2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Zaten emdikce çoğalıyor süt...sağlık ocağına gitseniz oradaki hemşireler yardımcı olur aslında biliyorlar bu isi
Emzirme hemşiremiz var hastanede, ona gidiyoruz. İlk başta neredeyse hiç tutmuyordu, göğsü boşaltmak için hastane tipi pompa kiraladık, 10günde biraz arttı. Şimdi 5dk emmesi bile büyük gelişme 😊 keşke sadece meme ile doyurabildiğim günleri görsem..

Sanırım kısır döngüye girdik çıkamıyoruz…Ben de aynı durumdayım…Aklımı kaçırmak üzereyim :KK43:
Sünnet doktoru bile “emzir, sütün artsın dedi dün 😀 herkes aynı şeyi söylüyor, süt artmama olasılığı yokmuş gibi. Böyle olunca da insan sorunu kendinde arıyor; neyi yanlış yaptım diye.

Kesinlikle öyle ama bu bilimselliği evde ikna olacak kişiler de olması lazım ayyy kırk kere söylüyorlar elleri soğuk kulaklar soğuk göğsü soğuk mu diyorum yok . Hasta edeceksiniz.siz bu çocuğu sürekli durum bu. Bende odaya emmeye geçince açıyorum her yerini salona dönerken kapanıyoruz🤗
En zor kısmı o; ananeler babanneler asla ikna olmazlar. Annem de ikna olmuyor, ama bana karışamıyor 😃 Hayır hepimiz evde tahirtle geziyoruz, çocuk 2kat giyiniyor, üzerine iki battaniye örtmeye çalışıyor 😬

Sünnet doktoru bile “emzir, sütün artsın dedi dün 😀 herkes aynı şeyi söylüyor, süt artmama olasılığı yokmuş gibi. Böyle olunca da insan sorunu kendinde arıyor; neyi yanlış yaptım diye.
Önlerine atıp hadi sen emzir demek lazım 😃 Bir süre sonra süt gelmeyince sinirleniyor emmiyor çocuk nasıl emzireyim zorla🙄 Açlığını gidermemiz lazım bir şekilde.
Kötü hissediyorum kendimi öyle oldukça, umarım bizim sütlerimiz de sonradan coşan sütlerden olur 🙏🏻

Çok iyi ama ben sevindim epey gitmiş

Süt olmayınca öyle oluyo ben de başta öyleydim idrar yapmıyodu günde 1 veya2 kez yapıyodu normalde 4 kez yapması lazımmış 5.gün kontrolünde kilosu normalden fazla düşmüş mama takviyesi yapın dedi doktor çok stres yaptım sarılık olacak diye ama hep memeye koydum sonradan süt geldi mama da çok az yedi ama almış geri kilosunu içim rahat etti sütün gelene kadar mama ver emzirmeyi bırakma gelince duruma göre kesersin mamayı bir de günde 2 kez 3 kez şekerli su birde normal su ver ben verdim sarılık yükselmedi tabi bir de internetten beyyine suresi dinledik günde 3 kez sarılık için iyiymiş
Canım burda eskiden böyle değildi aynen sütün olmasa mama veriyorlardı bide normal hemen süt nasıl gelecek dün sabahtan beri emdik diyorum süt yok siz süt verin yalvara yakara üç kere verdiler evde olsaydı şimdiye kadar kendimize gelmiştik çok stres yaptım zorlu geçen bi doğum yorgunluğu uykusuzluk inşallah bi terslik olmasa eve çıkıcaz bugün 🤲🤲🤲

Bu arada doğumdan sonra büyük tuvaşetimi. Yapamadım kocaman bi yaşayanlar bilir elime geliyor dışarda şişlik var. Geçer mi acaba evde hametan krem var umarım işe yarar sinameki çayı içebilir miyim bir günlüne eve gidince

Canım burda eskiden böyle değildi aynen sütün olmasa mama veriyorlardı bide normal hemen süt nasıl gelecek dün sabahtan beri emdik diyorum süt yok siz süt verin yalvara yakara üç kere verdiler evde olsaydı şimdiye kadar kendimize gelmiştik çok stres yaptım zorlu geçen bi doğum yorgunluğu uykusuzluk inşallah bi terslik olmasa eve çıkıcaz bugün 🤲🤲🤲
Değişik bize her istediğimizde verdiler hastanede..
İnşallah geçecek ben de perişan haldeydim şükür atlattık o günleri siz de inşallah toparlanırsınız hemen 🤲 bana doktor bi ilaç yazmıştı kabızlık olursa diye açken içiliyo

