2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Hiç iç açıcı değil ama 😂😂 60 yıllık onun ki kardeşinin birini tandıra düşürmüş sonra 40 günlük kardeşini tarlaya giderken ağacın kenarına düşürmüş bebeğin burnu kanamış o gündür çocuk hiç susmamış hocalara götürmüşler hoca demişki 40 günlükken ağacın kenarına düşmüş burnu kanamış Cinler bebeği değiştirmiş 🧐 evet biraz korku gerilim gibi olaylar 🤪 bu çocuk bir yaşına kadar Yaşar fazla yaşamaz demişler bir yaşında ölmüş bebek 🙄 Allah korusun validem hiç dek durmamış tandıra düşende hafif yanıkla kurtulmuş
Off ne ürkütücü olaylar.Rabbim benzerini yaşarmasın kimseye inş.🙏 Kaza ve kader...

Ben doğumdan önceki kilomdayim 4 aydır kakarbonhidrat çok tuketiyirum buna rağmen kilo almadım emziridgim icin galiba. Ama alt göbek kaldi🤦‍♀️
Göbeğin gitmesi zaman alıyor canım.Ama toparlanıyor merak etme.Bende öyle oldu şuan beklemedeyim.😅😊
Kizlar 4.ay aşısı oldu bugün oğlum ateşi 38 i görmedi ama bana sıcak geliyor sizin nasıl geçti ilk gece
Bizim ateş oldu dün aşımızı olmuştuk. 2 defa calpol verdim bi çay kaşığı şükür atlattık.Hafif soyduğum için üşüdü gibi biraz hırıltı falan tekrardan başladı.

Demek benim bebek sizde olsa eşin rejime sokar direk 4 ayda 8250 di🙄😀😀 68 cm di...Bu hafta cuma goturecegim...sadece anne sütü alıyor...arkadaşımın bebeği sadece anne sütüyle nerdeyse obezdi yürümeye başlayınca hepsini verdi o yüzden hiç önemli değil kilo cok olması...4 aylik bebeğe gece su verilir mi yahu.ben uyandikca dayiyorum memeyi😳😀
Bende bugün tarttim 8800 geldi cuma 5 ay kontrolü var bakalım sağlıklı olsun da zayıf tombis farketmez
Canim benimk espri ya her bebek kilo olarak farklıdır ama sizin bebekler masallah genelin ustu kilolardan,benim doktor sanki bu ay bebekleri hepsi 9 kilo tek benimki 7 kilo gibi konuşunca...😂

Canim benimk espri ya her bebek kilo olarak farklıdır ama sizin bebekler masallah genelin ustu kilolardan,benim doktor sanki bu ay bebekleri hepsi 9 kilo tek benimki 7 kilo gibi konuşunca...😂
Senin dr garip zaten..bakma benim ki 3370 doğdu ilk iki ay 1.5 kilo aldı o yüzden normal üstü maşallah
Seninkide gayet iyi

Kızlar cnm çık sıkıldı kayinpwderim uğradı cokda severim kendisini o bebegi tutarken mutfaga kıza yemek hazirlamaya gittim birden bebegimin ağlama sesi. Bi koştum koltuktan düşürmüş 😔 koymuş koltuğa o anda telefonu çalmış salak misin be adam ya...kafasini tuttum yere değmedi dedi bak doğru söyle yoksa hastaneye gidelim dedim tuttum dedi..cok ağladı kuzum..kizdim bende yemişim telefonu çalsın ya bebek bırakılır mı dedim.
Etrafımda bi tane akıllı adam yok ya...bebeğim ağladıkça bende agladim sinirim bozuldu..el kadar bebek bırakılır mı koltukta ya bu neyin kafası
Birkac saat geçti aradan bir sıkıntı yok şükür bir daha yalnız bırakır mıyım asla
Ay içim gitti çok geçmiş olsun 😔

Bizim doktorun bahsettigi 9 kilo bebegi buldum 😂masallah varmis demek ki
Demek benim bebek sizde olsa eşin rejime sokar direk 4 ayda 8250 di🙄😀😀 68 cm di...Bu hafta cuma goturecegim...sadece anne sütü alıyor...arkadaşımın bebeği sadece anne sütüyle nerdeyse obezdi yürümeye başlayınca hepsini verdi o yüzden hiç önemli değil kilo cok olması...4 aylik bebeğe gece su verilir mi yahu.ben uyandikca dayiyorum memeyi😳😀

Bende bugün tarttim 8800 geldi cuma 5 ay kontrolü var bakalım sağlıklı olsun da zayıf tombis farketmez
Maalesef sabah ki konumda büyük oğlumdu büyük oğlum da maşallah sizin bebeğiniz gibiydi 3 aylıkken 8 gibiydi ilk başlarda insan seviniyor 🥰 şu an 11 yaşında maalesef habire yemek istiyor bu da benim canımı sıkıyor 🧐 sağlıklı olsunlar da tek zayıf olsunlar

Benim ortanca 3.730 doğdu kızım 3.786 doğdu ama ortanca 4 aylıkken 6.400 müş ama ona ne mama ne anne sütü yaradı çok çabaladım 5 yaşına kadar kusar mı bi çocuk neler çektim ama yinede problem etmedim 2 senedir çok şükür kusması durdu gayet güzel kilosu var çok aktif bi çocuk zaten ben takıntılıyım fazla kilo iyi değil büyük oğlum gözüme batıyor 🙄

