2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Aminn çok teşekkür ederim :KK200:

Amiin inşallah artık hangisi hayırlısı ise o olsun, Allah'ın dediği olur :KK200:

Aslında sorun kanala girmemiş olması değil, oksiput posterior olması yani yüzü dışa dönük. Bedeni de yan değil. Bu şekilde girmesi çok zormuş. Dayım da kadın doğumcu o da aynılarını söyledi. Ama başı yan dursaydı kanala girmemiş olsa bile suni deneyecekti. Fakat baktı ki başını yine öne dönmüş, sanırım kanala girmesine engel birşeyler var bazen oluyor böyle dedi. Yine de yatıştan sonra bir daha bakacakmış :KK51:
Bakalım hayırlısı olsun yaa bıraktım artık oluruna. O dediğin elle müdahaleyi ben de duydum ama herkes yapamıyormuş sanırım yani çok deneyimli olması lazımmış. Ters geliş bebeklerde de dışardan döndürme için de aynını duymuştum.
Hmm kuzenime yapmış ebe devlette seninde iyi olur inşallah cuma büyük gün benim içinde heyecanla bekliyorum

Bende baya arastirdim canim dogumdan once haklisin hatta o yuzden test yaptiramadim istanbul da bir devlet bulmustuk birde son gun ozel bir hastanede bir doktor kabul etmisti. İyiki yaptirmadim dedim cunku yaptirsaydim 14 gun coktan gecmis olmasina ragmen karantinada olup perisan olacaktim 😥 Allah saglikla kucaginiza almayi nasip etsin ikinizede insallah
son dk olması çok kötü 38 haftalıkken benim tüm ailem oldu 5 pozitif kişi icinde yemek yemisim Allah korudu hepsi delta varyantı olmuş bide hergun belirti bekledim bal pekmez d vit adaçayı içtim çok şükür sıfır belirti ile geçti

Kızlar meme ucum yaraydı dişimi sıkıp emziriyordum bugün bir baktım bebeğin ağzı kanlı ucundan parça koptu baya kanadı.akşama kadar diğerinden verdim o da yara ama idare ediyorum.akşam annem kanamaz artık ordan ver dedi yine aynı şekilde kanayıp parça koptu göğüs ucu kalmayacak sanırım bende.lansinoh hiçbir işe yaramazmış verdiğim paraya acıyorum.buraya madecassol öneren arkadaşı dinleyip alacağım yarın inşallah işe yarar.aynı şey başına gelip çözüm bulan var mı? Kanadığı halde versem bebeğe zararı olur mu bilemedim böyle göğsüm taş gibi oluyor zaten kitleler var.emzirme şeklim kahverengi kısım tam ağzı girecek şekilde ama nasıl oluyor da yara yapıyor bilmiyorum
Okurken içim gitti ilk oğlumda benimde kanamiyordu ama çok feci aciyordu kanlı kusarsa korkma süt kanlı diye kakada bile çıkar bugün geçer diye diye günlerce aci içinde emzirmistim hametol sürüyorlar bide sanırım kantoron yagi da iyileştiriyor diyorlar araştır istersen

Kızlar meme ucum yaraydı dişimi sıkıp emziriyordum bugün bir baktım bebeğin ağzı kanlı ucundan parça koptu baya kanadı.akşama kadar diğerinden verdim o da yara ama idare ediyorum.akşam annem kanamaz artık ordan ver dedi yine aynı şekilde kanayıp parça koptu göğüs ucu kalmayacak sanırım bende.lansinoh hiçbir işe yaramazmış verdiğim paraya acıyorum.buraya madecassol öneren arkadaşı dinleyip alacağım yarın inşallah işe yarar.aynı şey başına gelip çözüm bulan var mı? Kanadığı halde versem bebeğe zararı olur mu bilemedim böyle göğsüm taş gibi oluyor zaten kitleler var.emzirme şeklim kahverengi kısım tam ağzı girecek şekilde ama nasıl oluyor da yara yapıyor bilmiyorum
Ben kantaron yağı sipariş ettim sabah gelir normal doğum sonrası altta dikiş olursa çok hızlı iyileştiriyormus aynı şekil göğüs ucuna da sürecem lansinoh var o iyi gelmezse yağı sürerim

Geçmiş olsun Bence kanayarak verme canım ya bebeğine göğsünü ya acaba silikon uc kullansan iyileşene kadar bebeğin alışırmı ki

Kızlar emzirmeyle ilgili bu yazıyı mutlaka okuyun. Üçüncü bebeğim olmasına rağmen bende bazen sütüm yetmiyor mu falan diye düşünüyorum. Ama bu yazıyı okuyunca rahatladım. Belki benim gibi düşünen birileri vardır diye paylaşayım dedim 😊

