2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Merhaba 7 günlük bebeğimin sarılığı 13 çıktı, emzirmeye devam ediyorum ancak yeterince beslenip beslenmedipine dair şüphe duyuyorum, yeterince emdiğini nasıl anlayabilirim? Ne yazıkki sarılık nedeniyle uykudan uyandırmak çok zor oluyor 30 dakika muhakak uğraşıyorum, bana tavsiyede bulunabilir misiniz?
Ayak tabanını sık uyanması için sırtını iyice sivazla idrar rengi koyu olur az olur yetersiz besleniyorsa sütün de az ise bu sure içinde devam sütü ver sarılığı kaka ile atacak çünkü

Merhaba 7 günlük bebeğimin sarılığı 13 çıktı, emzirmeye devam ediyorum ancak yeterince beslenip beslenmedipine dair şüphe duyuyorum, yeterince emdiğini nasıl anlayabilirim? Ne yazıkki sarılık nedeniyle uykudan uyandırmak çok zor oluyor 30 dakika muhakak uğraşıyorum, bana tavsiyede bulunabilir misiniz?
Altını açarak uyandırmayı deneyebilirsiniz. Sütünüzün yeterli olup olmadığını ise çişli bez sayılarından anlayabilirsiniz 😊 İnternette gün gün olması gereken çilli bez sayıları mevcut, oraya bir bakın derim.

Ayak tabanını sık uyanması için sırtını iyice sivazla idrar rengi koyu olur az olur yetersiz besleniyorsa sütün de az ise bu sure içinde devam sütü ver sarılığı kaka ile atacak çünkü
İdrarında kötülük yok şükür ancak hep bir yetmşyormuyormuş hissi var ne yazıkki, mamaya da başlamak istemiyorum aslında ama mecbur kalacağım sanırım. Her sağımda 30 Cc çıkıyor yaklaşık sizce yetiyor mudur?

Altını açarak uyandırmayı deneyebilirsiniz. Sütünüzün yeterli olup olmadığını ise çişli bez sayılarından anlayabilirsiniz 😊 İnternette gün gün olması gereken çilli bez sayıları mevcut, oraya bir bakın derim.
İnanjn altını açıyorum bana mısın demiyor, gıdıklanmıyor, siliyorum olmuyor, bu seferde emme olmuyor hali ile yani bir yarım saat etkin uğraşıyoruz.

Doğum yapan anneler korse kullanıyor musunuz?
Doktorum üç kere ısrarla söyledi ama ben almadım kullanmıyorum zaten çok zayıfım aşırı bi göbeğim sarkmadı sıkıca saran taytlar giyiyorum korseyle aynı işlevi görür diye umuyorum 😞
Sütünü sağ ve şırıngayla içir o zaman ne kadar içtiğinden emin olursun canım, hatta ben biberonla içirdim tokken bile meme almasa da biberon alıyordu çevrem alışır yapma etme dedi ama meme biberon meme şeklinde verdim ayırt edemeden içti resmen şuan hem meme hem biberon gidiyoruz.
Sarılıktan çektik bizde günde 3 kere mama ve arada su ver dedi doktorlarımız o yüzden çabuk atlattık diye düşünüyorum 😊

Büyük oğlumda yaşadım hem anne sütü hem mama işe atlattık 10 günleri buldu yalnız

Günaydınlar 39+2 olduk yarın doğum gözüküyor umarım abisi gibi birden bire gelir pOzitif olmaya çalışıyorum ki herkes sancın var mı diye soruyor 😂😂😂😂oldu bitti olan sancılar dünden beri azaldı ayıptır söylemesi rahmim çok sert dolgun wc de bişey deydi elime çektim çektim 🥴 uzadı herhalde tıkaç Dedikleri hafif beyaz sarıydı 🙈 bi enerjik olmaya çalışıyorum ev Bark iş kalmasın çamaşır falan Allahım ben nasıl nasıl çocuk doğurmuşum 😂😂😂 yaş gidince kara kara düşünüyorum artık kafadan doğum planı çiziyorum 😂😂

