2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Memeyi tam tutamazsa o sesi çıkarıyor. Emziği bayadır veriyoruz, öyle bir durum yaşamadık.
Kahverengi kısım ağzında ama çıkıyor bu ses 😏 böyle emmeyi tercih ediyor sanırım 😁
Pisik yok canım.Diskisinda da hiçbir problem yok.Sadece anne sütüyle 8 gündeki kilo alımı da 470 küsur gramdi.Sukurler olsun sağlığı yerinde.23 ünde kalça ultrasonu ve genel kontrolü var.Sorucam doktoruna.Acaba sadece meme bagimlisi olma durumu olabilir mi?Ben öyle olduğunu dusunuorum artık.
İlk oğlum sürekli memedeydi. Eşim gelse de tuvalete gitsem diye yol gözlerdim. Sonra büyüdükçe meme düşkünlüğü geçti
🤭🤭 Benim kız genelde sinirlenince vermeye çalışıyorum o zaman öyle ses geliyor 😅😅
Hahaha çok tatlı 🥰

Selam kızlar nasılsınız
Bebeğinin gözlerini benim gibi renkli zannedenler kimler yada zannetmeyenler 🤣 renk pigmenti 6 aylıkkenmiş o zamana kadar kendimi avutmaya devam

Bende çok merak ediyorum kolik mi diye ya her gece 12 gibi huysuzlanmaya basliyo ve 3ten önce uyumuyo. Kucaktaysa sorun yok ama oturunca ağlamaya basliyo emerken agliyo. Mama veriyom bazen ona bile agliyo anlamadım. Gündüz sıkıntı yok
Biz de öyleyiz o krizlerde ne mama ne meme ikisini de istemiyor.Buradw okuyorum gazlı bebekler memeden düşmüyor diye bizde asla yok öyle bi durum,kilo alımı azalacak diye üzülüyorum bi yandan kolikse daha 3 Ay çekeriz diye korkuyorum valla fenalardaym

Kolikte her gün ağlaması gerekmiyor. Kolik diyebilmek için haftada min 3 gün, günde min 3 saat bu belirtileri göstermesi gerek deniyor.

Bizimki de 2-3 gün huzursuzken arada bir gün uyuyordu. Ama gaz sancısı, ayaklarını karnına çekme, sürekli yeme isteği hep vardı. Tabi o ağladıkça biz mama & meme veriyorduk, o da durumu daha kötü yapıyormuş.

Kolik tanısı koymak için bir tahlil vs yok. Sebebini bilmedikleri için böyle huzursuzluk, gaz durumuna kolik ağrısı deyip geçiyorlar. Benimki gibi bir doktora denk gelirsen de sadece sıkıntıyı biraz azaltmak için birşeyler yapıyorlar o kadar. 3-6 aya kadar bu sorun devam edebilir dedi. Huzursuzluk hem onları hem bizi yoruyor, keşke hepimizinki sakin bebek olsa :KK43:
Bizde o sancı esnasında hicbir sey kabul etmiyor ben de yarın kalça ultrasona gideceğim doktora tekrar sorayım

En azından artık neden olduğunu öğrendiğiniz. sevindim biraz da olda çare bulmuşsunuz.bundan sonra daha rahat geçer inşallah 🤲🏻

Belki kakasını yapmakta zorlanıyordur.belki de gazdır.bazen gazını çıkarttığımız halde tam çıkmamış oluyor.memeye bağımlı olsa bile uyuyunca ağzından kendiliğinden çıkardı.belliki uyumuyor.yüz üstü yatırmayı denedin mi rahatlar belki
Denemedim canım.Denesem mi acaba?Bişi olur diye korkuorum.Cok da evhamliyim.Pek iyi değilim şu sıralar.Kizimi deliler gibi seviorum,adı geçse agliorum ama sürece alışamadım daha.Umarim normaldir durumum.

Denemedim canım.Denesem mi acaba?Bişi olur diye korkuorum.Cok da evhamliyim.Pek iyi değilim şu sıralar.Kizimi deliler gibi seviorum,adı geçse agliorum ama sürece alışamadım daha.Umarim normaldir durumum.
Korkma kuzum ben her gün 5-10 dk yüzüstü yatırıyorum debeleniyor kendi kendine gazınada iyi geliyor gerçekten ,hemde boyun kaslarını güçlendirir

Merhaba arkadaşlar ben kırkından sonra olan kadın doğum kontrolüme bugün gittim 😅 5 değerim düşük çıktı doktorum arayacaktı ama daha dönüş yapmadı sizin kan değerlerinizde düşük çıkan oldu mu? Eozinofil k/ul, mch, mchc, pdw, rdwcv. Bu değerlerim düşük

Hangi mamaya geçtiniz 🙄
Aptamil pregomin as. Hipo allerjen içeriyormuş, allerjik çocuklar için kullanılıyormuş.

Selam kızlar nasılsınız
Bebeğinin gözlerini benim gibi renkli zannedenler kimler yada zannetmeyenler 🤣 renk pigmenti 6 aylıkkenmiş o zamana kadar kendimi avutmaya devam
Ya ben de bunu soracaktım. Babası renkli göLü ben kahverengi, çok merak ediyorum ne olacak diye. İnstagramda birkaç instamom hesabına baktım da, mavi gözlü bebeklerin 40ı çıktışında gözlerinin mavi olduğu genelde belli oluyor, bizimki hala yenidoğan renginde gibi. Sanırım kahve olacak…

Başını yana çevirip dene bir şey olmaz rahatlar.benimde ilk bebeğim ama korkarsan stres yaparsan hissedermiş huzursuz olurmuş bu yüzden doğduğundan beri rahat olmaya çalışıyorum.bir de bu küçük halini çok özlerim diye sabrediyorum.herşey gelip geçici sabret takma kafana

Kalça ultrasonundan geldik.çıkıklık yok çok şükür ama ultrasonu çeken kemik gelişimi az yazmış doktor 1 ay sonra tekrar bakalım dedi inşallah o zamana kadar gelişir.gerçi boyu da uzadı gelişim nasıl az anlamadım..

Kalça ultrasonundan geldik.çıkıklık yok çok şükür ama ultrasonu çeken kemik gelişimi az yazmış doktor 1 ay sonra tekrar bakalım dedi inşallah o zamana kadar gelişir.gerçi boyu da uzadı gelişim nasıl az anlamadım..
Geçmiş olsun canm şükür temiz çıkmış,nasıl çekiliyor uzun mu sürüyor ,benim minnoş böbrek ultrasonunda yıktı ortalığı o yüzden merak ediyorum ,bizimde haftaya çekilecek

Bende denememistim dr muhakkak günde birkaç sefer yuzustu yatir bir iki dakika dursun boyun ve kol kasları için çok önemli dedi...ama öyle hiç uyutmadim uyumazda sevmiyor zaten öyle durmayi

Bende denememistim dr muhakkak günde birkaç sefer yuzustu yatir bir iki dakika dursun boyun ve kol kasları için çok önemli dedi...ama öyle hiç uyutmadim uyumazda sevmiyor zaten öyle durmayi
Benim kızım çok seviyor ben göğsümde çok yatırdım yeni doğduğunda ondan olabilir belki 🧐 Ama yatağa öyle bırakılmaz tabi nolur nolmaz

X