2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bunu 10.gün başladınız mı sizde ne kadar zaman kullancaz acaba bitene kadar mı

Eklentiler

• IMG-20211121-WA0008.jpeg
    IMG-20211121-WA0008.jpeg
    102,5 KB · Görüntüleme: 25
Gozunuz aydin olsun... Allah anali babali buyutsun.... Hissetiginiz aci degildi degilmi.... Sadece dokunma hissi miydi...

Yo yo kesinlikle acı değil, ağrı değil. Sadece dokunuşlar. O da insanı tedirgin ediyor ister istemez. Benim alışmam 10 dk kadar sürdü, sonra çok rahattım ☺️ bu arada çok teşekkür ederim 🥰

Güzel bir doğum hikayesi olmuş ❤️ ağrılar birkaç güne hafifler inşallah 🤲🏻💓 Allah analı büyütsün 💕

Amin, hepimizin inşallah 🤲🏻 teşekkür ederim..

merak etmiştim seni çok şükür iyisiniz 😊 Hayirli evlat olsun inşallah sütün bol olsun🥰

Canımmmm çok sağol.. Amin, hepimizinki inşallah çok teşekkürler ☺️

Sana söylemiştik canim sezeryan olacaksan belden tercih et kesin diye ben de yeni sezeryanli olarak sezeryandan hic memnun olamasam da spinal digerine gore cok daha iyi tavsiye ediyorum senin gibi kararsiz olup düşünenlere en azindan bebegi duymak görmek var ucunda🥰Saglikla büyüyun insAllah

İşteeeee 🤭 deneyimlemek başka oluyor malum 🙊 zaten sorup soruşturduğum tüm yorumlara istinaden karar verdim ve pişman da olmadım.. Canım benim, sağolasın teşekkür ederim 😘

İşte bu kadarrr 💜💜 Allah analı babalı sağlıkla büyütsün canım

💪🏻💪🏻💪🏻 Canımmmm çok sağol

Ya suruyorum ben ama henuz rahatlama yok 🙁 hala sol tarafi emzirecegim zaman stres oluyorum. Sagida cekistirdi biraz orasida hassaslasti umarim gecer
Ben dün her emzirmede sürdüm baya toparladılar bugün bıraktım sürmeyi ama dediğin gibi çekiştirdi yine başlıcam sürmeye
Bunu 10.gün başladınız mı sizde ne kadar zaman kullancaz acaba bitene kadar mı
15.gün başla dedi bana doktor da ebe de 1 yaşına kadar kullanacakmışlar

Ay bak aklıma geldi; çocuğa bir de kundak sarıyoruz, ona rağmen 2 battaniye örtmek istiyor. 😂
Eşim de çok üşür, evde en kalın giyinen o. Evdeki kedinin bebeğe vereceği tepkiden korktuğumuz için, gece bebeği aramızda reflü yatağında yatırıp sürekli kontrol ediyorduk, ben uyurken eşim yorganı çocuğun göğsünden aşağı örtüyordu 🤣 Artık yatağına yatırıyorum, o dertten kurtulduk.
Benim Demir oğluşum tek başına yatamıyor sağa sola dönme olmadığı için tutuluyor sanırım gece 2-3 kere uyanıyor eşimle onu çocuk odasına yolladım çocuk odasında Berkin yatıyordu onu babaannesigilin odasına yolladım beşikle beraber (hiç istemesemde) baran la biz büyük yatakta takılıyoruz yanımda yatırıyorum tek sorumluluk bana kalınca tırsıyorum biraz beşiğe yatırmaya sanki duymayacakmışım gibi geliyor. Çünkü bende uyku apnesi var 7 yıldır maskeyle uyuyorum onunda bi sesi var korkuyorum açıkçası

Slm kızlar emzirmede doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama gündüz hem emiyo hem akan sütlerimi mochi le topluyom biberona biriktiriyom onuda veriyom gündüz 2 saatte 1 oluyo 1 saatte 1 yani uyanık oldumu veriyom mızıklayınca gece annem kundak yapıyo çok rahat uyuyo 4 5 saat baya uyuyo kundak çok güzel bişey valla elleriyle uyandırıyo öteki türlü geceleri uyumayı öğrendik manayla gündüzleri kundak yok çok sakin bi bebek öyle hep ağlak değil emziğe alıştık ilk günden daha hastaneden geldiğmiz gibi🤦🏼‍♀️ çünkü yara olunca vermek istemedim sussun die susturucu gibi bişey 🤣 ama gece emzik kullanınca ağzından düşüyo miyavlıyo hep savaş halinde orası kötü gece emziği unutması lazım arada unutuyo iyice emip uyursa tabi süreç şuan çok güzel emiyo uyuyo hep çok uyuyo diye ilk zamanlar eşim ağladı 🤣 bişey mi var nie uyuyo die sarılık uyutuyo diyolar hiç sarılık çıkmadı bizde maşşalllah🥰
Su kundak işini bana anlatirsan sevinirim cnm söyle ki bize hemşireler yan yatir dedi yarım kundak yapıp yan yatiriyorum saatte bir uyanıp kollarını hareket ettiremeyince mizkliyor zirliyor mecbur açıyorum...nasıl uyutuyorsun
Bu arada 4.5 saat aralığı çok değil mi gece maksimum 3 saatte emzirilmeli diye biliyorum
Benimki emzikde almadi🙄🙄🙄

