2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Domates salatalık yapıyormuş salata kısacası ama yemiyorum haşlama yemekten haşlama oldum neyse o zmn 40 çıkana kadar devam haşlamaya sanırım 🙄
Kızartma yapıcak vakit yok ki ciyak ciyak ağlıyor evdekiler bile 1 haftadır dışardan yiyor 😣
Kırkı çıkınca noluyor ki cnm gaz 3.4 aya kadar devam ediyo...yememeye devam...biz anneler ...hersey bize zor...

Emmeye ilk başladığında oluyor bi acı sonra geçiyor. Ay akşam yatarken bişey yoktu, gece emzirme mesaisine kalktım 4’te böyle uyandım 😩 emince yumuşuyo o kısım mesela ama acısı geçmiyor ya 🙁 Şu an sağıyorum mesela, yine yumuşadı ama acı duruyor. Aaaay ne oldu acaba 🥴
Duşta sıcak su altında masaj yapınca belirli noktalardaki ağrıyı geçiriyor. Oradaki kanallarda tıkanıklık olduğu için ağrı yapıyor. Bebek emip memeyi yumuşatsa da ağrının geçmesi için kanalı açmamız gerekiyor, kompres masaj vs ile.

Domates salatalık yapıyormuş salata kısacası ama yemiyorum haşlama yemekten haşlama oldum neyse o zmn 40 çıkana kadar devam haşlamaya sanırım 🙄
Kızartma yapıcak vakit yok ki ciyak ciyak ağlıyor evdekiler bile 1 haftadır dışardan yiyor 😣
Domateste mi yapıyormuş şaka gibi onu da her gün yiyordum bırakayım🙈 bende diyorum bu çocuğa gaz nerden geliyor 🙈 hep de haşlama olmuyor ki sulu yemek yapılıyor.hep haşlama yiyorsan helal olsun :KK43: ben yemek yapacağım zaman eşime bırakıp kaçıyorum ocağa koyup geliyorum.git gel git gel bir şekilde oluyor 🙈 dışarıdan yemeye şuan bütçemiz yok maalesef. sağlıklı olmasa da kurtarıcı bence.
İlk günlerde çok oluyordu benim 😔 sıcak soğuk kompres yaptım. Duşta girip sıcak su tuttum, ardından sağdım. Yine geçmediği zamanlarda da tarak gibi bir şeyle masaj yaptım sıcaktan sonra.
yine olursa tarak aklımda bulunsun sağol 💕 elimle ovalayıp emzirip durdum. duşa da 2.gün girmiştim anca öyle geçti.inşallah bir daha yaşamayız çok ağrılı 😬

Domateste mi yapıyormuş şaka gibi onu da her gün yiyordum bırakayım🙈 bende diyorum bu çocuğa gaz nerden geliyor 🙈 hep de haşlama olmuyor ki sulu yemek yapılıyor.hep haşlama yiyorsan helal olsun :KK43: ben yemek yapacağım zaman eşime bırakıp kaçıyorum ocağa koyup geliyorum.git gel git gel bir şekilde oluyor 🙈 dışarıdan yemeye şuan bütçemiz yok maalesef. sağlıklı olmasa da kurtarıcı bence.

yine olursa tarak aklımda bulunsun sağol 💕 elimle ovalayıp emzirip durdum. duşa da 2.gün girmiştim anca öyle geçti.inşallah bir daha yaşamayız çok ağrılı 😬
Gaz dan dolayı zaten kendime 1 defa yapıyorum 4 gün yiyorum eşim yine yiyor da haşlama oğlan yemiyor ona gönlü olsun diye mecburen dılardan oluyor uyursa bebe yapmaya başlıcam artık yemek
Keşke diyorum doğum öncesi buzluğa koysaymılım bişiler

Arkadaşlar yenidoganlarda ateş kac derece de önemsenmeli bilgisi olan var mi? Biz 1 aylik olacaz 3 gün sonra da ateşi var gibi geldi baktim 36,4 cıktı 1 saat önce birazdan yine bakacam hâlâ var gibi hissediyorum kendim hastaydim zaten 3 gündür oğlum okuldan getirdi hepimize bulaştırdi

Kahvaltı bnm için lüks zaten artık peynir yumurta oda yapabilirsem yoksa peynir ekmek 😒 petibör yiyorum çaya batırıp

Arkadaşlar yenidoganlarda ateş kac derece de önemsenmeli bilgisi olan var mi? Biz 1 aylik olacaz 3 gün sonra da ateşi var gibi geldi baktim 36,4 cıktı 1 saat önce birazdan yine bakacam hâlâ var gibi hissediyorum kendim hastaydim zaten 3 gündür oğlum okuldan getirdi hepimize bulaştırdi
36 normal
38 olursa sorun olur

