2020 DE İKİZ BEBEK SAHİBİ OLACAK ANNELER

Bu testler rutin yapiliyor saglik ocagina gittiginizde yapiyorlar ben kontrole 15 gunde bir gidiyorum bir ay beni evde kimse tutamaz 15 gun zor sabrediyorum
Ben de zor sabrediyorum bir de daha önceden iki kaybım var kalp durması şeklinde o yüzden hep merak içindeyim sagliklilar mu diye. Toksoplazma testini sağlık ocağı yapmadı hastanede yapılıyor dendi hastanede de bir hafta sonraya randevu var geç mi kalırım bir sorun olur mu diye endişeelendim. Siz kaçıncı haftalarda yaptirmistiniz bu testleri acaba

Merhaba hanımlar çift yumurta ikizi 30+4 haftalık hamileyim bir oğlan bir kız bekliyorum tüp bebekle oldu çok şükür bin şükür aslında çok rahat bir hamilelik dönemi geçiriyorum başlarda migde bulantısı kusma çok oldu ama şu an tam 12 kilo aldım 47 48le hamile kaldim birde aşırı migde ağrısı yaşadım şu anda sukur yok iyiz herşey yolunda erken doğum riskimizde yok rahim ağzı uzunluğu 40 mm imiş çok iyi diyorlar bebeklerimin ikiside baş geliş yani başları asagida o yüzden biraz vajinal ağrı hissediyorum bizde durumlar boyle

bende 3 haftada bir gittim başlarda tüp bebek çift yumurta benimki 12 haftadan sonra ayda bir gitmeye başladım hala öyle inşallah kucağına alırsın sağlıkla, sürekli düşünmemek lazım keyif alacağın bir şeyler yap bence hep pozitif bakmak dua etmek en büyük gücümüz

Ben 6.Haftada yaptirdim sadece tokoplazma degil kan degerleri vitamin degerleri falan hepsine bakiliyor ona gore vitamin falan kullaniyoruz ben izmirdeyim saglik ocagi yapiyor sadece idrar kulturunu hastanede veriyorum saglik ocaginda olmadığı icin

Masallah size ne güzel Rabbim hepimize nasip etsin böyle sağlıklı ilerlemeyi

Çok sağ olun cevabınız için aslında öğretmenim çalışıyorum da ama bazen çok yorulduğum ve tedirgin olduğum oluyor bir şey olur mu vs diye Aslında Allah nasip edecek olduktan sonra her şey teferruat haklısınız düşünmemeye çalışmam lazım

Demek ki her ilde veya ilcede durum değişiyor burada yaptiramadim toksoplazmayi haftaya özele gideceğim bakalım. Diğerlerine sağlık ocağında bakıldı. Çok teşekkür ederim vakit ayırıp cevap verdiğiniz için Allah size de kolay bir hamilelik süreci ve doğum nasip etsin sağlıkla

Bende öğretmenim çok iyi anlıyorum yorgunluğu endişeyi aramızda daha zorlu çalışan süreci daha zor geçenlerde var bin şükür halimize önce kendimize sonra isteyen hasret çeken zorlu günler anlatanlara dualarımız gönlünü ferah tut zaman hızlı geçiyor ilk 3 ayı atlat daha da iyi hissedeceksin

Çok haklısınız şükür halimize. Size de kolaylıklar dilerim Allah yardımcınız olsun inşallah biz de o haftalara geliriz sağlıkla

Aa bu arada siz doğum iznine ne zaman ayrılmayı düşünüyorsunuz doktorunuzun bir tavsiyesi var mı hani haftalar ilerledikçe de daha zorlaşır özellikle yol da gidiyorsanız. Benim günde yarım saat gidiş yarım saat geliş bir saat yolum.

Ben ilçede yaşıyorum o yüzden yol sorunum yok, henüz konuşmadık doktorumla haftasonu kontrolüm var doğum planlamasını da konuşacağım iyi gittiği takdirde 32 haftaya kadar gitsem diyorum ama duruma göre artık.

Tsk ederim yanıtınız için. Suan zaten 7 haftaligim özele gidiyorum ama acaba 2 kontrollü mu gitmek lazım diye düşündüm. Sorun olmadıkça gerek yok o zaman.
Ben devlete perinatolog için gittim ama yine devlet hastanesi yönlendirdi ve risk görüldüğü için. İkiz hamileliği zır bebeklerimden birinin şu an suyu az birinin fazla ne olacak bilmiyorum

Merhaba 5+3 um asilama ile hamile kaldm 2. Asilamamda
Bugun 2 kese gorundu vajinal de degerim yuksek ama karindan goremedi hem cihaz eskiyms hemde ikiz oldugu icin deger yuksekmis biz şok tbi yillardir bu ani bekliyoruz
Kese biri 8 mm biri 5 mm ilk ikiz gebeliklerini ogrenen hanimlar fikirlerinizi onerilerinizi bekliyorum keselerinizin boyutu kacti vs her ayrintidan bilgilendirirsenz sevinirim

Masallah canim, herşeyin yolunda olması ne güzel.
Rahim boyu vajinal mi ölçüldü

Kmse yok mu

Canim merhaba ben adetten 2 gün sonra test yapmistim. Daha sonra hastanede acilde yaptirdim. Sonrada ozele kadin doguma gittim. Bakti bebek gorunmuyo bu degerlerde gorunmesi lazim dedi. Ben cok korktum. Diş gebelik sandi. Bende internetten araştr araştr kafayi yiyodum. Cumaydi gunlerden. Pazartesi mutlaka gormemiz lazim bebegi yoksa ameliyat dedi... Pazartesi bi gittim orda kucuk findik. Ama tek.. 8 mm idi sonraki randevumda yaninda bi tane daha vardi. Allahim.. neler yaşatıyor. Cok şaşırdim. Cunku ben cocuklugumdan beri ikiz isterim ama sülalemde yok. Eşimin ananesi var sadece. Ama cift yumurta ikizi benm ikizlerim. Doktor eşin etkilemedigini şans oldugunu soyledi cok guzel duygular.. insallah kucagimiza saglikla aliriz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…