Okurken içim gitti ilk oğlumda benimde kanamiyordu ama çok feci aciyordu kanlı kusarsa korkma süt kanlı diye kakada bile çıkar bugün geçer diye diye günlerce aci içinde emzirmistim hametol sürüyorlar bide sanırım kantoron yagi da iyileştiriyor diyorlar araştır istersen
Sevindim doyurcam diye zararı olmasın 🤲🏻 Ben de öyle 3 gündür geçer dedikçe daha çok büyüdü havalandırıp krem sürdüğüm halde böyleyim.kantaron yağı bende duydum evde var süreyim olmadı sağolasın 💜
Ben kantaron yağı sipariş ettim sabah gelir normal doğum sonrası altta dikiş olursa çok hızlı iyileştiriyormus aynı şekil göğüs ucuna da sürecem lansinoh var o iyi gelmezse yağı sürerim
evet öyleymiş inşallah ikimizede fayda sağlar bakalım 🤲🏻
Geçmiş olsun Bence kanayarak verme canım ya bebeğine göğsünü ya acaba silikon uc kullansan iyileşene kadar bebeğin alışırmı ki
Evet benimde veresim gelmiyor böyle..emzik bile tutmuyor pek silikon uca alışır mı bilmiyorum.ama denemekten zarar gelmez aldırayım eşime sağolasın 💜

⁸⁸
Canim korkma kızımda çok kötü yaralarım olmuştu parça koptu gogsumun ucundan kanadı o kanı emdi kızım sok oldum. Kanı içmesinde sorun yok ama çok içmemesi lazım. Silikon ucla emzirmek yaralara daha iyi gelmişti. Madecassol kullanmıştım birde en hızlı iyileştiren kantaron yağı oldu. Biraz iyileşince gümüş kapakları taktım ve hiç çıkarmadım çok şükür sonrasında çok rahat emzirdim
Kızlar emzirmeyle ilgili bu yazıyı mutlaka okuyun. Üçüncü bebeğim olmasına rağmen bende bazen sütüm yetmiyor mu falan diye düşünüyorum. Ama bu yazıyı okuyunca rahatladım. Belki benim gibi düşünen birileri vardır diye paylaşayım dedim 😊

Teşekkür ederim okudum çok güzel bir yazılmış. Bende rahatladım biraz

Arkadaslar son günler kala hasta oldum ya perişanım 😔vücudum dökülüyor kemiklerimin hepsi ağrıyor ateş yok sayılır ama titreme geliyor arada da göğsümü üşütmüşüm sanki öyle başladı ağrılardan yatamıyorum bile sabah bi parol ictim biraz iyi gelmisti simdi yine fazlalasti sadece yatiyorum ayaga kalkmak ışkence doğumu etkiler ni bu durumum acaba
Geçmiş olsun inşallah daha kötü olmazsın hemen geçer gider
Benim de başladı kopmaya doğru yol aliyo silikon uc mu alsam geçer belki diye düşündüm ama seninki de geçmemiş 😞

Ben bu gümüş kapakların gerçekten gümüş olduğunu yeni öğrendim 😄 bunları emzirme sonrası mı takıyoruz sütyenle sürtünmesi olmasın diye filan mı?

Ben silikon uçla emziriyorum ilk etapta acıyo onla emzirmekle ama iyi bişey bence krem sürsemde durmuyo sütler akıyo kremi sürüp plastikleri takıp akan sütleri mochi le alıyom öteki göğsümdede minik sulukla bantla yapıştırıp damla damla her damlası altın değerinde harcamıyorum 🤣 emzirmek çok acılı şuan hala🤦🏼‍♀️ etrafı parçalıyom plastik yinede baya iş görür minicik meme kafamla yarışıyo taş gibiler biran önce uçlar geçsede rahat emzirsek çocuk doymuyo bnm ya süt çok ama yıprattı beni yetişemiyom hızına paleze yapın lütfen dedim bide görümceme verdim emzir die emdi hiç bişeyr hayır demiyo çocuk 2.günden emzik emdi yaralı çatladı kanadı iyileşmesi için bile fırsat yok🥺

.

