2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ne bileyim canım ya belki vardır😅 gazdan kaynaklı olduğunu nasıl anlıyoruz? Bizimki pırt pırt çıkarıp duruyor görünürde sanki

Karnına havlu ısıtmayı duydum da aklım ermedi canım nasıl yapıyorsun? Neyle ısıtıyorsun ? Koyana kadar soğumuyor mu zaten🤔
Temizlemekten kasıt serum fizyolojik damlatmak değil mi? Ben odanın nemini kontrol ediyorum hep ideal aralıkta yine de tıkanır mı ki🤔

Bizim de aynı üstümde uyuyup uyuyup uyanıyor resmen😀 bazen kucakta durmakta fayda vermiyor sallanıp sallanıp bütün odaları gezdiriyoruz 🙄
Elektrikli ısıtıcıyla ısıtıyorum hemen koyuyorum çabuk soğumuyo kundak yapıyorum koyduktan sonra
Damlatıp sonra aspiratörle çekiyorum çünkü kendiliğinden çıkmıyo burnundaki mukuslar yapışkan oluyo odanın nemini bilmiyorum daha almadım nem ölçer almam lazım ama kuru yani hava kalöriferden dolayı

Selam kızlar... Yoktum çünkü zorlu bir zaman geçirdim. Bebis iyi çok şükür ama ben hic iyi degildim. Cok aci çektim, cok ağladım. Miyomu zorlu şekilde alınması, ameliyattan itibaren agri çekmeme sebep oldu. Kaldırılabilecek gibi degildi. Rengim tamamen sarıya dönmüştü, cok kan kaybettim. Eve dondukten 1 gun sonra hastaneye geri döndüm. O rahat, gevşek Doktor da korktu, tedirgin oldu, almasa mydk acaba miyomu dedi. Saga sola donmek oturmak kalkmak asla yapamadim. Hastaneye tekrar dönünce serum igne yedim birkac tane. Eve dönünce doktor defalarca aradi. Yanls bsyler mi yaptım dye düşündü herhalde. Cunku ameliyat esnasında kan ter icnde kalmıştı. Sonrasında da tedirgindi. Simdi iyiyim. Oglum da iyi şükür 🙏 yazilariniza cok hizli goz gezdirdim ancak detayli inceleyemedim, kusuruma bakmayın ancak her birinizin iyi dilekleri icin çok teşekkür ederim. Dogum olayi biraz travmatik geçti sanırım, hatırladıkca aglamak istiyorm.
Cok geçmiş olsun bnm de doğum da mıyomum alındı 5 gun oldu ama ınanılmaz ayrım sancım var sağa sola donmek yatmak kalkmak ıskence 3. Doğumum dıgerlerı böyle degıldı. Kaç gün sürdü sukıntılarınız nasıl gectı. Doğum anımda zordu bnm

Kızlar bu akşam fotoğraflara baktım da hamileliği özleyenler var mı ne kadar zorluk çekilse de karnın o büyüklüğü arada okşayıp severken o tekmeler hareketler bütün evreleri ne bileyim ben özlemişim ne kadar kutsalmış annelik bebeğimiz hem dünyaya gelmeden hem de geldikten sonra 🙇‍♀️♥️😢

Selam kızlar... Yoktum çünkü zorlu bir zaman geçirdim. Bebis iyi çok şükür ama ben hic iyi degildim. Cok aci çektim, cok ağladım. Miyomu zorlu şekilde alınması, ameliyattan itibaren agri çekmeme sebep oldu. Kaldırılabilecek gibi degildi. Rengim tamamen sarıya dönmüştü, cok kan kaybettim. Eve dondukten 1 gun sonra hastaneye geri döndüm. O rahat, gevşek Doktor da korktu, tedirgin oldu, almasa mydk acaba miyomu dedi. Saga sola donmek oturmak kalkmak asla yapamadim. Hastaneye tekrar dönünce serum igne yedim birkac tane. Eve dönünce doktor defalarca aradi. Yanls bsyler mi yaptım dye düşündü herhalde. Cunku ameliyat esnasında kan ter icnde kalmıştı. Sonrasında da tedirgindi. Simdi iyiyim. Oglum da iyi şükür 🙏 yazilariniza cok hizli goz gezdirdim ancak detayli inceleyemedim, kusuruma bakmayın ancak her birinizin iyi dilekleri icin çok teşekkür ederim. Dogum olayi biraz travmatik geçti sanırım, hatırladıkca aglamak istiyorm.

