2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Doktoruna sordunuz mu? Sarı yeşil akıntı iltihaptan olabilir, doktorumuz bize göbek düştükten sonra sarı, kokulu akıntı olmadığı sürece sorun yok demişti. Hatta eğilip göbeğini koklamıştı. Sizde koku da var mı?
Farketmedim kokuyu ara ara oluyor her zaman değil ama yine de bitmesi gerekirdi bu zamana kadar sanırım. Pazartesi kontrol günümüz o gün muayene ettiririm artık
Cnm normal değil tabi ki...bizde iki gün oldu dr yarında devam ederse antibiyotik krem baslayacagiz dedi ama gecti...niye bekledin bugune kadar🤔
Valla ona sıra gelmedi mi desem yoksa aklıma gelmedi mi desem ne desem bilemedim 😞
Korkutacak düzeyde değildi bazen basireti de bağlanıyor insanın öyle oldu sanırım. İnşallah kötü birşey yoktur olmaz çok üzüldüm şimdi😞

Kızlar bugün panikle başladık güne, hastanenin tolunu tuttuk. Bebeğimin diş eti şişip kızarmış, ben yeni farkettim. 2-3 gündür salyası artmıştı, ben de diş mi çıkarıyor diye şaka yapmıştım ama sanırım cidden çocukta diş ile ilgili bir durum var. Doktoru takip edelim, daha da büyürse diş hekimine göndereceğim dedi. Başka bir tanıdık doktora sordum, bazı bebekler köksüz dişle doğarlar, o da küçük bir müdahale ile alınır, takip edin, eğer geçmezse diş hekimine gidin dedi :KK43: Çok canım sıkkın. Huzursuzluğu bundan değildir, ağrı yapmaz dediler ama içim rahat değil.

Daha önce böyle birşey yaşayan, çevresinden duyan var mı?

Aynıııı sorun buradan bi arkadaşın kızında da var. Hatta onun kızının ön 2 diş patladı patlayacak gibi duruyor, bariz belli şekilde. Aynı sana dendiği gibi denmiş ona da, şu an beklemedeler ve patlarsa eğer alınması gerekiyormuş 😢 Zor bi durum yaa inşallah olmaz öyle bişey de düzelir kendiliğinden.

Evet ya ben herkesi çok merak ediyorum 🤣

Vallaaa ben de yaaa 🙊 Ama hakkımız değil mi? O kadar zaman geçiriyor, konuşuyor, bişeyler paylaşıyoruz 🥰

Uykusuzluk yok mu çok özendim şimdi...geceler nasil

Gece 1 kez bir de sabaha karşı 1 kez uyanıyor. Acıktığı için. Bazen de alt kirletiyor. Sonra yine uyuyor genelde ama bazen 1-2 saat huysuzlandığı ya da uyumakta zorlandığı da oluyor tabi. Ama maşallah ve çok şükür diyeyim genel olarak iyi 🧿

Dün uyumadı hiç ben artık bayiliyordum yatakta babası devraldı o da uyutamadi geri ben aldm felan
Saat 8 den beri ağlıyor uyutuyorum 1 dk sonra kalkıyor ağlıyor meme tutmuyor krizinde asla mecburen mama verdim artık şu an zorla uyudu ama kalkacak mı diye bekliyorum bu gaz sancısı ne zaman biter ya

Sağınıza yattığınızda sağ memeyi mi sol memeyi mi veriyorsunuz. Benim göğüslerim çok küçük tutabilir mi emin değilim yatarak emzirirken
Ben de çok yorgun olduğumuzda yatarak emziriyorum. Çok rahat oluyor ve daha uzun süre emiyor. Aynen sağa yan yatınca sağ meme, solda sok. Tutamazsa kafasını kolumun üzerine koyup ben de bir miktar doğruluyorum.

