2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Benim bebekte aynısı senin Dr kim bende ona götüreyim biraz önce araştırmadan geldim 3 hafta sut ürünü tüketme dedi bende senin gibi bir hafta mi kessem şiddetli kan yok gözle görünür kan oluyordu dün sadece 1 nokta kadar vardı normal yememe rağmen diyet hiç yapmasam mi acaba deri testinde hafif çıktı sut alerjisi kanda da negatif çıktı
Mehmet turfandaya götürüyorum ben .Malatya için büyük nimet bence kendisi .Özel hastanede gittiğim doktor ne dinliyordu ne anlıyordu nede çözüm üretiyordu .Ama bu doktorumuz önce tüm şikayetlerini uzun uzun dinliyor tek tek cevaplıyor .Muayene ücreti fazla gibi görünüyor ilk başta ama o ay içinde istediğin zaman gidebiliyorsun ücretsiz ve kan idrar kaka covid testlerin kendileri yapıp ücret almıyor (Başka testlerde yapılıyordur ama ben bunları yaptırdım şimdiye kadar ) .Düşündüğün zaman özel hastanelerden çok daha mantıklı geliyor
Ben çocuğumun doktorunu buldum diyebildim açıkcası daha başka doktora götürmem .

Çok teşekkür ederim 🙏 hayır süt ve süt ürünleri diyeti şuan için devam. Ben süt ürünü içeren bir şey yediğimde yanaklardaki egzamanın arttığını ve bir kere de kana sebep olduğunu söyledim. Açmayalım dedi. Bir de kanı bir kere görmemin sebebi bence diyet. Çocuk doktorum beni erkenden süt diyetine sokmuştu. Bende oğlumda ağırlıklı olarak süt ürünlerinin alerji yaptığını düşünüyorum
Hmm anladım dr. kontrolünde ilerliyorsunuz ,Dr.unuz gerekeni yaptırıyordur zaten için daha rahattır.İnsan bilmediğinden korkarmış ne yapacağını bilince geçeciğini anlıyorsun zor olsada.Süt alerjisi de çocuklarda en çok görülen alerjiymiş.

Kan damlası 6.ayda verilmiyor mu? Alerji dr.una danışırım.25 inde randevu var heyecanla bekliyorum inş.iyi bi dr.la karşılaşırız🙏
Alerji için kan aldılar ya hb 9.8 geldi kuzenim hesap yaptı bestiron damla 1 CC vereceğim kansızlık var dedi hb normal olanlara kiloya 1 damlaymis ama kansızlık varsa tedavi için kiloya 3 damlaymis

Mehmet turfandaya götürüyorum ben .Malatya için büyük nimet bence kendisi .Özel hastanede gittiğim doktor ne dinliyordu ne anlıyordu nede çözüm üretiyordu .Ama bu doktorumuz önce tüm şikayetlerini uzun uzun dinliyor tek tek cevaplıyor .Muayene ücreti fazla gibi görünüyor ilk başta ama o ay içinde istediğin zaman gidebiliyorsun ücretsiz ve kan idrar kaka covid testlerin kendileri yapıp ücret almıyor (Başka testlerde yapılıyordur ama ben bunları yaptırdım şimdiye kadar ) .Düşündüğün zaman özel hastanelerden çok daha mantıklı geliyor
Ben çocuğumun doktorunu buldum diyebildim açıkcası daha başka doktora götürmem .
Kaç lira olmuş ücreti sorması ayıp 😄

😅😅😅 sen 8 yaşındasın ne anlarsın düzenli evden yaaaaa
Arkadaşı sadece boyaları masaya dökülmüş diye " kusura bakma odamın hali için boyalarimi kardeşim döktü demiş. O derece derli toplu. 8 yas demezsin yani. Ona çok sasirmis öyle olmak istiyo ama nerde yanından geçemez benim cadi
Bugu okula gitmemistik bizde evdeyiz. 1 saat 10 dk caba sonucu tabiki uyumadi bende suan hazirlaniyorum cikicam fakat ben yarim saate gelemem eve yine uyanir . İnsallah arabada uyur. İstanbulda guzel bu hafta tek bugun guzel gosteriyordu en son hava durumu bakalim. Kanguru hala almadim ben 🤔 kesinlikle canim bir oluru yok yani 😐 ben suan camasir astim anca gelene kadar kurur buna sukur 😁

