2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
bizim kızın uykusu sürekli değişiyor bir gün gece bol bol uyuyorsa ertesi gün gündüz uyuyor.epey aydınlatan gece lambası kullanıyoruz tamamen karanlıkta mı yatmak lazım acaba.gece gündüz kavramı ne zaman öğretiliyor?
Biz 1 haftalıkken kontrole gittiğimizde doktoru gece gündüzü öğretin dedi; gece çok kısık sarı ışık olacak odasında, ve uyanınca hemen yeme - alt değişimi ve uyku. Konuşmayacaksınız, oynamayacaksınız, hemen uyutmaya çalışacaksınız demişti. Hep öyle yaptık, gece uykuları gayet düzenli.

Ama gelgelelim ki gündüz uyku için savaş veriyoruz. Ne memede duruyo, ne uyuyo, ne de kendi başına yatakta oyalanıyo; sürekli ağlıyor. Gazdır dedik, maflor kullanın dedi doktoru, ama değişen birşey olmadı. Çok huysuz çıktı bizimki, üzüyor, yoruyor bizi. Annem bende, ikimiz bakıyoruz, tek başıma bakamazmışım, resmen sabrım yok çocuğun sürekli ağlamasına, kendime şaşırıyorum.

Uyku düzeni oluşturmaya başlayan var mi 😁varsa neler yapıyorsunuz yoksa 40 çıkınca mi yapmak lazım
Bunu bende soracaktım herkese günaydın iyi hafta sonları 🥰 aranızda böyle emiyor koyduğumuz zaman uyuyor diyen şanslı kaç kişi var 😂😂🥰 Biİm gündüzleri problem en az yarım saat kadar memedeyiz çünkü dinlediğim kadarıyla iyice meme boşalacak ki uyuyor bu gece her 4 saatte bir emdi gayet iyi uyudum bende ama gündüz işler yoğun olunca uzun süreli ememiyoruz inşallah bir düzen tutarız 🥰

Biz 1 haftalıkken kontrole gittiğimizde doktoru gece gündüzü öğretin dedi; gece çok kısık sarı ışık olacak odasında, ve uyanınca hemen yeme - alt değişimi ve uyku. Konuşmayacaksınız, oynamayacaksınız, hemen uyutmaya çalışacaksınız demişti. Hep öyle yaptık, gece uykuları gayet düzenli.

Ama gelgelelim ki gündüz uyku için savaş veriyoruz. Ne memede duruyo, ne uyuyo, ne de kendi başına yatakta oyalanıyo; sürekli ağlıyor. Gazdır dedik, maflor kullanın dedi doktoru, ama değişen birşey olmadı. Çok huysuz çıktı bizimki, üzüyor, yoruyor bizi. Annem bende, ikimiz bakıyoruz, tek başıma bakamazmışım, resmen sabrım yok çocuğun sürekli ağlamasına, kendime şaşırıyorum.
Bizim dün bir hafta oldu geceleri iyiz umarım daim olur gündüzleri ne önerdiler, gaza gelince kendi başına gayet iyi yapıyor 😏

Benim de sol memede boğuluyo hep bikaç defa öksürdükten sonra daha boğulmuyo nedenini fark ettim benim ilk sol memeden süt vermiştik o yüzden ondan daha çok süt geliyo bebek te ilk emmeye başladımı fazla gelmiş oluyo boğuluyo 5 dk sonra düzeliyo çareyi o göğsümü verirken yanına yatarak veriyorum o zaman boğulmuyo kucağımda emerken oluyo sadece.. sen de yatarak emzir hangi göğsünde boğuluyorsa
Bu sol memeler neymiş benim ki de aynısı hatta en fazla gazı soldan çekiyoruz karnına hemen giriyor sonra başlıyor ağlamaya gazı kendi başına rahatça çıkarıyor şükür

Bunu bende soracaktım herkese günaydın iyi hafta sonları 🥰 aranızda böyle emiyor koyduğumuz zaman uyuyor diyen şanslı kaç kişi var 😂😂🥰 Biİm gündüzleri problem en az yarım saat kadar memedeyiz çünkü dinlediğim kadarıyla iyice meme boşalacak ki uyuyor bu gece her 4 saatte bir emdi gayet iyi uyudum bende ama gündüz işler yoğun olunca uzun süreli ememiyoruz inşallah bir düzen tutarız 🥰
Cok şükür şanslıyım galiba🤭tek olunca Rabbim kolaylik veriyor galiba diye düşündüm oğlumda böyleydi gerçi huyları ayni olacak galiba insAllah böyle de devam eder🤲

Hemen uyutmaya çalışıyorum oynamıyorum.ışıktan o zaman..bende sarı ışık alayım sağolun 🌸 sizinkide gece uykusunu aldığı için gündüz uyumuyor sanırım.yüz üstü kolunuza ya da göğsünüze yatırıp sırtını pışpışlayın gazı varsa çıkar hem de rahatlar.bu pozisyonları seviyor bebişler

Benim ilk zamanlar çok kötüydü, gümüş kapak kullanarak ve doğru emzirmeyi öğrenerek geçti. Gümüş kapaklar emzirme dışında hep göğsümde duruyor hiç çıkarmıyorum. Lansinoh krem, e vitamini kapsülleri, madecassol filan hiç etki etmedi bana en iyi faydayı kapaklardan gördüm.
Bende doğuma 2 hafta kala gümüş kapak sipariş edip hemen kullanmıştım. Şimdi de emzirme dışında hic çıkartmıyorum hep takılı duruyor birazcık faydasını gördüm ama yine de uçları yara oldu. Tek sıkıntım ilk verişte canımdan can gidiyor sonrasında alışıyor. Ilk 30 saniyeyi atlatabilsem herşey mükemmel olucak