Ben dün her emzirmede sürdüm baya toparladılar bugün bıraktım sürmeyi ama dediğin gibi çekiştirdi yine başlıcam sürmeye

15.gün başla dedi bana doktor da ebe de 1 yaşına kadar kullanacakmışlar
Senin ne durumda canim kanama falan varmiydi ben bi kac gundur suruyorum ama ayni. Sadece zeytinyag surdugum zaman minik fark ediyordu az aciyordu bugun oda ise yaramadi

Senin ne durumda canim kanama falan varmiydi ben bi kac gundur suruyorum ama ayni. Sadece zeytinyag surdugum zaman minik fark ediyordu az aciyordu bugun oda ise yaramadi
Kanama olmadı ama yarık ve yara oldu susam yağı vardı bende ondan sürdüm çok fark edemedim madecasol krem daha hızlı etki etti ama erken bıraktım sürmeyi heralde bugün hiç sürmedim başladı yine acımalar bir de bebeğin emmesine de bağlı hemen alabildimi acımıyo ama o alıp bırakıp tekrar almaya çalışıyo arada sinirlenip ısırıyo o zaman tekrar açılıyo yarıklar

Benim Demir oğluşum tek başına yatamıyor sağa sola dönme olmadığı için tutuluyor sanırım gece 2-3 kere uyanıyor eşimle onu çocuk odasına yolladım çocuk odasında Berkin yatıyordu onu babaannesigilin odasına yolladım beşikle beraber (hiç istemesemde) baran la biz büyük yatakta takılıyoruz yanımda yatırıyorum tek sorumluluk bana kalınca tırsıyorum biraz beşiğe yatırmaya sanki duymayacakmışım gibi geliyor. Çünkü bende uyku apnesi var 7 yıldır maskeyle uyuyorum onunda bi sesi var korkuyorum açıkçası
Başka çocuklar da olunca çok daha zordur, bizim ilk çocuk, ona rağmen 20 günde daha yeni kendimize gelmeye başladık. Kolaylıklar diliyorum :KK43:

Kizlar kabızlık için eczanelerde evde kullanabileceğiniz lavman lar var küçüklükten beri çok kabızlık çekerim bir keresinde canıma geçti eczaneye gittiğinde vermişlerdi çok kolay krem gibi bişi sikiosunuz sadece Ben kesinlikle alıp evde yapın derim

Su kundak işini bana anlatirsan sevinirim cnm söyle ki bize hemşireler yan yatir dedi yarım kundak yapıp yan yatiriyorum saatte bir uyanıp kollarını hareket ettiremeyince mizkliyor zirliyor mecbur açıyorum...nasıl uyutuyorsun
Bu arada 4.5 saat aralığı çok değil mi gece maksimum 3 saatte emzirilmeli diye biliyorum
Benimki emzikde almadi🙄🙄🙄
Bnm çocuk maşallahı var nazar etcem ya 🤦🏼‍♀️ emiyo iyice doyarsa emzik vermeden uyuyo yatırıyom gaz aşağıdan çıkıyo uğraşıyoz yukardan çok nadir☺️ memede yara acı varken fazla doyuramıyodum emzik dayadım halasını bile emdi onun bebek 7aylık napayım çok kötü oldu göğüsler hayır demiyo bebişim emziği bile hemen kaptı maşallah ama uyurken vermek istemiyom arada mızıklıyo veriyom ağzından düşüyo ağlıyo bantlıcam o olcak🤣 annem kundak yapıyo baya uyuyo gündüz sık emziriyom uyandırıyom zorla gece ben uyuyayım diye annem kundak yapıyo omuzlarından itibaren çok sıkmıyo ama çok emziriyon kızım dinlenmen lazım hiç uyumuyon dio gerçekten uyku yoktu 2 gündür ölü gibyim hatta horlamaya başladım 🤣 isterse baya uyusun gündüz depolamaya çalışıyom açsada uyansın uyandırmıyom valla bizle bir uyuyo maşallah:nazar:uykuda önemli büyüsün gece gündüzü öğretmeye başladım ben 10 günde 🤦🏼‍♀️inşallah değşmez daha anne karnında hissediyodur belki bilmiyom

