2021 Kasım Anneleri

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    270
Düzenli değilse, dinlenince geçiyorsa hazırlık sancılarıdır muhtemelen. /
Sabahtan öğlene kadar devm etti izin almak zorunda kaldım uzandım şimdi geçti. Son haftam iste 2 günüm kaldı izine cikicam bakalım bidaha olcakmi gun içinde.

Valla cok iyi oldu sorma zaten pandemi oncesinden beri boyuyordu dumduk, artik kesmeye de basladi ay kafam cok rahat
Arkadaşlar doğurdum ben biraz zor oluyo kendime gelmem ama şükür minnak kızım da iyi uyuyo
Yaaa harikaaa, maaşallah ikinize de oyyyy

Genelde iki hafta öncesi...bence drunuz haklı...Hadi hayırlısı olsun
8 kasım olurmu dedim aslında 11 11 istiyorum bakalım eşimde pazartesi olursa 5gün babalık izni veriyolar die h. Sonuna yakın ondan boşa almış gibi olcak 8 kasımı erken gördü doktor 3ün 5in hesabını yapıyo

Kızlar su neden azalır? Dokuza düşmüş suyumuz. Yarın bir test var onu yapacaklar. Akıntım oluyor ara ara. O bebeğin suyu mu yoksa idrar yolu enfeksiyonu ile mi ilgili diye. Moralim bozuldu biraz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar doğurdum ben biraz zor oluyo kendime gelmem ama şükür minnak kızım da iyi uyuyo
Ay maşallah Allah analı babalı büyütsün canım çok sevindim sende tez vakitte toparlanırsın bol bol sütün olur inşallah sana danışacağımız çok şey olacak
Kızlar ilk NST’m Yalancı sancı filan yok değil mi bebek hareket ettikçe bi yükseldi gibi oldu ama bilemedim
yok benimde böyle çıkıyor sancı mancı yok

Bizde 38.hafta kontrolünden geldik.maşallah 3 kilo olduk çok şükür doktorumuz normal doğum için pozisyonu uygun dedi çatı muayenesi yapmadığını söyledi doğumda artık normale uygun muyuz değil miyiz öğrenecez galiba.devlette olan hiçbir şeye şaşırmıyorum artık her bebek 40haftada olmayabiliyor o yüzden şimdiden hazırlıklı ol dedi.gerçi nst de sancı çıkmadı ama ben niyese haftaya gelecek gibi hissediyorum bakalım tanıdığım ebe günde 3 tane hurma ye aktardan adaçayı al iç bol bol yürüyüş yap dedi.bunları denicem şimdilik bu kadar haftaya gidicem

Bu arada akıntım çok çoğaldı kaşıntı yapmaya başladı.2 gece kullanacağım fitil ve krem yazdı iyi gelir de bir daha tekrarlamaz umarım sizinde kaşıntı olursa ihmal etmeyin söyleyin bebişler doğum anında enfeksiyon kapmasın Allah korusun

Merhaba kızlar, benim de bugün kontrolüm vardı.Çok heyecanlı gittim fakat bebeğim 10 gün geride çıktı kilo olarak.Çok moralim bozuldu tabi ntsde de sancım çıktı ciğer geliştirici iğne yaptırdı dr.um önlem olarak.Haftaya tekrar gidicem. Anlamadığım şekilde geçen ay çok kötü geçmişti benim için iştahım yoktu etkiledi tabi.Bol bol yiyip içmem lazım.Dualarınıza ihtiyacım var inş. toparlar bebeğim ve vaktinde doğar.

Bizim de 3250 olmuş ama on gün önce 13 olan suyu 9'a inmiş diye gördü doktor. Bakalım yarın tekrar gidicem. Güzel haberler ile gelirim umarım. Hurma olayını sordum gerek yok dedi benim doktorum.

Canım umarım hepsi sağlıklı şekilde dünyaya gelir. Bebeğe kilo aldıran yiyecekler tüket lütfen

32 de 1800 35 de 2400 Gr di benim oğlan yarın 36+1 de gideceğim kontrole Dr kilosuna bişey demedi ama başkalarıyla kıyaslarsam düşük

Ben ilgilenirim bakarım yazarım niye öyle diyonuz anca beraber kanca beraber o kadar da vakit ayrılır bişey olmadiktan sonra
Ayy canım benim çok kalp
Insallah hasta değilsindir canim yani olmasın umarım. Son zamanlarımız ve vücut dirençli olmalı
Akşama doğru halsizlik başlıyor ama hamilelikten mi hastalıktan mı bilemiyorum inşallah canım sağol
Ayy hayırlı olsun analı babalı sağlıkla büyüsün inşallah

Gözün aydın sağlıkla analı babalı büyüsün inşallah. Normal miydi sezeryan miydi senin
Bizimde dün göbeğimiz düştü bu gün de yıkadım onu miss gibi ohh
Ohhhh darısı başımıza...göbek bağı için birsey verdiler mi solusyon felan
Benim hep akıntı var fitilde kullandım ama geçmedi...kaşıntı yok sukur
Cok takılma kiloya doğru olmayabilir kizimda hic tutmadı...tutsada sağlıklı olsun yeter...kuzenim 36 haftada doğurmuştu ki kilo 400 gram kuveze bile girmedi minik...

Bizim de 3250 olmuş ama on gün önce 13 olan suyu 9'a inmiş diye gördü doktor. Bakalım yarın tekrar gidicem. Güzel haberler ile gelirim umarım. Hurma olayını sordum gerek yok dedi benim doktorum.
Maşallah kilosu iyimiş üzme kendini bu saatten sonra gelse de sıkıntı olmaz inşallah güzel haberlerle gelirsin yarın Havuç suyu suyu arttırıyor diye biliyorum.hurmayı bana ebe dedi bir zararı yoktur doğumu kolaylaştırıyormuş doğumdan sonra yenirse sütü arttırıyormuş denicem

Merhaba bugün itibariyle 35+6yım cuma günü kontrolüm var. Geçen cuma kontrolde bebeğim 3089 gram çıktı. Kilosu ve kafasının büyüklüğü 3 hafta öndeymiş. 2 sefer nstye girdim ama aktif bir sancım yok. Kilosunun fazla olması ve kafasının büyük olması sezaryene sebep olacak birşey midir? Henüz çatı muayenesi olmadım fakat gelişimi itibariyle ileri olduğu için çatımda müsait olursa ve bebek kanala girerse doktor tarafından normal doğum başlatacak birşeyler yapılabilir mi?

Benimde baştan beri akıntım var ama bu hafta aşırı arttı ayağa kalkıyorum su gibi geliyor oturuyorum su gibi geliyor günde 5 kere çamaşır değiştirdiğim halde kuru tutmakta zorlanıyorum ondan kaşıntı başladı sanırım.
o haftalarda benimde bir hafta geride çıkmıştı.bebeklerin sıçrama kilosu oluyormuş seninkide yakındır bir sonraki kontrole artmış olur.sancın artmasın hareket etmemeye çalış bol bol dinlen yemek ye meyve ye yat.inşallah vaktinde doğar

Bende Meryem Ana otu, ahududu yaprağı ve Hint yağını aldım yarın veya bir sonraki gün yapmaya baslayacam suan grip gibi olduğumdan biraz toplamak istiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…