Merhabalar canım çok sıkkın kontrole götürdük boyu 63 cm kilosu evde ölçümden Fazla çıktı aslında normal ama bu Avrupalılar hep minyon olunca tabi eşime anlat bunu 7.520 kilosu 4 ay 4 günlük neymiş çok emziriyormuşum gece emzirmek yerine su verecekmişim bir de bi türkü yüz üstü yapmayı sevdiremeeim ilk aylarda kafasını kaldırsın diye çok yatırdım sevmedi şimdilerde seviyor oturduğu zaman kaldırıyor zaten bunu anlatamadım şimdi kaldırıyor ama o istiyor dimdik dursun sizinkiler nasıl
Su ne alaka ya.. kilosu da boyu da gayet iyi bence takma kafana, daha neler yani. Ne kadar sure muayene etti de karar verdi doktor kafa konusuna?
Arkadaşlar biz bu arada o kadar az kilo almışız ki anlatamam gece kalkmalarım boşa 😅 ek gıdaya başlayacağız ama doktor bir liste falan vermedi yoğurtla başlayalım dedi sadece neler yedirilir onları söyledi
Ne kadarlikti senin bebis Cnm, az derken ne kadar almis, kac kilo suan?

Maalesef sabah ki konumda büyük oğlumdu büyük oğlum da maşallah sizin bebeğiniz gibiydi 3 aylıkken 8 gibiydi ilk başlarda insan seviniyor 🥰 şu an 11 yaşında maalesef habire yemek istiyor bu da benim canımı sıkıyor 🧐 sağlıklı olsunlar da tek zayıf olsunlar
Sabahki konuyu görmedim cnm...ben hayatım boyunca kilodan çektim dedigin gbi çocuklar kilolu olmasın. Bebekken iyide sonrası degil

Sabah 7.7.30 arası uyanır 9a doğru uyur genelde iki saat uyurdu ama o kadar uyumuyor artik...bazı günler kac saat uyumadigi oluyor..ama normali en fazla 2.5 saat ayakta kaliyor
Aynı biz de ama 2 gündür düzen bozuldu
Evet ya daha birkac kere degisecek muhtemelen. Ben de onunla beraber biraz uyuyayim dersem kesin az uyuyo 🤣
Kesinlikle 😁
Merhabalar canım çok sıkkın kontrole götürdük boyu 63 cm kilosu evde ölçümden Fazla çıktı aslında normal ama bu Avrupalılar hep minyon olunca tabi eşime anlat bunu 7.520 kilosu 4 ay 4 günlük neymiş çok emziriyormuşum gece emzirmek yerine su verecekmişim bir de bi türkü yüz üstü yapmayı sevdiremeeim ilk aylarda kafasını kaldırsın diye çok yatırdım sevmedi şimdilerde seviyor oturduğu zaman kaldırıyor zaten bunu anlatamadım şimdi kaldırıyor ama o istiyor dimdik dursun sizinkiler nasıl
Aah ah kilo alırlar fazla derler almazlar az derler canımı sıkıyorlar şu insanlar halbuki en az en çok diye sınırlar var biz çocuğumuzu düşünmüyoruz sanki anne olmayı beceremiyomuşuz gibi davranıyolar
Bizimki de bazen dik durduğu oluyodu bazen yine yanlatıyodu kafasını ama şimdi daha iyi güçlendi sürekli yüz üstü yatırmaya çalıştım oyun oynadım ilgilendim o esnada öyle tutmaya çalıştım onu

Su ne alaka ya.. kilosu da boyu da gayet iyi bence takma kafana, daha neler yani. Ne kadar sure muayene etti de karar verdi doktor kafa konusuna?

Ne kadarlikti senin bebis Cnm, az derken ne kadar almis, kac kilo suan?
Ayy çok utanıyorum kıza dedim ki bari gece kalkmalarımın hakkını verseydin 😅😅 5 ay 3 günlük olduk 😅 6,390 bu ay diş yüzündrn ishal falan olmuştu sadece 290gr almış utanmadan

Ayy çok utanıyorum kıza dedim ki bari gece kalkmalarımın hakkını verseydin 😅😅 5 ay 3 günlük olduk 😅 6,390 bu ay diş yüzündrn ishal falan olmuştu sadece 290gr almış utanmadan
Niye utaniyorsun canım, hastalik da gecirmis neticede, hem almis hem vermistir ondandir bu kadar az gorunmesi. Mama takviyesi yerine neden ek gida dedi ki doktor acaba, daha erken degil mi aslinda?

Niye utaniyorsun canım, hastalik da gecirmis neticede, hem almis hem vermistir ondandir bu kadar az gorunmesi. Mama takviyesi yerine neden ek gida dedi ki doktor acaba, daha erken degil mi aslinda?
Ben ek gıda 180 gun tamamlayinca tadimla başlayacağım,ek gıda zaten 1 yasa kadar az verilecek...Doktorlar hemen ek gıda diyor 4. Ay sonrası bence takviye mama olmalı.Ek gıda tadimlik nerdeyse 7.aya kadar

Ek gıda daha iyi olur dedi zaten 5 olmuş en azından tadımla başlayalım dedi. Vallahi şöyle gece bile kalkıp emziriyorum zorlandığı için dişten sıvı kaybı fazla olmasın diyr bazen sık emzirdim ama olmayınca olmuyo

X