2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Ya aynısını yaşıyorum 😭 neden oluyor bu ıhlamalar ya, bize de uyku yok..zaten çok az uyuyor hep meme istiyor
Geçiş dönemidir diye düşünüyorum umarım geçer kurtuluruz bu durumdann :KK43:
Makine falan da yok elle sağsam olur mu ki ? Düne kadar göğüsler normaldi 2 günde şişti anlamadim neyse yarin kontrol vardi bjnu da gostereyim sagol canim
Manuel pompa al eczaneden eğer makinen yoksa wee marka aldım gayet iyi sağıyordu tabii makine manuelin iki katı süt çıkarıyor aklında olsun :)

Kızlar bebeğiniz gözünde çapaklanma var mı? Doktorumuz göz damlası yazdı bugün 2. Gün ama sahada artıyor sanki geçeceğine endişelenmeye başladım😕😕

Bir de bugün çok köpüklü kaka yaptı. Köpükten kaka görünmüyor neredeyse normal mi anlamadım.

Kızlar gaz sancımız çoook. Bugün yavrum ağladı ben ağladım vallahi 😔 Var mı öneriniz?
Doktor bugün bize gaz kıvranmaları başladıysa probiyotik takviye verelim dedi ve forbiome minies diye bir damla verdi. Sanırım sizin probleminize de iyi gelebilir doktorunuza danışın tabi yine de

Kizlar biz 14 günlük olduk bugün kontrol vardi 400 gr almis doktor gayet iyi dedi kakali bezler de normalmiş bırak yapsin yapmaması sıkıntı dedi.Bende hafif depresyon başladı .Ilk lohusalikta da yaşamıştım, lohysa depresyonu yaşayan var mı?
Ben varım.Aslinda lohusa depresyonum yoktu gayet mutlu ve iiydim beni de eşim bozuyo.Huzur vermio, negatif enerjisiyle evi boguyo sanki o lohusa.

Aynenn emziği zaten zor tutuyor e düşürünce de ağlıyor, bi de bizimkinin ıhhhlaması inlemesi var sanki rüya görür gibi sürekli :KK43: memeden ayıramıyoruz tam ayırdık yataga koyduk dıyoruz ıhlamasından uhlamasından yine bize uyku yok 🥲😅 canım yavrum ne diyebiliriz kiii
Kıyamam rüya mı görüyor ki başına kuran koyun yoksa 🙁 bir şey diyemiyoruz sağlıklı olsunlar da 🥲 benimki bazen uykuda kusuyor ödümüzü patlatıyor hep yan yatıra yatıra sivri kafa olacak.iyi olsun da tabi
Metsil bizde kullanmaya başladık ben sadece akşamları veriyorum oda iyi geliyor gece rahat uyuyor
Ne güzel uyusun da büyüsün 💓🧿 ben sancısı olduğunda susturmazsam veriyorum.tadını hiç sevmiyor oysa çilekli gibi..verdikten sonra emziriyorum anca susuyor
Merhaba kizlar yyenidogan bebeğe su verdiniz mi sarılık olmasın die verin diyorlar
biz ilk gün zemzem verdik oldu yinede sonradan şekerli su verdik hergün düştü şükür
Arkadaslar bu doğum parasi ve süt parasi icin basvuru nereyeydi yapan var mi
valla birtanesi otomatik olarak başvurmadan yattı sosyal yardımlaşmada veriyormuş oraya başvurduk 2 ay sonra PTT’ye yatacakmış.SGk ya başvurmak kaldı sanırım
Evet benim iki tecrubemde de durum ayni 🤷‍♀️ ben mi yanlis yapiyorum bilmiyorum ki. Tam bu bitiyor derken 4.ay gibi bizi bir meme reddi bekleyebilir. İlk kizimi bir sure ziplaya ziplaya emzirdim ancak oyle emiyordu sonra oda gecti. Uykusz geceler benim zor gecti ama olsun 😁 birde emmek isteyince ya doymadi ondan istiyorsa diyorum 😕 emerek uyumaya alisan bebekler boyle oluyor belkide.
emsin de gerekirse zıplarız 😅 ben de acaba doymuyor mu diyorum ama kustuğu oluyor ya..yarın kilo tartılacak doyup doymadığını ordan anlarız
Geçiş dönemidir diye düşünüyorum umarım geçer kurtuluruz bu durumdann :KK43:

