2020 DE İKİZ BEBEK SAHİBİ OLACAK ANNELER

Canım çok geçmiş olsun, sağlıkla biran önce kavuşursun inşallah bebeklerine. Ben de 34 haftalık iken plesanta previadan dolayı yoğun kanamadan acil sezaryenle doğum yaptım. Ben 1 hafta yattım hastanede, bebeklerde 17 gün Kaldı, kavuştuk birbirimize çok şükür. Dua et ve pozitif enerji gönder onlara, ben her gün süt götürdüm. Yaklaşık 2 kiloyla taburcu oldular,evde daha iyi kilo alıyorlar şimdi. Erken doğum da olsa 32 hafta fena değil ikizler için, benimkilerin yanında 26 haftalık bebek vardı, 2 aydır oradaymış ve hayata tutunmuş, o bana hep umut oldu. Biran önce kavuşursun umarım kuzucuklarına.
Duallarin icin teşekur ederim canim
Evet 32 hafta fena degil ama ne bilim insan uzuluyor beterin beteride var yinede şükür bugun 15 gun oldu
Bebeklerim dogdugunda kilolari birinin 1460 digerinin 1940 digeri cok zayif dogdu keske oda daha biraz kilo alsaydi
Buyunun artik biberonla emziriyolar miş sence ne zaman cagirirlar sut vermem icin

Duallarin icin teşekur ederim canim
Evet 32 hafta fena degil ama ne bilim insan uzuluyor beterin beteride var yinede şükür bugun 15 gun oldu
Bebeklerim dogdugunda kilolari birinin 1460 digerinin 1940 digeri cok zayif dogdu keske oda daha biraz kilo alsaydi
Buyunun artik biberonla emziriyolar miş sence ne zaman cagirirlar sut vermem icin
Canım kiloya takılma, önemli olan sağlıklı olmaları, Solunumlarını desteksiz yapmaları, benimkiler çocuk hastanesinde olduğu için bir sürü başka çocuk vardı kuvözde, çoğu benimkilerden kiloluydu ama biz 2 kiloya yakın çıktık onlar daha taburcu olmadılar. Biberona geçtikten bir hafta sonra, emzirme hemşiresi ile deneme yaptık, 20 ml emebilmişti benimkilerden biri. Şimdi de biri emiyor, biri emmiyor, süt sağıp veriyorum. Tabi mama ile takviye de ediyorum. Evde daha iyi kilo aldılar .

Canım kiloya takılma, önemli olan sağlıklı olmaları, Solunumlarını desteksiz yapmaları, benimkiler çocuk hastanesinde olduğu için bir sürü başka çocuk vardı kuvözde, çoğu benimkilerden kiloluydu ama biz 2 kiloya yakın çıktık onlar daha taburcu olmadılar. Biberona geçtikten bir hafta sonra, emzirme hemşiresi ile deneme yaptık, 20 ml emebilmişti benimkilerden biri. Şimdi de biri emiyor, biri emmiyor, süt sağıp veriyorum. Tabi mama ile takviye de ediyorum. Evde daha iyi kilo aldılar .
Mrb canim
Bebişlerin durumu nasil toparlandilar mi
Hemşire yarin beni cagirdi sut vermem icin
Bisey sorcam sut verdiginde tek miydin yoksa hemşirede yanindamiydi ayri bi oda var mi
Ona gore elbisemi sececem de bide emzirdikten xonra ne zaman bebegini verdiler sana

Mrb canim
Bebişlerin durumu nasil toparlandilar mi
Hemşire yarin beni cagirdi sut vermem icin
Bisey sorcam sut verdiginde tek miydin yoksa hemşirede yanindamiydi ayri bi oda var mi
Ona gore elbisemi sececem de bide emzirdikten xonra ne zaman bebegini verdiler sana
Canım bebişlerim toparladılar çok şükür 3 kiloya dayandılar, evde daha sık besledim ben. Benim bebeklerin odasında sadece ikisi vardı, o yüzden rahattım, emzirme hemşiresi ile 3 sefer emzirmeye çalıştım, emzirmeden önce tartıyor bebeği, bırakınca tekrar tartıyor ne kadar emebilmiş diye. Emdikten 3 gün sonra da taburcu olmuştuk,17 gün kaldık galiba toplamda biz. Benim daha zayıf olanı emmek istemiyor, yoruluyor hemen, hastanede biberona alışmış, evde hep süt sağıyorum öyle veriyorum, tabi mama takviyesi de yapıyorum. Umarım seninkiler güzel emer

