2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Sağlık ocağında takip yapılmadı mı? Ben oradan emin oldum aç olmadığından çok şükür, gaz sancısından uyuyamıyordu. Allah ım bütün bebişlerin sütünü artırsın inş. Benim de göğüslerden arada akıyor arada akmıyor bence hiç takılma buna.

Sibelim84 al benden de o kadar. Sürekli emzir yatır kaldır modundayız. Yatırdığım an gaz geliyor çocuğa ya alttan ya üstten uyanıyor. Bugün gündüz 2 saat toplamda anca uyuyabildi. Küçücük bebek saatlerce uykusuz kalıyor şu gaz illeti yüzünden bunun normali bu mu yoksa acilen çözüm mü bulmalı napmalı bilmiyorum bilen varsa Allah rızası için söylesin

Kızlar benim de başka bı derdim var ve bu halime çok uzuluorum.Kizim hiç abartmıyorum günün en az 18 saati memede.Deliler gibi emiyo ve uyuyo mememde.Uyuyunca ben de dinlenim diorum ama ne mümkün.Bu sefer de ben aralıksız bı sekilde çocuğun nefesini dinliorumaşırı takıntılı oldum.Bugun ilk banyosunu yaptırdık eşimle.Musluk suyu kullandık ve bı yudum yuttu.Oksurmedi,tikanmadi,meme emdi,şimdi de uyuyo.Bisey olur mu diye içim içimi yiyo.Bilen tecrübeli anne var mı kızlar.Yutarsa nolur

Birsey olacağını sanmıyorum benim oğlan da yutuyo illaki musluk suyu ile banyo yaptırıyoruz yapacak bşrsey yok ona ne kadar dikkat etsemde
Merak etme bu kadar sıkma kendini de bence uyuduğunda sende dinlenmeye çalış Bi süre sonra iyice yorulursun faydan olmaz çocuğa hem sütün içinde uyku ve dinlenme önemli

Vatanın değişik bir stili var sadece sabah ve akşam saatinde uyanık oluyor onda da emdikten sonra mama veriyorum ya 100 içti.diyelim uyudu 45 dk sonra açım diye ağlıyor 60 yapıyorum mesela 50 içip uyuyor yarım saat sonra bi.daahs istiyor ama dediğim gibi belli saatleri var son vuruşu da yapıp 3-4 saat uyuyor. tepemde sürekli kv. Bu kadar içirilmez o uyumak için yapıyor sende hemen mama veriyorsun evet dedim aynen öyle yapıyor um.bu akşam eklemedim bulaşık topluyorum Baran ağlıyor kv kucağına almış hala ağlıyor mutfağa yanıma geldimama yapacak mısın dedi? Bilmem siz karar verin dedim yapmsen mamayı diyor bana.. o kıyamıyor güya .ben nasıl kıyıcam anne olarak. ????

Belkide :/ tahin faydalıysa bende alayım pekmez içiyorum sadece.uyumadıysa şimdi sabaha kadar uyur Ceren hanım sende bir güzel dinlenirsin benim mesai yeni başladı bizimde ev berbat hiç takmıyordum ama yarın silmem lazım.dün tuvaleti yıkamıştım.robota yarın her yeri süpürttürcem.iyi oluyo bir iş yükü hafifletiyor.ev dağılsın iki çocuk var olcak o kadar gelen giden çok yoksa her gün uğraşma.tembel nasihati gibi oldu ama canına yazık yine aynı oluyorsa napıcaksın

Amin Bir kere bakıldı bir hafta önceydi 2 haftalıkken.günlük 20 gram gibi almıştı az geldi 9 gün sonra yine gidicez aşısı var inşallah daha çok artmıştır
Ya bu göbek çok şiş bide sert ya napcaz yeni kaka yaptı anlamadım gazda çıkıyo yeterli mi değil çözemedim
gaz ya da kakadır

Benimki de benzer durumda beslenme konusunda. Sabah uyandıktan sonra meme + 90ml mama yapıyorum, uykuya 15dk dalıyor, uyanıp ağlıyordu, dün sabah 120ye artırdım, 1 saat uyudu :) sabah daha çok içmek istiyor ufaklık.

Doktora giderseniz kv’yi de götür, doktordan duysun. Annem bizimleydi, yüzünde ve boynundaki sivilcelerin bir sebebinin de terlemek olduğunu direkt doktordan duydu, artık 2 kat örtüp sarmıyo çocuğu. Petekleri de kapattık, ev 24,5 derece, çocuğun üşütmeyeceğine ben inandıramamıştım, iyi oldu.

Ehehe evo gorsen boyle demezsin her cocuk bu kadar dagitmaz snairim bakalim minik nasil olacak. Ablasi daha emeklerken evi birbirine katardi tum dolaplari bosaltmak onun isiydi oo robotun var heee alayim alayim derkenn dolarin durumuyla kaldi bence var gibi cogu kiside etki etmis ama anlik

Yok yaaa ne diyeti. Onun için erken daha. İstesem de şu an yapamam zaten, çok acıkıyorum. Sanırım emzirmeyle alakalı Şu an mesela Ege emdi uyudu, göğüsler tam boşalmadı, sağıyorum şimdi. Ve acaip acıktım, karnım gurulduyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…