2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Canim kilo alımı fena değil sadece memeyle bu ay 600 gr almisti bu aylarda ideal olanmış ama iste mama da versem belki 1 alirdi bakacağım Red devam ederse vereceğim mama zaten
600gr aldıysa gayet iyi. Meme reddi değil o zaman seninki. 4. ayda dikkatleri çabuk dağıldığı İçin emzirmek zorlaşıyormuş. Tavsiyem, mama vereceksen de ( Günde 1 kez vermek kurtarıcı oluyor) meme sonrası günde bir kez dene (memeden sonra 100cc fazla gelir 1 ölçek verirsin önce yetmezse ağlıyorlar zaten.🙃) gece uykusundan önce verirsen güzel uyur. Ama unutma Mamaya başlamak kolay .. başladıktan sonra bırakmak çok zor 😁. Mama konusunda bi sorun olursa özeldende yazabilirsin.5 çeşit mama denedim 😎

Allah korusun canım ya çok üzüldüm geçmiş olsun sonuçta bu bi can çalsın dursun ne önemi var 😤 onlardan daha önemli ne olabilir ben çocuklara yalvarıyorum benden habersiz kucaklamayın almayın küçük oğlum bir gün kucaklamış ağlıyor diye babaannesine götürmüş dedim sakın bu son olsun düşerse altından kalkamayacağımız sonuçlar çıkar çok üzülürüz ☹️ Şükür daha yapmıyor maalesef validem de küçükken yaşadıklarını anlatıyor onunki çok enteresan olaylar gerçi 🧐
Neymiş ki o olaylar
Cok gecmis olsun insallah dogru soyluyordur guvende olmaz 😣
Ins cnm sagol

Bizim kilo alımı normal olduğu başlatacaklarını sanmıyorum ama alerji doktoru alıştırmak için belki başlatır haftaya gidicez

ben yorulsam da eşimi başka odaya yollayamam sanırım.birlikte uyumamak önemsiz gibi görünüyor ama uzun sürerse arayı açar hem ben onla uyumaya alışığım boşluk hissederim 😅 bazen dayanamayıp eşimi iyice kenara itip yanımda uyuttuğum da oluyor
Sana katılıyorum cnm o yüzden asla istemiyordum ama baş edemiyorum saat başı uyaniyor. Bizim aramızda bir kere uyudu daha doğrusu uyuya kalmisiz çok korktum uyanınca ikimizde iri yariyiz

Neymiş ki o olaylar

Ins cnm sagol
Hiç iç açıcı değil ama 😂😂 60 yıllık onun ki kardeşinin birini tandıra düşürmüş sonra 40 günlük kardeşini tarlaya giderken ağacın kenarına düşürmüş bebeğin burnu kanamış o gündür çocuk hiç susmamış hocalara götürmüşler hoca demişki 40 günlükken ağacın kenarına düşmüş burnu kanamış Cinler bebeği değiştirmiş 🧐 evet biraz korku gerilim gibi olaylar 🤪 bu çocuk bir yaşına kadar Yaşar fazla yaşamaz demişler bir yaşında ölmüş bebek 🙄 Allah korusun validem hiç dek durmamış tandıra düşende hafif yanıkla kurtulmuş

Bende vermiyorum ama arkadaşım emzidrdiği halde sadece baştan beri veriyor su.

Bizimki de normal sayılır bakalım doktoru ne diyecek yarın biz 5 olduk şükür 😅

Bizde yarın rota 2.aşısını olacağız. Bn bi tık korkuyorum kızım hevesli hareketlerinden belli ama bilemedim😅

Mama almıyor sadece anne sütü ama erken başlamasına şaşırdım 😅 acaba ben gitmedim doktora ne diyecekti 😅 yarın gideceğiz İnşaAllah güzel şeyler söylerler 😅
Sende yarın gidecen bende yarın götürecem ve bizim ilk kontrolümüz 😂😂😂 4 ay sonra 🤪

Kızlar kilolar ne alemde yahu her gün canım sıkılıyor emzirmeseydim şimdiye çoktan verirdim bu konuda çok azimliyimdşr 😁 7 kilo fazlam var doğumdan geldim tığ gibiyim doğum kilom 3 kilo kalmıştı bende süt olsun diye diye ne bulduysam yedim deli gibi baktım ki 3 kiloda daha almışım hemen kestim boğazı şimdi ne alıyorum ne veriyorum 🥺 kalçam bacaklarım kalınlaşmış yaz geliyor eşim dalga geçip duruyor evde koşu bandında bir iki koştum çocuklar ev ahalisi başıma toplandı 🥶 kendimi duba gibi hissediyorum görenlerde nasıl zayıfsın diyor tabi onlara göre 😤

