2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Bizimki de ara ara uyanıp uyuyor surekli gece ilk uykusuna uyudugunda 3 saat kaldıramıyorum sonra kalkıp kendisi saat başı emiyor zaten ben de gece saat başı kalkmasa istiyorum ama küçük daha ondan sanırım.Gun içinde uykuda çoğunlukla
Bizimki de öyleydi doğumdan sonraki iki gün canım. 3 günlük olunca işler biraz daha değişmeye başladı daha çok uyanık kalıyordu ams bazen gece bazen gündüz. Düzen yok belli olmuyor sağı solu😀
Bizimde ev sürekli 24 derece ama ben giydiriyorm şapka. Genelde çok kalın giydirmezdim ama sürekli gaz sancısı var kivraniyo çocuk kıpkırmızı yapiyo kendini bide kakası yeşil renge dönmüş üşüdü sanırım. bugün kalın giydirmeye başladım bide böyle denicem.
Ben tek kat kıyafet giydiriyorum. Sıcağa alışmasını istemiyorum. Başını ve ellerini uyurken örtüyorum sadece, beslenme saatinde çıkarıyorum. Sadece altını alırken hapşuruyor onun dışında iyi. Yeşil kaka senin yediğin bişeyden de olabilir canım dikkat et
İlk zamanlar mutlaka her ağladığında emzir canım. Birde mutlaka 2 saatte bir uyandır emzir çünkü memeler doluyor seni rahatsız eder. Bu ilk üç ay memeler daha terbiye olmadığı için sürekli süt üretiyor. İleride sütün olması için şimdi bol bol emzirmek gerekli
Öyle yapıyorum canım istedikçe istediği kadar emziriyorum. Bazen çok uzuyor emme saatleri beni zorluyor ama sanırım bu vakitler böyle olması gerekiyor 🤷🏻‍♀️
Kızlar merhaba sarılığı devam eden var mı? 18 günlük oldu ama hala yüzü, boynu, gözleri falan sarı. Hiç azalma yok sanki 🙄 en son değer 11 çıkmıştı doktor normal deyip eve gönderdi.
Bizim 3 günlükken 11, 5 günlükken 9 çıkmıştı canım. Düşme eğilimine girmiş sıkı takibe gerek yok deyip 1 hafta sonra çağırdı. Bu çarşamba gidince göreceğiz bakalım. Uzamış anne sütü sarılığı diye birşey duymuştum belki öyle olabilir bence tekrar git gözle görülür derece olmaması gerekiyor sanki
Ben gece 3 saati biraz aşıyorum uyandırmaya çalıştığında ikimize de eziyet oluyor bir işe yaramıyor. Ortalama 3-4 saat arası kendi uyanıyor artık 1 gibi besliyorum 4:30 gibi besliyorum burada uzun uyanık kalıyor 6 gibi tekrar biraz daha besliyorum 9:30 gibi uyanıyor ev 23 derece 40 ı çıkana kadar çoğunlukla takıyorum arada bir havakandırıyorım kafasını 😬eller eldivenli o da 40 tan sonra kesin açılacak
Şu sarılık zamanları geçse kendi haline bırakacağım biraz ama şuan onu yapamam canım ya. Ben bugün tırnaklarını kestim iyice bir de törpüledim 😁 kendini çizmedi hiç
Bu arada doğumdan sonra kilonuza baktınız mı kızlar ben ancak bakabildim 10 günlüğüz bugün 78 ile doğuma girdim 68 e düşmüşüm hamile kaldığım kilo da 61
Ben baktım. Doğumdan sonraki 5. Günden itibaren 70 den 62,ye düştüm. Başlangıç 58 idi.

Şu sarılık zamanları geçse kendi haline bırakacağım biraz ama şuan onu yapamam canım ya. Ben bugün tırnaklarını kestim iyice bir de törpüledim 😁 kendini çizmedi hiç
Biz zor bir süreç atlattık 8 gün sarılıktan yattı hatırlarsın belki. Sonra İzmir'e kan gönderdik karaciğer de sorun var mı diye idrarda redüktan madde çıkınca. O sonuçlar temiz geldi artık sarılıktan korkmayın dediler bize. Hem çocUK doktoru hem metabolizma uzamanı. Ondan azcık rahatım ama sadece gece tabii bu. Gündüz kendi de aşmıyor 3 saati.elleri buz gibi ya baranın .yoksa takmam bende eldiven de kıyamıyorum şimdilik🤗

