2020 yılında Tüp Bebek Yaptıranlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bırak ellemesin zaten. Benimki alt değiştirdi bi kaç kez artık elletmiyorum poposu hassas diye. Bi bez değiştirecek bana başlıyor bezini ver, kremini ver, ıslak mendil çıkar, kirli bezi at. Ne anladım o işten. Adı alt değiştirdim olsun..

Verirsin canım kiloları dert etme. İkizler bi ayaklansın eskisindende zayıf olursun. Herşeye bi laf demek zorundalar çünkü. Bişeye karışmazlarsa olur mu hiç.

Çok şanslısın bence. Ne güzel senden uzak. Ya benimki gibi haftada 1 gelip seni sinir edip herşeye karışıp gitseydi. 😂
İnşallah canım uğraşıyorum valla vereyim diye kendimi sevemez oldum aynaya bile bakasım yok. Aaa karışması lazom sanki benim evladımı benden çok düşünüyor gibi

İnşallah canım uğraşıyorum valla vereyim diye kendimi sevemez oldum aynaya bile bakasım yok. Aaa karışması lazom sanki benim evladımı benden çok düşünüyor gibi

Verirsin hiç düşünme bile..
Aaa tabiki senden çok düşünüyor canım. Sen karnında taşımadın doğurmadın ki sen bilesin. Benim ki tutmuş diyor ki oğlana hep sana dua ediyorum iyi ol mutlu ol diye. Dedim bende ediyorum hem anneler dua edince bebeklerin etrafında melekler onları korurmuş diyorum. Ben ediyorum ya korur tabi diyor. Dedim anneler diyorum, bende anneyim ya işte ben anne değilmiyim diyor. Dedim bebeklerin kendi annelerinden bahsediliyor annesi benim ya hani.. Sustu bişey demedi. Kendilerini bizim çocukların annesi filan sanıyorlar galiba.
Canım yarında yapmazsa istersen götür

Sabah eşim aile hekimine gidecek. Fitil, şurup neyse artık bişey versin diye. Çocuk doktoru görsün dersede hastaneye götürürüz.

Amin canım. Evlat çok başka oluyormuş.
Hemde çok başkaymış gerçekten. Geçen gün düşünüyorum diyorum bu evlat sevgisi nasıl bi sevgiymiş anneye babaya kardeşe eşe duyulan sevgiden çok çok ayrı bişiymiş tarif edilemeyen bişeymiş severken insanın içinin titremesi nasıl bişeymiş şimdi anlıyorum ☺️

Hala kaka yapmadı kızlar, 5 gün olacak sabaha kadar yapmazsa. 🤦🏼‍♀️

Canım dediğim gibi 3 kez bacakları karnına bastır zeytinyağı olmadi eger varsa elinde ince bir enjektörün ucunu poposuna ittir. En olmadı organik bir sabundan cok az minicik bir parçayı içeri yolla .. buna sabun kaçırma deniyor. Ben yapmıştım keçi sütü sabunu vardı bende doğal... Ondan azıcık poposunun içine ittirdim....Baya da küçüktü daha... Çekindim hatta yaparken...Ama sonra yaptı....Yapar merak etme....

Hemde çok başkaymış gerçekten. Geçen gün düşünüyorum diyorum bu evlat sevgisi nasıl bi sevgiymiş anneye babaya kardeşe eşe duyulan sevgiden çok çok ayrı bişiymiş tarif edilemeyen bişeymiş severken insanın içinin titremesi nasıl bişeymiş şimdi anlıyorum ☺️

Evet bence de öyle. Yani aynı şeyi düşündüm. Bir tane daha yapsam dedim hatta :)

Ikinci denemenzde tum süreç bastan mi basladi? Yoksa o dondurulms olnlarla mi devam edildi? O zamn daha kisadr degl mi? Yani tutmama ihtmline karşı mi dondruluyor? Bir de sakncasi yoksa yasiniz kacti? Biktrdim valla kusura bakmyin nolur ya

Ben gatada tedavi gördüm. Prof Dr Seyit Temel Ceyhan var tüp bebek bölümünün başında. Özel muayeneside varmış ben gitmek istedim gelmene gerek yok ben yapıyorum zaten yine değişen bişey yok dedi. Hemşirelerden hasta bakıcıdan doktorumdan çok memnun kaldım. Hiç kötü bi muamele görmedim. Herşeyi gayet detaylı ve ilgili anlattılar her zaman. Zaten dediğim doktoru araştırırsan şehir dışından bile gelen hastaları var. Tüm süreci Temel hoca takip ediyor, doktor değişikliği yok. İstersen gidip görüşebilirsin. Raporla yaptırdım ben ama raporsuzda yapıyorlar.