Manuel pompa al eczaneden eğer makinen yoksa wee marka aldım gayet iyi sağıyordu tabii makine manuelin iki katı süt çıkarıyor aklında olsun :)
bende de wee marka nasıl yapıyorsun damla damla geliyor beceremedim

Kizlar bbizim bebek ne meme alıyor ne mama sürekli uyuyor napsak uyanmio heryolu denedik 3 günlük bugün ne yapsak şaşırdık

Kizlar bbizim bebek ne meme alıyor ne mama sürekli uyuyor napsak uyanmio heryolu denedik 3 günlük bugün ne yapsak şaşırdık
Ah ah ben de 3 4 günlükken aynı şeyleri yaşadım bunalıma giriyodum uyanmıyo diye sarılık zamanları o yüzden öyle oluyolar pes etme uyandırmaya çalış şekerli su içir bir iki kaşık kendine geliyo bende işe yaramıştı resmen uyandırıyodum altını açıp sonra memeye getiriyodum almıyodu uyuyodu kafayı yemiştim çok şükür geçiyo bikaç gün içinde o uyku halleri

Sarılık olmuş olabilir yüzünde gözlerinde var mı ? Bizimde öyleydi hastanede yattık hemşireler topuğuna sert bı şekilde vurunca uyaniyodu. Çok zor bı durum biliyorum ama mama vermeye çalış yada emzirmeye tek çare bu inşallah sarılık değildr

Bir emzirme seansı ve emzirme beslenmesinden herkese selaaaaam 🙋🏼‍♀️☺️

7B62653D-317E-479B-B518-89D6C35595FB.jpeg

Arkadaslar bu doğum parasi ve süt parasi icin basvuru nereyeydi yapan var mi

Ben dün başvurdum canım. Daha doğrusu eşim başvurdu. Süt parası için sgk’ya, doğum parası için de aile ve sosyal hizmetler il bakanlığına başvuru yapılıyor.

Arka planda da akt değiştirme istasyonu görünüyor yanılmıyorsam 😃
Ben yeni uyuttum, uykuya geçiyorum :)

Ahahahaha evet aynen öyle, arka istasyon da alt değiştirme ekipmanları 😃 ben de yatıyorum şimdi tekrar 🥱😴

Normaldır öyle benim oğlum 4 gün boyunca böyleydi ama dediler brslemesen şekeri düşer o yğzden kaşıklar beslemek zorunda kaldım mamayı hazırlayıp kaşığa damlatıp öyle verdim ilk 4 gün sonra biberon ya da meme verdiğimde alıştırmaya çalışıyordum yardımcuiı oluyordum ta alışana kadar

Kızlar bebeğiniz gözünde çapaklanma var mı? Doktorumuz göz damlası yazdı bugün 2. Gün ama sahada artıyor sanki geçeceğine endişelenmeye başladım😕😕

Bir de bugün çok köpüklü kaka yaptı. Köpükten kaka görünmüyor neredeyse normal mi anlamadım.
Göz capaklanmasi normal bizimde geçen hafta vardı dra gorunmedim bile...kizimda yaşadım cunku...İlk yapacaginiz şey masaj...nette bakın bulamazsanız tarif etmeye çalışayım...ikinci çay pansuman...ve çocuk sampuaniyla kirpikleri silip durulamak...İlk kizimda doktorumuz bebe sampuanini pamuğa dok sula kirpikleri sür dedi sonrada sırf sulu pamukla...bende şaşırmıştım İlk duyduğumda...simdi oğlumda aynisini yaşayınca yaptım gene üç güne toparladı masallah...eğer uzun süreli olursa damla kullaniliyor

Doktor bugün bize gaz kıvranmaları başladıysa probiyotik takviye verelim dedi ve forbiome minies diye bir damla verdi. Sanırım sizin probleminize de iyi gelebilir doktorunuza danışın tabi yine de
Bizede direk onu verdi probiyotik ama bitince ben kizimda kullandığım sap simxle gaz damlasını kullanacağım...sanki o daha iyiydi
Ben dün başvurdum canım. Daha doğrusu eşim başvurdu. Süt parası için sgk’ya, doğum parası için de aile ve sosyal hizmetler il bakanlığına başvuru yapılıyor.

Ahahahaha evet aynen öyle, arka istasyon da alt değiştirme ekipmanları 😃 ben de yatıyorum şimdi tekrar 🥱😴
Sut parasi .232 lira olan değil mi otomatik yattı o...hastane yapıyormuş islemleri

Çalışmayanlar nerelere başvuruyo

X