2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Kızlar bir haftadır sabah ve akşam kimyonlu su içiyorum gaz ve kaka yapmaya iyi geldi gibi.şikayetlerimiz tamamen geçmedi ama bir tık azaldı.
Bu arada ben hamilelikten çok şu anı seviyorum öpüp koklamak sarılmak yüzüme bakması çok başkaymış iyiki doğurmuşum yaradana kurban olayım diyorum 🥰🙈

Ben hamilelik anını ayrı bu anı ayrı seviyorum bazen hamileliğimi özlüyorum sonra bakıyorum oyyy kollarımda ❤️ hepsi ayrı güzel gerçekten 🥰 kimyonlu suyu nasıl hazırlıyorsun canım? Ben de yapayım 🙏

Nasil yapiyorsun ayağına değmiyor ama yakininami birakiyorsun

Benim oğlan sabah 5ten sonra mizikliyor çok...Dr ya akşam üstü yaparlar ya sabaha karşı dedi....ama senin hiç durmadan ağlıyorsa susturamiyorsan o zaman komiktir cnm...arada susuyor tekrar başlıyorsa bizde oyleyiz

Bazen gündüz oluyor rüya gördüğünü dusunuyirum
Canım arada susuyorsa mı kolik yoksa susmuyorsa mı? Biz de akşam saatlerinde bir huzursuzluk problemi yaşıyoruz ama mesela ağlıyor memeye geliyor susuyor sonra gene başlıyor kucakta sallanınca susuyor sonra gene başlıyor uyuyana kadar böyle bir ağlıyor bir susuyor

Günaydın hanımlar, bu gece 2 kez bebeğim ağlayarak çığlık çığlığa uyandı. Yanımda anne yanında yatıyor, hemen aldim göğsümde uyuttum, bi sonraki uyanması yine çığlık çığlığa bi ağlama şeklindeydi.. böyle bi durum yasayan var mi?
Korkulu rüya mi gördü? Gaz dan mi neden böyle oldu anlamadım. Çok üzüldüm onu öyle görünce
Günaydın ben rüya olduğunu düşünüyorum çünkü gaz olsa o kadar çabuk susmaz herhalde🤷🏻‍♀️bizim de bazen gündüz öyle oldu. Ben de çok üzüldüm ama çabuk sakinleşiyorlar şükür😔 neden ağladıklarını bilememek çok kötü ya keşke dertlerini anlatabilseler 🥺

Kızlar sizin bebekleriniz de akşamları huzursuz oluyor mu?
Kolik bu mu bilmiyorum ama nerdeyse her akşam saat 6 dan 10-11 e kadar mıymıy mızmız ağlama nöbetleri napacsğımızı şaşırıyoruz 😫

Bir de burun temizliği yapıyor musunuz bebişlere düzenli her gün? Günde kaç kez ve nasıl yapıyorsunuz yapanlar?
Canım ben burnunu hiç temizlemedim henüz bi tıkanıklık yok arada sümük görüyoruz ama o gün banyo yaptırıyorum başı aşağıya doğru kafasını yıkıyorum kulaklarını tıkayıp o da kendi akıp gidiyor, doktorumuz mecbur kalırsan temizle yoksa alışır burnu hergün ister o da sağlıklı değil demiştii. Burum ile ilgili aldığımız malzemelere henüz hiç dokunmadık yanii😌

Günaydın ben rüya olduğunu düşünüyorum çünkü gaz olsa o kadar çabuk susmaz herhalde🤷🏻‍♀️bizim de bazen gündüz öyle oldu. Ben de çok üzüldüm ama çabuk sakinleşiyorlar şükür😔 neden ağladıklarını bilememek çok kötü ya keşke dertlerini anlatabilseler 🥺
Ah keşke anlayabilsek..sabah burnu tikanikti temizledim sümük çıktı, acaba o mu rahatsa etti farketmedim.. bir sürü sebep olabilir tabi...

Evet çığlık kıyametin ardından göğsüme alınca susuyor şükür 🙏 off inşallah bidaha olmaz hiç bir bebis.