Eklentiler

• Screenshot_20211121-121604_Google.jpg
    Screenshot_20211121-121604_Google.jpg
    54,5 KB · Görüntüleme: 26
Bu arada doğumdan sonra büyük tuvaşetimi. Yapamadım kocaman bi yaşayanlar bilir elime geliyor dışarda şişlik var. Geçer mi acaba evde hametan krem var umarım işe yarar sinameki çayı içebilir miyim bir günlüne eve gidince
Sinameki içme canım zararlı. Doktor bana şurup yazdı kabızlık için süte gecmiyomus duphalac mi ne ismi onu kullan istersen kabızlığın geçince bırak dedi. Ama 23 gün oldu hala devam ediyo şurup icmesem halim harap

Sinameki içme canım zararlı. Doktor bana şurup yazdı kabızlık için süte gecmiyomus duphalac mi ne ismi onu kullan istersen kabızlığın geçince bırak dedi. Ama 23 gün oldu hala devam ediyo şurup icmesem halim harap
Duphalac biz bebekte de kullandık onu zararsız ama işlevli büyük abimizin bebekliğinde

En zor kısmı o; ananeler babanneler asla ikna olmazlar. Annem de ikna olmuyor, ama bana karışamıyor 😃 Hayır hepimiz evde tahirtle geziyoruz, çocuk 2kat giyiniyor, üzerine iki battaniye örtmeye çalışıyor 😬
İkizler küvezden çıktığında eve hemşire gelmişti özellikle nasıl giydireyim diye sordum yanında. Kız bebek annene giyiyorsa onun bir fazlasını erkek bebek baba ne giyiyorsa onun bir fazlasını demişti anne tişört giydi ise bebek uzun kollu anne uzun kollu giydi ise bebek yelek. Gibi ama aynen senin dediğin gibi II battaniyeyi sırf gönülleri olsun diye ayaklarını örtüyorum bir geliyorum battaniye boğazda 😬

Önlerine atıp hadi sen emzir demek lazım 😃 Bir süre sonra süt gelmeyince sinirleniyor emmiyor çocuk nasıl emzireyim zorla🙄 Açlığını gidermemiz lazım bir şekilde.
Kötü hissediyorum kendimi öyle oldukça, umarım bizim sütlerimiz de sonradan coşan sütlerden olur 🙏🏻
Aynen öyle, çocuk çatlarcasına ağlıyor, memeyi asla tutmuyor ki öyle olunca. Mecbur mamayı veriyorum.
Yine günde her öğünde 30-40ml desen 240-300ml arası anne sütü alıyor diye avunuyorum 🙂

İkizler küvezden çıktığında eve hemşire gelmişti özellikle nasıl giydireyim diye sordum yanında. Kız bebek annene giyiyorsa onun bir fazlasını erkek bebek baba ne giyiyorsa onun bir fazlasını demişti anne tişört giydi ise bebek uzun kollu anne uzun kollu giydi ise bebek yelek. Gibi ama aynen senin dediğin gibi II battaniyeyi sırf gönülleri olsun diye ayaklarını örtüyorum bir geliyorum battaniye boğazda 😬
Ay bak aklıma geldi; çocuğa bir de kundak sarıyoruz, ona rağmen 2 battaniye örtmek istiyor. 😂
Eşim de çok üşür, evde en kalın giyinen o. Evdeki kedinin bebeğe vereceği tepkiden korktuğumuz için, gece bebeği aramızda reflü yatağında yatırıp sürekli kontrol ediyorduk, ben uyurken eşim yorganı çocuğun göğsünden aşağı örtüyordu 🤣 Artık yatağına yatırıyorum, o dertten kurtulduk.

Kızlar biz doğduk. Sezaryen ve miyom ameliyatı birlikte olduğu için çok ağrım var. Bebek biraz ufak 2500 kg, 50 cm, kuvözde değil çok şükür yanımda. Dualarınızı eksik etmeyin nolur, sağ salim çıkalım şurdan.
Tuttim yeni gördüm. Kusura bakma. Gözün aydın. 🥳 Sen ve bebiş nasılsınız?

bana doktor bi ilaç yazmıştı kabızlık olursa diye açken içiliyo
Bu çok fena tuvalete çıkarıyor. Karnınızda bando takımı varmış gibi. Ben dulcolax kullanıyorum, bitkisel bir kapsül. Doktorunuza sorun isterseniz.

