2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Evet bende öyle düşündüm alerjik bir bebekte değil bazı doktorlar o zaman erken başlatıyormuş ama bilemedim yani
Ben daha su vermeye 3 4 gündür başladım, o da günde bi kaç kaşık alışsın ek gıdadan önce diye. Ki doktoruma söylesem kızar çünkü ilk 6 ay sadece anne sütü diyor.. hatta benim kızım öyle çok kilolu da değil normal sınırlarda mama bile gerek yok diyor..

Alınacaklar iyice o yüzden istemiyorum

En erken 9 ay biliyorum

Bi alistilar mi yandik
Canim kızımla iki yaşına kadar uyuduk cogu zaman.3 yaşında odasına gecti asla yanımıza gelmedi 6 yaşında şu an,güvenli bağlanma açısından yanınızda uyutabilirsiniz diyorlar o yuzden uyusun yanımda sorun yok

Arkadaşlar, rota ve menenjit aşısını doktor kontrolüne gitmeden yaptırmak mümkün müdür?
Yani bu ay 2 kere gittik doktora (biri alerji doktoru) ekstrem bir durum yok, her şey yolunda. Gereksiz yere muayene parası vermek istemiyorum. Alıp sağlık ocağına götürsem dedim yapmıyorlarmış. Başka bir yolu var mıdır?

Arkadaşlar, rota ve menenjit aşısını doktor kontrolüne gitmeden yaptırmak mümkün müdür?
Yani bu ay 2 kere gittik doktora (biri alerji doktoru) ekstrem bir durum yok, her şey yolunda. Gereksiz yere muayene parası vermek istemiyorum. Alıp sağlık ocağına götürsem dedim yapmıyorlarmış. Başka bir yolu var mıdır?
İlginc neden yapmiyorlar acaba bana kendisi sordu yaptiracaksan al getir yapalim diye 🤔

Hadi insallah devam etsin 🥰🌺

Lansinoh bizimki cnm.

Ben doktora sormadim hiç, ama iyi gidiyor gelisimi suan. Doktor da bebege gore karar vermistir belki ama her bebek bir degil, bazilari cok iştahlı, misal bizimki 🤷🏽‍♀️

Pislenir diye 😬😬 denediysem o kiyafeti alir, camdan sarkar, yuzunu icini cevire cevire üfleyerek defalarca silkeler, oyle yerine kendi koyardi 🤦🏽‍♀️ gercek valla, daha çok fazlası var inan 🤣 şükür geçti, ama isin tuhafi babamin vefati ile birlikte geçti.. vardir bir aciklamasi illa psikolojide.

Birakti canim, babamin vefati ile birlikte birakti ama farkli anksiyeteleri var simdi de. Daha urkek, yalniz kalmaya korkan biri oldu. O dominant kadin gitti baska biri geldi ama bu huyları bıraktı çok şükür 🙏
Yaa zor şeyler yaşamış oda.Hayat neler yaşatıyor sonrada birşekilde bi yerden çıkıyor.Başınız sağolsun tamamen düzelir inş.🙏😕

Rota aşısının ilk dozunun 14 ya da 15. Haftaya kadar yaptırılması gerekiyor en geç tarihi tam hatırlamıyorum sorun ona göre alın.
Ayrıca sağlık ocağının yapmamasi çok saçma geldi bana. Hadi rota ağza veriliyor biz yaparız ama menenjit iğne sonuçta.

4.ayda doktor kontrolüne giden oldu mu benim arkadaşın bebeği 4 aylık doktor ek gıdaya başlayalım demiş sizde de başlayan oldu mu 😅
Bizim kilo alımı normal olduğu başlatacaklarını sanmıyorum ama alerji doktoru alıştırmak için belki başlatır haftaya gidicez
Alınacaklar iyice o yüzden istemiyorum

En erken 9 ay biliyorum

Bi alistilar mi yandik
ben yorulsam da eşimi başka odaya yollayamam sanırım.birlikte uyumamak önemsiz gibi görünüyor ama uzun sürerse arayı açar hem ben onla uyumaya alışığım boşluk hissederim 😅 bazen dayanamayıp eşimi iyice kenara itip yanımda uyuttuğum da oluyor

4.ayda doktor kontrolüne giden oldu mu benim arkadaşın bebeği 4 aylık doktor ek gıdaya başlayalım demiş sizde de başlayan oldu mu 😅
Biz bugün gittik aşımızı olduk, ama biraz gecikmeli olduk.Ek gıdadan konuşmadık 5.ayı bekleyeceğim inş.oda tadım yaparım.Çok küçük geliyor gözüme😅. Oğlumda 4.ayda yumurta sarısı falan tattır demişti ebe.Bence bayağ erken 4 ay ek gıda için.

Valla öyle demiş bende gidemedim geçen ay yarın gideceğim 5aylık olduk bakalım ne diyecek ama 4 ay da çok erken
Anne sütünün yanı sıra mama alan bebekler erken geçiyor bende oğluma öyle başladım armut püresini iyi hatırlıyorum ilklerimiz 🥰 oğlum gayet iyi bir kiloda doğdu maalesef ne anne sütü nede mama yaradı çocuğa şimdi 7 yaşında aktanlarını geçti

Kızlar cnm çık sıkıldı kayinpwderim uğradı cokda severim kendisini o bebegi tutarken mutfaga kıza yemek hazirlamaya gittim birden bebegimin ağlama sesi. Bi koştum koltuktan düşürmüş 😔 koymuş koltuğa o anda telefonu çalmış salak misin be adam ya...kafasini tuttum yere değmedi dedi bak doğru söyle yoksa hastaneye gidelim dedim tuttum dedi..cok ağladı kuzum..kizdim bende yemişim telefonu çalsın ya bebek bırakılır mı dedim.
Etrafımda bi tane akıllı adam yok ya...bebeğim ağladıkça bende agladim sinirim bozuldu..el kadar bebek bırakılır mı koltukta ya bu neyin kafası
Birkac saat geçti aradan bir sıkıntı yok şükür bir daha yalnız bırakır mıyım asla