Ben hamilelik anını ayrı bu anı ayrı seviyorum bazen hamileliğimi özlüyorum sonra bakıyorum oyyy kollarımda ❤️ hepsi ayrı güzel gerçekten 🥰 kimyonlu suyu nasıl hazırlıyorsun canım? Ben de yapayım 🙏

Canım arada susuyorsa mı kolik yoksa susmuyorsa mı? Biz de akşam saatlerinde bir huzursuzluk problemi yaşıyoruz ama mesela ağlıyor memeye geliyor susuyor sonra gene başlıyor kucakta sallanınca susuyor sonra gene başlıyor uyuyana kadar böyle bir ağlıyor bir susuyor
Arkadaşımı kızı kolikmiş bebekliginde saatlerce susmazmisda anca arabaya bindiğinde susarmış..kolik bebekler susmuyor diye biliyorum

Ah keşke anlayabilsek..sabah burnu tikanikti temizledim sümük çıktı, acaba o mu rahatsa etti farketmedim.. bir sürü sebep olabilir tabi...

Evet çığlık kıyametin ardından göğsüme alınca susuyor şükür 🙏 off inşallah bidaha olmaz hiç bir bebis.
Bazen oluyor öyle canım bizim de çığlık atarak uyanıyor kıvranma da ekleniyor genelde o yüzden gaz diye düşünüyorum memeye gelince susuyor. Memede rahatlıyorlarmış ağrı duydukları zaman emmek de rahatlatıyormuş. O yüzden memede susuyor bazen tok da olsa emziriyorum o yüzden ben 😇

Ebe bu hafta Kalça çıkıklığına gidilcek dedi gitmek şartmı olsa duramaz zaten diolar gitmesek gittik desek karşılarına çıkar mı☺️

Bazen oluyor öyle canım bizim de çığlık atarak uyanıyor kıvranma da ekleniyor genelde o yüzden gaz diye düşünüyorum memeye gelince susuyor. Memede rahatlıyorlarmış ağrı duydukları zaman emmek de rahatlatıyormuş. O yüzden memede susuyor bazen tok da olsa emziriyorum o yüzden ben 😇
Yalniz değilmiş benim minnak kız demekki bebeklerde olan bisey bu.. Evet bi rahatsızlık tetikliyor belli.

Ebe bu hafta Kalça çıkıklığına gidilcek dedi gitmek şartmı olsa duramaz zaten diolar gitmesek gittik desek karşılarına çıkar mı☺️
Kalça çıkığı bebekte ağrı yapmaz, kim söylemişse yanıltmış sizi. Bu bildiğiniz çıkık gibi değil, bahsedilen eklemin gevşek olması durumu, yani yeni doğan bebekte ağrı yapmaz.

Tanısı çok basit, 2dakikalık bir ultrason işlemi, tedavisi zahmetli olabilir, ama tanı konmaz ve tedavi edilmezse ömür boyu çeker çocuklarımız. Ultrasondan kaçınmak için bir sebebiniz yoksa gidin çektirin bence. Konu doktorun usg çektirmediğinizi görüp size kızmasından daha ciddi…

Uyurken yapılır sonradan pişman olunmasın önlem amaçlı yapılıyor
Bunlar aşılar kadar önemli yapıldığında kafanız da rahat eder

Tecrübeli annelerden bilgi rica ediyorum 🙏 geçen çarşamba doğum yaptığım hastaneye dr a gttik sarılık değerimiz 12.58 çıktı 14.gündü dr artık takibi bırakıyoruz dedi. İçimiz rahat etmedi cumartesi kan verdik 12.84 çıktı bizde bugun bulunduğumuz ilde ki hastaneye gttk vücuduna baktı bişey yok dedi. Ayrıca 18 günlük bebekte 12 li değerlerin bi önemi yok artık dedi . Oda takip etmicek sadece hormonlara bakalım dedi. Sizlerin ne zman takip bırakıldı

Ben de hamileliğini özlüyorum sonra bakıyorum ohh mis öp kokla.
Ama şöyle bişey olsaydı on numara olurdu zorlu anlarda soksak karnınıza gezsek sonra çıkartıp koklasak öpsek sonra geri koysak 🤣🤣
Onun için sling ve kanguru var canım ben şu an sling bağladım yoksa koyduğum an uyanıyor su kahvaltı yapmak için aynı hamile gibiyim gene 😂 ve huzurla uyuyor 🙏

