2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Yok canım güç kalmamak değil gerçekten güzel ikindim , doktor bile dedi çok güçlü ikiniyorsun diye ama benim kemiğim biraz darmis, bebeğin kafası sadece ikinmakla asla çıkmadı iki kişi tüm gücüyle bastırdı , ben ikindim o şekilde 6-7 ikinmakla çıktı ancak

Doktora gittiğin iyi olmuş canım, ne olur ne olmaz riske atmamak lazım sagliklica doğsun inşallah

Ayy ne biliyim iyi bakıldığında eminim aslında ikizlerde küvezde kaldı 1500-1600 doğunca ama baran direkt kucağıma geldi ya bi garibim hala süt de yok 4 ml anca çıkıyor

Merhaba kizlar. Bir haftalık olduk biz sütüm var idare eder. Bebeğim gogsumu bazen tutuyor iki emiyor bazen hiç tutmuyor agliyor sürekli onu emzirmeye çalışırken. Kafayı yicem artık. Aç kalmasın diye mama veriyorum . Kiyamiyorum ama her saat başı uyandırıp gogsumu tutturmaya çalışıyorum hafif aç karnına. Sanırım sütüm cok tatmin etmediği için uğraşmıyor emmeye . Böyle sorun yaşayan var mı yada yasadiysada nasıl çözdü. Yardım edin kafayı yicem artık . Sütumu nasıl arttırabiliriz

Geçmiş olsun canım
Eğer epidural olursam bunu aklımda tutucam çok teşekkürler
Ayy bu mesajına o kadarrrr güldüm ki ahahah ama cevap yazamadım o an
Canım seni kutlamış mıydım hatırlayamadım, kutlamamışsam hayırlı uğurlu olsun
Geçmiş olsun canım
Aklımda
Hayırlı uğurlu olsun, Allah sağlıkla analı babalı büyütmek nasip etsin
Ahahahaha niye ama ya ben de aynı şeyi merak etmiştim, baktım ki sen sormuşsun Bu arada canım sen doğum yaptın mı, geçmişi okudum ama nevrim döndü acaba araya mı kaynadı.
Canım lütfen kendini suçlama.İnsan hiç bile isteye zarar verebilir mi evladına? Olacağı varmış, sağlıkla da çıkmış bak ne güzel bebişin. El kadar yavrunu bırakıp boş eve gelmek çok zor olsa gerek Allah kimseye yaşatmasın ana çok şükür sağlıkla çıkmış. Bu sarılık başına gelmeyen yok gibi bir şey
Hadi hayırlı uğurlu olsun, güle güle büyütün
Ben memeden ayıramıyorum minnağımı, memede uyuyakalıyor yatağa koyuyorum uyanıypr
Ben henüz oralara gelmedim ama okuduğum kitapta bunun için şöyle bir şey öneriyordu: memede uyuyakalsa bile gazını çıkarmadan yatırmayın böylecek uyuyakalsa dahi gaz çıkarılma işlemi yaparken zaten uyanacaktır. Bi arkadaş da yazmış zaten sanırım benzerini.
İyi akşamlar kızlar. Sabah 7de oğluşumu kucağıma aldım. Her bebek farklı bir duyguymuş. Rabbim isteyen herkse nasip etsin İnşaAllah. Hepinize kolay doğumlar diliyorum

38+0 im annem gilin hepsi covid oldu 14 gün yoklar doğum olursa napacagim ben şimdi de doğum olmasın istiyrm
Canım Allah'ım bir hale yola koymuştur elbet, onlar sağlıkla atlatsınlar gerisi halledilir elbet. Çok geçmiş olsun.

Anne de olsa kayınvalide de olsa ben bu olaya şu gözle bakıyorum: Onlar da kadın biz de. Her ne kadar annemdir yapmaz desek de kötü niyetli olmasalar da o kadınlık yarışı oluyor bence arada. İnsanın kendini neyle tanımladığı önemli. Hayatında başka doyurulmamış ya da eksik kalmış, mutsuz eden yanları varsa bir kadının, karşıdaki kızı da olsa kendisinin yarası olduğu için karşıyı da yaralıyor. Bu süreçlerde bu da doğum şekli, bebeğin kilosu, süt miktarı gibi konular çevresinde oluyor işte. Kendi sütü az gelmişse zamanında ve bunu dert edinmişse (ki muhtemelen o da bu konuda sorguya çekilmekten muzdaripti aslıda o günleri yaşarken) ve sizin sütünüz çoksa bu ona batar. Ya da sütü iyi gelmiş ve bunu övünç kaynağı yapmışsa kendine, sizin sütünüzün az gelmesi onun için bi fırsattır kendini iyi hissetmek için size sütünüzün azlığı ile ilgili can sıkıcı yorumlar yapar. Anne ya da kayınvalide de olsa ne yazık ki insan basit bir varlık ve bunları yaparken bulabiliyor kendisini. ya da farkında olmadan yapıyor. Zor...