Dünya sağlık örgütü İlk 6 ay sadece anne sütü diyor.. hadi 5. ayda tadım başlamayı anlarım, ama 4 ay ne 😱.. benim doktor önerse bile ben başlamazdım.
Benim eltimin ikizleri vardı çok erken başladı.Hem emzirip hem katı şeyler veriyordu cicibebe muhallebi falan.Bence de 4 çok erken çok küçükler daha yahu.Annem ek gıda konusunda hiç acele etmediğini söyledi.Emziriyormuş uzun süre yetmediğinde pirinç unu yemek suları vs.

Kızlar kilolar ne alemde yahu her gün canım sıkılıyor emzirmeseydim şimdiye çoktan verirdim bu konuda çok azimliyimdşr 😁 7 kilo fazlam var doğumdan geldim tığ gibiyim doğum kilom 3 kilo kalmıştı bende süt olsun diye diye ne bulduysam yedim deli gibi baktım ki 3 kiloda daha almışım hemen kestim boğazı şimdi ne alıyorum ne veriyorum 🥺 kalçam bacaklarım kalınlaşmış yaz geliyor eşim dalga geçip duruyor evde koşu bandında bir iki koştum çocuklar ev ahalisi başıma toplandı 🥶 kendimi duba gibi hissediyorum görenlerde nasıl zayıfsın diyor tabi onlara göre 😤
Ben emzirme döneminde kilo verdim.Herkes alır ben verdim bana da tuhaf geliyor.Geçen o kadar kan şekerim düştü ki kendimi mutfağa zor attım.Helva vs.yedim bayılacak gibiydim babam dahi çok zayıflamışsın dedi.Bebeğimde alerji olduğu için diyet yapmak beni zayıflattı.Cidden çok zor bi durum. Canını sıkma sende verirsin yavaş yavaş can boğazdan gelir derler.😅😅

Kızlar 2.ay bitiminde verem aşısı yaptırmıştık ya benim bebekte hala onun izi yok sonradan oluşacaktı iz tutmadı mı acaba sizde durumlar nedir

Kızlar cnm çık sıkıldı kayinpwderim uğradı cokda severim kendisini o bebegi tutarken mutfaga kıza yemek hazirlamaya gittim birden bebegimin ağlama sesi. Bi koştum koltuktan düşürmüş 😔 koymuş koltuğa o anda telefonu çalmış salak misin be adam ya...kafasini tuttum yere değmedi dedi bak doğru söyle yoksa hastaneye gidelim dedim tuttum dedi..cok ağladı kuzum..kizdim bende yemişim telefonu çalsın ya bebek bırakılır mı dedim.
Etrafımda bi tane akıllı adam yok ya...bebeğim ağladıkça bende agladim sinirim bozuldu..el kadar bebek bırakılır mı koltukta ya bu neyin kafası
Birkac saat geçti aradan bir sıkıntı yok şükür bir daha yalnız bırakır mıyım asla
Çok geçmiş olsun❣

Ben doğumdan önceki kilomdayim 4 aydır kakarbonhidrat çok tuketiyirum buna rağmen kilo almadım emziridgim icin galiba. Ama alt göbek kaldi🤦‍♀️

Hiç iç açıcı değil ama 😂😂 60 yıllık onun ki kardeşinin birini tandıra düşürmüş sonra 40 günlük kardeşini tarlaya giderken ağacın kenarına düşürmüş bebeğin burnu kanamış o gündür çocuk hiç susmamış hocalara götürmüşler hoca demişki 40 günlükken ağacın kenarına düşmüş burnu kanamış Cinler bebeği değiştirmiş 🧐 evet biraz korku gerilim gibi olaylar 🤪 bu çocuk bir yaşına kadar Yaşar fazla yaşamaz demişler bir yaşında ölmüş bebek 🙄 Allah korusun validem hiç dek durmamış tandıra düşende hafif yanıkla kurtulmuş
Ay sormaz olaydim
Iki ayda 4 kilo aldim çok yiyorum sonra pişman oluyorum

X