Aaah canım benim büyük geçmiş olsun.. Bununla gitsin, tekrarı benzeri olmasın ve hatta olanı biteni acı ağrı kısımlarını unut inşallah.. Sadece güzel anılar kalsın hatırlayacağın.. Ve en önemlisi de şu an iyi olmanız 😍 Dön aramıza, topla kendini 😘

Kızlar bu akşam fotoğraflara baktım da hamileliği özleyenler var mı ne kadar zorluk çekilse de karnın o büyüklüğü arada okşayıp severken o tekmeler hareketler bütün evreleri ne bileyim ben özlemişim ne kadar kutsalmış annelik bebeğimiz hem dünyaya gelmeden hem de geldikten sonra 🙇‍♀️♥️😢
Ben daha doğumdan önce eşime bunları söylüyordum; hamileliği özleyeceğim çünkü içerideyken hayat çok kolay 😃

Yenidoğan aparatı ile kullanıyorum. Diğer oğlumda da kullanmıştım

Ben minibüsle gidip geliyorum. Bebek arabasını kullanamıyorum o yüzden. Çünkü iki çocuk birde arabayla minibüse binmem çok zor 😏 Allah yardımcın olsun canım
Hepimizin insallah. Cidden yari yil tatiline kadar vardik mi gerisi gelecek insallah

Kızlar sizde de oluyor mu emzirmeye başlıyorum 10 dk sonra kıvranmaya başlıyo mecburen çıkarıyorum memeden gazını alıp tekrar yediriyorum bugün de kıvranıp duruyo alttan gazı var heralde çıkaramıyo o yüzden uyku da uyuyamıyo az dalıp uyanıyo masajları da yapıyorum ama üşüttü mü acaba ondan mı çıkaramıyo geçen gün de aynısı oldu bezini açtım başladı kakasını yapmaya ama normalde sıvı olması gerekirken ona göre daha katı yaptı epey dolmuştu içi yap yap bitirmedi alt açma örtüsünü komple kirlettik yani yine öyle mı de zorlanıyo acaba
Bizimde öyle.kimyonlu su içiyorum sabah akşam biraz daha iyi sanki
napayım kız büyütüyorum sen napıyorsun canısı 😃😘

Kızlar bir haftadır sabah ve akşam kimyonlu su içiyorum gaz ve kaka yapmaya iyi geldi gibi.şikayetlerimiz tamamen geçmedi ama bir tık azaldı.
Bu arada ben hamilelikten çok şu anı seviyorum öpüp koklamak sarılmak yüzüme bakması çok başkaymış iyiki doğurmuşum yaradana kurban olayım diyorum 🥰🙈

Ben daha doğumdan önce eşime bunları söylüyordum; hamileliği özleyeceğim çünkü içerideyken hayat çok kolay 😃
Yani o ayrı zaten daha rahattı o dönem ama şimdi de ayrı bi tadı var ne kadar zorluk çektirseler de şu 40 gün diyolar en zorlu olanı tabi yaşayarak görücem benim daha ilk çocuk bakalım doğru mu diyolar😂
Bizimde öyle.kimyonlu su içiyorum sabah akşam biraz daha iyi sanki

napayım kız büyütüyorum sen napıyorsun canısı 😃😘
Ben de bikaç gündür içmiyorum ama içtiğim zaman da oluyodu neyse bakalım başladım yine içmeye inşallah fayda eder

Yani o ayrı zaten daha rahattı o dönem ama şimdi de ayrı bi tadı var ne kadar zorluk çektirseler de şu 40 gün diyolar en zorlu olanı tabi yaşayarak görücem benim daha ilk çocuk bakalım doğru mu diyolar😂

Tabi hepsinin tadı başka 😍
Biz tam 40 günü doldurduk dün, şu an için bir değişiklik yok 🤪

yok yaaa ben hiç özlemiyorum.. tamam şu ana göre daha rahat daha konforlu ama e bile isteye giriyoruz bu yola neticede 😀 ben yanında olmasını daha çok seviyorum karnımda olmasındansa..