Demek ki doktorların gülüp, tadı güzeldir yiyebilirsiniz dedigi kadar varmis bu yiyecekler icecekler, bebe yine gelmek istediği zaman geliyoms
Biz seninle aynı haftadayız canım sanırım. 38+0 benim bugün. Rüyamda görmüştüm defalarca, 38+3 ya da 38+6 mıydı öyle birşeydi doğum yaptığım gün. Bakalım çıkacak mı Kasılmalarım hep geceye doğru oluyor, doktorun yanında tık yok. Doktora söyledim zaten genelde öyle olurmuş, hastalıklarda da gündüzleri rahat geçer, akşamları nükseder ya bu da onla ilgiliymiş bilmem ne etkisi dedi. Bakalım gündüz gözüne mi yoksa gece mi olacak doğumumuz

Benimde kanal üstünde ama kanalda değil kilosu 3 kilo bende kilo almasın diye acikcasi protein çok tukwtmiyorum ilk oğlum 3900 doğdu bu ondan minnak olacak :)
Bizimki de 3 civarina yakin şu an olurda 40 haftayi beklersek ama 3 4 hafta daha beklemiş olacaz büyüyecek diye düşündü galiba doktor bakalik hayırlı sekilde hangisi ise o nasip olsun insAllah birdr kansızlık var benee pekmez falan ye dedi protein falan kesersem iyice kansizlik olacak

Evet cnm 5 güncük varmış aramızda valla ben de 8-9 ya da 11i diyorum bakalim tutacak mi, gerci nerdeyse tum günleri saydim benim bugun 1-2 kere belime agri vurdu azcik, bir de hafif kasıklarıma ama cok da bsy olmadı ciddiye alacak kadar ben de meraktayim ya haftasonuna ya geceye gelirler ya inadina, bakalım napcaklar az kaldiiiii

Biz de 2.gün akşama kadar sütle ilgili sorun yaşamadık, ama dün akşam hiç durmadı, çok ağladı. Baktım sütüm gelmiyor, hastaneyi aradım sordum mama verin dediler, mamayla desteğe başladım. Sütü artırmak için yaptıklarım;
* Her besleme öncesi iki memeyi de 10-15 dakika emziriyorum. Süt az gelse de emzirme süt üretimini uyarıyor.
* Bol bol şekersiz hoşaf içiyorum; dut, kayısı, incir, elma, hurma, artık ne varsa.
* Günde 2-3 fincan rezene çayı demleyip içiyorum.
* Tahin tüketiyorum.
* Memelere sıcak masaj yapıyorum.
* Mutlaka protein alıyorum.
* Son olarak da bol bol su içiyorum.

Hastaneden çıkmadan önce de diyetim bu şekildeydi, evde de sürdürdüm. Buna bir de pompa ekledim, bugün bir kez sağım yaptım, sonra da emzirdim. Zamanla sütümün artacağına inanıp moralimi de yüksek tutmaya çalışıyorum

Harikasın, çok güzel bir motivasyon

Dogum sonrasimi....eğer öyleyse icerde kan pıhtı var mı dye yapıyorlarmış

Ya kızlar sezeryan sonrası hergun kabızlık yaşıyorum zor tuvalete çıkıyorum on gün oldu hala aynı...sizlerde durum ne
Ben normal doğum yaptım o kabizlik sorunu bendede var cildiricam. En son zeytinyağı içmekte buldum çareyi yani çare değil ama öyle kabız da değilim bir yemek kaşığı zeytinyağı içiyorum sabah akşam

Gerçekten çok zor ya kızıyorum söyleniyorum filan sonra oturup ağlıyorum vicdan yapıyorum ben mi yanlış davranıyorum diye .
Lohusaliktan mi bilmem ama bende anneme katlanamıyorum hatta bugün kavga ettim evine gitti. Yalnız çok daha iyi olurum eminim 12 gün oldu zaten doğum yapalı sadece 3 yasindaki kızım sürekli oynamak istiyor o zorluyor beni onuda halledicez

Bi arkadaş var 7 aylık çocuk bnm çok gelişmiş 4 kilo bu hafta doğurcam dio bide normal doğum olcakmış normal nasıl doğuruyo sancı gelmeden günü belli aklım almadı 9 aylığa bedelmiş iyi gelişmiş dio

Dut kurusunu kaynat iç farkı göreceksin inşallah cnm bide bestlak damla

Aynen canım tam da yorumladığın gibi . 13 yaşından 28 yaşına kadar kv yanında ezilmiş bir kadın benim kv dem. Onların tabiri ile şehire geçtikten sonra hayat başlamış kendi çapında TV den ordan burdan bileyler öğrenmiş bir insan.iyiliğine iyidir bak 3.5 yıldır evlerini kapatıp yanımda yaşıyorlar herkes yapmaz. Ama bugün elime de sordum beni üzerek ne hissediyor acaba diye . Çırpınıyorum görmüyor mu ? Üzülmem için yapmıyor düşünvesizlikten inci düşünememekten yapıyor dedi kapattık konuyu

Ay bizde fena baskı yapıyoruz ama yinede inatla gelmiyoruz bilemedim ki bir sorun mu var hatta doktoru şaşırttı bilime kafa tutuyor baya iyi baskı yapıyor ama neden gelmiyor dedi kafası karıştı doktorunda
kordon dolanmış olabilir mi ? benim oglumda öyle bir durum vardı. ultrasonda görmemiş dr, dogumda ortaya cıktı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…