2. Bebegi olan arkadaşlar nasil gidiyo? Benim ilk oğlumdaki gibi olmadi çünkü kendimi sadece bebeğe veremiyorum bu sefer😔oğlum 7 yaşında ama cok gariplesti devamli oğlum yapma diyecegimiz şeyler yapmaya basladi en son oturdum ağladım artik zaten lohusalik ağrılar falan 1 günde bunaldim😔 kimsemde yok yanimda bu sefer eşim yardim ediyor sadece buna da üzüldüm galiba kendimi kötü hissediyorum😥

2. Bebegi olan arkadaşlar nasil gidiyo? Benim ilk oğlumdaki gibi olmadi çünkü kendimi sadece bebeğe veremiyorum bu sefer😔oğlum 7 yaşında ama cok gariplesti devamli oğlum yapma diyecegimiz şeyler yapmaya basladi en son oturdum ağladım artik zaten lohusalik ağrılar falan 1 günde bunaldim😔 kimsemde yok yanimda bu sefer eşim yardim ediyor sadece buna da üzüldüm galiba kendimi kötü hissediyorum😥
Aynen öyle yapma hayır demekten gına geldi en son babasıyla atıştılar oturdum ağladım

Kizlar kaka olayı ne durumda hala her bez kakali pişik var hafif iyi bir bez de kullanıyorum ama pişik oluyor hafiften çünkü hiç temiz bez alamıyoruz 13. Gun

Benim oğlumda 6 yaşında aynı durumdayız çok agresifleşti önceden yapmadığı şeyleri yapıyor.bizsiz hiç bir yere gitmiyo yapmak istemiyor sürekli anne baba eşimde
Bende çok bunaldık umarım geçici bir durumdur🥲🥺

Ben doğumdan önce göğüs için hiçbir şey almamıştım belki lazım olmaz diyerekten.
Ama gerekiyormuş. Doğum yaptığım gün 1-2 emzirmede göğüs uçlarım çok acıdı hemen eşimi ebebeğe göndertip gümüş kapak aldırdım.

Doktorum da kremler bişeye yaramıyor gümüş al demişti zaten.
O gün acıdı sadece ertesi gün uçlar yumuşamaya başlamıştı.
Çok iyi bişey aşşşırı tavsiye ederim herkese hala daha kullanıyorum kremlenmiş gibi sürekli uçlar yumuşak duruyor hem de göğüs iç çamaşıra değmiyor. Bilmiyorum ben çok memnun kaldım hiç yara olmadı, tavsiye ederim

Kızlar doğumdan sonra bebeğiniz çişini ne zaman yaptı doktorunuz bunları kontrol ediyor muydu? 3 kere kaka yaptı ama çiş yok şimdilik 3 saatte bir diyor doktor ama ben veriyorum arada bir iki kustu tabi kolostrom geliyor daha umarım gelir de erkenden çişinide yapar

Bizimki akşama doğru yapmıştı anca canım sizin de öyle olur belki
Emzirme sonrası silikon uç takmaya başladım yumuşamaya başladı biraz daha iyiyim sağolasın yinede ❤️
Kızlar bu 2-3 saatte bir emzirmelere ne kadar devam edeceğiz? Sarılığı atlattık gibi duruyor benzinde göremiyorum daha ama çarşamba kontrol var asıl o zaman görürüz tabi.

Bir de bizimki bazen hiç uyumuyor 3 saat filan uyanık kalıyor sürekli art Arda emmek istiyor ya da bazen sakince etrafa bakınıp duruyor. Fazla uyanık kalıp ardında Uykuya daldığında da çok uyuyor zorla uyandırıyoruz emme saati geldi diye ama uyandırmasak mı diyorum arada bi öncekinden depo yapıyor sanki😅

