2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

Yogun ve uykusuz geciyor gunler cnm.Uykusuzluk zorluyor geceleri ana keyifli ya sevdim ben anneligi☺
Hemen buyumesinler istiyorum.
Sende nasil durumlar
Bende de durumlar aynı şuan ikisini yüz üstü bacaklarımın üzerine yatırdım masaj yapıyorum ikisinin birden krizleri geldi🙈

Ben gece uzun uyumaları için yatmadan 1,2 saat önce onları oyalıyorum sonra altlarını değiştirip doyurup yatırıyorum 2,3 saat yatıyorlar uyandıklarında tekrar doyurup yatırıyorum 2,3 saat daha yatıyorlar uykumu almış oluyorum..

Kizlar selam;
En son bebegimin sag memeyi almadigini yazmistim saolun herkesin tavsiyelerini okudum fakat futbolcu tutusu diye bi emzirme sekli var cocugu tersten tutuyorsun.. bu sekille emzirmeyi basardim cok sukur ama sol meme kadar uzun sure durmuyo orada tabiki.. simdide artik emmeye iyice alisti memede uyumayi ogrendi.. ne olursa olsun memeye yapisiyor ve orada uyuyor sizinde memede uyumaya mi alisti? Durumlar nedir sizde

Canim benim cok sağol cevabin icin.. sezeryana girmeden hemen önce gördüm mesajını ve bayaa rahatlattı. Epidural yaptılar biraz korktum ama bana genel anesteziyi sunmadilar bile.. simdi bebeğimle yatiyoruz herhalde 2020 Ekim tüp bebek grubunun son annelere ben ve dubleangel olduk.. 😍🥰

Masallah canim cok sevindim:) ameliyatta guzel gectiyse sikinti yok😌 Allah saglikla buyutmeyi nasip eder insallah🙏🏻🙏🏻 Sezeryanda cabuk ayaga kalkmwk istiyosan bol bol yuru.. yoksa gaz sancisi oluyor daha cok iki buklum oluyorsun..

Kızlar bişey soracağım Philips avent ultra air emzik aldım ama böyle değişik kokuyor plastik plastik normal mi? Yıkadım kaynattım hala öyle bu şekilde vereyim mi normal mi?

Merhaba aynı gün dogum yapmısız benim bebegim için de dil bagı var ama tip3 cok hafif. Siz dil bagını alırdınız mı. Emmesi nasıl. Bizim ki memeyi tutmada zorlanıyor
Tipini söylemediler ama basit bir işlem dediler. Doktor ışın tedavisiyle aynı anda yapmayalım dedi p.tesi yaptırırsınız dedi ama şuanda çok güzel emmeye başladı şu sarılığı tamamen geçene ve kendini toparlayana kadar yaptırmayalım diyorum eşime. Zaten mama hiç sevmiyor emmeyi de bırakırsa zor olur. Bizim ki de memenin tüm kahverengi kısmını ağzına alamıyor ondan yara oldu hep ama sırf şu sarılık geçsin diye katlanmaya çalışıyorum.

bizde sarılığı atlattık çok şükür. ama bu sefer de işitme testine takıldık. yine geçemedi ve mecburen fakülteye sevk ettiler. valla çocuk gayet irkiliyor seslerde. test sırasında bile tepki veriyordu seslere. ama nasıl geçemedik yine anlamadım. şiödi şu hastalok dçneminde mecburen fakülteye götüreceğiz.
göbeğimizde düşemedi bir türlü. ama yıkadık artık bugün dikkatli bir şekilde. çocuk rahat etti.
yarın da yenidoğan çekimimiz var🧿
Bende bugün yıkayacağım inşallah. Sarılığı atlattığınızı nasıl anladınız test mi yapıldı? Çocuk seste irkiliyorsa işitiyordur neden bu kadar takıldılar acaba. Bence bir sıkıntı çıkmayacak.