Kızlar cnm çık sıkıldı kayinpwderim uğradı cokda severim kendisini o bebegi tutarken mutfaga kıza yemek hazirlamaya gittim birden bebegimin ağlama sesi. Bi koştum koltuktan düşürmüş 😔 koymuş koltuğa o anda telefonu çalmış salak misin be adam ya...kafasini tuttum yere değmedi dedi bak doğru söyle yoksa hastaneye gidelim dedim tuttum dedi..cok ağladı kuzum..kizdim bende yemişim telefonu çalsın ya bebek bırakılır mı dedim.
Etrafımda bi tane akıllı adam yok ya...bebeğim ağladıkça bende agladim sinirim bozuldu..el kadar bebek bırakılır mı koltukta ya bu neyin kafası
Birkac saat geçti aradan bir sıkıntı yok şükür bir daha yalnız bırakır mıyım asla
Allah korusun canım ya çok üzüldüm geçmiş olsun sonuçta bu bi can çalsın dursun ne önemi var 😤 onlardan daha önemli ne olabilir ben çocuklara yalvarıyorum benden habersiz kucaklamayın almayın küçük oğlum bir gün kucaklamış ağlıyor diye babaannesine götürmüş dedim sakın bu son olsun düşerse altından kalkamayacağımız sonuçlar çıkar çok üzülürüz ☹️ Şükür daha yapmıyor maalesef validem de küçükken yaşadıklarını anlatıyor onunki çok enteresan olaylar gerçi 🧐

Minikfarem sizin diyet nasıl gidiyor tamamen bıraktın mı herşeyi yiyebiliyor musun? Yoksa diyete devam mı?
Valla yiyorum herşey kan yok dün minnacık bi yerde vardı dün cips ayran pasta kurabiye et herşey yedim 1 haftayı geçti yiyeli kanama yok 3 hafta diyet yapmıştım sadece et süt yumurta yemedim ilk yoğurt yedim sonra tereyağı sonra süt kendimce açtım Dr a gitmedm

Cok gecmis olsun insallah dogru soyluyordur guvende olmaz 😣

Valla yiyorum herşey kan yok dün minnacık bi yerde vardı dün cips ayran pasta kurabiye et herşey yedim 1 haftayı geçti yiyeli kanama yok 3 hafta diyet yapmıştım sadece et süt yumurta yemedim ilk yoğurt yedim sonra tereyağı sonra süt kendimce açtım Dr a gitmedm
Anladım canım.Kan yoksa diyet işe yaramış bence.Biz kan verirken bi hemşire eşime söylemiş benim kızımda bu şekildeydi diyet yaptım bi süre geçti demiş.Kısa sürende var yani.

Ben daha su vermeye 3 4 gündür başladım, o da günde bi kaç kaşık alışsın ek gıdadan önce diye. Ki doktoruma söylesem kızar çünkü ilk 6 ay sadece anne sütü diyor.. hatta benim kızım öyle çok kilolu da değil normal sınırlarda mama bile gerek yok diyor..
Bende vermiyorum ama arkadaşım emzidrdiği halde sadece baştan beri veriyor su.
Bizim kilo alımı normal olduğu başlatacaklarını sanmıyorum ama alerji doktoru alıştırmak için belki başlatır haftaya gidicez

ben yorulsam da eşimi başka odaya yollayamam sanırım.birlikte uyumamak önemsiz gibi görünüyor ama uzun sürerse arayı açar hem ben onla uyumaya alışığım boşluk hissederim 😅 bazen dayanamayıp eşimi iyice kenara itip yanımda uyuttuğum da oluyor
Bizimki de normal sayılır bakalım doktoru ne diyecek yarın biz 5 olduk şükür 😅
Biz bugün gittik aşımızı olduk, ama biraz gecikmeli olduk.Ek gıdadan konuşmadık 5.ayı bekleyeceğim inş.oda tadım yaparım.Çok küçük geliyor gözüme😅. Oğlumda 4.ayda yumurta sarısı falan tattır demişti ebe.Bence bayağ erken 4 ay ek gıda için.
Bizde yarın rota 2.aşısını olacağız. Bn bi tık korkuyorum kızım hevesli hareketlerinden belli ama bilemedim😅
Anne sütünün yanı sıra mama alan bebekler erken geçiyor bende oğluma öyle başladım armut püresini iyi hatırlıyorum ilklerimiz 🥰 oğlum gayet iyi bir kiloda doğdu maalesef ne anne sütü nede mama yaradı çocuğa şimdi 7 yaşında aktanlarını geçti
Mama almıyor sadece anne sütü ama erken başlamasına şaşırdım 😅 acaba ben gitmedim doktora ne diyecekti 😅 yarın gideceğiz İnşaAllah güzel şeyler söylerler 😅

Yaa zor şeyler yaşamış oda.Hayat neler yaşatıyor sonrada birşekilde bi yerden çıkıyor.Başınız sağolsun tamamen düzelir inş.🙏😕
Cok sag ol canim, amin insallah 🙏☺️ cok haklisin... Bazen cok yansitiyoruz disari ister istemez, bazen de oyle gizliyoruz ki aa neler yasamissin deniyor. Yani genel olarak insan hayatindan bahsediyorm aslinda. 'Herkesin bir derdi var, durur icerisinde' hesabı 🌺

X