2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Birgun bile bulantı yasamadigim için bilemiycem
9 bucukta uyuttum 00:45 de uyurken emzirdim 3:45 de hareketlendi emzirdim 6 buçukta uyandı aciktigi icin uyanıyor eskisi gibi 7 saat uyumuyor
Olsun böyle de iyi masallah

Birgun bile bulantı yasamadigim için bilemiycem

Olsun böyle de iyi masallah
Ya benim oğlanın gunduz uykuları da saçma sapan olmaya başladı,valla resmen her sey karışmış durumda...Küçükken daha düzenliydi sanki anlamıyorum atak haftası mı artık neyse bitsin artık.
Canim senin sutunu hangi kaşıkla veriyorlar çay kaşığı mı? Kaşık da biberon etkisi yapıp Red yapabilirmis.Benimki kaşıkla vermeyi de sevmedi ki zaten...Ağzına veriyorum kasikla yarısını çıkarıyor.

Biz de yine uyanıyoruz ağlıyoruz uyanirken
Cok zor geceler
Masallah canim darisi basimiza benimkide yanimda besiginde ama of of hergunum bir oncekinin aynisi hergun uyumadi uyumuyo uyumayacak boyle geciyor.

Slikon bebek kasigi cnm yok ya yapmaz biberon almıyorsa mecbur vercen cnm

150 gun olmus.. Her gece bundan daha kotu bir gece daha yasamam ya diyorum. Gittikce betee oluyor. Bu gece kolum milim oynasa uyandi.. o kadar kasmisim ki kendimi agrimayan bir noktam yok. O kadar mutsuzum ki
Çoğunluğumuz benzer durumdayız. Bebeği güzel uyuyan şanslı annelere özeniyor insan ama çoğunluk senin gibi emin ol . Ben böyle teselli ediyorum kendimi ..kendimi gördüm yazdıklarında ama geçecek bugünler ..bu durum ne Bebeklerin ne de bizim suçumuz , yanlış ya da eksik olduğumuz İçin değil emin ol ..bu da bir süreç .. elbet düzelecek, rayına girecek

Saçım çok döküldüğünü daha önce yazmıştım. Sonunda doktora gittim 6 aya kadar normalmiş. Ama bendeki erkek tipi saç dökülmesiymiş. Çok üzülüyorum çok moralim bozuldu. Şuan emzirdiğim için bişey yapamayız dedi. Kan verdim sonucu daha göstermedim ama değerlerim de iyi çıkmış çevrenizde böyle bişey yaşayıp kurtulan var mı? Daha yaşım 31 azaldığını görünce bile kötü oluyorum

Biz de alerji ve çocuk doktorundan geldik.bir aydır kakada kan ya hiç ya da nokta kadar geliyordu ama bu hafta peynir yoğurt yoğunlukta gidince kan arttı.doktor tekrar 1 ay süt ürünleri diyeti yap 2 hafta sonra kanama durmazsa tekrar gel dedi.bir ay sonunda diyet açıcam kan gelmezse gitmeme gerek kalmayacakmış.popodaki çatlak da geçmiş çok şükür
Çocuk doktoruna kalbi dinlettim bir şey duymadım ama ufak delikler olabiliyor kardiyolojiye gidin dedi.memedeki şişlik geçer ama yine de ultrason çektirebilirsiniz dedi.hiçbir şeyi kesin konuşmadı hep soru işareti Göz doktoruna bu zamana kadar gidilmesi lazımdı dedi yönlendiren olmamıştı dedim şimdi göze randevu alıcam göz yaşını sorucam.

Canim sağlık ocağı gidin diyordu hep ilk aylarda gidiliyor.Gecmis olsun kalbi her şeyi iyidir umarım...

Geçmiş olsun canım bizde bugün dr.dan geldik benim bebişin yoğun kusması var.Reflü ilacı başlattı inş.ise yarar biter bu kusmalar.Kusma devam ettiği için 3 ay daha diyet yapmalıymışım.Halbu ki reflüsü olan birçok bebek var.Diyet yaptığımda dahi kusma devam etti alakası olduğunu düşünmüyorum.Herşeyin hayırlısı olsun raporla bebelac bi mama çıkarıldı ek gıda gibi sanırım alamadık daha onu verebilirim.Sonuçlarımızda tertemiz çıkmış.Kafamda soru işaretleriyle döndüm.

Gözünüz aydın
Bizim inciler iki tane üçüncü yolda mı diye düşünüyorum bazen başında ateş vs oluyo huzursuz bide
Sağol canım maşallah size de. Diş olayı genetikmiş sanırım anneme sordum ben de erken çıkarmışım 1 yaşa kadar nerdeyse tamamlamıştın dedi. Bakalım bu nasıl çıkaracak.
Ateş vs şuana kadar olmadı bizde hiç ara ara huzursuzluk yapıyor ama öyle bahsetmeye değecek kadar değil çok şükür
Benimki memede bile uyumuyor dusun
Nasıl uyuyor peki canım? Valla benimki de gündüzleri acıkmadıysa uyku saatiyse kucakta gezdirerek uyuyor malesef. Beni de o zorluyor. Gece uykumu alınca gündüze takılmıyorum ben artık sabrım oluyor
150 gun olmus.. Her gece bundan daha kotu bir gece daha yasamam ya diyorum. Gittikce betee oluyor. Bu gece kolum milim oynasa uyandi.. o kadar kasmisim ki kendimi agrimayan bir noktam yok. O kadar mutsuzum ki
Canım seninkinin 5. Ay atağıyla ilgili olabilir mi hep mi bu şekilde? Onun bir sıkıntısı olabilir bilmediğin hep böyleyse doktora götür.
Gündüz uykularına dikkat etmeni öneririm bir de toplamda 3-4 saati aşmasın. Tek seferde 2 saati aşmasın.
Hep bi böyle bu ara mı? Benimki de öyleydi düzeldi şuan belki düzelir

Biz göze 1. Ayda gittik kızlar erken çok daha niye geldiniz dedi şöyle bi baktı gönderdi
Sonra gözleri kırmızı kırmızı diye 4. Ayda tekrar götürdüm ben çok ovuşturuyordu . Damla yazdı kontrol etti artık 2. Yaşta gelin dedi. Doktorumuz 6. Aya kadar gidin demişti

Hiç bilmiyorum ilerleyen zamanlarda diyecekler mi Tıp her şeyde ikiye ayrılmış durumda.yakında giderim
Aynı şekilde eşimde bundan dert yanıyor geçen aile hekimimize anlatıyordu.Bazen şaka gibi resmen bi dr.a gidiyoruz yok böyle değil öteki daha farklı anlam veremiyoruz.

Sağol canım size de geçmiş olsun.diyet yaptığın halde kusma oluyorsa bence de alakası yoktur üzüldüm ya 3 ay çok fazla.belki de ek gıda döneminde biraz biraz alışır başka doktorlara da mı danışsan? Farklı bir yolu yokmuymuş bunun ben bir ay tatlı olmadan ne yapıcam diye düşünüyorum tabi iyi olsunlar da kaç aysa dayanıcaz artık.sizin süt ürünlerine olduğu kesinleşti mi?
Bize 4.ay denmişti canım sen randevuyu al gidersiniz bu ayda.Hayırlı sonuçlar alın inş.
inşallah canısı sağol

Sonuçlar temiz canım direkt süt ne bilim bi kase yoğurt yemiyorum ama daha az tepki veriyor eskiye nazaran.Kesin bi tanı yok deneme yanılma değil mi zaten bu alerji.Bizimde rapor çıkarıldı ama ben bebeğinin nedense zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Zamanla düzelecektir bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…