Cevabnz icn cok tesekkur ederim..hayirlsyla,saglikla kucagnza alin insallah..
Gata ile ilgili bikac olumsz yorum gordum korktum. Bir de baska bolumde kndi yasadgm bi olumszlk olmstu bi daha da gtmedim oraya.
[/QUOTE]
Süreciniz şuan hangi aşamada bilmiyorum ama temel hoca gerçekten işinin ehli bir doktor. 2017 yılında onun vesilesiyle tüp bebek tedavisiyle hamile kaldım. Benden sonra kuzenim gitti o da olumlu sonuç aldı şükürler olsun. Şimdi nasipse dondurulmuşlarla 2.tedaviye başlayacağız. Rabbim sizlere de nasip etsin inşallah

Ben hergün daha çok seviyorum sanki. Ve dediğin gibi çok başka bi sevgi hiç bi sevgiyle kıyaslanamaz. İnsan kendini unutuyor evladını düşünmekten. Çok şükür Allah'ıma bize bugünleri gösterdi. Oğlumu her sevdiğimde Rabbim isteyen dileyen herkese nasip etsin diyorum hep.
Canım dediğim gibi 3 kez bacakları karnına bastır zeytinyağı olmadi eger varsa elinde ince bir enjektörün ucunu poposuna ittir. En olmadı organik bir sabundan cok az minicik bir parçayı içeri yolla .. buna sabun kaçırma deniyor. Ben yapmıştım keçi sütü sabunu vardı bende doğal... Ondan azıcık poposunun içine ittirdim....Baya da küçüktü daha... Çekindim hatta yaparken...Ama sonra yaptı....Yapar merak etme....

Zeytinyağını kulak çöpüne sürüp kaç kez uyardım ama yapmadı, rezene içirdim gaz damlası verdim hiç biri fayda etmedi. Organik sabun yok evde sabah eşim ilk iş gidicek aile hekimine. Bi şurup yada fitil verir sanırım. Ben ondan çok rahatsızım zaten oğlan biraz ıkınıyo ama genel hali iyi.

Kızlar bizde 3 aylık kontrole gittik elini emmesini sordum sizlerin bebeklerde öyleydi ama korkulacak bir durum yok elleriyle keşfettiği için ağzına goturuyormus geçici bir durum ve damak sertlestiriyor buda dişi çıkacak anlamına gelmiyor bunun için çok erken dedi egzama için kortizonlu krem verdi yine 1 kilo almış arada oturur pozisyonda durdur ellerinden tutup dedi pusette ayaklardan destek alarak kayıyordu onun içinde bu aylarda beklediğimiz şeyler tek bırakmayın dedi dönmesi için de daha çok erken dedi tükürük salya artışı başlamıştı oda damak sertlestirip dişe hazırladığı içinmiş

Kızlar bizde 3 aylık kontrole gittik elini emmesini sordum sizlerin bebeklerde öyleydi ama korkulacak bir durum yok elleriyle keşfettiği için ağzına goturuyormus geçici bir durum ve damak sertlestiriyor buda dişi çıkacak anlamına gelmiyor bunun için çok erken dedi egzama için kortizonlu krem verdi yine 1 kilo almış arada oturur pozisyonda durdur ellerinden tutup dedi pusette ayaklardan destek alarak kayıyordu onun içinde bu aylarda beklediğimiz şeyler tek bırakmayın dedi dönmesi için de daha çok erken dedi tükürük salya artışı başlamıştı oda damak sertlestirip dişe hazırladığı içinmiş

İyi maşallah canım. Benim oğlanda kayıyor pusette, kemerini takarak kullanma vakti geldi sanırım.

Ohh iyi bari aşağı yukarı hepimizin bebislerde aynı seyler var.demek gelişimin bir parçasıymış hepsi.bende benim kizi artık koltuğa yatırıp bırakmıyorum çünkü bezini değiştirirken bile poposunu kıvıra kıvıra kaydiriyor ☺️

Oğlanın tırnağını keserken parmağını kanattım ilk kez.. 🤦🏼‍♀️ O 15 20 saniye ağladı ama ben ondan çok ağladım..
Bende ilk kestigimde kanattim o hiç aglamamisti ama bende aynı senin gibi o kadar çok ağladım ki kendimi zor susturmuştum.hemen kaldırıp kucağıma alıp sarılmıştım hıçkıra hıçkıra nasıl ağladım.sanki benim etim kesilmis gibi içim yanmıştı..uzme kendini canım.bizlerde bazı şeyleri tecrübe ede ede öğreniyoruz sonuçta.cok geçmiş olsun miniğe 🙏🥰

Bende ilk kestigimde kanattim o hiç aglamamisti ama bende aynı senin gibi o kadar çok ağladım ki kendimi zor susturmuştum.hemen kaldırıp kucağıma alıp sarılmıştım hıçkıra hıçkıra nasıl ağladım.sanki benim etim kesilmis gibi içim yanmıştı..uzme kendini canım.bizlerde bazı şeyleri tecrübe ede ede öğreniyoruz sonuçta.cok geçmiş olsun miniğe 🙏🥰

Bende hemen kaldırıp sarıldım nasıl ağladım. Kanıda çok az ama geç durdu. Sağol canım bi daha yaşamayız inşallah sende bende.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X