Son olarak bebişlerinize şapka giydiriyor musunuz sürekli? Evi 24 derecede tutuyoruz bana gerekmiyor gibi geliyor
Burnunu yanaklarını soğuk hissedersem şapka takıyorum genelde takılı.bazen uyandırmaya çalışırken çıkartıyorum bizim evde 23.5 yarın kontrolde sarılık değeri düştü derse uyandırmayı çalışmayı bırakıcam.bazen 2 saatte bazen 3 saatte uyanıyor.şu iki gündür 4 saat uyuduğu oldu korkuttu beni yarın sorucam
Bizim buradaki doktorda 3 saatte bir emzir 3 saatte bir emdikten sonra altını değiştir diyor
bizde 3 saatte 2 saatte
Bugün üşüttük uyku uyuyamiyo sancılardan bir de kusması arttı sıcak tutmaya çalışıyorum başka ne yapabilirim 😥
geçmiş olsun gaz sancısıysa ben kolumun üstüne yüzüstü yatırıp diğer elimle yukardan aşağı ovalıyıp hafif vuruyorum iyi geliyor.
Kesinlikle öyle ama bu bilimselliği evde ikna olacak kişiler de olması lazım ayyy kırk kere söylüyorlar elleri soğuk kulaklar soğuk göğsü soğuk mu diyorum yok . Hasta edeceksiniz.siz bu çocuğu sürekli durum bu. Bende odaya emmeye geçince açıyorum her yerini salona dönerken kapanıyoruz🤗
her şeye karışan insan kadar yorucu bir şey yok.vallah bıktım.hasta olmayan çocuğu 40kere söyleye söyleye hasta edecekler
Canim kesinlikle gümüş kapak kullan. Sarı kantaron yağı da sür iyilessin. Göğüs kalkanı değil ayrıca senin aldığın silikon uç
Evet öyleymiş işe yaradı gibi olmadı öyle yapayım.
Ya suruyorum ben ama henuz rahatlama yok 🙁 hala sol tarafi emzirecegim zaman stres oluyorum. Sagida cekistirdi biraz orasida hassaslasti umarim gecer
inşallah geçer benim yara hafifledi sanki.bugün annemle kardeşim gitti baya ağladım arkalarından insan kızsa da kıyamıyor sütüm kesilir diye kendimi tutuyorum hala çok üzgünüm

Benim oğlumda 6 yaşında aynı durumdayız çok agresifleşti önceden yapmadığı şeyleri yapıyor.bizsiz hiç bir yere gitmiyo yapmak istemiyor sürekli anne baba eşimde
Bende çok bunaldık umarım geçici bir durumdur🥲🥺
Demekki cocuklarin yaptigi normalmiş 🤭bizler fazla hassasiz galiba şu dönemde

Kanama olmadı ama yarık ve yara oldu susam yağı vardı bende ondan sürdüm çok fark edemedim madecasol krem daha hızlı etki etti ama erken bıraktım sürmeyi heralde bugün hiç sürmedim başladı yine acımalar bir de bebeğin emmesine de bağlı hemen alabildimi acımıyo ama o alıp bırakıp tekrar almaya çalışıyo arada sinirlenip ısırıyo o zaman tekrar açılıyo yarıklar
Benim uc olmadigi icin hemen alabildigi cok nadir oldu 😥 Allah yardimcimiz olsun ne zaman normale doner acaba 😥

Emzirme sonrası silikon uç takmaya başladım yumuşamaya başladı biraz daha iyiyim sağolasın yinede ❤️

Burnunu yanaklarını soğuk hissedersem şapka takıyorum genelde takılı.bazen uyandırmaya çalışırken çıkartıyorum bizim evde 23.5 yarın kontrolde sarılık değeri düştü derse uyandırmayı çalışmayı bırakıcam.bazen 2 saatte bazen 3 saatte uyanıyor.şu iki gündür 4 saat uyuduğu oldu korkuttu beni yarın sorucam

bizde 3 saatte 2 saatte

geçmiş olsun gaz sancısıysa ben kolumun üstüne yüzüstü yatırıp diğer elimle yukardan aşağı ovalıyıp hafif vuruyorum iyi geliyor.

her şeye karışan insan kadar yorucu bir şey yok.vallah bıktım.hasta olmayan çocuğu 40kere söyleye söyleye hasta edecekler

Evet öyleymiş işe yaradı gibi olmadı öyle yapayım.

inşallah geçer benim yara hafifledi sanki.bugün annemle kardeşim gitti baya ağladım arkalarından insan kızsa da kıyamıyor sütüm kesilir diye kendimi tutuyorum hala çok üzgünüm
Masallah canim 🙂 yaa kiyamam 🥰 Allah kavustursun diyeyim o zaman insallah yarin ve sonrasi guzel gecer. Benimde son 20 annemde gun sayiyor baya baya 🤷‍♀️😁 insallah ondan sonrasi kolay olur zorlu maraton beni bekliyor 😒

X