2020 DE İKİZ BEBEK SAHİBİ OLACAK ANNELER

Tek yumurta ikizlerine hamileyim biri diğerinden bir hafta daha büyük benim gibi olanlar varmı
Maşallah darısı başımıza o günleri görmek dileğiyle .. benimde tek yumurta monokoryanik diamniyotik, ttts riskinden bahsediliyor çok endişeleniyorum. İstanbuldaysanız nerede takiplisiniz?
Ben de 15+5 haftalık hamileyim. 14+4 te ttts başlangıcı dedi zeynep kamil perinotoloji. ve Çapaya sevk ettiler. Çapa'da haftalık takipteyim ama endişeliyim ben de . Erken dönemde başladığı için. Siz kaç haftalıksınız

İdrar yolu enfeksiyonu içim neler yapılabilir antibiyotik dışında bebeğimin suyu az enfeksiyona bağlı olabilşrmiş
Size de transfuzyon demişler galiba ne durumdasınız keseleri dengelendi mi acaba, ya da bir tedavi yapıldı mı? Bn de aynı durumdayım ve endişeliyim de.

Ben de 15+5 haftalık hamileyim. 14+4 te ttts başlangıcı dedi zeynep kamil perinotoloji. ve Çapaya sevk ettiler. Çapa'da haftalık takipteyim ama endişeliyim ben de . Erken dönemde başladığı için. Siz kaç haftalıksınız
Ben dün çapadaydım ama ölçümlerim haftaya yapılacak iki haftada bir yapıyorlarmış zaten 13. Haftada redüksüyon olmuştum kalan iki bebeğimde sağlıklı şükürler olsun sadece birisinin suyu biraz daha az. Şuan 14+2 yim ölçümlerim 15 civarı yapılacak. Sizde erken başlamış ama evreleri var zaten dr lar ona göre yönlendirirler aradaki damarları yakıyorlarmış lazerle, gerekirse onu yaparlar. Bizide bilgisiz bırakmayın sağlıklı günler olsun inşallah

Geçmiş olsun canım. Serklaj ameliyatımı oldun. Dr un ne dediyse sözünden çıkma canım bolca dinlen. Saglıkla alırsın inş canım korkma hiç ama tedbiride el den bırakma. 🥰
Cok cok tesekkur ederim, insallah zaman cabuk gecer ve saglikla zamaninda gelirler.
Hepimziin bebekleri Allaha emanet:KK200:

Ben dün çapadaydım ama ölçümlerim haftaya yapılacak iki haftada bir yapıyorlarmış zaten 13. Haftada redüksüyon olmuştum kalan iki bebeğimde sağlıklı şükürler olsun sadece birisinin suyu biraz daha az. Şuan 14+2 yim ölçümlerim 15 civarı yapılacak. Sizde erken başlamış ama evreleri var zaten dr lar ona göre yönlendirirler aradaki damarları yakıyorlarmış lazerle, gerekirse onu yaparlar. Bizide bilgisiz bırakmayın sağlıklı günler olsun inşallah
Çapa şu an için takipte kalalım oluşumlar tamam sadece amniyotik sıvıları birisi az diğeri fazla dedi. haftalık olarak bakacaklar eğer sıvılardaki fark artarsa duruma göre lazer ya da birini snlandırmadan bahsetti, inşalllah gerek kalmadan alırız hepimz sağlıcakla kucağımıza.

Arkadaşlar mrb. Bende ikiz bebek bekliyorum 12hafta da doktora gittim cinsiyetlerine biri kesin erkek diğeri erkeğe benziyo dedi 13haftalık oldu gittim biri kız biri erkek dedi 14haftalık farklı bi doktora gittim önce biri kız biri erkek sonra ikisi de kız dedi böyle bir durum yaşayan varmı. Cinsiyeti önemli değil tabi ama böyle yapınca doktorlars insanın içinden bi merak oluyor yani sizce daha değişir mi başına böyle bir durum gelen varmı

Arkadaşlar mrb. Bende ikiz bebek bekliyorum 12hafta da doktora gittim cinsiyetlerine biri kesin erkek diğeri erkeğe benziyo dedi 13haftalık oldu gittim biri kız biri erkek dedi 14haftalık farklı bi doktora gittim önce biri kız biri erkek sonra ikisi de kız dedi böyle bir durum yaşayan varmı. Cinsiyeti önemli değil tabi ama böyle yapınca doktorlars insanın içinden bi merak oluyor yani sizce daha değişir mi başına böyle bir durum gelen varmı
Allah, banada biri kesin erkek biri kıza benziyor dediler 13 cü haftada... Banada Supriz yumurta çıkmasın..

Girdiler . Birisini 37. Günde çıkardık çok şükür diğer bebeğim hala küvözde o 25 le uyumlu doğmuştu gelişim geriliği sunmazmışız vardı bugğn 54 gün oldu inşallah o da çıkacak en kısa zamanda
Çok şükür Masallah Allah sağlıkla mutlulukla evinize dönmeyi nasip etsin

ben oldum canım herhangi bir sıkıntım, rahim ağzı yetmezligim felan yoktu ikinci tüp bebek denememdi tedbir amaçlı 14 hafta da oldum ikiz oldukları için. iyiki olmuşum kızım kasigimda idi. işlem kısa sürüyor ertesi gün hafif ağrı oldu sızı gibi bir iki güne geçti.
Canim bende oldum 25+5 de. Kontrole gitmistim asagiya vuruuyolar dedigimde doktor bakalim dedi tesaduf baktigimzda incelmisti ameliyata girene kadar acilmam bile oldu. 4 gece hastanede yattim. Simdi evdeyim wc yemek harici kalkmak yasak ama evde gezinebilirsin dedi doktorum. Bu ameliyattan sonra aşagiya vurma geciyormu? Benim endisem dikisi patlatabilirlermi haberim olmadan erken dogum olurmu. Cunku acilma oldugunda falan hic agrim yoktu.

Canim bende oldum 25+5 de. Kontrole gitmistim asagiya vuruuyolar dedigimde doktor bakalim dedi tesaduf baktigimzda incelmisti ameliyata girene kadar acilmam bile oldu. 4 gece hastanede yattim. Simdi evdeyim wc yemek harici kalkmak yasak ama evde gezinebilirsin dedi doktorum. Bu ameliyattan sonra aşagiya vurma geciyormu? Benim endisem dikisi patlatabilirlermi haberim olmadan erken dogum olurmu. Cunku acilma oldugunda falan hic agrim yoktu.
aşağı vurma ve baskı bende 32 den sonra oldu öncesinde yoktu. dikiş patlıyor mu bilmiyorum ama doktor hep son zamanlarda su gelir kanlı akinti olursa haber ver demişti. özellikle kanlı akinti rahim ağzına baskının arttığını gösterir demişti.

X