Amin canim 🤗
Benim gece yikadigim camasirlar daha asilmadi🤔 sabah asabilirdim oturdum kahve ictim😇
Ben eşim bakınca yapıyorum bazende oğlum kanepede otururken sallıyor ben mutfağı topluyorum yada yemek yapıyorum.Bazen de uyursa yapıyorum.Uyuyunca odada çıt çıkaramıyoruz bizde bulaşık, çamaşır işlerini o ara halletmeye çalışıyorum.5 gündür çok huzursuz çok ağlıyor acaba aç mı bu çocuk diyorum çokta kusuyor.😐
Kilo takibi yap cnm...bugun tart yarın tekrar tart
Süt alerjisi olan anneler hangi kan damlasını veriyorsunuz ya da vereceksiniz kaka renginin değişmemesi lazım ve içinde süt türevi olmamalı
Daha başlamadık ki
Kızlar ya ben 2 aydır adet görmüyorum çok korkuyorummmm
Görüyor muydun ki🙄 ben olmadım hala

İnşallah çok sağol canım ❤️ Hiçbirimizin bebeğine bir şey olmasın ❤️ Senin oğluşun adı neydi yakışıklı napıyor 🥰
Amin yaaa insallaaahhh 🙏🙏🙏 adını hiç söylemedim cnm 🤭 iyi çok şükür kuzucum, atlatti hastaligi, uyuyor şimdi ama birazdan uyanir, sohbete başlarız artık 🤣
Arkadaşlar birsey sorucam...evin düzenini rutin işlerini yapan daha doğrusu düzen tutturabilen var mi
Benim önceliğim evim temizligim değil hep çocuklarım oldu..onlarla ilgileneyim oynayayım mutlu olsunlar...ama bakıyorum da daginiklik la düzensizlikleri basbasa kaldım.. ve 8 yas kızımın geçen ettiği cümle bana çok koydu sanırım...Anne x teyze gbi evimiz olsa keşke...kizim onlarin evde cok güzel ama bizim evimiz de daha büyük ve güzel dedim..cevap ama onların düzenli dağınık degil🙄🙄🙄
Olmuyor yetistiremiyorum dağınıklığı bitiremiyorum...Ev işlerinde yardimci olmayan kocayla nereye kadar..madem öyle işte böyle dedim ama sanirim fena ettim..Bu duruma çok takıldım
Sizlerde durum ne
Valla ben bu durumlarda hic dertlenmem, eşin senle birlikte yapmiyorsa, tek başına niye sorumlu olasin ki? O ev ve cocuklar ikinize ait. Çalışan bundan muaf olmuyor. Bizde halı yok, robot supurge her gün çalışıyor, tozu eşim alıyor ne zaman alabilirse, silmeyi de o yapıyor. Lavabo tuvalet mutfak çamaşır ben halletmeye calisiyorum, dolap düzeninde o daha iyi, hatta benim esyalarim karışıktır, onunkiler asiri derli toplu, ortak alan düzenlemelerini o yapar bu yüzden. Pandemiden önce yardımcı da alıyorduk 2 haftada bir, pandemi oldu olali almamaya başladık ama artık yine istiyorum cunku yetismek zor. Kalan birazcik zamani da temizlikle degil kitap, yuksek lisans, hobi, müzik gibi calismalarima ayirmak istiyorum. Bu sebeple olamıyorsa kesinlikle destek almalisin, hele 2 çocukla cok daha gerekli.
Egzama varmı sizdede göz kenarında egzama dediler bide göğüste var belli belirsiz napoyonuz mustela duş jeli aldım bakam
Doktor mu dedi egzamayi, eger o dediyse ne onerdi?

Arkadaşı sadece boyaları masaya dökülmüş diye " kusura bakma odamın hali için boyalarimi kardeşim döktü demiş. O derece derli toplu. 8 yas demezsin yani. Ona çok sasirmis öyle olmak istiyo ama nerde yanından geçemez benim cadi

Benim gece yikadigim camasirlar daha asilmadi🤔 sabah asabilirdim oturdum kahve ictim😇

Daha başlamadık ki

Olduklari yerde kururlar artik 😁

Bugün gecikmeli olarak izlenimden geldik sağlık ocağından.Kızımın boyu 63 cm olmuş iyi gibi maşallah çok kısa görünüyordu yapı olarak ama iyiymiş boyu.Kilo pek alamamış gibi reflüsü var süt mü yetmiyor acaba ya.😐
500gr geçtiyse sıkıntı yok.boyu güzel uzamış maşallah 🧿❤️benim kızda etrafa bakmaktan ememiyor 🤦🏻‍♀️
Amin yaaa insallaaahhh 🙏🙏🙏 adını hiç söylemedim cnm 🤭 iyi çok şükür kuzucum, atlatti hastaligi, uyuyor şimdi ama birazdan uyanir, sohbete başlarız artık 🤣