Bende de durumlar aynı şuan ikisini yüz üstü bacaklarımın üzerine yatırdım masaj yapıyorum ikisinin birden krizleri geldi🙈

Ben gece uzun uyumaları için yatmadan 1,2 saat önce onları oyalıyorum sonra altlarını değiştirip doyurup yatırıyorum 2,3 saat yatıyorlar uyandıklarında tekrar doyurup yatırıyorum 2,3 saat daha yatıyorlar uykumu almış oluyorum..
Tek basina mi bakiyorsun?
Karinlari guzel doyduysa cok guzel uyuyorlar.
Tek sıkıntı ayni anda aciktiklarinda oluyor,biri acligina hic dayanamiyor sekeri dusuyor sanirim 😂

Tek basina mi bakiyorsun?
Karinlari guzel doyduysa cok guzel uyuyorlar.
Tek sıkıntı ayni anda aciktiklarinda oluyor,biri acligina hic dayanamiyor sekeri dusuyor sanirim 😂
Evet canım tek başına bakıyorum ben ikisini aynı anda emziriyorum sonra mama hazırlayana kadar emzik veriyorum benimkilerde kriz geçiriyor acıkınca🤣

Kizlar selam;
En son bebegimin sag memeyi almadigini yazmistim saolun herkesin tavsiyelerini okudum fakat futbolcu tutusu diye bi emzirme sekli var cocugu tersten tutuyorsun.. bu sekille emzirmeyi basardim cok sukur ama sol meme kadar uzun sure durmuyo orada tabiki.. simdide artik emmeye iyice alisti memede uyumayi ogrendi.. ne olursa olsun memeye yapisiyor ve orada uyuyor sizinde memede uyumaya mi alisti? Durumlar nedir sizde
Evet benimki de memede uyuyor. Uyku arası arada çekiyor. Derin uykuya geçince ya kendisi çıkarıyor yada ben hafifçe çekiyorum anlamıyor.Derin uykuya geçemediyse memeyi geri çekerken tekrar emmeye başlıyor.

Kızlar bişey soracağım Philips avent ultra air emzik aldım ama böyle değişik kokuyor plastik plastik normal mi? Yıkadım kaynattım hala öyle bu şekilde vereyim mi normal mi?
normaldir cnm ver sen. ilk anda kokuyor
Bende bugün yıkayacağım inşallah. Sarılığı atlattığınızı nasıl anladınız test mi yapıldı? Çocuk seste irkiliyorsa işitiyordur neden bu kadar takıldılar acaba. Bence bir sıkıntı çıkmayacak.
3gün test yapıldı son testte düşüşteydi daha da istemedi doktor. rengi yerine geldi

Tipini söylemediler ama basit bir işlem dediler. Doktor ışın tedavisiyle aynı anda yapmayalım dedi p.tesi yaptırırsınız dedi ama şuanda çok güzel emmeye başladı şu sarılığı tamamen geçene ve kendini toparlayana kadar yaptırmayalım diyorum eşime. Zaten mama hiç sevmiyor emmeyi de bırakırsa zor olur. Bizim ki de memenin tüm kahverengi kısmını ağzına alamıyor ondan yara oldu hep ama sırf şu sarılık geçsin diye katlanmaya çalışıyorum.
Bizim de sıkıntı aynı memeyi tam kavrayamadıgı için memeler acıyor.hemen agzından kacırıyor bir dakika ancak emiyor sonra tekrar tutturuyoruz tutmayınca sinir olup aglıyor. Siz dil bagını aldırırsanız bana mesaj atar mısınız fark olup olmadı diyerek.

Bizim de sıkıntı aynı memeyi tam kavrayamadıgı için memeler acıyor.hemen agzından kacırıyor bir dakika ancak emiyor sonra tekrar tutturuyoruz tutmayınca sinir olup aglıyor. Siz dil bagını aldırırsanız bana mesaj atar mısınız fark olup olmadı diyerek.
Biz 40 ı çıkınca yaptıralım diye düşünüyoruz yaptırınca haber veririm.

Peki extra mama filan veriyormusun? Birde ne kadar uyuyor bebeğin?

X