Kızlarrrr etiketlere bakamıyorum şuan, 9bucuk gibi suyum tamamen geldi, dus aldim, doktora geldim, suyum tamamen bitmişti, kafasini kanala sokamamisti, 2 cm açıklığım vardi, sancim yoktu, suni sanci basladik ama bebek zorlandi sokamadi kanala kafayi, kafa bombe yapmaya başlayınca risk almak isteemdik sezaryene alindim acil, ancak vesile oldu, miyomum avokado büyüklüğünde olmuş meğer, onu cikarirken doktor cok zorlandı, ameliyatım normalden uzun surdu, doktor kan ter icinde kaldi. Benim de şiddetli agrim oldu o esnada Ancak her şey yolunda, iyiyiz cok şükür. Bebis 3.190gr 52cm. Sukurler olsun 🥰🙏

Selam kızlar... Yoktum çünkü zorlu bir zaman geçirdim. Bebis iyi çok şükür ama ben hic iyi degildim. Cok aci çektim, cok ağladım. Miyomu zorlu şekilde alınması, ameliyattan itibaren agri çekmeme sebep oldu. Kaldırılabilecek gibi degildi. Rengim tamamen sarıya dönmüştü, cok kan kaybettim. Eve dondukten 1 gun sonra hastaneye geri döndüm. O rahat, gevşek Doktor da korktu, tedirgin oldu, almasa mydk acaba miyomu dedi. Saga sola donmek oturmak kalkmak asla yapamadim. Hastaneye tekrar dönünce serum igne yedim birkac tane. Eve dönünce doktor defalarca aradi. Yanls bsyler mi yaptım dye düşündü herhalde. Cunku ameliyat esnasında kan ter icnde kalmıştı. Sonrasında da tedirgindi. Simdi iyiyim. Oglum da iyi şükür 🙏 yazilariniza cok hizli goz gezdirdim ancak detayli inceleyemedim, kusuruma bakmayın ancak her birinizin iyi dilekleri icin çok teşekkür ederim. Dogum olayi biraz travmatik geçti sanırım, hatırladıkca aglamak istiyorm.

Senin doğum nasıl oldu canım kaçırmışım ben normal istiyordun ama
Ustteki sekilde oldu canım 😔 şükür her şey yoluna giriyor ama, nasıl girdi ne sen sor, ne ben söyleyeyim 😬 bebek iyi çok şükür 🙏❤️

Ben 80 le hamile kaldım 92.5 ile doğuma gittim 10 kilo gitti şaşkınım
Çok iyi ama ben sevindim epey gitmiş
Kızlar kızım çişşni yapmıyor doktor yaptırdı acaba sütüm yok ondan mıdır nedir hep kalasını yaptı
Süt olmayınca öyle oluyo ben de başta öyleydim idrar yapmıyodu günde 1 veya2 kez yapıyodu normalde 4 kez yapması lazımmış 5.gün kontrolünde kilosu normalden fazla düşmüş mama takviyesi yapın dedi doktor çok stres yaptım sarılık olacak diye ama hep memeye koydum sonradan süt geldi mama da çok az yedi ama almış geri kilosunu içim rahat etti sütün gelene kadar mama ver emzirmeyi bırakma gelince duruma göre kesersin mamayı bir de günde 2 kez 3 kez şekerli su birde normal su ver ben verdim sarılık yükselmedi tabi bir de internetten beyyine suresi dinledik günde 3 kez sarılık için iyiymiş

Çok iyi ama ben sevindim epey gitmiş

Süt olmayınca öyle oluyo ben de başta öyleydim idrar yapmıyodu günde 1 veya2 kez yapıyodu normalde 4 kez yapması lazımmış 5.gün kontrolünde kilosu normalden fazla düşmüş mama takviyesi yapın dedi doktor çok stres yaptım sarılık olacak diye ama hep memeye koydum sonradan süt geldi mama da çok az yedi ama almış geri kilosunu içim rahat etti sütün gelene kadar mama ver emzirmeyi bırakma gelince duruma göre kesersin mamayı bir de günde 2 kez 3 kez şekerli su birde normal su ver ben verdim sarılık yükselmedi tabi bir de internetten beyyine suresi dinledik günde 3 kez sarılık için iyiymiş
Bizimki sabahtan beri 2 kakali bez yapti değiştirdik canim daha doğrusu eşim değiştiriyor çise hic dikkat etmedik ilk gün de baya yapması lazim mi acaba

