2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
A.ssssss 🥳🥳🥳🥳
Şimdi daldı daha valla🙄
Bütün gün uyuyor gecede sabaha kadar memede durmak istiyor bizim uyanık 🤪
Benim kızımda bu şekilde, gündüz güzel uyuyor gece hep memede kalmak istiyor, emzik veriyorum 1 2 dk ok sonra atiyor ağlıyor. Gece gündüzü yer değiştirseler super olacak

Ya benim çocuk memeyi düzgün kavradığı zaman ve hızlı çektiği zaman boğulacak gibi oluyo aglamaya basliyo emmeyi birakiyo. Acaba süt fazla mi gidiyo nefes mi alamiyo anlamadım böyle giderse meme reddi olcak napabilirm ki

Ya benim çocuk memeyi düzgün kavradığı zaman ve hızlı çektiği zaman boğulacak gibi oluyo aglamaya basliyo emmeyi birakiyo. Acaba süt fazla mi gidiyo nefes mi alamiyo anlamadım böyle giderse meme reddi olcak napabilirm ki
Benim de sol memede boğuluyo hep bikaç defa öksürdükten sonra daha boğulmuyo nedenini fark ettim benim ilk sol memeden süt vermiştik o yüzden ondan daha çok süt geliyo bebek te ilk emmeye başladımı fazla gelmiş oluyo boğuluyo 5 dk sonra düzeliyo çareyi o göğsümü verirken yanına yatarak veriyorum o zaman boğulmuyo kucağımda emerken oluyo sadece.. sen de yatarak emzir hangi göğsünde boğuluyorsa

Uyku düzeni oluşturmaya başlayan var mi 😁varsa neler yapıyorsunuz yoksa 40 çıkınca mi yapmak lazım
Valla ilk 20 gün huyu başkaydı ay çocuk böyle bi şeyse on tane yaparım diyodum, şimdi huyu başkalaştı😅😅😅 gündüz hiç ellemiyorum memede uyumak istiyo her şekilde ona uyuyorum ama akşam üstü olduğunda 9-11- gece de 1-4-7 saatlerinde emziriyorum canım

Evet, süt parası çalışan kişi üzerine yatıyor. Anne çalışmıyorsa baba üzerinden yatıyor. Doğum yardımı direk annenin tc’sine ptt’ye yatıyor.

Başvuru yerleri aynı, değişiklik yok. Yazdığım yerlerden yapılıyor. Benim her ikisine de eşim gitti başvuru yaptı.

Giderek başvuru gerekiyor malesef. İnternetten, e-devletten falan olmuyor.
Kuzum direk giderek başvurduğu şey analık yardımı mi?Ben 170 i aradım daha sadece 2 bin küsur tanımlanmış ve yatmış.Ama henüz bana düşmedi.Ben şahsen giderek basvurmadim.Cocugun bildirimini sirketime yaptım onlar benim adıma başvurmuş 170 ten öle dediler.

Valla ilk 20 gün huyu başkaydı ay çocuk böyle bi şeyse on tane yaparım diyodum, şimdi huyu başkalaştı😅😅😅 gündüz hiç ellemiyorum memede uyumak istiyo her şekilde ona uyuyorum ama akşam üstü olduğunda 9-11- gece de 1-4-7 saatlerinde emziriyorum canım
Peki bu saatler uyanmıyor mu hiç ben de gündüz istediği an veriyorum ama akşam surekli uykuda o yuzden 11 gibi bi alt değişimi yapıyorum o sirada biraz uyanık duruyor sonra tekrar uyutuyorum sonrasabaha kadar kendisi kac defa kalkarsa

