2020 DE İKİZ BEBEK SAHİBİ OLACAK ANNELER

Canim merhaba ben adetten 2 gün sonra test yapmistim. Daha sonra hastanede acilde yaptirdim. Sonrada ozele kadin doguma gittim. Bakti bebek gorunmuyo bu degerlerde gorunmesi lazim dedi. Ben cok korktum. Diş gebelik sandi. Bende internetten araştr araştr kafayi yiyodum. Cumaydi gunlerden. Pazartesi mutlaka gormemiz lazim bebegi yoksa ameliyat dedi... Pazartesi bi gittim orda kucuk findik. Ama tek.. 8 mm idi 😍 sonraki randevumda yaninda bi tane daha vardi. 😅 Allahim.. neler yaşatıyor. Cok şaşırdim. Cunku ben cocuklugumdan beri ikiz isterim ama sülalemde yok. Eşimin ananesi var sadece. Ama cift yumurta ikizi benm ikizlerim. Doktor eşin etkilemedigini şans oldugunu soyledi🙃 cok guzel duygular.. insallah kucagimiza saglikla aliriz ❤❤
Insallah saglikla kucagina al canim cok sevindim bizde de ikiz yok asilama ile gebe kaldm doktor arayisindaym bu tedavi surecinde bir suru doktorla gorustum ve sdc bir tanesine guvenebildm. Smdi doktor arayisindayim 😷 insallah saglikla gelsinlrr ❤❤❤❤

Hayır karindan baktı ordanda gözüküyor çok şükür 32ci haftayı gördüm bu uzunlukla 38e erisecegiz ins 🤗🤗dualarınizi eksik etmeyin
İnşallah canim❤
Benim rahim boyu 29 mm kısa yani o yüzden progestan kullanıp sürekli yatmak zorundayım.
Hayırlısiyla atlatiriz inşallah canim. Ben 34 leri de görsem çok iyi benim için

Kizlar 9+3 olduk ama bazen hiç his olmuyor sanki hamile değilim bazen de sanki az sonra kanamam olacak gibi adet ağrısına benzer ağrılar yaşıyorum günde bir kez kısa süreli oluyor şükür şu ana kadar kanama falan olmadı zaten ilk üç ay duphaston kullanacağım ama yine de korkuyorum sizlerde olmuş muydu böyle

İnşallah canim❤
Benim rahim boyu 29 mm kısa yani o yüzden progestan kullanıp sürekli yatmak zorundayım.
Umarım sorunsuz yavrularını kucağına alırsın zor ama mutluluğu paha biçilmez bir süreç

Kizlar 9+3 olduk ama bazen hiç his olmuyor sanki hamile değilim bazen de sanki az sonra kanamam olacak gibi adet ağrısına benzer ağrılar yaşıyorum günde bir kez kısa süreli oluyor şükür şu ana kadar kanama falan olmadı zaten ilk üç ay duphaston kullanacağım ama yine de korkuyorum sizlerde olmuş muydu böyle
Oldu bende hatta ben acaba degilmiyim hamile diye idrar testi yaptım 😂😂

İnşallah canim❤
@-Erva- kuzum dinlendikce rahim boyu uzuyor yuk azaldikca.. Sen hic onu dusunme... bak kac gundur evimde misafir var ayaktayim bebekleri asagida hissediyorum tam kemigin ustunde bir agri bir digeri kasik ustunde bir agri... ama dinlenince uzandigimda gobek yanlarindan kipirdanmalarini hissediyorum.. Bana 35mm dediler en son.. bir hafta once ve bende son kac haftadir progeatana tekrar baslatti doktor ne olur ne olmaz diyerekten dinlenmek bu isin ilaci.. misafirlerim gitti daha ayaga bende kalkmican hala bacaklarim eklemlerim agriyo ayakta kalmaktan.. insallah 38 leri goruruzz en az kuzumm umutsuzluga kapilma

@-Erva- kuzum dinlendikce rahim boyu uzuyor yuk azaldikca.. Sen hic onu dusunme... bak kac gundur evimde misafir var ayaktayim bebekleri asagida hissediyorum tam kemigin ustunde bir agri bir digeri kasik ustunde bir agri... ama dinlenince uzandigimda gobek yanlarindan kipirdanmalarini hissediyorum.. Bana 35mm dediler en son.. bir hafta once ve bende son kac haftadir progeatana tekrar baslatti doktor ne olur ne olmaz diyerekten dinlenmek bu isin ilaci.. misafirlerim gitti daha ayaga bende kalkmican hala bacaklarim eklemlerim agriyo ayakta kalmaktan.. insallah 38 leri goruruzz en az kuzumm umutsuzluga kapilma
İnşallah görürüz canım inşallah.
27 mm lerle bile gorenler var ama rahim boyu ağırlık eklenince yavaş yavaş değil, birden kisalabiliyormus. Bi yüzden çoğu ikiz gebesi yatarak geçirmek zorunda kalıyor.
seninde iyimis boyu ama yine de dikkat et çok ayakta kalma ve kendini hiç yorma Kaldı 4 ay falan geçici günler, Allah korusun kötü birşey olmasında.