Valla ben bu durumlarda hic dertlenmem, eşin senle birlikte yapmiyorsa, tek başına niye sorumlu olasin ki? O ev ve cocuklar ikinize ait. Çalışan bundan muaf olmuyor. Bizde halı yok, robot supurge her gün çalışıyor, tozu eşim alıyor ne zaman alabilirse, silmeyi de o yapıyor. Lavabo tuvalet mutfak çamaşır ben halletmeye calisiyorum, dolap düzeninde o daha iyi, hatta benim esyalarim karışıktır, onunkiler asiri derli toplu, ortak alan düzenlemelerini o yapar bu yüzden. Pandemiden önce yardımcı da alıyorduk 2 haftada bir, pandemi oldu olali almamaya başladık ama artık yine istiyorum cunku yetismek zor. Kalan birazcik zamani da temizlikle degil kitap, yuksek lisans, hobi, müzik gibi calismalarima ayirmak istiyorum. Bu sebeple olamıyorsa kesinlikle destek almalisin, hele 2 çocukla cok daha gerekli.

Gelmiş geçmiş olsun 🤲🏻 Oy anonim bebiş 😅 Allah muhabbetinizi arttırsın 🥰

Ben hala bir robot alamadim dun ceren uyusun alalim dedik hepsibursda da fiyat artti. Hos alirsak koltuk altina giremeyecek o kadarda para verecegiz. Biz ne kadar daginik olsakta sanada banada ihtiyac aslinda. Bir arkadasim bizim durumdaydi simdi iyiki almisim eski halinden kurtuldu ev diyor. Olmuyor ya ne adam gibi cocuklarla ilgilenebiliyorum nede adam gibi eve bakabiliyorum hepsi yarim yamalak. Evin durumu icler acisi. Evi bir duzene sokayim su halilari vereyim yikamaya diyorum ama bu hizla sonbahara veremem gibi 😣 Ceren uyusa ve uykusu derin olsa herseyi yaparim ama olmuyor iste. Nasil yapicazda toparlanicaz bilmiyorum. Oyuncaklarin bir cogunu kaldirdim grup grup indiriyorum asagi ama yok yine cozum olmadi. Bazen cinnet geciriyorum oturdugum yerde herseyi atasim geliyor
Allah yardımcın olsun canım 2 çocukla çok zor.Heleki bebişle e bi de bizim uykusuz bebelerle daha da zor kendini sıkma.Bikaç ay daha çekeceğiz azda olsa düzelirler bizde düzene sokarız birşeyleri.Ama bende ev dağınık ve pis olursa huzursuz ve tahamülsüz oluyorum.Temizlik yapmayı, temizlik kokusunu çok severim.

500gr geçtiyse sıkıntı yok.boyu güzel uzamış maşallah 🧿❤️benim kızda etrafa bakmaktan ememiyor 🤦🏻‍♀️

Gelmiş geçmiş olsun 🤲🏻 Oy anonim bebiş 😅 Allah muhabbetinizi arttırsın 🥰
Dr.dan mama isteyeceğim gerek duyarsa verir zaten.Önceki kiloyu net bilmiyorum,hatırlayamadım bi daha ebeleri arayıp bilgi alacağım.Zaten bizim kız çok ağlak hiç susmuyor ki duyamadım net olarak.😅

Zaten dert etmeye etmeye bu hale geldim cnm. Baktim eşim yardım etmiyor saldım çayıra mevlam kayıra giyecek çorap bulamıyor bazen...ama umru değil. Bu sefer noldu hersey daha beter bi hal aldi. Ücretsiz izindeyim şu anda tek maaşla yardımcı hayal
Olduklari yerde kururlar artik 😁
Peteklere koycam ona bile vaktim kalmadiya

Zaten dert etmeye etmeye bu hale geldim cnm. Baktim eşim yardım etmiyor saldım çayıra mevlam kayıra giyecek çorap bulamıyor bazen...ama umru değil. Bu sefer noldu hersey daha beter bi hal aldi. Ücretsiz izindeyim şu anda tek maaşla yardımcı hayal

Peteklere koycam ona bile vaktim kalmadiya
Benim eşim de pek düzenli değildir.Oğlumda çok dağınık.Ben salıyorum arada bakıyorum adamda hiç dert etmiyor evi.Ev evlikten çıkacak o yüzden yapıyorum kendimi motive etmeye çalışıyorum.😅 Düzen temizlik çok severim.

Daha başlamadık ki

Alerji için kan aldılar ya hemoglobin 9.8 geldi kansızlık var diye 3. Ayda başlıyorum ben babası alıp gelecek bestiron vereceğim hatta normal kiloya göre değil fazla fazla vereceğim kansızlık olduğu için

X