Demek ki senin sütün doyurucu gelmiyor ki bende aynı şey yaşadım doğumdM 4 gün sonra aptamil mamayla destek yaptım sonra gçti sütüne güvenme çünkü onlara o kadar doyurcu gelmez şimdi
Yazmayayım yazmayayım dedim ama kendimi tutamadım. Neden bir anneye sütün doyurucu değildir gibi üzecek bir cümle kurar ki başka bir anne? Süt öyle özel ki her bebeğe göre ayrı üretilebiliyor. Ayrıca ilk günler bebek çok küçük azıcık emme ile doyabiliyor. Arkadaşın bebeği sarılık olmuş. Evet sık sık emzir demeniz gerekirken onu daha çok üzdünüz belkide. Bence böyle yorumlar yapmadan önce düşünün.
Merhaba bende dün anne oldum ama bebeğim sürekli uyuyor be göğüs ucumu alamıyor dün mama verdk ama ne zamana kadar devam eedecek bu şekilde bennde üzülüp ağlyrum hemen olmaz diyorum ama o etmedikçe sarılık ihtimalinden çok korkyrum. Siz tecrübeli anneler bana yardımcı olırmusunuz ne yapayım
İlk bir kaç gün mama vermen çok normal. Hatta sadece mama ile bile beslersen bu seni kötü anne yapmaz 😊 önce bu düşünceyi sil aklından. Biliyorum çevre baskısı, bebeğinin ağlaması ve meme istemesi senin memeyi verememen seni oldukça üzüyor. Sarılık her bebek geçiriyor. Önemli olan sık sık beslemek. Kaka ile atıldığı söyleniyor çünkü. Meme vermek içinde mutlaka YouTubeda videolar izle Nasıl vermen gerektiğini anlatan. İnstagramda emzirenanne diye bir sayfa var oraya da bakabilirsin.
Gogus ucu yara olan arkadaşlar önemli olan hava almasiymis.mesela krem surdunuz bırakın sutyen çıkarın kapak koymayın hava alsın...gümüş kapak varsa arada kullanın tabi ama ben bunu iki arkadasimdan duydum ilk günler evde sutyensiz dolaştım atlete akıyordu sütler ama gerçekten hemen toparlandı göğüs uclarim..birakin hava alsin
Ben baştan beri söylüyorum ama herkes tersini söylediği için artık söylemeyi bıraktım 😬 benim de çok kötü olmuştu iki gün falan bişey giymedim yara olan yerler kurudu. Ondan sonra daha rahat emzirebildim.
Geriye doğru yatar vaziyette emzirebilirsin. Öyle olunca tazyik biraz azalıyor

Peki bu saatler uyanmıyor mu hiç ben de gündüz istediği an veriyorum ama akşam surekli uykuda o yuzden 11 gibi bi alt değişimi yapıyorum o sirada biraz uyanık duruyor sonra tekrar uyutuyorum sonrasabaha kadar kendisi kac defa kalkarsa
Ben gündüz her istediğnde veriyorum keşke onu düzenleyebilsem belli saatler olsa ama çok ağlıyor sadece memeyle susuyor, memeyle uyuyor. Memeden alıp yere koyınca uyanmaca .Yani sürekli memede. Geceleri artık uyandığı saatlerde veriyorum. Uzun uyursa kaldırmıyorum.Gece gündüz ayrımını belki öğrenir bu şekilde. Ama zaten ilk uyuttuğumda uzun uyuyor, sonra 2 saati aşmıyor kalkıyor.

Ben gündüz her istediğnde veriyorum keşke onu düzenleyebilsem belli saatler olsa ama çok ağlıyor sadece memeyle susuyor, memeyle uyuyor. Memeden alıp yere koyınca uyanmaca .Yani sürekli memede. Geceleri artık uyandığı saatlerde veriyorum. Uzun uyursa kaldırmıyorum.Gece gündüz ayrımını belki öğrenir bu şekilde. Ama zaten ilk uyuttuğumda uzun uyuyor, sonra 2 saati aşmıyor kalkıyor.
Bende de öyle ilk uyuyunca 3 saat kalkmiyor sonra iki saat gibi uyanıyor.