Destekledim ama kusuyor gbi oldu korktum vermedim bir daha ...dün deneyeyim dedim yok anam almıyor bir türlü....alsa çok rahat ederim çünkü hep memede uyumak istiyor sipam
Benimkide öyle uyuyor :/ bu hafta doktor kontrolü var kilosu iyiyse emzik vermeye uğraşacağım..midesi bulunmaması için ilk emziğin ucunu veriyorum sonra yavaşça üst damağa yaklaştırıyorum
Belki de :KK43: içim acıdı öyle görünce. Ve bir kez daha farkettim ne kadar çaresiz ve muhtaç olduklarını. Acı çekse de ağlamaktan başka yapabileceği birşey yok, anlatamıyor derdini. Ay oturup ağlayasım var hüngür hüngür, çok duygusallaştım.

Allah ciddi rahatsızlıklarla savaşan bebeklere ve ailelerine yardım etsin, hepsine şifa versin.
amin 🤲🏻 Evlat çok başkaymış onların acısı bizi daha çok yaralıyor bir de dediğin gibi çaresiz ve muhtaçlar insan daha bir çok üzülüyor.bazen keşke konuşsada derdini anlatsa diyorum..senin kuzunu görünce çok üzüldüm seni düşünemiyorum inşallah önemli bir şey değildir hemen geçer 🤲🏻

Saat 8 den beri ağlıyor uyutuyorum 1 dk sonra kalkıyor ağlıyor meme tutmuyor krizinde asla mecburen mama verdim artık şu an zorla uyudu ama kalkacak mı diye bekliyorum bu gaz sancısı ne zaman biter ya
İlk oğlumun bir ay sürdü bunun henüz yok kendi ikinip çıkarıyor 10 gün önce vardı ben bağırsak yönünde emzirirken masaj yapıyordum sonra kendi yapmaya başladı masaj yapmiyrm artk

İlk oğlumun bir ay sürdü bunun henüz yok kendi ikinip çıkarıyor 10 gün önce vardı ben bağırsak yönünde emzirirken masaj yapıyordum sonra kendi yapmaya başladı masaj yapmiyrm artk
1 aysa razıyım valla 34 gunluguz biraz daha sabredelim yine klasik 1 e kadar agladi sonra sabaha kadar em uyu en azindan gece uykusunda ağlamıyor buna da şükür ne diyeyim.

Anladım canım bakalım bir deneyeceğim yarın ben hep klasik pozisyonda emziriyorum hiç başka pozisyon denemedim 🙈 bazen gaz çıkarmak kolay olsun diye ayakta emziriyorum sadece çok ağlamalı gazlı zamanlarda o kadar
Dene canim arada uygularsin 🙂
Aynen bende çok oyuncak aldım kızıma buyudukcede kutu oyunları...o istemedende atmıyorum bir dahami cocuk olcak bosver
Ya oyle ama hepsiyle oynamiyords 🤷‍♀️ genelde oynadiklari belli basli oyuncaklar. En sinir bozucu tencere setleri babam ssglsun aldida aldi 😄benin mutfakta o kadar tencerem yok

Kızlar sizde de oluyor mu emzirmeye başlıyorum 10 dk sonra kıvranmaya başlıyo mecburen çıkarıyorum memeden gazını alıp tekrar yediriyorum bugün de kıvranıp duruyo alttan gazı var heralde çıkaramıyo o yüzden uyku da uyuyamıyo az dalıp uyanıyo masajları da yapıyorum ama üşüttü mü acaba ondan mı çıkaramıyo geçen gün de aynısı oldu bezini açtım başladı kakasını yapmaya ama normalde sıvı olması gerekirken ona göre daha katı yaptı epey dolmuştu içi yap yap bitirmedi alt açma örtüsünü komple kirlettik yani yine öyle mı de zorlanıyo acaba

Kızlar yatarak emzirebilen var mı? Ben beceremiyorum sanırım ya. Doktorlar dik emzirin diyor ya tedirginim, yatarak emzirmek hakkında ne düşünüyorsunuz? 😉
Geceleri hep yatarak emiyoruz canim hic uyanmiyor böylece uyumaya devam ediyor gece gündüz farkini da öğrenmiş oluyor galiba

