2020 Ekim tüp bebek anneleri beraber bekleyelim.

benım canım şu kornişon turşulardan çekti dün ve 1 tabak yedim.. tatlı bişi kesinlikle çekmiyor canım.. eskilerin dediğine göre kız demek galiba bu ama bence Rabbim sağlıklı sıhhatlı hayırlısını nasip etsinde kız erkek farketmez benim için:)
Benimde hep kısır ve tursu istiyor canim bu aralar cin takvimi erkek diyor canim kiz istiyor ama hayirlisi sagliklibolsunda 😍

ben sağlık ocağında biraz tahlil yaptırmıştım doktorum isteyince aile hekimine verdim yaptığım tahlilleri icin da bunlardan varsa isaretlemesini rica ettim kalanını özelde yaptım eşim devlete gitme corona var dedi..
banada oldu bir iki kere canım damara denk gelmiştir artık iğne yapacak yer kalmadı..

Oğlumda ilk Turşu ve eksiyi aserdim şimdi yine eksi ve turşu yiyiyorum tatlıyi görmek bile istemiyorum😁

Yaaa ozaman ekşi yiyince kız olacak efsanesi yalanmış:) sağlıklı sıhhatli olsunda kız erkek farketmez:)

Cevapta versem aynı açıklamayı belki 50 kere yaptım yok aynılar hala bilerek yapıyorlar zaten artık anladım iyice. TV açık mesela bk diyo bu da szn gibi tüp yaptırmış
Hic sevmiyorum bu tarz konusmalari o yuzden ailemde dahil hic kimse bilmiyor sadece esim ve ben

Cevapta versem aynı açıklamayı belki 50 kere yaptım yok aynılar hala bilerek yapıyorlar zaten artık anladım iyice. TV açık mesela bk diyo bu da szn gibi tüp yaptırmış

aman ne takıyosun ya mılleti.. hee evet çok şükür sağlığım yerinde param var imkanım var yaptırdım kime ne karısır de... hem kime tüp desem tüp bebekler seçilmiş oldukları için çok akıllı oluyolarmıs diyolar.. aynen öle akıllı da oluyolar.. Rabbim sağlıkla hayırla evlatlarmızı kucaklarımza almayı nasip etsin ya... milletede halt yemek düşer.. ben söyluyorum yakınlara fln tüp bebek yaptırdım tüplerimde bi sorun vardı diyorum hiçte gocunmuyorum... şöyle düşün Allah korusun kalpten bı sorunumuz olsa amelıyat olsak bunu saklıcakmıyız tabıkı saklamıcaz.. cunku Allah boyle yarattı.. bızım bu durumumuzda Allah'tan geliyor.. Tüp bebek yaptırmak ayıp yada günah değil.. o sizi aşağılamaya çalışan cahillere kulak asma...

Evet son zamana kadar kullanıp kullanmıycamı bilmek için dedi hiç test yapılmadan 12.haftada bırakanlarda var 🤔 yarın da estrofemi bırakcam ecoprin prednoluda bıraktım
Kalbi duyunca estrofemi bıraktım ben zaten leke sonra geldi bırakınca korkuyordum zaten ama hormonlar dan ariniyorux bırakmak iyi bnce

aman ne takıyosun ya mılleti.. hee evet çok şükür sağlığım yerinde param var imkanım var yaptırdım kime ne karısır de... hem kime tüp desem tüp bebekler seçilmiş oldukları için çok akıllı oluyolarmıs diyolar.. aynen öle akıllı da oluyolar.. Rabbim sağlıkla hayırla evlatlarmızı kucaklarımza almayı nasip etsin ya... milletede halt yemek düşer.. ben söyluyorum yakınlara fln tüp bebek yaptırdım tüplerimde bi sorun vardı diyorum hiçte gocunmuyorum... şöyle düşün Allah korusun kalpten bı sorunumuz olsa amelıyat olsak bunu saklıcakmıyız tabıkı saklamıcaz.. cunku Allah boyle yarattı.. bızım bu durumumuzda Allah'tan geliyor.. Tüp bebek yaptırmak ayıp yada günah değil.. o sizi aşağılamaya çalışan cahillere kulak asma...
Çok takıyorum bide ben canım ondan bir süre uzak kalcm herkesten küplere biniyorum çünkü

Kızlar bide iki gündür kramp giriyor sanki. Hani adet sancısı girer adet sökülür ya öyle bir kramp giriyor 10dk fln. Günde bir kaç kere oluyor dünden beri. Normal mi sizce

Aynen kuzum öyle yapıcam cinsiyetini öğrendiğim de inşAllah bir tane hediye alırım ilk hediyesi diyorum koyarım onu gözümün önüne 🙈 sonra 5.aydan sonra başlarım diom kuzum korkmasam hani herşeyini alıp koycam oda yapcam şimdiden 😂 normal yoldan hamile kalanlar korkmuyor bu kadar hemen paylaşıyorlar hamileliklerini söylüyorlar her yerde bizler nazar olur bşey olur dye saklıyoz göbeğim çıkana kadar diom ben şu 3ayı sağ salim atlatayım yakın çevremdekiler söylerim diom hep bi korku bizde 🙄 Rabbim yavrularımızı korusun İnşAllah 🙏
aynen canım en mantıklısı da 5 aydan sonra almak ozaman aşerme, bel ağrıları, düşük riski, kanama korkusu da yok rahat rahat alışveriş yapabiliriz.. hatta ben beşik ve arabayı son ay almayı düşünüyorum ne olur ne olmaz..

