2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
İnşaAllah bakamadım küçücük bebeğe diye çok kızıyorum kendime
Canım bütün bebekler sarılık olur. Kimisi sadece daha ağır atlatıyor. Merak etme fototerapi verir doktor kendine gelir. Tabi insan korkuyor üzülüyor korkma üzülme desem nafile ama en azından kendini suçlama iyi olacak gelecek kollarına tekrar

Pazartesi tekrar kontrol var çatı muayenesi yapicak normal doğuma uygunsa bekleriz uygun değilse salı çarşamba sezeryan yaparız dedi. Ama eğer yine kilo almamis olursa ben direk sezeryan isticem. Benim doktor biraz normale zorluyo ama çocuk beslenemiyosa içimde tutmak anlamsız değil mi. Geçen hafta kanalda değildi bugün biraz inmiş dedi egzersiz filan verdi bol bol yürü dedi bakalım artik

Ama neden kilo almaz ki anlamadım ben bu işi sanki içerde başka yapcak biseyi var beslendigi damarlarında da sıkıntı yok
Kaçıncı haftadasın belli bir haftadan sonra artık kilo alımı yavaşlıyor çünkü. Beslendiği damarlarda sıkıntı yoksa zaten yeterince besleniyordur. Tamamen yapısal kilo olayı hiç merak etme.

Önemli olan ciğer gelişimi karında doğum için bence sırf kilosu için sezaryen istemek çok doğru olmaz ne kadar çok kalırsa anne karnında o kadar iyi diyorlar ama kilosuyla alakalı değil bu ciğerleri daha iyi gelişiyor. Kendi gelmek isteyene kadar bekleyin derim sezaryen bile olacaksa- sadece kilo ile alakalı sezaryen kararı vermektense.-

Kuvez de kilodan ziyade ciğer gelişimi ile alakalı. Zaten doğumu başlatan da bebeğin cigerinden gelen bir sinyalmis.

Kaçıncı haftadasın? 37üzerindeyse ve kilo alımı tamamen durduysa genelde bebişi alma taraftarı oluyorlar, kiloyu dışarda alsın diye Hakkınızda hayırlısı olsun sağlıkla kucaklayalım hepimiz inşallah

melinda- canım 38+ kactasin.Dogum belirtin var mı?Gebeliği en ilerde seni görüyorum kendime pay cikaricam daben yarın tam 36 haftayı dolduruorum.Normal doğum mu planliosunuz?

İnşaAllah valla korkuyorum

Kaçıncı haftadasın belli bir haftadan sonra artık kilo alımı yavaşlıyor çünkü. Beslendiği damarlarda sıkıntı yoksa zaten yeterince besleniyordur. Tamamen yapısal kilo olayı hiç merak etme.

38+0 şuan . Bakalım bir hafta daha gecsin de inşallah hepimiz sağlıklı bı şekilde alırız kucağımıza

Ama neden kilo almaz ki anlamadım ben bu işi sanki içerde başka yapcak biseyi var beslendigi damarlarında da sıkıntı yok
Merhaba 6 yıl önce ilk kızımda aynı süreci yaşadık ve erken alınma ihtimali vardı ben 1 hafta boyunca gece bile uyanıp muz yedim günde en az 3 tane muz yedim kaşar ve yumurta yedim bebek 1 haftada kılo aldı ve kızım 3650 doğdu :) kesinlikle muz ye şuan bende her kontrolde kaç kg almış die hmn soruyoruz

İnşaAllah valla teşekkür ederim çok korkuyorum ama İnşaAllah hemen düzelir çocuğum kimsenin de çocuğu olmasın valla çok korktum

İnşaAllah valla teşekkür ederim çok korkuyorum ama İnşaAllah hemen düzelir çocuğum kimsenin de çocuğu olmasın valla çok korktum
Öncelikle çok geçmiş olsun çocuk kaka yaparak sarılık azalır derler ilk kizimdada bol bol emzirmek ve sütüm az ise mama ile beslememi söylemişlerdi hiç korkmayin sarılık bütün bebekler oluyor ewe gittiğinde güneş gören yere bebisi yatrmansa sarılığa iyi gelecektir

Valla bende az önce geldim marketten internette ne yazıyorsa kilo aldırır diye eve taşıdım. Karnım patlıcak gibi ama hala yiyiyorum inşallah işe yarar. Neyse sağlıklı olsun da kilosuna razıyım en azından kolay doğum olur belki diye ümitleniyorum

Doğum yapmış anneler belki biliyorsunuzdur ama bol süt yapan bir tarifte bırakayım kuru incir , kuru üzümü kaynatiosunuz şekersiz çok güzel süt yapıyor ve kaliteli süt yapıyor

Hiç korkma benim haftası daha bile ufakti inan alarm kurup eşim uyandiriodu muz hiyodim badem muz ve 1 haftada çok çok iyi kilo aldı birde şu var makina ölçümü ve doğum degisiyor 1 gün önce 3 kilo dedikleri çocuk 3650 doğdu ki gittiğim Dr cihazı yeni bir cihazdi :)

Mama takviyesi yapıyoruz şuan İnşaAllah düzelir hemen en azından hastaneden çıkacak kadar

Bebeğin sağlıksız olsa, bebeği besleyen damarlarda sorun vs olsa doktorun zaten çoktan tespit eder ve söylerdi. Böyle bir durum yokmuş, yapı meselesi gerçekten de. Bizim beslenmemizle bir ilgisi olmadığını tüm doktorlar söylüyor. Ayrıca söylediğin kilo da anormal bir kilo değil. Lütfen buna streslenme sen.

Arkadaşlar bebeğimin sarılığı yüksek çıktı şimdi hastanedeyiz lütfen dua edin hemen iyileşsin minicik yavrum
Geçmiş olsun allah şifa versin inşallah bir de günde 3 defa beyyine suresi okuyun okuyan yoksa internetten açıp dinleyin bebekle beraber iyi geliyormuş

Ha şöyle kendine iyi bak bebiş te iyi olsun stres yapma sağlıklı olsun yeter ki hemen de sezeryan isteme bir sıkıntı olursa zaten alırlar sezeryan a içerde ne kadar durursa iyidir azcık daha dursun

Geçmiş olsun en büyük tedavi bol bol emzirmek yada mama vermek.kilo alması lazım inşallah çabucak toparlar süt arttırmak için bol su öneriyorlar bol bol su iç dereotu ye

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…