Eklentiler

• images (19).jpeg
    images (19).jpeg
    16,8 KB · Görüntüleme: 19
Sarılık için doktor kontrolünden sonra düzenini değiştir bence biz öyle yaptık. Kontrolde doktor bu çocuğu kat kat giydirmeyin dedi ( annem ve kayıvalidem zorla giydirmişti) sarılık sıcağı sevmezmiş. Dediğin gibi evde 24 derecede olunca şapka eldiven falan kullandırmıyoruz bizde :)

Canım kayısı hoşafı iç anında işe yarıyor 😊
Hergun iciyorum cnm ise yaramıyor lavman durumuna geldim o derece😔

Slm kızlar emzirmede doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama gündüz hem emiyo hem akan sütlerimi mochi le topluyom biberona biriktiriyom onuda veriyom gündüz 2 saatte 1 oluyo 1 saatte 1 yani uyanık oldumu veriyom mızıklayınca gece annem kundak yapıyo çok rahat uyuyo 4 5 saat baya uyuyo kundak çok güzel bişey valla elleriyle uyandırıyo öteki türlü geceleri uyumayı öğrendik manayla gündüzleri kundak yok çok sakin bi bebek öyle hep ağlak değil emziğe alıştık ilk günden daha hastaneden geldiğmiz gibi🤦🏼‍♀️ çünkü yara olunca vermek istemedim sussun die susturucu gibi bişey 🤣 ama gece emzik kullanınca ağzından düşüyo miyavlıyo hep savaş halinde orası kötü gece emziği unutması lazım arada unutuyo iyice emip uyursa tabi süreç şuan çok güzel emiyo uyuyo hep çok uyuyo diye ilk zamanlar eşim ağladı 🤣 bişey mi var nie uyuyo die sarılık uyutuyo diyolar hiç sarılık çıkmadı bizde maşşalllah🥰

Bir gün değişir umarım mesafe bazen iyi oluyor..benim Ece’de öyle uyandırıp memede tutuyorum kremi sürdüğüm gibi yıkamam bir oldu bir daha süremedim.lansinoh sürüp silikon uçla kapatıyorum nemli olması iyi geldi biraz acıyor ama kanamıyor en azından.
Sağmak tıkalı olan göğsü açtı gibi acısa da dene bence.inşallah sağolasın pazartesi yazarım 🤲🏻

İnşallah 🤲🏻 Ben 3 gün kaldım hastanede ruhum daraldı sizi düşünemiyorum hemencik sağlıcakla bitsin bu süreç daha çok çekmeyin 🤲🏻

Güzel bir doğum hikayesi olmuş ❤️ ağrılar birkaç güne hafifler inşallah 🤲🏻💓 Allah analı büyütsün 💕
Ya suruyorum ben ama henuz rahatlama yok 🙁 hala sol tarafi emzirecegim zaman stres oluyorum. Sagida cekistirdi biraz orasida hassaslasti umarim gecer

Slm kızlar emzirmede doğru mu yapıyorum bilmiyorum ama gündüz hem emiyo hem akan sütlerimi mochi le topluyom biberona biriktiriyom onuda veriyom gündüz 2 saatte 1 oluyo 1 saatte 1 yani uyanık oldumu veriyom mızıklayınca gece annem kundak yapıyo çok rahat uyuyo 4 5 saat baya uyuyo kundak çok güzel bişey valla elleriyle uyandırıyo öteki türlü geceleri uyumayı öğrendik manayla gündüzleri kundak yok çok sakin bi bebek öyle hep ağlak değil emziğe alıştık ilk günden daha hastaneden geldiğmiz gibi🤦🏼‍♀️ çünkü yara olunca vermek istemedim sussun die susturucu gibi bişey 🤣 ama gece emzik kullanınca ağzından düşüyo miyavlıyo hep savaş halinde orası kötü gece emziği unutması lazım arada unutuyo iyice emip uyursa tabi süreç şuan çok güzel emiyo uyuyo hep çok uyuyo diye ilk zamanlar eşim ağladı 🤣 bişey mi var nie uyuyo die sarılık uyutuyo diyolar hiç sarılık çıkmadı bizde maşşalllah🥰
Uzun süreli uykular ne zaman başlıyordu unutmuşum ya:)Bizde de gece saat başı kalkma var uyuyor ama sürekli uyaniyor sık kaka yaptığı için de kalk emzir alt aç değiştir derken surekli uyu uyan modundayiz bugun 13 günlüğüz.

Uzun süreli uykular ne zaman başlıyordu unutmuşum ya:)Bizde de gece saat başı kalkma var uyuyor ama sürekli uyaniyor sık kaka yaptığı için de kalk emzir alt aç değiştir derken surekli uyu uyan modundayiz bugun 13 günlüğüz.
Kundak yapın çokta güçlü yine çıkıyo biyerden eller uyandırıyo elleri bnm uykum hafif aynı eşim bu ayaklarını burnunu sıkıyoz yok gece uyanık duruyo bu sefer onuda yavaş düzeltiyoz. 10günlüğüz bizde

X