Biz zor bir süreç atlattık 8 gün sarılıktan yattı hatırlarsın belki. Sonra İzmir'e kan gönderdik karaciğer de sorun var mı diye idrarda redüktan madde çıkınca. O sonuçlar temiz geldi artık sarılıktan korkmayın dediler bize. Hem çocUK doktoru hem metabolizma uzamanı. Ondan azcık rahatım ama sadece gece tabii bu. Gündüz kendi de aşmıyor 3 saati.elleri buz gibi ya baranın .yoksa takmam bende eldiven de kıyamıyorum şimdilik🤗
Geçmiş olsun canım söyleyince anımsadım.
Bazı çocuk doktorları hiç önermiyor eldiveni bebek dünyayı elleriyle tanıyıp keşfettiği için. Sürekli açık kalırsa benimkinin de buz gibi oluyor ben de yapamıyorum da, arada çıkarıyorum izin veriyorum özellikle emzirirken filan😁

Geçmiş olsun canım söyleyince anımsadım.
Bazı çocuk doktorları hiç önermiyor eldiveni bebek dünyayı elleriyle tanıyıp keşfettiği için. Sürekli açık kalırsa benimkinin de buz gibi oluyor ben de yapamıyorum da, arada çıkarıyorum izin veriyorum özellikle emzirirken filan😁
Eller ve ayakların soğuk olması, eğer ortam sıcaklığı yeterliyse (22-24)üşümekten değil, kan dolaşımından kaynaklanıyor. Bebeklerde sindirim sırasında eller ve ayaklara kan gitmez dedi doktorumuz, o yüzden eline ayağına bakmayacaksın; önemli olan göğsü ve sırtı. O yüzden biz de hiç eldiven takmıyoruz. Uyurken yarım kundak yapıyorum, o ellerini tutuyor sadece :)

Eller ve ayakların soğuk olması, eğer ortam sıcaklığı yeterliyse (22-24)üşümekten değil, kan dolaşımından kaynaklanıyor. Bebeklerde sindirim sırasında eller ve ayaklara kan gitmez dedi doktorumuz, o yüzden eline ayağına bakmayacaksın; önemli olan göğsü ve sırtı. O yüzden biz de hiç eldiven takmıyoruz. Uyurken yarım kundak yapıyorum, o ellerini tutuyor sadece :)
Kesinlikle öyle ama bu bilimselliği evde ikna olacak kişiler de olması lazım ayyy kırk kere söylüyorlar elleri soğuk kulaklar soğuk göğsü soğuk mu diyorum yok . Hasta edeceksiniz.siz bu çocuğu sürekli durum bu. Bende odaya emmeye geçince açıyorum her yerini salona dönerken kapanıyoruz🤗

Bu arada kizlar nerdeyse bir ayım olacak dogum yapalı ama hala kabızlık yaşıyorum çok kötü birseymis...niye hala devam ediyor bilemiyorum dogum öncesi hiç böyle bir şikayetim yoktu

Evet bende kullanmadım bir daha yanlış mı yapıyorum diye danışıyım dedim demek yara olanlarda oluyor 😔 15ml 30ml çıkaran arkadaşlar nasıl çıkartıyor acaba :/ göğüs kalkanı al dedim eşime ucu delikli bir şey aldı getirdi kalkan mı silikon uç mu oluyor bilmiyorum .bir gündür emzirme sonrası onu takıyorum.yumuşak kalınca daha az acıdı sanki tavsiye ederim.
Canim kesinlikle gümüş kapak kullan. Sarı kantaron yağı da sür iyilessin. Göğüs kalkanı değil ayrıca senin aldığın silikon uç

Kızlar bu 2-3 saatte bir emzirmelere ne kadar devam edeceğiz? Sarılığı atlattık gibi duruyor benzinde göremiyorum daha ama çarşamba kontrol var asıl o zaman görürüz tabi.

Bir de bizimki bazen hiç uyumuyor 3 saat filan uyanık kalıyor sürekli art Arda emmek istiyor ya da bazen sakince etrafa bakınıp duruyor. Fazla uyanık kalıp ardında Uykuya daldığında da çok uyuyor zorla uyandırıyoruz emme saati geldi diye ama uyandırmasak mı diyorum arada bi öncekinden depo yapıyor sanki😅

Son olarak bebişlerinize şapka giydiriyor musunuz sürekli? Evi 24 derecede tutuyoruz bana gerekmiyor gibi geliyor
Sarılık için doktor kontrolünden sonra düzenini değiştir bence biz öyle yaptık. Kontrolde doktor bu çocuğu kat kat giydirmeyin dedi ( annem ve kayıvalidem zorla giydirmişti) sarılık sıcağı sevmezmiş. Dediğin gibi evde 24 derecede olunca şapka eldiven falan kullandırmıyoruz bizde :)
Bu arada kizlar nerdeyse bir ayım olacak dogum yapalı ama hala kabızlık yaşıyorum çok kötü birseymis...niye hala devam ediyor bilemiyorum dogum öncesi hiç böyle bir şikayetim yoktu
Canım kayısı hoşafı iç anında işe yarıyor 😊

X