Benimde kontrol yarın doğum olmazsa yarına kadar 😌 yoksa kontrole gidecem sanki dünya durdu o kadar heyecan var ki 🥰
Canım ben şimdi çıktım kontrolden NST deyim.Hicbi doğum belirtisi yok.39+1 im.Cumartesine kadar beklicez eğer hala gelen giden yoksa cumartesi yatış doğumu baslaticaz.Rahim ağzını yumusaticak bı ilaç verilicekmis.Suni sanciya gerek kalmadan bile olabilirmiş doğum🤭

Geçmiş olsun canım. Sıkma canını bizdede vardı biraz zor geçtik işitme testini falan oluyor öyle 🤷‍♀️ Bende dediğin gibi valla yamuk yumuk yuvarlana yuvarlana takılıyoruz 😂😂
Sağolasın canım sizede geçmiş olsun geçmiş çok şükür 💕 bakalım ne zaman doğrulacağız :) bir aya toparlarız herhalde 😶
Aynen oyle canim yok yere gerilme oluyor. Nasil Ece hanim iyimi 🙂 ahh uykusuzluk bende baya unutmusum bu duyguyu ne kadar zor oldugunu simdi tekrar hatirladim 😥
bencede 😶 Ece hanım iyi çok şükür nazlı biraz ne zaman gülücük atacak diye bekliyoruz 🙈 Cerencim nasıl annesini yoruyor mu 🥰 uykusuzlukla yeni tanıştım ben kendime bir aya düzelecek diye telkinde bulunuyorum düzelir herhalde..inşallah.. 🙈
DusunceBulutu DusunceBulutu aksam bi yazinda kulaginda sivi vsar mi yazmistin ben mi uykusuzluktan yanlis hatirliyorum
evet 3 kere ölçüldü öyle çıktı 6 gün sonra muayenemiz var inşallah geçer çoğu arkadaş geçer dedi bakalım 🤲🏻
Canım yeni doğanlarda sıvı oluyo bizdede vardı geçti merak etme sende
sağolasın canım inşallah geçer öyle deniliyor ..🤲🏻 Sizede geçmiş olsun 💕

Bu arada tabloya ekleyeceğim doğum tarihleri ve isimler varsa beni etiketleyip yazar mısınız? Kuzucukları ekleyelim 💕 doğum bekleyen arkadaşlara hayırlı doğumlar diliyorum sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah 🤲🏻❤️ Son zamanlar son heyecanlar kavuşmalara az kaldı.hayatın en güzel anı oluyormuş bilmiyordum hiç💕 isteyen herkese nasip etsin rabbim 🤲🏻

Canım ben şimdi çıktım kontrolden NST deyim.Hicbi doğum belirtisi yok.39+1 im.Cumartesine kadar beklicez eğer hala gelen giden yoksa cumartesi yatış doğumu baslaticaz.Rahim ağzını yumusaticak bı ilaç verilicekmis.Suni sanciya gerek kalmadan bile olabilirmiş doğum🤭
İnşallah hiç gerek kalmadan kendisi gelir, hadi bakalım heyecanlı bekleyişe devam 😻

İlk 40 ı çıkan anne bebek biziz sanırım 🥰
Neler yaşamadk ki prematüre doğdu 5 gün küvezde yattı çıktı herşey bitti sandım ama 28.gün bronşiyolit ve pnömoni tanısıyla yine yoğun bakmlk olduk 11 gün de öyle kaldı dün taburcu olduk sağlıkla gelsinlerde zaman mekan hazrlk hiç önemli deil 10 gündür döktüğüm göz yaşının haddi hesabı yok 😔

Hadi hayırlısı 🤲valla korktuğun şeyde o inşallah kendiliğinden gelir sancılar eli kulağında bekliyorum 😂 hayırlısı işe doğum yapanlar kervanına katılsaydık 😂😂

X