Uyanıyorr zaten acıkmış oluyor mesela 4te kalkacaksa ben 3:45e bir de 4e alarm kuruyorum bakıyorum hareketlenme varsa hemen önce altını değiştiyorum ayılsın diye sonra o ağlamadan memeye geçiyoruzz 🙈

Onu
Yazmayayım yazmayayım dedim ama kendimi tutamadım. Neden bir anneye sütün doyurucu değildir gibi üzecek bir cümle kurar ki başka bir anne? Süt öyle özel ki her bebeğe göre ayrı üretilebiliyor. Ayrıca ilk günler bebek çok küçük azıcık emme ile doyabiliyor. Arkadaşın bebeği sarılık olmuş. Evet sık sık emzir demeniz gerekirken onu daha çok üzdünüz belkide. Bence böyle yorumlar yapmadan önce düşünün.

İlk bir kaç gün mama vermen çok normal. Hatta sadece mama ile bile beslersen bu seni kötü anne yapmaz 😊 önce bu düşünceyi sil aklından. Biliyorum çevre baskısı, bebeğinin ağlaması ve meme istemesi senin memeyi verememen seni oldukça üzüyor. Sarılık her bebek geçiriyor. Önemli olan sık sık beslemek. Kaka ile atıldığı söyleniyor çünkü. Meme vermek içinde mutlaka YouTubeda videolar izle Nasıl vermen gerektiğini anlatan. İnstagramda emzirenanne diye bir sayfa var oraya da bakabilirsin.

Ben baştan beri söylüyorum ama herkes tersini söylediği için artık söylemeyi bıraktım 😬 benim de çok kötü olmuştu iki gün falan bişey giymedim yara olan yerler kurudu. Ondan sonra daha rahat emzirebildim.

Bende yorumu okuyunca cok sasirmistim 🤷‍♀️ sanki yeni dogum yapan bir anne degilde onun kayinvalidesi annesi yqzmis kadar sacma 🙁

Tazyiği azaltmak için memenin üstüne parmakla baskı yapılabileceğini söylemişlerdi bir eğitimde, onu da deneyebilirsin. Makas şeklinde tutuyorsun memeyi aslında tam o şekil.

Benim doğumdan beri hala sütüm tam oturmadı, arada bebeğim doymayınca günde 1 veya 2 kere mama veriyorum mecburen. Humana rezene çayı, Solgar’ın süt artırıcı hapı filan derken denemediğim şey kalmadı. Bariz süt artırdığını gördüğüm tek şey ise boza içmek oldu. Sütünü artırmak isteyen arkadaşlar varsa mutlaka denesin kızlar, bende çok bariz fark oldu 😍

Gaz için de Foribome Minies başladım dün ama kimyonlu sıcak su içmek kesinlike çok çok etkili oldu, onu da mutlaka öneririm

Asla mamaya karşı değilim ama işte herkes emzir emzir dedi bnde üzüldüm. Dün mama verelim dedim hemşirelere vermediler emzir dedler sarılık oldu tedavi alıyor şimdi 😔

Asla mamaya karşı değilim ama işte herkes emzir emzir dedi bnde üzüldüm. Dün mama verelim dedim hemşirelere vermediler emzir dedler sarılık oldu tedavi alıyor şimdi 😔
Geçer inşallah üzme kendini çoğumuzun bebişi oldu atlattı seninkide atlatıcak 🤲🏻Duşa girmek hoşaf içmek de süt arttırıyor sen süt gelmese bile emzir zamanla geldiğini göreceksin.hep sütüm var diye düşün

Geçer inşallah üzme kendini çoğumuzun bebişi oldu atlattı seninkide atlatıcak 🤲🏻Duşa girmek hoşaf içmek de süt arttırıyor sen süt gelmese bile emzir zamanla geldiğini göreceksin.hep sütüm var diye düşün
İnşallah çok sağolun🤲 emzirme eğitimi de aldm halbuki ama işte resmen aklım durdu . Ama inanyrum bol sütüm olcak bi çıkalım hayırlısıyla

bizim kızın uykusu sürekli değişiyor bir gün gece bol bol uyuyorsa ertesi gün gündüz uyuyor.epey aydınlatan gece lambası kullanıyoruz tamamen karanlıkta mı yatmak lazım acaba.gece gündüz kavramı ne zaman öğretiliyor?

X