Tecrübeli annelerden bilgi rica ediyorum 🙏 geçen çarşamba doğum yaptığım hastaneye dr a gttik sarılık değerimiz 12.58 çıktı 14.gündü dr artık takibi bırakıyoruz dedi. İçimiz rahat etmedi cumartesi kan verdik 12.84 çıktı bizde bugun bulunduğumuz ilde ki hastaneye gttk vücuduna baktı bişey yok dedi. Ayrıca 18 günlük bebekte 12 li değerlerin bi önemi yok artık dedi . Oda takip etmicek sadece hormonlara bakalım dedi. Sizlerin ne zman takip bırakıldı
Bizde 12 küsürde hastaneden çıkış yaptık 2gun sonra tekrar gittiğimizde doktor sadece vücuduna baktı sarı değil tekrar test yapmaya gerek yok dedi şuan 1,5 aylık ama hala gözleri tam anlamıyla geçmedi uzayan sarılık olabilirmiş zararsizmis ama ben 2.ay kontrolünde tekrar test isticem

Bunu bir aşama olarak düşünme, kimisi memeyle doyurabilirken biz mamadan destek alıyoruz. Hepsi güzel, hepsi keyifli, hepsi annelik 😍
Aşama yanlış bir kelime olmuş canim cok haklısın, aslinda yazarken aşama gibi dusunmedim, o duyguyu yasayabilecek miyim manasinda yazmak istedim 🤗 ilk zamanlar cok takiyordum, cok uzuluyordum, simdi cok daha iyiyim 🥰🙏 biraz tutsa bile yetecek. 1 ay geçti toplasan 7-8 kere emmistir belki en fazla 😟 belki değişir sonra sonra, bekliyorum, deniyorum bakalim.. dediklerin cok doğru cnm 🙏🙏☺️
Mamada alıyordu değil mi seninki olsun cnm saglik olsun...hic emmiyor mu peki

Kanguru için çok erken otekinlerden alsanız baglamalı olanlardan
Evet mama destegimiz var ve sagiyorum iste. 1 aydir toplamda 7-8 kere tutturablmisimdr belki. Biri de dun aksam oldu iste, cok mutlu oldum tuttu emdi diye, bakalim denemeye devam 🙏
Benim emzirdim dediğime bakma 5 dk biri 5 dk biri sonrası çığlık kıyamet mama gelene kadar
Bizde direkt tutma problemi var, tutup cekmeye baslasa devami gelecek ama krizlere giriyoruz bir türlü başlayamiyor sinirden 😬
Cok geçmiş olsun bnm de doğum da mıyomum alındı 5 gun oldu ama ınanılmaz ayrım sancım var sağa sola donmek yatmak kalkmak ıskence 3. Doğumum dıgerlerı böyle degıldı. Kaç gün sürdü sukıntılarınız nasıl gectı. Doğum anımda zordu bnm
Cidden zor, normal Sezaryen hikayeleri ile alakasi yok. Herkes sakince çıkar ameliyattan ben bağırarak çıktım. Şuan 30. Gün 15-20 gün arası iyi olmaya başladım, ama hic geçmeyecek sanmistim. Simdi cok şükür iyiyim, zamanla biraz da hareketle, kahve agri kesici, antibiyotiklerle geçti bir şekilde ama inanilmaz zorlandim gerçekten 🙏🙏🙏
İnsallah sizin de en kısa surede gecsin gitsin, çocuklarla zor ama olabldgnce dinlenin.

Kızlar bu akşam fotoğraflara baktım da hamileliği özleyenler var mı ne kadar zorluk çekilse de karnın o büyüklüğü arada okşayıp severken o tekmeler hareketler bütün evreleri ne bileyim ben özlemişim ne kadar kutsalmış annelik bebeğimiz hem dünyaya gelmeden hem de geldikten sonra 🙇‍♀️♥️😢
Ben suan daha özlemedim 🙈 belki bir sure sonra anca olur 😬
Aaah canım benim büyük geçmiş olsun.. Bununla gitsin, tekrarı benzeri olmasın ve hatta olanı biteni acı ağrı kısımlarını unut inşallah.. Sadece güzel anılar kalsın hatırlayacağın.. Ve en önemlisi de şu an iyi olmanız 😍 Dön aramıza, topla kendini 😘
Sag ol kuzumm. Amin insallah. Döndüm canim döndüm, onu yazdıktan sonra epey gun gecti ve artik cok daha iyiyim 😍 cok şükr suan iyiyiz, gecti gitti insallah 🥰🥰🙏

X