İnşallah görürüz canım inşallah.
27 mm lerle bile gorenler var ama rahim boyu ağırlık eklenince yavaş yavaş değil, birden kisalabiliyormus. Bi yüzden çoğu ikiz gebesi yatarak geçirmek zorunda kalıyor.
seninde iyimis boyu ama yine de dikkat et çok ayakta kalma ve kendini hiç yorma Kaldı 4 ay falan geçici günler, Allah korusun kötü birşey olmasında.
Ayy insallahh kuzum bebeklerimizi guclu kuvvetli saglikli, yeterli kiloda ve zamaninda dogurmayi nasip eder Allah bize.. dun awm de yana yakila bebek arabasi bakiom ne alsam ne alsam diye... cok pahali arkali onlu olanlar ikinci eldede yok gibi.. ikiz bebek ailesi gordum... bebek arabanizdan memnunmusuunuz diye iki farkliaileye de sordum... herkess agliyor cok zorbaktik Allah yardimciniz olsun komsu es dost akrabayla iyi gecinin felan fisman AFALLADİM resmen☺️ Bebekler 10 gunden so ra odalarini degistirmek zorunda kaldim diyen mi ararsin yoksa sut yetismiyor mamalarcok pahali ilk zamanlar 1500 tl ye mama odedigimiz zamanlar oluuor diyenlermi😅.. kac bakici kacmis, ne kadar para isterlerse verin yeterki ilgilenen duran biri olsun yaninda dediler ...
Yani bizim gebelik riskli, sonrasi yorgunluk, uykusuzluk, maddi manevi cok zormus biraz kendimi kotu hissettim belki bizim cimcimeler cokuslu olur ve gazsız ve uyku duzenleri yolunda gider insallahhh🙏🏻🙏🏻

Ayy insallahh kuzum bebeklerimizi guclu kuvvetli saglikli, yeterli kiloda ve zamaninda dogurmayi nasip eder Allah bize.. dun awm de yana yakila bebek arabasi bakiom ne alsam ne alsam diye... cok pahali arkali onlu olanlar ikinci eldede yok gibi.. ikiz bebek ailesi gordum... bebek arabanizdan memnunmusuunuz diye iki farkliaileye de sordum... herkess agliyor cok zorbaktik Allah yardimciniz olsun komsu es dost akrabayla iyi gecinin felan fisman AFALLADİM resmen☺ Bebekler 10 gunden so ra odalarini degistirmek zorunda kaldim diyen mi ararsin yoksa sut yetismiyor mamalarcok pahali ilk zamanlar 1500 tl ye mama odedigimiz zamanlar oluuor diyenlermi😅.. kac bakici kacmis, ne kadar para isterlerse verin yeterki ilgilenen duran biri olsun yaninda dediler ...
Yani bizim gebelik riskli, sonrasi yorgunluk, uykusuzluk, maddi manevi cok zormus biraz kendimi kotu hissettim belki bizim cimcimeler cokuslu olur ve gazsız ve uyku duzenleri yolunda gider insallahhh🙏🏻🙏🏻
Öyle düşünme canım Allah dağına göre kar verirmis.
Suan sadece bebekleri sağlıklı bir şekilde dogurmayi düşünelim.
Bence bebek arabası içinde erken yavaş yavaş bakarsın acele etme .ben dogumdan sonra almayı düşünüyorum.
Annemlere çok yakınım onlar bana yardımcı olacak inşallah yardimci falan tutmaya niyetim yok zaten çalışmıyorum.
xSemde kafana takma kim ne demiş
Kimine zor gelen sana kolay gelir.
Allah yardim eder canım öyle düşün☺

Merhaba, ikiz gebeliklerde tarama testleri yapiliyormu? Burdaki herkes benden tecrubeli galiba.. bana biraz bilgi verirseniz cok sevinirim 🙃
Bide bu bulantilar hic bitmiyor mu😔

Merhaba, ikiz gebeliklerde tarama testleri yapiliyormu? Burdaki herkes benden tecrubeli galiba.. bana biraz bilgi verirseniz cok sevinirim 🙃
Yaptiranlarda oluyo ama net birsey çıkmadığı için benim doktorum önermedi.
Amniyosentez de istemedim.
Ben yaptırmadım hicbirinı.

Sizin bebekler kac haftalik? Kan ve ultrason olarak mi yapicaklarmis sadece
9+2 olduk biz bugün. Gittigim de 10+5 olmuş olucaz. Ilk cocugum da kan ve ultrason dan bakti. Ikizlerde de aynidir sanırım. Özel klinige gidiyorum kan i alip teste mi gondericek yoksa kan icin beni yonlendiricek mi bilmiyorum.

Benim doktorum da ikizlerde sağlıklı sonuç vermediği için yaptırmadı. 12 hafta da istiyorsanız veracity tarama testi yaptırabilirsiniz dedi. O kadar tedavi uğraştan sonra aklımızda kalmasın diye yaptırdık tabi maliyeti de güvenilirliği de yüksek ilgili lab. gittik kan verdik yurt dışına yollandı 10 gün sonra sonuç geldi. farklı isimlerde farklı lab. yapıyor 2500 3500 tl arası imkanınız varsa düşünebilirsiniz

X