2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

aynen canım en mantıklısı da 5 aydan sonra almak ozaman aşerme, bel ağrıları, düşük riski, kanama korkusu da yok rahat rahat alışveriş yapabiliriz.. hatta ben beşik ve arabayı son ay almayı düşünüyorum ne olur ne olmaz..

Valla benimki ni duymayan kalmamış çok geniş bi aileyiz en yakınlarıma söyledim e gelinler analarına söylese babaannem hastaydı halam köyden babamlara geldi kardeşimin bende olduğundan anladı oda diğer 5 halam yengeme söylese yayılmaması pek mümkün değil 😁😁 Allah beni ve bebislerimi korusun sadece ikiz olduğunu bilmiyorlar oda duyulur..
He birde eşim sağolsun içinde birsey tutamıyor daha ben idrarda pozitifi görünce baba oluyorum demiş arkadaslarina🙈 çok utanmıştım eşime kızdım ama ne fayda olan olmus😀😀

aynen canım hem fazla seçenek yok hemde güzel kullanışlı olanları çok pahalı..
Bakalım mecbur alicaz dışarı çok çıkıyorum ben normalde ikiz olsada çıkmak zorunda kalıcam biliyorum Allah yardımcımız olsun😁
bencede efsane onlar canim😁 gorumcemde eksi yiyiyoruz kızımızmi olacak demişti ama tutmadi😁
ciddi ciddi çocuk yaparmi😳 bide MS hastası Allah akıl fikir versin.. Gerçi niye sasiriyorsam benim eltimin de 4 çocuğu olmasa gidip yapar bide doğumda hayatı tehlikesi oluyor🤔
ne takiyorsun onları kuzum salla gitsin.. Valla ben her sorana tüp bebek diyorum.. Ayiplayan utansın çok şükür Rabbim her kuluna bu derdi vermez.. Dağına göre kar kuluna göre dert verirmiş.. Herkes bu yükü taşıyamaz bu yüzden çok özel olduğumuzu düşünüyorum millet konuşa dursun😊

evet çocuğu olmasına rağmen, hamile olduğumu bilmemesine rağmen kayınvalideme ottonun çocuğu olursa benımde olursa hangimizinkine bakacaksın diye sormaya başlamış bile.. oyuzden sımdıden soylemıyorumki fesatlığından nazar değdirmesin diye:KK43: yoksa başkasının nazar değdireceğini düşünmüyorum:)

ben oğluma bebek odası yapmadım kiradaydik sadece beşik almıştım beşiği çok büyük yeni evime sığmaz diye ablama verdim.. Şimdi pratik beşik ler alıcam 1 buçuk yasa kadar idare etsin çocuk odasini değiştireceğim odamız küçük ama kafamdaki gibi yapsam çok sık olacak..
bizde de park yatak var. büyük kurtarıcı. her yere taşıdım onu. iyiki aldım dediklerimden
bn şimdi 2.doğarsa allah izin verirse yaak yaptırıcam montessori

Kızlar bide iki gündür kramp giriyor sanki. Hani adet sancısı girer adet sökülür ya öyle bir kramp giriyor 10dk fln. Günde bir kaç kere oluyor dünden beri. Normal mi sizce
Normaldir canım doktor öyle ağrılarım da olabilir demişti bana banada oluyor arada değişik ağrılar olup geçiyor

Bende korktum bi an bırakınca birşey olurmu acaba diye 🤔
Bnde korktum sordum doktora hatta dedi pozitifi görünce biraktiriyor çoğu doktor ama kaç arkdsm kanama yaşadı erken bırakınca bıraktım 3 gün sonra pembe leke geldi tesadüf olamaz bnce ya var Bi alakası

aynen canım en mantıklısı da 5 aydan sonra almak ozaman aşerme, bel ağrıları, düşük riski, kanama korkusu da yok rahat rahat alışveriş yapabiliriz.. hatta ben beşik ve arabayı son ay almayı düşünüyorum ne olur ne olmaz..

Valla benimki ni duymayan kalmamış çok geniş bi aileyiz en yakınlarıma söyledim e gelinler analarına söylese babaannem hastaydı halam köyden babamlara geldi kardeşimin bende olduğundan anladı oda diğer 5 halam yengeme söylese yayılmaması pek mümkün değil 😁😁 Allah beni ve bebislerimi korusun sadece ikiz olduğunu bilmiyorlar oda duyulur..
He birde eşim sağolsun içinde birsey tutamıyor daha ben idrarda pozitifi görünce baba oluyorum demiş arkadaslarina🙈 çok utanmıştım eşime kızdım ama ne fayda olan olmus😀😀

aynen canım hem fazla seçenek yok hemde güzel kullanışlı olanları çok pahalı..
Bakalım mecbur alicaz dışarı çok çıkıyorum ben normalde ikiz olsada çıkmak zorunda kalıcam biliyorum Allah yardımcımız olsun😁
bencede efsane onlar canim😁 gorumcemde eksi yiyiyoruz kızımızmi olacak demişti ama tutmadi😁
ciddi ciddi çocuk yaparmi😳 bide MS hastası Allah akıl fikir versin.. Gerçi niye sasiriyorsam benim eltimin de 4 çocuğu olmasa gidip yapar bide doğumda hayatı tehlikesi oluyor🤔
ne takiyorsun onları kuzum salla gitsin.. Valla ben her sorana tüp bebek diyorum.. Ayiplayan utansın çok şükür Rabbim her kuluna bu derdi vermez.. Dağına göre kar kuluna göre dert verirmiş.. Herkes bu yükü taşıyamaz bu yüzden çok özel olduğumuzu düşünüyorum millet konuşa dursun😊
Bencede kuzum en mantıklısı son aya bırakmak iyi değil derler ya hemen almaya öyle şeyleri bende ondan korkuyom biraz..
Yaaaa sevinçten söyleniyor kuzum ☺️ Aslında bağıra bağıra söylemek isterdim de nazardan kötü kalplilerden korktuğum için bizimde aileler bide yakın bazı arkadaşlar biliyor onlarda iyi insanlar çok dua ettiler saolsunlar 🙏 eşlerde mutluluktan havaya uçuyorlar zor tutuyorlar kendilerini zaten 🙈 şu düşük risklerini bi atlatalım Allah’ın izniyle biraz daha rahatlarız 🤗