Canım bebişlerim toparladılar çok şükür 3 kiloya dayandılar, evde daha sık besledim ben. Benim bebeklerin odasında sadece ikisi vardı, o yüzden rahattım, emzirme hemşiresi ile 3 sefer emzirmeye çalıştım, emzirmeden önce tartıyor bebeği, bırakınca tekrar tartıyor ne kadar emebilmiş diye. Emdikten 3 gün sonra da taburcu olmuştuk,17 gün kaldık galiba toplamda biz. Benim daha zayıf olanı emmek istemiyor, yoruluyor hemen, hastanede biberona alışmış, evde hep süt sağıyorum öyle veriyorum, tabi mama takviyesi de yapıyorum. Umarım seninkiler güzel emer
Insallah canim
Ben cok heyecanliyim ilk defa canli gorcem bebişlerimi galiba bugun uyku gozume girmecek
Emzirme hemsiresi derken kendin emziremiyormusun yoksa onlar yardim mi ediyor

Insallah canim
Ben cok heyecanliyim ilk defa canli gorcem bebişlerimi galiba bugun uyku gozume girmecek
Emzirme hemsiresi derken kendin emziremiyormusun yoksa onlar yardim mi ediyor
Çok mutlu oldum senin adına, biran önce kavuşursun inşallah. Emzirme hemşiresi yardımcı oluyor, bebeğin ne kadar emdiğine bakıyor. Benimkiler emme refleksi gelişmeden doğmuştu, burundan sondayla beslendiler ilk hafta sonra biberon aldılar, 2 hafta sonrada emmeye başladılar.

Çok mutlu oldum senin adına, biran önce kavuşursun inşallah. Emzirme hemşiresi yardımcı oluyor, bebeğin ne kadar emdiğine bakıyor. Benimkiler emme refleksi gelişmeden doğmuştu, burundan sondayla beslendiler ilk hafta sonra biberon aldılar, 2 hafta sonrada emmeye başladılar.
Bnmki de ilk başta sondaj verdiler şuanda hala bi tanesi sondajla besleniyo
Digeri artik biberonla verdiler dun gittim sut verdim fazla kuveti yoktu emmemiyordu 28 gun tamamlinca goz doktoru bakacakmiş buyugunu ondan sonra belki taburcu olur dedi ama digeri daha orda kalcakmiş belki 40 gununu orda tamamlar cok zayif dogmuştu kucugu

Bnmki de ilk başta sondaj verdiler şuanda hala bi tanesi sondajla besleniyo
Digeri artik biberonla verdiler dun gittim sut verdim fazla kuveti yoktu emmemiyordu 28 gun tamamlinca goz doktoru bakacakmiş buyugunu ondan sonra belki taburcu olur dedi ama digeri daha orda kalcakmiş belki 40 gununu orda tamamlar cok zayif dogmuştu kucugu
Gözün aydın görmüşsün bebişlerini canım, hiç merak etme çabucak büyüyorlar, dün bizim de kontrol vardı 3200 gram olmuşlar bile çok şükür. Küçük doğan büyüğe ulaşmış bile. Seninkiler de öyle olur.

Merhaba kizlar bende daha cok yeniyim.ikiz hamileyim 6 haftaligiz.herhangi br belirtim yok daha 1 ekimde kalp atislarini duymaya gitcez Allahin izniyle
Belirtileriniz nasıl oldu ailede varmıydı çogul gebelik nasıl ögrendiniz çok soru sordum k bakmayın bende 5 haftalık hamileyim yeni ögrendim

merhaba kızlar bende bir soru sormak istiyorum doktora gittim ultrasyon ile muayene etti iki ayrı ustrasyon kagıdı verdi birinde 4+5 9.1 mm birinde 4+6 9.8mm yazıyordu bu ne anlama geliyor kan degerinde 5355 cıkmıstı doktor bi acıklama yapmadı ikiz olma durumu varmı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    129,3 KB · Görüntüleme: 18
  • image.jpg
    image.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 20
X