Internetten de baktim normal yaziyor acaba dedim yenidoganlar da degil mi hastalanacak diye endişeleniyorum galiba ben 3 gündür ateşli yattim bugün biraz iyiyim şükür
Çok geçmiş olsun 💐
Bnmde oğlum hasta bebeğe bulaşıcılar diye aklım çıkıyor

Nohut ve kuru fasulye dışında her şeyi yiyorum.meyve olarak muz ve armut yiyordum ikisi de gaz yapıyormuş ama gaz yapmayan yicek bir şey yok ki belki kızartma yapmıyordur bende şaşırdım

salatalığı yeni duydum hergün yiyordum bir de bari onu kesiyim:/
Nohut çok güzel süt yapıyor ama ben de çok cesaret edemiyordum bugün ısladım bakalım inş.çok gaz yapmaz.😐 Bizim kız da çok gazlıydi biogaia kullanmaya başladım hem çok faydalıymış dr.da onayladı bence alınabilecek bi damla.

Nohut çok güzel süt yapıyor ama ben de çok cesaret edemiyordum bugün ısladım bakalım inş.çok gaz yapmaz.😐 Bizim kız da çok gazlıydi biogaia kullanmaya başladım hem çok faydalıymış dr.da onayladı bence alınabilecek bi damla.
Bnde o damlayı kullanıyorum bi de bebişlerin ayaklarını sıcak tutmak lazım bn ev sıcak diye biraz patiği çıkardım 2 gün perişan olduk
Tabi annelerin de sırtını ayağını sıcak tutması gerekiyor 🤩

Bugün artık dayanamadım oğlumu doktora götürdüm uyumuyo sürekli memede ve ciyak ciyak ağlıyo sesi falan kısıldı ağlamaktan biogaia kullanıyordum gazı için o bağırsak düzenleyici dedi ve bide nurse harveys ekledi düzenli kullandığım taktirde geçeceğini söyledi bende ek olarak günde 1 sefer mama veriyordum sürekli emince sütümün olmadığını vs düşünerek onu kesinlikle yapmamamı söyledi kilo iyi kirli bez sayısı iyi ne maması diye kızdı hatta bilmeden zarar veriyormuşum midesine baskı yaparak daha gazlanacağını söyledi kesinlikle 2 saatte besle dedi bilmiyorum nasıl duracak 2 saat beyfendi 🤷🏻‍♀️
Nurse harveys kullandık eczane tavsiyesiyle kullanmaz olaydık çocuk o kadar çok ağladı ki mahvoldu yavrum ve biz de perişan olduk sabaha kadar uyumuyordu.😐Çok fena sancı yaptı bize hiç iyi gelmedi.Umarım size iyi gelir ve rahatlar yavrucak.Bizde biogaia başladık.Bizim dr.da çok sık besleme dedi hocam sancısı oldukça emmek istiyo nasıl olacak nasıl yapacağım dedim.Gülümsedi aslında biz hekimler bunu söyleriz ama uygulaması pek de mümkün birşey olmuyor dedi.Biraz oyalanabilirse emzikle idare edilebilir.😊

Kızlar bebegimin göbeği şiş dışa dönük, daha öncede bahsetmiştim ama bi kaç gündür daha da şiş geldi gözüme. Resim ekliyorum. Benzer durumu yasayan var mi?
Salı doktor kontrolümüz var ama içime dert oldu, göbek fitigi filan mi diye
Geçmiş olsun canım inş.kendiliğinden geçer.🙏 Bizim kızın ki biraz dışa doğruydu düzeldi daha iyi oldu.Gazdan dolayı çok fazla ıkınan bebeklerde fıtık oluyormuş bazen.Çok gazı var mı?

Bnde o damlayı kullanıyorum bi de bebişlerin ayaklarını sıcak tutmak lazım bn ev sıcak diye biraz patiği çıkardım 2 gün perişan olduk
Tabi annelerin de sırtını ayağını sıcak tutması gerekiyor 🤩
Ben çok inanmazdım buna annenin gazı çocuğa nasıl geçer diye.Ama artık ben de çok dikkat ediyorum ev terliğim hep ayağımda😂 Çaresizlik işte herşeyi deniyoruz.Miğdem kaldırmıyor artık.😐
Kimyon demledim ama bana mısın demiyor bizim kızda.Güya kız çocuğu gazsız olur diye bekliyodum ben de.😅

X