Anı giriyor sanki o an adet olcm geçiyor birden ama bir iki kere oluyor normal mi bilemiyorum evham yapıyorum bide çok dinliyorum ben kendimi yatip duruyorum hep çünkü
Canım bide bu adet zamanın da oluyormuş hamilelikte bu ağrılar bide lekelenmeler falan diye duydum ben adet tarihin geldiyse oda olabilir

Bnde korktum sordum doktora hatta dedi pozitifi görünce biraktiriyor çoğu doktor ama kaç arkdsm kanama yaşadı erken bırakınca bıraktım 3 gün sonra pembe leke geldi tesadüf olamaz bnce ya var Bi alakası

Şimdi tuvalete girdim kan geldi peçeteye gene ya

Canım bide bu adet zamanın da oluyormuş hamilelikte bu ağrılar bide lekelenmeler falan diye duydum ben adet tarihin geldiyse oda olabilir
Evet aynı zamana denk geldi plasental shift veya atılım kanaması deniyor aynı tarihlerde oldu ikinci adet donemiydi. Zaten akmadi bile peçeteye geldi ama korkutuyor.

Şimdi tuvalete girdim kan geldi peçeteye gene ya
Çok zor canım ben ilkinde öyleydim titriyordm resmen ama bnce doktorunla konuş sen yine baksın bir bebişe kanama olunca bebeğe de zarar verir bazı durumlarda. Olmadı yatırsın hastaneye için rahat etsin hem

Çok zor canım ben ilkinde öyleydim titriyordm resmen ama bnce doktorunla konuş sen yine baksın bir bebişe kanama olunca bebeğe de zarar verir bazı durumlarda. Olmadı yatırsın hastaneye için rahat etsin hem
İki gün öncede daha fazla geldi gittim canım baktı kanama alanı var 2 tane dedi geçen hafta serum vurduğu için gerekli önlemi almışız dedi ilaçlarını kullan istirat et dedi bebeğe baktı iyi çok topun parça şeklinde olursa ağrılı öyle kork yoksa korkma dedi şimdi baktım yok pedde falan gene alamadan geldi herlde

bizde de park yatak var. büyük kurtarıcı. her yere taşıdım onu. iyiki aldım dediklerimden
bn şimdi 2.doğarsa allah izin verirse yaak yaptırıcam montessori

Rabbim nasip ederde kucağımıza alırsak ilk 1 yasına kadar nasıl yatak alcaz ben bebek odasını sımdıden yaptırmıcam bu dediğiniz montessori yataklar yenı doğanlar için uygun değil ama değilmi?

İki gün öncede daha fazla geldi gittim canım baktı kanama alanı var 2 tane dedi geçen hafta serum vurduğu için gerekli önlemi almışız dedi ilaçlarını kullan istirat et dedi bebeğe baktı iyi çok topun parça şeklinde olursa ağrılı öyle kork yoksa korkma dedi şimdi baktım yok pedde falan gene alamadan geldi herlde
Sen çok evham yapıyorsun bende senin gibiyim ama sen baya panikte oluyorsun canım sakin ol düşünmemeye çalış o zaten seninle şıkır şıkır kanama olmadan korkma

Rabbim nasip ederde kucağımıza alırsak ilk 1 yasına kadar nasıl yatak alcaz ben bebek odasını sımdıden yaptırmıcam bu dediğiniz montessori yataklar yenı doğanlar için uygun değil ama değilmi?
Yok canım montessori biraz büyüyünce güzel olur yeni doğanlara küçük beşik ler tavsiye ederim mo
Canım ya benim peçeteye kan geldi az önce şimdi yok senin oğlanda kanama olurkende böyle bi gidip geliyormuydu kanama
Yok canım benimki iki kere yoğun oldu kesildi..
Ama bu sefer senin dediğin gibi her lavaboya gittiğimde peçeteye gelecek şekilde geliyordu çok kanama olmadıkça korkma bence..
Birde kan sulandırıcıyi sor doktoruna o dan geliyor olmasın acaba?

Dün doktorum sunuda söyledi kan uyuşmazlık olunca da kanama olur kan uyuşmazlığıniz varmı eşinle?

ben kızımda yatak odama park yatak aldım. tekerleri olduğu için evin içinde istediğim yere götürdüm. katlanıp çantasına koyup yatılı gttiğim yerlere götürdüm. o tahta küçük beşiklere hiç para vermeyin derim.uzun soluklu olmuyor çünkü

ben kızımda yatak odama park yatak aldım. tekerleri olduğu için evin içinde istediğim yere götürdüm. katlanıp çantasına koyup yatılı gttiğim yerlere götürdüm
Bnde kesinlikle park yatak istiyorum en kullanışlı en rahati

Sen çok evham yapıyorsun bende senin gibiyim ama sen baya panikte oluyorsun canım sakin ol düşünmemeye çalış o zaten seninle şıkır şıkır kanama olmadan korkma
Valla okdr rahatlamaya ihtiyacım varki anlatamam canım kabus gibi geliyor bana bi alışamadım şu kanamalara doktorda aynısını dedi yoğun ve parçalı olurda öyle kork dedi senin o zaman ki kaç haftalıktı olduğunda

X