düzelirler ama benimde umudum yok artık.
Pek mumkun olmuyor canim ya insallah gecmez 😣
Evet bu yöntem iyi. MutluBulut_ MutluBulut_ bi yemek kaşığı pekmez ve bi tatlı kaşığı zeytinyağını tavada ılıtıp içir çok iyi geliyor tavsiye ederim.Göğsünede zeytinyağı azıcıkta karabiber karıştırıp sürebilirsin.
Tereyag ile yapiyodum bende ama pek ise yaramiyor 😕

Maşallah aman diyelim.😅 Seninki de uyumuyor benim kızda.Bende gündüz sallıyorum beşiğine alıyorum uzanarak emziriyorum yok diretiyor.Ve de aynen zırlıyor sürekli🙄 Bizim de 3 defa kesin uyanıyordur ben sayamadım ama dün gece çok kötüydü uyuduğumu hatırlamıyorum.Biraz hasta gibiydi belki ondan.

Yok hiç ateşlenmedi ateş suruyorsa dra git cnm henüz çok kucukler
Evde yok ama bakayim canim sagol

Pek mumkun olmuyor canim ya insallah gecmez 😣

Tereyag ile yapiyodum bende ama pek ise yaramiyor 😕
Benim kızın öksürüğü bu kış uzun sürdü her yöntemi denedim en iyisi topuga viks

X