Ben hamileliğin büyük bölümünü yatarak geçirdim, şimdide yatmama izin vermiyor hep ayaktayım🤣🤣🤣 bilemedim şimdi özlesem daha mı doğru olur

yok yaaa ben hiç özlemiyorum.. tamam şu ana göre daha rahat daha konforlu ama e bile isteye giriyoruz bu yola neticede 😀 ben yanında olmasını daha çok seviyorum karnımda olmasındansa..

Ben hamileliğin büyük bölümünü yatarak geçirdim, şimdide yatmama izin vermiyor hep ayaktayım🤣🤣🤣 bilemedim şimdi özlesem daha mı doğru olur
Sadece rahatlık açısından demedim duygusal olarak baktım ben aslında ondan yazdım onları😄😍 resimlere baktım da insana mucize gibi geliyo şimdi karnım boş eskisi gibi o zaman içimdeydi en yakınımdaydı herşeyini ben hissediyodum tabi uğraşmak konusunda hamilelik daha rahat orası ayrı ama sevgisi de başka sana bakışı gülüşü

Günaydın hanımlar, bu gece 2 kez bebeğim ağlayarak çığlık çığlığa uyandı. Yanımda anne yanında yatıyor, hemen aldim göğsümde uyuttum, bi sonraki uyanması yine çığlık çığlığa bi ağlama şeklindeydi.. böyle bi durum yasayan var mi?
Korkulu rüya mi gördü? Gaz dan mi neden böyle oldu anlamadım. Çok üzüldüm onu öyle görünce

Kızlar bir haftadır sabah ve akşam kimyonlu su içiyorum gaz ve kaka yapmaya iyi geldi gibi.şikayetlerimiz tamamen geçmedi ama bir tık azaldı.
Bu arada ben hamilelikten çok şu anı seviyorum öpüp koklamak sarılmak yüzüme bakması çok başkaymış iyiki doğurmuşum yaradana kurban olayım diyorum 🥰🙈
O suyu nasil yapiyosun

Gaz problemi olan kızlar tek tek alıntılayamadım,bize sıcak su torbası çok iyi geliyor ayak ucuna koyuyorum torbayı hem rahat uyuyor hemde pırtlıyor 😃
Nasil yapiyorsun ayağına değmiyor ama yakininami birakiyorsun
Kızlar sizin bebekleriniz de akşamları huzursuz oluyor mu?
Kolik bu mu bilmiyorum ama nerdeyse her akşam saat 6 dan 10-11 e kadar mıymıy mızmız ağlama nöbetleri napacsğımızı şaşırıyoruz 😫

Bir de burun temizliği yapıyor musunuz bebişlere düzenli her gün? Günde kaç kez ve nasıl yapıyorsunuz yapanlar?
Benim oğlan sabah 5ten sonra mizikliyor çok...Dr ya akşam üstü yaparlar ya sabaha karşı dedi....ama senin hiç durmadan ağlıyorsa susturamiyorsan o zaman komiktir cnm...arada susuyor tekrar başlıyorsa bizde oyleyiz
Günaydın hanımlar, bu gece 2 kez bebeğim ağlayarak çığlık çığlığa uyandı. Yanımda anne yanında yatıyor, hemen aldim göğsümde uyuttum, bi sonraki uyanması yine çığlık çığlığa bi ağlama şeklindeydi.. böyle bi durum yasayan var mi?
Korkulu rüya mi gördü? Gaz dan mi neden böyle oldu anlamadım. Çok üzüldüm onu öyle görünce
Bazen gündüz oluyor rüya gördüğünü dusunuyirum

X