Valla benimki ni duymayan kalmamış çok geniş bi aileyiz en yakınlarıma söyledim e gelinler analarına söylese babaannem hastaydı halam köyden babamlara geldi kardeşimin bende olduğundan anladı oda diğer 5 halam yengeme söylese yayılmaması pek mümkün değil 😁😁 Allah beni ve bebislerimi korusun sadece ikiz olduğunu bilmiyorlar oda duyulur..
He birde eşim sağolsun içinde birsey tutamıyor daha ben idrarda pozitifi görünce baba oluyorum demiş arkadaslarina🙈 çok utanmıştım eşime kızdım ama ne fayda olan olmus😀😀

Ben de bakiyorum ama ikiz bebek arabasi secenek cok az
aynen canım hem fazla seçenek yok hemde güzel kullanışlı olanları çok pahalı..
Bakalım mecbur alicaz dışarı çok çıkıyorum ben normalde ikiz olsada çıkmak zorunda kalıcam biliyorum Allah yardımcımız olsun😁
Yaaa ozaman ekşi yiyince kız olacak efsanesi yalanmış:) sağlıklı sıhhatli olsunda kız erkek farketmez:)
bencede efsane onlar canim😁 gorumcemde eksi yiyiyoruz kızımızmi olacak demişti ama tutmadi😁
birtek eltimden saklıyorum cunku ciddi anlamda çocuğum olmasın istiyor.. şimdi hamile kaldığımı öğrenirse o da gidip MS hastası olmasına rağmen çocuk yapmaya çalışacak..:)
ciddi ciddi çocuk yaparmi😳 bide MS hastası Allah akıl fikir versin.. Gerçi niye sasiriyorsam benim eltimin de 4 çocuğu olmasa gidip yapar bide doğumda hayatı tehlikesi oluyor🤔
Bizimde aileler dışında kimse bilmiyor bilmedikleri halde atıp tutmaya çalışıyorlar bide ona sinir oluyorum aşağılar gibi
ne takiyorsun onları kuzum salla gitsin.. Valla ben her sorana tüp bebek diyorum.. Ayiplayan utansın çok şükür Rabbim her kuluna bu derdi vermez.. Dağına göre kar kuluna göre dert verirmiş.. Herkes bu yükü taşıyamaz bu yüzden çok özel olduğumuzu düşünüyorum millet konuşa dursun😊

Kızlar bide iki gündür kramp giriyor sanki. Hani adet sancısı girer adet sökülür ya öyle bir kramp giriyor 10dk fln. Günde bir kaç kere oluyor dünden beri. Normal mi sizce
Bir bilgim yok canım sen bir doktoruna sor istersen.. Ani girip çıkan kramplar normal de 10 dakika sürmesi normal gelmedi bana..

Bir bilgim yok canım sen bir doktoruna sor istersen.. Ani girip çıkan kramplar normal de 10 dakika sürmesi normal gelmedi bana..
10dk abartmış olabilirim 😂 sordum iki doktorumda normal kanama olmadığı sürece korkma bebek büyüyor dedi. Yarın 2cm olck bebis geçen doktor diyor karnin çıkmaya başladı mı 😂 dedim zaten göbeğim var anlamıyorum gaz varmış gibi his var sadece karnımda

10dk abartmış olabilirim 😂 sordum iki doktorumda normal kanama olmadığı sürece korkma bebek büyüyor dedi. Yarın 2cm olck bebis geçen doktor diyor karnin çıkmaya başladı mı 😂 dedim zaten göbeğim var anlamıyorum gaz varmış gibi his var sadece karnımda
Allah seni netmesin beni de korkuttun😂 10 dakika deyince normal gelmedi bana.. Ani kramplar normal rahim büyüyor birde ilk hamilelik te daha çok oluyor..

oo alışveriş istekleri başlamış. valla ilkinde herşeye heves ediyoruz. bende aldım da aldım. şimdiki aklım olsa asla almazdım. yeni yeni kaldı herşey. en başta oda yaptığım için pişmanım. keşke öle tam takır oda yapmasaydım. sonradan montessori yatak yaptırırdım.

Allah seni netmesin beni de korkuttun😂 10 dakika deyince normal gelmedi bana.. Ani kramplar normal rahim büyüyor birde ilk hamilelik te daha çok oluyor..
Anı giriyor sanki o an adet olcm geçiyor birden ama bir iki kere oluyor normal mi bilemiyorum evham yapıyorum bide çok dinliyorum ben kendimi yatip duruyorum hep çünkü

oo alışveriş istekleri başlamış. valla ilkinde herşeye heves ediyoruz. bende aldım da aldım. şimdiki aklım olsa asla almazdım. yeni yeni kaldı herşey. en başta oda yaptığım için pişmanım. keşke öle tam takır oda yapmasaydım. sonradan montessori yatak yaptırırdım.
ben oğluma bebek odası yapmadım kiradaydik sadece beşik almıştım beşiği çok büyük yeni evime sığmaz diye ablama verdim.. Şimdi pratik beşik ler alıcam 1 buçuk yasa kadar idare etsin çocuk odasini değiştireceğim odamız küçük ama kafamdaki gibi yapsam çok sık olacak..

X