Gecmedi ama masallah hafifledi diyeyim. Cok kotuydu bi parca koptu. Buradan bir arkadas madecassol krem onerdi onu surdum strecle kapattim onu surmedigimde zeytinyag surdum onuda strecle kapattim. Birde kizimin d vitamini etki etmismidir acaba diyorum zeytinyag icerikli acaba emdikce fayda edermi bilmiyirum ,🤷‍♀️ simdi acimaya devam ama gozumden yas gelecek kadar degil insallah oda gecer 😕
Ayy yaa çok geçmiş olsun. Çok şükür benim parça kopacak aşamaya gelmedi ama ilk verişte göğüs ucum çok fena beni benden alıyor sonrası hiç problem olmuyor. Doktorum fito krem yazmış ama daha kullanmadım bakalım fayda edicek mi

Bebeğin dudağına meme ucunu degdir çok acinca agzini ver memeyi...en önemlisi iyi kavramasi..ilk gebeligimde çok çektim bunda gumus kapak aldım bide lansinoh krem...ama bence kavramayi öğrendi oyle atlattik
Ohh maşallah siz atlatmışsınız darısı biz sıkıntı çekenlere inşallah. Emzirme danışmanım memenin buyuk kahverengi kısmını da ağzında kavrarsa yaranın minumum seviyede oluşacağını söylemişti. Çevremdekilerde ilk 2 haftayı atlattıktan sonra geçer diyorlar ama bakalım

Günaydın Allah analı babalı büyütsün inşallah 💓 geçmiş olsun sarılık geçer yakında inşallah 🤲🏻 Benim göğüs ucum parça parça kopuyordu çok fenaydı.emzirme sonrası sütümden ve lansinoh krem sürüyordum silikon uçla kapatıyordum nemli kala kala iyileşti çok şükür.şimdi sadece silikon uçla kapatıyorum nemli kalması için yetiyor.ben gümüş kapaklara para vermemek için silikon aldım imkan varsa gümüş kapaklar daha iyi olur tabiki 🌸
Çok teşekkür ederim eksik olmayin sağolun. Size de çok geçmiş olsun benimkisi parça kopacak seviyeye gelmedi sanırım doğumdan 2 hafta önce gümüş kapaklari kullandığımdan öyle faydasını gördüm. Yine kullanmaya devam ediyorum ama uçları yara oldu yine de. Kimine krem fayda ediyor kimine etmiyor valla sabırla dişimi sıka sıka geçmesini bekliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah

Cok şükür şanslıyım galiba🤭tek olunca Rabbim kolaylik veriyor galiba diye düşündüm oğlumda böyleydi gerçi huyları ayni olacak galiba insAllah böyle de devam eder🤲
Maşallah canım benim büyük oğlan da çok sakin bebeklik geçirdi ama hala öyle kalk demezsem kalkmaz yerin de ikinci 7 yaşında hala uykuları problem hiç oturmaz hiç yorulmaz hep oynayım hiç oturmayım der. Kızım şimdilik iyi abisine göre umarım böyle devam eder 🥰🤲 rabbim yüzüme baksın 🤲

Çok teşekkür ederim eksik olmayin sağolun. Size de çok geçmiş olsun benimkisi parça kopacak seviyeye gelmedi sanırım doğumdan 2 hafta önce gümüş kapaklari kullandığımdan öyle faydasını gördüm. Yine kullanmaya devam ediyorum ama uçları yara oldu yine de. Kimine krem fayda ediyor kimine etmiyor valla sabırla dişimi sıka sıka geçmesini bekliyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah
Geçer inşallah sağolun amin 🤲🏻💓

Onu

Bende yorumu okuyunca cok sasirmistim 🤷‍♀️ sanki yeni dogum yapan bir anne degilde onun kayinvalidesi annesi yqzmis kadar sacma 🙁
Böyle şeyler okuyunca çok üzülüyorum. Normalde kimseyle böyle olumsuz diyaloğa girmeyi sevmem. Ama şuan en önemli şey moralken bu söylenenleri kaldıramıyorum. Çünkü ilk bebeğim de bana da neler söyledikleri aklıma geliyor. Ne kadar çok üzüldüğüm ağladığım aklıma geliyor.
Asla mamaya karşı değilim ama işte herkes emzir emzir dedi bnde üzüldüm. Dün mama verelim dedim hemşirelere vermediler emzir dedler sarılık oldu tedavi alıyor şimdi 😔
Değeri yüksek mi çıktı

Böyle şeyler okuyunca çok üzülüyorum. Normalde kimseyle böyle olumsuz diyaloğa girmeyi sevmem. Ama şuan en önemli şey moralken bu söylenenleri kaldıramıyorum. Çünkü ilk bebeğim de bana da neler söyledikleri aklıma geliyor. Ne kadar çok üzüldüğüm ağladığım aklıma geliyor.

Değeri yüksek mi çıktı
Sabah 5 te bakıldı ilk 9 du ,9 gbi bidaha bakıldı 13 e yükselmiş . Dr kan uyuşmazlığınız da yok ama çabuk yükseldi dedi bekliyoruz bakalm inşallah faydası olur

X