İnşallah 🥰 ablası küçük yorması normalde anneanne keşke öyle yapmasa.kader ortağıyız senle valla benim annem de beni yoruyor kafaya takmamaya çalışarak geçiriyorum günleri sonra gidince kötü davrandım diye vicdan azabı çekmek istemiyorum.sende dayan geçecek bu günler..100 gün deme hayallerim yıkıldı 😅 uyku süresi uzasa bile mutlu olurum ben 4 saat yeter çok şey istemiyorum :)
Keşke işitme testini burda paylaşsaydın çok üzülmüşsündür. tecrübeli arkadaşlar benim içimi rahatlattı sağolsunlar.iyi olcak inşallah diyip düşünmemeye çalışıyorum çoğunda oluyormuş geçer inşallah sizede geçmiş olsun 🤲🏻💕
Anneanne ile huyu degisti ablanin cogu zaman savas halindeler. Emziriyorum iceride sorun cikiyo yerimden de kalkamiyorum cocugun basinda sesleniyorum sadece. Ah malesef ortagiz acaba cocuklugumuzda aynimidir 😕 evelsi gun cok iyiydi annem gulduk sohbet falan dun yine eski haline dondu 🤷‍♀️ az kaldi kuzum bir iki gune gidiyor annen sik sik geliuor mu ? Biraz uzun evet ama ilkinde ben artik hep hayatim boyle diye dusunuyodum 100 diyince onada umitlenmistim 😁 ama once 40 ciksin nasil duzelecek diyenler vardi onlara inanmistim bosa cikmisti 😁 Uzulmemek elde degil bakip bakip agliyordum 😥 insallah sende guzel haberler ile gel. Hangi gun gideceksiniz
Cidden yaramiyormus 😕 sansa yara olmazsa insan yariyor saniyor sadece 10 ml 55 tl verdi esim sanirim cidden yazik. Benimde o gogsu verirken icim titriyor korkudan resmen daha kopacak diye 😥zararinolur mu bilmiyorum 😥vermesen sut kalmayacak sagsan onada karisir 🤷‍♀️ilkinde yara olmamisti benim kuvezdeyken sadece sagabildim ilk gunler ondan mi sansa mi bilmiyirum
son dk olması çok kötü 38 haftalıkken benim tüm ailem oldu 5 pozitif kişi icinde yemek yemisim Allah korudu hepsi delta varyantı olmuş bide hergun belirti bekledim bal pekmez d vit adaçayı içtim çok şükür sıfır belirti ile geçti
Sansin varmis canim🙁 ben cidden olecegimi dusundum hatta esimde korkmus hergun daha kotu oluyordum. Allah kimseye yasatmasin hamilelere hele son gunlerde

Anneanne ile huyu degisti ablanin cogu zaman savas halindeler. Emziriyorum iceride sorun cikiyo yerimden de kalkamiyorum cocugun basinda sesleniyorum sadece. Ah malesef ortagiz acaba cocuklugumuzda aynimidir 😕 evelsi gun cok iyiydi annem gulduk sohbet falan dun yine eski haline dondu 🤷‍♀️ az kaldi kuzum bir iki gune gidiyor annen sik sik geliuor mu ? Biraz uzun evet ama ilkinde ben artik hep hayatim boyle diye dusunuyodum 100 diyince onada umitlenmistim 😁 ama once 40 ciksin nasil duzelecek diyenler vardi onlara inanmistim bosa cikmisti 😁 Uzulmemek elde degil bakip bakip agliyordum 😥 insallah sende guzel haberler ile gel. Hangi gun gideceksiniz

Cidden yaramiyormus 😕 sansa yara olmazsa insan yariyor saniyor sadece 10 ml 55 tl verdi esim sanirim cidden yazik. Benimde o gogsu verirken icim titriyor korkudan resmen daha kopacak diye 😥zararinolur mu bilmiyorum 😥vermesen sut kalmayacak sagsan onada karisir 🤷‍♀️ilkinde yara olmamisti benim kuvezdeyken sadece sagabildim ilk gunler ondan mi sansa mi bilmiyirum

Sansin varmis canim🙁 ben cidden olecegimi dusundum hatta esimde korkmus hergun daha kotu oluyordum. Allah kimseye yasatmasin hamilelere hele son gunlerde
Aminnn geçen sene atlattım hastanede yattım çok kötüydü belki de bağışıklığım var bilmiyorum Allah korudu

Kızlar, herkese gunaydin🌸 Aranızda gümüş kapak kullanıp memnun kalan var mı acaba? Yoksa daha önce bahsedilen madecassol ve/veya kantaron yağı daha mı etkili olur?🤔

Merhaba kizlar göğüs yarası konusunda ilk kızımda çok cektim paramparça olmuştu denemediğim birşey kalmamıştı gümüş kapak dışında çünkü o zaman yoktu şimdi etki eder mi deneyip göreceğim ilk aldığım şey oldu . Ben size farklı birşey söyleyeceğim şimdi gogusleriniz yara olduğu için bu 1 hafta içinde göğüste mastır yapabiliyor ben anlamamıştım göğsümde şişlik olunca hemen doktora gidince fark ettik antibiyottik kullanmıştım eğer ateslenir kendinizi rahatsız hissederseniz diye yaziorum bilin ki bu yaraların yaptığı mastitten oluyor . Benim o zaman bulduğum tek çözüm göğsüme emzirme bitince plastik meme ucu takıyordum üzerinde göğüs kalkani geçiriyordum hep ucu sütlü kalıyordu bebek emdikçe kurumadigi için daha az açıyordu. Ve bu şekilde daha çabuk geçti. Ağlayarak emzirdigim günler oldu şimdide korkuyorum gümüş kapak takmaya başladım inşallah işe yarar

DusunceBulutu DusunceBulutu dun gece basladim madecassolu surdum. Onu surmedigim anlarda da zeytinyag surup ustunu strrcle kapaticam bakalim insallah iyilesir 🙁 oglen ben eczaneye gitmistim eczaci israrla lansinoh iyi gelir diyip ona yonlendirdi bana bu kremi vermedi bir turlu bende ciktim. Aksam esim aldi kremi onada eczaci tam tersi bu kremin faydasini gorur demis insallah bakalim

X