Farketmedim kokuyu ara ara oluyor her zaman değil ama yine de bitmesi gerekirdi bu zamana kadar sanırım. Pazartesi kontrol günümüz o gün muayene ettiririm artık

Valla ona sıra gelmedi mi desem yoksa aklıma gelmedi mi desem ne desem bilemedim 😞
Korkutacak düzeyde değildi bazen basireti de bağlanıyor insanın öyle oldu sanırım. İnşallah kötü birşey yoktur olmaz çok üzüldüm şimdi😞
Olsun üzülme insanız sonucta cnm ...doktora ulaş bir an önce...geç olsun güç olmasın...
Aynıııı sorun buradan bi arkadaşın kızında da var. Hatta onun kızının ön 2 diş patladı patlayacak gibi duruyor, bariz belli şekilde. Aynı sana dendiği gibi denmiş ona da, şu an beklemedeler ve patlarsa eğer alınması gerekiyormuş 😢 Zor bi durum yaa inşallah olmaz öyle bişey de düzelir kendiliğinden.

Vallaaa ben de yaaa 🙊 Ama hakkımız değil mi? O kadar zaman geçiriyor, konuşuyor, bişeyler paylaşıyoruz 🥰

Gece 1 kez bir de sabaha karşı 1 kez uyanıyor. Acıktığı için. Bazen de alt kirletiyor. Sonra yine uyuyor genelde ama bazen 1-2 saat huysuzlandığı ya da uyumakta zorlandığı da oluyor tabi. Ama maşallah ve çok şükür diyeyim genel olarak iyi 🧿
Oh masallah....bizde 2 saat Uyusa şükrediyoruz 🙄
Dün uyumadı hiç ben artık bayiliyordum yatakta babası devraldı o da uyutamadi geri ben aldm felan
Geçen banada yaptı aynısını ama sanırım kabahat bendeydi. Cok canim istedi dayanamadım bir çay bardağı kola içtim ondan mı bilmem hiç uyumadı ogun
Dene canim arada uygularsin 🙂

Ya oyle ama hepsiyle oynamiyords 🤷‍♀️ genelde oynadiklari belli basli oyuncaklar. En sinir bozucu tencere setleri babam ssglsun aldida aldi 😄benin mutfakta o kadar tencerem yok
Benim kızda oynamıyor ama attirmayada kiyamiyor🤷‍♀️
Kızlar sizde de oluyor mu emzirmeye başlıyorum 10 dk sonra kıvranmaya başlıyo mecburen çıkarıyorum memeden gazını alıp tekrar yediriyorum bugün de kıvranıp duruyo alttan gazı var heralde çıkaramıyo o yüzden uyku da uyuyamıyo az dalıp uyanıyo masajları da yapıyorum ama üşüttü mü acaba ondan mı çıkaramıyo geçen gün de aynısı oldu bezini açtım başladı kakasını yapmaya ama normalde sıvı olması gerekirken ona göre daha katı yaptı epey dolmuştu içi yap yap bitirmedi alt açma örtüsünü komple kirlettik yani yine öyle mı de zorlanıyo acaba
Bazen benimkide yapıyor ya süt gelmezmis ya gazi olurmuş ya burnu tıkalı olurmuş bu durumda

Olsun üzülme insanız sonucta cnm ...doktora ulaş bir an önce...geç olsun güç olmasın...

Oh masallah....bizde 2 saat Uyusa şükrediyoruz 🙄

Geçen banada yaptı aynısını ama sanırım kabahat bendeydi. Cok canim istedi dayanamadım bir çay bardağı kola içtim ondan mı bilmem hiç uyumadı ogun

Benim kızda oynamıyor ama attirmayada kiyamiyor🤷‍♀️

Bazen benimkide yapıyor ya süt gelmezmis ya gazi olurmuş ya burnu tıkalı olurmuş bu durumda
Ben bugün karanlıkta uyuttum gece çok şükür güzel geçti

X